Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:15 12.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема АТП Дубай'12 - тема за коментари  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 15:09



В понеделник започва най-престижния и качествен турнир след тези от ГС, сериите Мастърс и ТМЦ.

От първите 10 в световната ранглиста, в основната схема са цели 8.
Аз такова нещо не помня, излиза, че този турнир е по-престижен от Монте Карло...

Липсват само Надал и Ферер от топ 10.

Днес беше теглен жребия и акцентът е че Анди Мъри е в потока на Новак Джокович, а Жо-Вилфред Цонга в този на Федерер.
Ноле и Роджър имаха шанс с жребия на останалите поставени и в 1/4 финалите биха могли да срещнат съответно Типсаревич и Марди Фиш.
При Цонга е Хуан Мартин Дел Потро, а при Мъри е Бердих.

Все пак с оглед на това, че Дел По достига до финалните фази на втори пореден турнир в Европа тази седмица си мисля, че няма да е готов за нещо по-сериозно, а и Цонга ако спечели Марсилия не очаквам да избухне две поредни седмици...

В първи кръг имаме супер мачове като Дел По - Долгополов, Цонга - Багдатис и Гаске - Южни.
Любопитно ще е и ако Давиденко е в топ форма и не му е сериозна контузията, във втори кръг би могъл да срещне Мъри.

Новак Джокович ще стартира защита на титлата си с много прогресиралия през миналия сезон (но започнал 2012 под очакваното) Седрик Марсел Щебе, а Федерер е срещу Йодра, който днес има 1/2 финал в Марсилия с Типсаревич. Все пак Мишел извън залата не е нищо особено, а и едва ли ще е физически готов...
В турнира с WC е и Марко Джокович, който чака квалификант в първия си мач.
Въобще шоуто е гарантирано през следващата седмица.

Само незнам как може този турнир да дава равни точки с чаланджърите в Мемфис и Акапулко през следващата седмица. Това е просто абсурдно...

Джокович има шанса да стане първия с 4 поредни титли в Дубай и да изравни рекордьора Федерер, а Родж играе за петата си титла в емирството.
В последните 10 години, освен седемте титли на Ноле и Фед, другите победители са Родик и Надал.

Редактирано от shevchenko на 25.02.12 15:11.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано25.02.12 17:20



Той точки може да не дава, ама за сметка на тояа кинти ръси с чували тоя турнир... Тоя Марко на Ноле брат ли е? Интерсно дали и той е на безглутенова диета



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: naja_haje]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано25.02.12 18:18



Марко е брат на Ноле, да.


Предавам се, ще акам!

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 18:32



Да, Марко е единият от двамата братя, за които Ноле преди години каза, че са по-талантливи от него. :))

Преди 2-3 години се пусна на някои турнири и го натупваха, а на чаланджърите май тук таме взимаше по някоя победа, след това обаче май е имал тежка контузия (херния май някъде четох).
Интересен случай е че Ноле е пращал смс-и на Марсел Илхан за уайлд карти на Марко в началото на тази година на турнири в Анталия май беше, ама е ударил на камък. :)) Поне така пишеше по сайтовете де. :)



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано25.02.12 19:24



Ноле май обясняваше за третия брат Джордже, който е набор 95, че е по-талантлив от него. Наскоро му мернах туитъра на тоя и имаше информация само за някакви загуби (по-интересно е, че самият той уведомява хората как пада :) и никакви сериозни победи. Ако играе някакви мъжки турнири, би било нормално де, ама ме съмнява на 16 да се пуска във Фючърси...

Според мен Ники Пилич ще се окаже прав и нито Марко, нито Джордже, ще направят нещо значимо в АТП.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Henman]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано25.02.12 20:29



Сега претърсих и аз, на ниво АТП Джордже има само един мач през 2011 година, губи от Нико Каранушич в първи кръг на Фютчърс в Сърбия, взима 3-4 гейма и 118 долара от наградния фонд. :))

Профилът му в туитър верно отбелязва какво е направил след загуба :))
Ама това е защото обобщава турнирите с един постинг, любопитно е че в повечето случаи отбелязва, че е доволен от представянето си или че е било битка и некви такива


Нещо не мога да го намеря в топ 500 на ИТФ ранглистата (а като дам всички играчи от Сърбия и ми се получава някаква грешка), което звучи абсурдно, може би нещо не се оправям със сайта...

