Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 01.07.24 
Горещи теми
   >> Тероризъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Айде стига толко... бития-бит, да му мисли храстанови  
Авторguerrilla_warfare (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 19:36



Така де, дори и да е Бин Ладен ще го фанат меко казано за пишката...
След като може да реализира такава брилянтна акция надали ще остави да го хванат...
Световния опит показва че големите империи се сриват в момента в който се опитат да сложат ръка на целия свят. Е със "страната на си ен ен" ще стане същото - рано или късно. Надали е възможно да се наложи за висш идеал на цял свят яденето на пуйка и празника измислен за целта. Самата държава ще се разпадне почти сама. След като едвам понасят терористичен акт, как ли ще понесат да видят половината си страна срината? И тва понятие "американската нация" е напълно измислено. Няма такова нещо. в момента в който започнат проблемите хората, които преди години са се заселили там просто ще се изселят. Единственото нещо което свързва тези хора е така нареченият "американски начин на живот", който изглежда е най-голямата духовна ценност за тях като група хора(справка - изявлението на храста). Добрее, а какво представлява американският начин на живот? Освен яденето на пуйка, правят още : ядене на хамбургери, ядене на барбекю, ядене на полуфабрикати, ядене на пуканки, гледане на тъпи латиносериали, гледане на кеч, гледане на бейзбол, гледане на американски футбол, гледане на си ен ен (кадри на дебаркиране на американски части на незнаен остров на който има 5-6 дивака с препаски, който не занят въобще какво става), гледане на националистически до безумие филми, пазаруване, пазаруване, ядене, гледане, ядене, ядене, от време на време работа за по 50$ на час (като фактически се изработват 5$ а 45$ се взимат назаем от по-бедните роднини в тъпата бивша родина). Е? Това идеал на една цяла нация ли е? Може ли да стане идеал за целия свят? Ами НЕ!!! Поради една много проста причина - другите са бедни!!! Един за да яде друг трябва да копае. България е държава на такива дето копаят. Аз обаче не искам да копая за друг! Защо са протестите на антиглобалистите? А там също гинат хора? Само дето тия който наричаме антиглобалисти са от "цивилизования свят", а още по - бедните антиглобализма го възприемат като АК47. Най-тъпия възможен въпрос е "ЗАЩО". Правилният въпрос, който трябва да си зададе храста е "какво да правя сега?"



Тема Re: Айде стига толко... бития-бит, да му мисли храста [re: guerrilla_warfare]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 19:44



Kak razbra che ne mogat da ponesat edin teroristichen akt. Ostanalata chast na amerika si raboti normalno.

Kato stava wypros za cennostite na naciite, kakwi sa tezi na BG? Kakwo swyrzwa horata w BG? Towa che wseki se opitva da izbiaga kolkoto moje po-skoro? Ili towa che gledat otstrani kakwo stava po sveta (shtoto i da iskat ne mogat da napraviat nishto) i psuvat wsichki nared?



Тема БРАВО! Най-сетне един разумен отговорнови [re: guerrilla_warfare]  
Авторpencil (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 19:46



Поздравления. Ето човек, който наистина знае как е положението в САЩ. Живях там 6 години, видях същото нещо, но някои хора тук си мислят, че това дето им го дават по телевизията е Америка. Америка е мит. Въздушна кула, крепяща се на фиктивни средства (кредити) и борсови спекулации. От заплата $50'000 след данъците взимах $26'000. От нея още половина отиваше за наем. Накрая се оказа, че с "големите пари" общо взето работя за същите потребности както и тук. Ама иди да го разправяш на някои хора...

Истинските американци са индианците а те пет пари не дават за лудостта на белите им събратя. И аз като тях избягах, защото лудостта е заразителна



Тема Re: БРАВО! Най-сетне един разумен отговорнови [re: pencil]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано12.09.01 20:06



pencil, malko naizust govorish mai.....ia kaji kude si plashtal 13000 dolara za mesechen naem?? Mnogo mi e interesno, sigurno niakude v centura na Manhattan?
A i poslugvash za danucite,dosta po-malki sa ;-)
Osven tova s tazi "malka" zaplata si karash kolata na izplashtane, na 5-tata godina si ia izplatil, prodavash ia i si kupuvash nova na izplashtane i defakto vinagi karash nova kola.....e to i v Bulgaria e taka, ama karash stara brakma na 10 godini, koeto se schita za dobre ;-) ima razlika nali? Ama ti mai ne ia pravish ili ne iskash da ia napravish. Znaesh che i mnogo drugi neshta mojesh da si pozvolish tuk s normalna zaplata, a v Bulgaria s normalna zaplata platish toka, parno, telefon, internet i to ostanalo za malko hapvane i to osnovno zelenchuci sgotveni ot jena ti ili maika ti. Kolko pati hodi na restorant edin srednostatisticheski bulgarin? Kolko pati hodi na zabavlenia (ne kruchmi)? Kolko spestiavash za pochivka i kak se stiskash za neia.....a bulgarite kakvo sme? 5 veka turcite sa ni ebali i sega si izbrahme za upravnik chujdenec defakto, koito snosen balgarski ne moje da govori. Amerikanskata nacia e tochno tova - sbor ot mnogo narodnosti obedinili se pod edno neshto - da rabotiat za po-dobur jivot. Da rabotiat za prosperiteta na durjavata si. Obache i durjavata gi vuznagrajdava kakto se podobava - ako imashe amerikanski lekari v Libia, do sega da sa si gi osvobodili s voenna sila i da sa zabravili, a ne kato bulgarite da hlenchim samo i da pravim "sovalki", poseshtenia i t.n. gluposti, koito niama da pomognat. Osven ako niakoi ne se SMILI nad nas. Ima razlika nali? Ili ako ni bombiat nas kakvo shte napravim nie? Shte REVEM, a ako bombiat amerika - bombadjiata shte si plati. E v tva e razlikata - tuk choveka e nad vsichko, za razlika ot drugi mesta
;-)
Pozdravi ot sluncheva i normalno raboteshta Amerika



