Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 13.06.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
*Кратък преглед

Тема Chernata glava tyrsi vnimanie :)нови  
Авторreply-to (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 11:57



Chernoglavia prosto strada ot lipsa na vnimanie, ne mu obryshtaite vnimanie. Kato izraziava takava pozicic, razchita che mnogo hora shte mu otgovoriat i se chuvstwa pylnocenen! Sprete da mu otgovariate i shte mlykne( moje i da posegne na jivota si daje :)))))



Тема Re: Chernata glava tyrsi vnimanie :)нови [re: reply-to]  
Автор lronmanBG (power user)
Публикувано17.09.01 12:00



Ами ти просто виж коя тема е прочетена най-много пъти и има най-много отговори.........

Само ЛЕВСКИ, Секс и Heavy Metal


Тема Re: Chernata glava tyrsi vnimanie :)нови [re: reply-to]  
Авторsimpatia (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 12:05



veche 303 sa mu otgovorili i 13000 sa go procheli. Tovaq che 2-3 naima da mu otgovoraiat ne e reshenie.



Тема Това показва, че... [re: lronmanBG]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 14:49



не само търси внимание, но знае и как да го намери

Колкото до търсенето на внимание - всички търсим внимание. Иначе нямаше да пишем в клубовете. Друг е въпросът, че резултатите от дирското проучване за тарджет аудиторията на клубовете са мнооооооого далече от истината. Предимно интелектуалци и вишисти били влизали в клубовете. Да, бе - и откъде се взимат тия интелектуалци, като в цяла България интелектуалците сме под един процент?!

Бел.некф: Данните за процента на интелектуалците в БГ са получени като е взет предвид процента гласували на последните избори и процента от гласувалите, гласували за Гергьовден - не е съвсем представително, но пък е показателно



Тема Моля, молянови [re: reply-to]  
Автор Чepнorлaв (старо куче)
Публикувано17.09.01 15:15



Да не би аз да седнах да се тръшкам за горките американци? Че друг път като гърмяха там бомби и имаше убите - 93, Оклахома и прочие, тогава що не ходихте да палите свещи и да оставяте цветя?? Ами сега понеже видяхте по света какво става и решихте и вие (от нямане на работа естествено) да се правите на мнооого загрижени. Аре сиктир...



Тема Глей са, главонови [re: Чepнorлaв]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 16:38



Да се чешеш по макарите, да се правиш на интересен и да си смучеш от пръстите кво да напишеш нещо в този клуб... е, мога да го разбера. Както казваш - хора без работа и повечко свободно време - дал бог.

Е, разбирам и тези, които са постнали над 300 мнения в твоята идиотска тема - тия наистина са хора без работа...

Но да пишеш - дори на шега - ТАКА ИМ СЕ ПАДА... виж това не го разбирам. За да напишеш такава простотия не е достатъчно да си просто тъп и да си без работа.

Искаш ли да ти пробвам въображението и чувството за хумор? Представи си за момент, че си на 87 етаж във ВТОРИЯ близнак. Часът е 9:05 ET и току-що се е разбил втория самолет. Като оправно момче бързо схващаш, че няма време да се чудиш какво става и се юрваш надолу по стълбите. От хората тичащи покрай теб разбираш, че някъде, нещо се е взривило. След по-малко от десет минути си вече на 72 етаж. Отдолу се издига гъст дим, мирише на някаква гадост, наоколо чуваш пищящи, плачещи и напразно молещи се на боговете си хора... но ти запазваш присъствие на духа. Мокриш в близкия кенеф тениската си и продължаваш надолу. Е, вече си на петдесет и осмия етаж. Димът е вече толкова гъст, че почти нищо не виждаш пред себе си. Дори човекът пред теб е само един смътен силует. Но изведнъж той изпищява и изчезва пред погледа ти, а викът му се проточва сякаш в бездънна пропаст. Спираш и опипваш "почвата" пред себе си. Нищо. Няма стълби. Но хората зад теб нищо не виждат и напират да продължат. Някой те изблъсква отзад и ти също литваш надолу. Силно се надявам в този момент димът за съвсем малко да се разсее за да видиш, че и двадесет етажа по-надолу НЯМА НИЩО. КАК ЩЕ СЕ ЧУВСТВАШ В ТЕЗИ МОМЕНТИ на безтеглевност и неумолимо приближаване към смъртта, Черноглав? Е, макар и да не ти се вярва МОЖЕ да стане още по-гадно. Леко разместване в реалностите, малко спецефекти и в този момент ще чуеш в ушите си злобен смях, след което зловещ глас ти казва: "ТАКА ТИ СЕ ПАДА, Черноглав"...