Марко през тази година е играл 3 фютчърса, като има 2 победи в тях, едната над играч в топ 500, но и загуба от играч без ранкинг и номер 900 и някой си, ще е доста странно да спечели повече от 2-3 гейма в ДУбай, но пък ако има шампионската закалка на брат си кой знае може и да се възползва от жребия си с квалификант...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 00:24



Не знам дали гледаш, но Алмагро и Вавринка правят много голям мач, истинска класика.





Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано26.02.12 00:41



Сега, като те прочетох си го пуснах, последните два гейма..

Като цяло, тази седмица най-слабия турнир е в Мемфис и е от сериите 500 с много точки...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 00:53



Ами то точките са според парите, които турнирът домакин дава ;)
Иначе това сме го коментирали, а и съм сигурен, че на много места се е коментирало същото, че е смешно, но това е положението. Има си схема, вадиш еди колко си пари и турнирът ти става от 250 на 500. Има много аномалии, има турнири от ранг 250, които са си мастърс за мен, има и слаби турнири 500, а има и смешни мастърси например, но това е положението :)
Но както виждаш играчите се ориентират повече по географски принцип или според предпочитанията си или програмата за сезона и над това над което ше се набляга генерално погледнато, а никой не робува стриктно само на точки или пари...

Редактирано от Diavolo на 26.02.12 01:17.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 01:00



Нико си е голям обаче, мноу ме кефи


А Вав не го знаеш кога ще му се играе и кога не, големо лекенце :) Жалко, един похабен талант... Тоя турнир беше решил да играе, но испанците са си животни, сега да видим Пикс и Банди, ще е голям мач също предполагам.

Колкото до Дубай, за мен мистерия ще е играта и настроението у Мъри... Мисля той има най-голям шанс да се опре на Джокович. Ако не го бие на полуфинала, Ноле ще бие на финала Федята и това е.

На търсачите на добри коефициенти препоръчвам да заложат за победа на Долгополов над Дел Потро.
А иначе утре мисля, че Йодра ще бие Дел По, а коефициента си струва за един подобен риск.
Ае



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано26.02.12 01:14



Наистина си струва рискът... да изгърмиш!




Предавам се, ще акам!

Тема финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 21:52



Нико ако продължи така да сервира ще счупи най-накрая каръка срещу Пикс!! Аз съм за Нико, време му е за престижна победа над потенциален топ 5 играч. А и този сезон е в супер форма, доказа го и в Мелбърн, когато с Бердих направиха луд мач. Мислех си да заложа за него, но ме достраша, а ето че засега води. :)
за Йодра също не съм залагал изобщо и добре направих ;)

скумрията изигра най-добрия си мач в Марсилия точно на финала, показа класа!



Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 21:56



ей това ти е играта


от 15-40, Пикс не виде топчето, само едно разиграване имаше завършено с бекхенд воле от Нико Сан



Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано26.02.12 22:03



Любопитно е че Дел По победи трима френски играча за титлата в Марсилия. Мен ме издразниха, че щяха да прецакат рибока, който игра в полунощ мача си, а програмата беше излезнала и на сл ден трбяваше да срещне Йодра на обед. В крайна сметка прецакан беше там тоя неизвестния дето победи Фишагата...

Който и да победи от Алмагро и Ферер ще запише втора титла за годината, а Раонич днес ще излезе срещу Мелцер за трета такава през 2012 ?! Само не разбрах защо не игра с Цонга за Дейвис



Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 22:38



е аде, това супер много ме издразни... още ме е яд, излиза, че е предал родината си или го е дострашало знам ли и аз, едва ли е така де, но просто буквално погледнато така излиза, щото ей го на в супер форма си е и играе две седмици подред и мачка... тъпо
обаче имай предвид, че може би най-бързите настилки изобщо през сезона са именно в Сан Хосе и Мемфис (+ Берси), като тази в Сан Хосе е мисля най-бързата изобщо. А и е в зала. Сега предстоят ИУ и Маями, където ще видим докъде е стигнал Милош. Иначе ще е голяма заплаха на тревата с оглед косият оскок на топката там.



Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 22:48



двамата испанци се захапаха много здраво в началото на третия, ще стане май класика, а дано





Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: Diavolo]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 22:55



тоя Ферер е ебати животното, всичко стига и връща

На Нико нервичките му не издържат. Много важно за него ще е да се пребори и да вземе най-накрая един такъв мач срещу свой немезис. Уф
писна ми вече, абе добре евала големец ама взе да омръзва :( вече цяла астрономическа години е в нечовешка форма, Пикса :О

Редактирано от Diavolo на 26.02.12 22:56.



Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано26.02.12 22:58



абе ти що не гледаш любимците си в Испания ами се нервиш на второкласни финали





Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано26.02.12 23:10



гледам ги и тях ;) току-що, Меси отново показа гения си, много красива атака, цак-цак-цак и гол :)
А днес вие яко изкалитарихте, баси и положенията изтърваха Валекано, не заслужавахте победата :/ обаче пък Роналдо вкара ебати гола :о



Тема Re: финала в Буенос Айрес / Копа Кларонови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано27.02.12 16:40



Пикси слушка и си пие хапчетата. Резна класически Алмагро, гледах само третия сет, а в него го попиля.




Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано28.02.12 16:05



Ето някои акценти засега от турнира :

Погледах записа на Марко Джокович - Голубьов от края на първия сет до края. Братото има слабичък сервис, допуска двойни грешки (защото рискува прекалено втория, тъй като ставаше плячка на директни точки от ретур), форхенд движението също не ми допада много, но от бекхенд изпълни някои много чисти удари, които се превърнаха в уинъри от трудни позиции. Може би това е единствената прилика с Джокович старши, иначе е ясно, че е далеч от нивото на АТП турнирите, но ако един ден стигне до топ 100 ще е яко забавно.

Мачът на Ноле също не можах да го гледам целия. Щебе е добър тенисист, показа самочувствие и даде може би най-доброто, на което е способен за момента. Някои много атрактивни бекхенда с отскок впечатлиха особено. Джокович понапипваше играта си, личи му че не е играл от много време, но показа добра игра като за начало.

Днес Анди Мъри игра много добре сет и половина с Михаел Берер, поведе с 3-2 с пробив във втория и след това се срина, влезе в трети сет, където първите 4 гейма бяха спечелени от посрещащия. Все пак от 3-4 и сервис Мъри, успя да спечели три последователни гейма и се класира напред. В следващия кръг ще играе с Куйдинели, който обърна Давиденко то 1-4 в третия сет и точка за 1-5. Може би Колето е решил да играе лайв бетинг с поставено лице по това време.



Багдатис сервираше за сета срещу Цонга, но се пропука, а малко по-късно загуби и тайбрека. В момента Жо води 5-3 във втория...



Тема Re: Баги, Баги...нови [re: shevchenko]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано28.02.12 16:18



Цомга сервира за мача при 5-4 във втория сет, от 40-15 Маркос спаси два мачбола, спечели още една точка и имаше шанс за връщане на пробив, спечели предимство в разиграването и получи топката на форхенд при почти опразнен корт (положение като на Надал 30-15 срещу Ноле при 4-2 в петия сет на АО) и игра някаква безумна къса, която прави в аут, а после загуби и следващите две точки.

Баги е 1/7 при брейкпойнти, а Цонга е 2/2 от където дойде разликата. Али доста подскачаше след края на мача, явно ще хвърли всичките си възможности тук в Дубай, и предвид натоварената програма на Дел По, нищо чудно да стигне до 1/2 финалите с Фед, където нищо не се знае.



Тема Re: Баги, Баги...нови [re: shevchenko]  
Автор Henman (сантиментален)
Публикувано28.02.12 18:52



Федерер - Цонга се превръща в нещо като софт версия на Надал - Джокович, много мачове, много драма между двамата напоследък, дано пак да има такъв мач.

Някой чупи рекорда,
някой пада зад борда.


Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано28.02.12 20:46



Кирил Владимиров по време на 3тия сет от мача Мъри - Берер : "Време е от АТП да се замислят и физиотерапевтите да могат да оказват и психиатрична помощ "






Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: OrelaWTW]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано28.02.12 20:56



Еми какво, прав си е човекът. На Анди Мъри особено ще му е необходим психиатър, както и на много други тенисисти.


Предавам се, ще акам!

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано28.02.12 20:59



Някой да има представа защо Гаске се е отказал?


Предавам се, ще акам!

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано29.02.12 04:53





Не съм гледал, но нека позная, Мъри пак е псувал, хващал се е за крачето или е поглеждал към него и се е чудил какво да обвини за играта си...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: lchWill]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано29.02.12 05:02



French sources are divided about the reason. Some (l'Equipe, Eurosport) speak about flu/fever, another one (sports.fr) about an ankle problem.

френска му работа...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано29.02.12 08:41



да, но и той ми се видя доста "нацепен', няма грам сланина по него.




Тема Re: Баги, Баги...нови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано29.02.12 21:11



Фед ще го мачка.




Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор joyr (soft kitty)
Публикувано01.03.12 01:02







Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано01.03.12 14:21



Анди Мъри е първият 1/2 финалист след като спечели 6/3 7/5 с Бердих.

