Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 07.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Куинс/Хале - тема за коментари  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано09.06.12 22:15



Започват едни от най-култовите турнири и най-любимите ми след Уимбълдън и Ролан Гарос.



Тази година Хале ще е доста по-силен от Куинс, но това са подробности, чакам ги с нетърпение и двата турнира.

КУИНС

Мъри, Цонга, Типсаревич, Маю, Ж. Мюлер, Ф. Лопес, Малис, Банди, Родик, Чилич, Баги, Хюит, д-р Иво, Турсунката, Оливие Рохус (?!?!?! :О), Куери, Гулбис, Симон и К. Андерсън са топ имената тук.

* Ноле, Дел По, Вавринка, Гаске, Харисън, Изнър, Йънг и Фиш пропускат Куинс, а в Хале всички предварителни заявки са спазени.

Григор Дуимитров ще участва в Куинс и в първия си мач ще играе срещу квалификант, но после най-вероятно ще налети на Жил Мюлер, което ще си е направо кошмар :о Последния е ужасен съперник за ранен етап на трева, особено пък във формат 2/3 и на бързата трева на Куинс ми се чини още по-опасен. А Мъри по-добре да се откаже и да си лекува гръбчето, че идва Уимбълдън и Олимпиада и ако се напрегне за нова титла тук рискува много според мен. А и схемата му е доста тежка в началото. Като нищо може да загуби още от Маю на старта на турнира, а после ще налети на Мюлер или Григор, което пак ще е сложно за него с който и да играе, особено Жил.
Моят фаворит за титлата е Цонга, само се притеснявам как ще е преодолял шокът от 1/4 финала с Джокович. Ако мине кръг, два и играе стабилно значи всичко е ОК и мисля, че по-нататък ще стане непреодолим за останалите, но това са си мои първоначални виждания.
В 1 кръг ще има мач класика между д-р Иво и Хюит

ХАЛЕ

Фед, Рафа, Бердих, Колшрайбер, Хаас, Южни, Майер, Щепанек, Томич, Раонич, Хаазе, Долгополов, Сепи, Троицки, Кубот, Ниеминен, Б. Бекер и Печнер са топ имената.

Рафа Надал ще се завърне в Хале след 7 години, като 2005 г. беше единственото му участие завършило безславно със загуба в 1 кръг от Александър Васке! Дано само както се предвижда финалът на Ролан Гарос не се играе в понеделник, че тогава не знам, Рафа може и да жертва Халето, а никак не ми се иска, уф. Но той има солиден договор там и няма да иска да го нарушава още при първото си планувано участие. Рафа на Куинс губеше на 1/4 финал (с изкл. на 2008 г.) от тенисист с добре поставена игра за трева, не мисля, че след РГ ще бъде на 100 %, така че за Колшрайбер пред родна публика това е големият шанс да запише най-после победа над Рафа в своята кариера (а и Райбера трябва да защитава титла тук), ако той не успее съответно за Бердих това е големият шанс да прекъсне серията от 12 поредни загуби от Надал на полуфинала.
При Фед също е доста сложничко, защото там още в първия му мач го чака Флориан Майер, който е супер опасен според мен, а на 1/4 финал, Роджър най-вероятно го чака кошмарът за Орела (нали точно това не искаше, хихи ) Милош Раонич. Чакам с нетърпение да го видя Милош на трева как ще изглежда, защото миналата година така и не успяхме да го видим истински на тази настилка.







* Крайно време е да направят Мастърс на трева - това ми е една от най-големите мечти, които имам, но на този етап това си остава само една нереализирана мечта.


Редактирано от Diavolo на 10.06.12 22:12.



Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано10.06.12 13:18



Ок, супер изчерпателно. Аз исках РАонич да се падне тук или на Уимби с един от най-големите майстори на ретура.

.
С Фед ще стане добър мач. Едно има липсва обаче и на 2та турнира??? Къде е пързалящият се по трева?




Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: OrelaWTW]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано10.06.12 13:20



Хм, не мислиш ли, че на Фед му беше бая тежко срещу този "смешен" ретур онзи ден?



Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: Henman]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано10.06.12 13:26



С бавни топки и влажно време винаги му е било некомфортно. Това което очаквах от него на РГ го споменах още като течеше Мадрид. Тревата е друго нещо обаче.




Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор Christianssen (珠穆)
Публикувано10.06.12 13:30



Дяволски,ти луд си ли бре

Какъв ти мастерс на трева?Мастерса трябва да е на най-атрактивната настилка с най-дългите и зрелищни разигравания-клея много ясно



Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор Christianssen (珠穆)
Публикувано10.06.12 13:35



Ааааа имал си предвид турнир от мастерс серията на трева,а не финалния мастерс.Ясно,така може





Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: Christianssen]  
Автор alessandron ()
Публикувано10.06.12 14:09



Бухахах, щото това е единственият шанс на Рафо да земе едно ТМЦ ли? Кур клей за финалния Мастърс, играе се на бърз хард и така и трябва да бъде.




Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор Banditoo ()
Публикувано10.06.12 14:19



Надвяма се Родик да спечели Куинс и може би Уимбли. Казал е, чче това му е последният Уимбълдън! :/ Ще съм за него както никога преди! Нядавем се Фелисиано и Бердих са избухнат, а фед дано да спечели титлата в Хале, защото му се отваря много хубава позиция да атакува второто място, ако Надал спечели титлата на РГ. Ако не Федко става втори във света.



Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: alessandron]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано10.06.12 14:20



мен ако питаш, настилките трябва да се менят за финалния Мастърс (както се менят и градовете домакин). а идеята за тревен мастърс има логика, щото ми идва в повече харда 6 от 9 си е прекалено- айде по-рано поне като имаше килим, беше друго, ама са.... плюс това е тъпо само 1 подготвилен турнир за Уимби да има, но всичко е въпрос на лобита и преговори- то е ясно...

VAMOS!



Тема Re: Куинс/Хале - тема за коментаринови [re: A.Agassi]  
Автор alessandron ()
Публикувано10.06.12 14:22



Бе и аз бих искал един Мастърс на трева, ама на ... Иначе идеята да се сменят настилките си е готина и би трябвало да е така.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.