Надявам се добре да си си го представил, а довечера да го сънуваш. Много смешно, нали? Да се скъсаш от смях.

Надявам се също така всички американски политици, военни стратези, пилоти на изтребители и бомбандировачи, полеви командири и обикновени войници, също така пласьори на американско оръжие, правителствени говорители, специалисти по войната... ВСИЧКИ станали волни или неволни причинители на смърт на цивилни да сънуват същото заедно с теб... И утре, ако все още искаш, ще си говорим какво и на кого се пада...

Ще си поговорим например каква е вероятността изтреляна от Афганистан "умна" ракета в посока към Брюксел да се заблуди по пътя си и да падне у вас, точно когато се будиш от кошмара си и си плюеш в пазвата, че слава богу всичко е било само сън.



Тема И да гледам и да не гледам...нови [re: Hekф]  
Автор Чepнorлaв (старо куче)
Публикувано17.09.01 17:55



Все си е тая..

Как ти кажа.. не го разбрах точно твоята фантазия. Можело е да стане нещо подобно, но не по този начин. Значи тичачайки си аз надолу от 87 етаж, за 15 мин или дори за 10 съм щял да подмина въпросния 72 етаж. Самолета удари май по-надолу, така че нека да го пишем 55 етаж. Значи понеже съм схватлив и т.н. аз съм щял да съм на сигурно... той пада 15-20 мин след удара на самолета. Или беше и повече. По инфарктно е ако съм над взрива. Премаме че е така. Значи хората тичайки по стълбите надолу, като почнат да се душат от гадостите, ще спрат и няма да могат да те изблъскат. Още повече че там гори доста яко керосин. Никой няма да се хвърли в пламъците ей така. Значи почвам да обикалям небостъргача и да търся друг изход надолу... А то имаше. Значи пак се измъквам.
В третия случай - самолета удря моя етаж и аз се възнасям скоропостижно...тук няма какво да коментираме.
Има още но те не ми харесват много..., да речем не мога да намеря пролука да се смъкна надолу навреме и небостъргача ме мремазва...кофти, но никога няма да скоча от 55-я етаж...
Също така може и да съм по стълбите на 10-15 етаж и небостъргача пак да ме премаже..пак кофти, но това поне е бърза смърт, и не гледаш как зимята иде към теб..
Ами май толкова...



Тема Е, лесно енови [re: Чepнorлaв]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано17.09.01 19:43



сега като си гледал всичко по CNN и всичко ти е ясно - и къде е ударил самолета, и че е бил самолет и кои от изходите са били проходими - ей такива неща. Но предполагам, че е имало хора в сградите, на които това дето те накарах да си го представяш им се е случило in real. Е, сигурно не точно така както ти го описах, щото и аз не съм бил там (и слава богу, де), ама те са били там и... са умрели. Ей тъй, щото така им се е падало според теб.

Но... мисля, че ме разбра. На никого не може да се пада подобно нещо. Не само в Ню Йорк. Навсякъде по света не може да ти се пада ей тъй както си живееш и никому нищо лошо не правиш да те цапне по главата я бомба, я самолет, я нещо още по-гадно. Нали си спомняш "умната" ракета дето събори една къща в столичния квартал "Горна баня"? Или може би и на хорицата, дето живееха в нея така им се е падало, щом като техните народни избраници са гласували за коридор за NATO. Ай сиктир бе



Тема Re: Chernata glava tyrsi vnimanie :)нови [re: reply-to]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано16.01.21 03:27



I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защотое с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев


Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:








Подпис:













*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.