Тема Ми ако го накаратнови [re: Airfan]  
АвторOmega (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 20:19



да си плати-супер.Много назидателно.Само да не се окаже последно зрелище за всички ниЩото американците най ги бива в едно-да прекаляват с шоуто



Тема hmmm .. ia da vi kaja azнови [re: Airfan]  
АвторBG_Yankee (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 20:30



V USA za emigranta drugo osven rabota niama.
Ia mi kaji ti pile deto shte si smeniash kolata vseki 5 godini, znaesh li che godina v USA university struva $25K ? ... che snosna kyshta struva $200K ? ... hajde sega mi smetni kolko pari triabva da spestiavash na mesec ako imash 2 deca i jena ti ne i razreshavat da roboti. A kakvo mislish za tova da stavash v 6:50 sutrin i da se pribirash u doma v 19:30 ?! ... tova kak ti haresva ?! ... izobshto ne mi puka che karam nova Toyota, az vseki moment shte zaspia na volana ...

Istinata bratche e che nie immigrantite, progoneni ot sobstvenite si strani rabotim tuk kato diavoli, za da moje semejstvoto na niakoj "istinski amerikanec" da iade evtini sandvichi, dori kogato ne e gladno ...

takiva mi ti raboti ot "citadelata na demokraciata"

I oshte neshto - ia mi kajete shtom USA sa tolkova veliki - zashto ne mogat da vyzproizvedat svoja "demokratichen model" za prosperitet v drugi strani, ami raboti samo tuk. Zashtoto drugite narodi sa glupavi i ostareli li ?! .. hajde be .... :-)

I togava samoletite idvat ...



Тема Re: hmmm .. ia da vi kaja azнови [re: BG_Yankee]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 20:39



Kato ne ti haresva w US, kakwo pravish tuk?

Wiarno, emigrantite rabotiat mnogo. No i amerikancite ne rabotiat po-malko. Az lichno raboti po-malko ot powecheto amerikanci w ofisa -- prosto takyv im e mantaliteta -- the work is No. 1.

I dnes si sedia wkashti, dokato powecheto ot amerikancite sa w ofisa w Manhattan i rabotiat.

America si ima nedostataci i predimstva -- napisvash si gi w dve koloni, smiatash i reshavash -- struva li si da sedish tuk ili ne. Az sym reshil za men i semeistvoto mi.



Тема That's the whole point !!!нови [re: l]  
АвторBG_Yankee (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 23:39



Izobshto kazano az edva li shtiah da sym tuk, ako "Naj-velikata demokracia" i nejnite "priateli po sveta" ne biaha sysipali dyrjavata mi do takava stepen che tam da ne se jivee.

Ne zabraviajte che vseki pyt kogato te "lobirat" i "investirat" u doma - na praktika rushat osnovite na obshtestvoto koeto nie tolkova vekove sme syzdavali. A roliata na "naj-strashnata voenna mashina na sveta" e da osiguriava pravoto na USA companii da podkupvat bylgarski obshtestveni figuri, i da go praviat beznakazano ...

lichniat izbor e hubavo neshto ... vseki stava tova koeto iska da e. Stranoo zashto povecheto hora obache iskat da sa praseta v shirok i svetyl svinarnik ...:-)



Тема Re: Айде стига толко... бития-бит, да му мисли храстанови [re: l]  
Автор3a eмиrpaнтa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 23:48



А тебе какво те свързва с тоя клуб?
Има хора които имат патриотизъм в себе си - ти не си от тия. Америка се опитва точно това да възпита в своите граждани, защото такива като теб и в САЩ да живеят като видят че нещата не отиват на добре - ще направят единственото което знаят - ЩЕ ИЗБЯГАТ. Една нация да е добре са нужни много години упорит труд и мъжество - каквото в теб няма. А България не е добре, защото мъжете са малко, а путьовци, които като видят дебелия и ще си счупят краката дал господ колкото искаш. Погледни се в огледалото за пример.



Тема do BG-Yankeetoнови [re: BG_Yankee]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано12.09.01 23:56



Ia mi kaji ti kakvo obrazovanie imash i kude si go zavurshil? Kakvo rabotish?
Mnogo dobre znam kolko e obrazovanieto. :-) Osven tova znam po kolko raboti edin student i po kolko izkarva ;-) Samo shte ti kaja - tvoi si e problema che si se nabutal s takava rabota ;) Az ne se oplakvam izobshto daje ;-))) Mlad sum oshte i ne burzam da si kupuvam kushta. Plashtam naem - 1000dolara za ciala kushta na 1 etaj s 2 garaja, gradinka ;-)
Dovolno mi e. V Bulgaria ne moga da si go pozvolia. Osven tova niamam namerenie da ostavam voveki vekov tuk ;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.