Първият сет Томас влезна много бавно в мача и беше пробит още в началото и набързо изоставаше 0-3. До края Анди не стигна до нови възможности за пробив, а чехът изпусна 4 такива, особено фрапантно беше едно дълго разиграване при 5-3 и 30-40 (Мъри тогава сервираше за сета), но неуспя да брейкне и да вземе психологическо предимство.
В началото на втория сет Бердих беше пробит от 40-15 и изглеждаше, че краят е близо, но до 3-3 имахме още 3 пробива (2 за Бердих и още един за Мъри).
При 4-4 Бердих спаси 30-40 и поведе с 5-4, но това беше и последния гейм, който спечели.
При сет за мача на Мъри, Бердих спаси цели 6 мачбола (имахме 40-0 и три последователни за начало), а при една възможност за връщане на пробива и влизане в тайбрек, лайсмена отсъди аут на сервис на Мъри, но хоуй айя показа, че топката е закачила, а съдията на стола даде точка за Мъри, което ядоса Бердих (според него ретура му е бил повлиян от отсъждането), имаше 1-2 минути обяснения.

В крайна сметка Мъри затвори мача и ако след 17 часа Янка Типсу не направи втора поредна победа срещу Ноле, то утре ще имаме голямо шоу на 1/2 финалите Анди - Ноле.
Личи им на фаворитите, че не са форсирани толкова за този турнир и че са далеч от формата от Мелбърн, но постепенно набират скорост и очаквам, че ще имаме много качествени 1/2 финали и финал.



Тема Федерер се е устремил към номер едно в светанови [re: shevchenko]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано01.03.12 16:33



Федята няма спирачки след УСО'11, като е регистрирал една единствена загуба на турнирите на сингъл (от Надал в Мелбърн). Свикнахме в последните години Роджър да има перманентни загуби на по-нискоранкираните турнири от играчи извън топ 4, но ГОАТ размазва всичко и всички по пътя си. Днес за малко над час една от големите негови жертви през годините (мисля, че вече баланса с Южни е 11-0) беше премазана, а швейцарецът не даде възможност за пробив в целия мач.

За момента разликата между Федерер и Надал е около 2000 точки, но сега Рафа има да защитава 4 финала от серията Мастърс (2400 точки) и титлите от Барселона, Монте Карло и Ролан Гарос (3500 точки). В същото време с изключение на финалът на РГ, Федерер има тук таме 1/2 финали и дори по-ранни загуби, така че ако вземе някой друг мастърс Фед ще стане основна заплаха за Ноле и първата му позиция в ранклистата.

Редактирано от shevchenko на 01.03.12 16:34.



Тема Re: Федерер се е устремил към номер едно в светанови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано01.03.12 17:01



Аритметиката е проста, на РГ ФЕД 2ри поставен и финал с Джоко. Следва 2ра титла в Париж.






Тема Re: Федерер се е устремил към номер едно в светанови [re: OrelaWTW]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано01.03.12 20:10



Ако се падне в половината на Надал... едва ли.



Тема Re: Федерер се е устремил към номер едно в светанови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано02.03.12 01:51



Нещо много те е наплашил Федерер


Нали щеше да бъде поставян на мястото му дедото, хаха :о



Тема Re: Федерер се е устремил към номер едно в светанови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано02.03.12 01:52



бухаха, мечтите са безплатни...





Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано02.03.12 01:52



1/4 финалите бяха голямо разочарование, сега гледах подробен хайлайтс + записа на Дел По - Цонга. От това което видях най-качествения мач, то не беше мач, а сет беше втория сет на Типси - Ноле.
Мъри - Бердих, много грешки, женски мач с много пробиви. Южни трагичен, Цонга се срина в трайбрека, а втория сет пълен фигурант, виж Типсарата маправи много силен втори сет, имаше и сетбол, но идиотска фвойна грешка, а преди това поведе с 3-0 и 4-1 точки, заеби.
Дано утре станат качествени полуфинали, защото до тук турнира е пълна скръб.



Тема Re: Федерер се е устремил към номер едно в светанови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано02.03.12 13:53



аз съм скромен, други едни писаха - шлем на терева + 3 ГШ/!?!






Тема Джокович - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.03.12 15:45



Анди мачка Ноле в първата част с 6:2 - до 2:2 гейма равностойно и след това куп непредизвикани от сърбина. Само 14% спечелени точки на втори сервис от Мъри и само 17% от Джокович. Мъри обаче с 94% спечелени точки на първи сервис и вкаран сервис над 70%, докато Джокович мисля е с 68%, не видях със сигурност.




Тема Невероятен Мъри в защитанови [re: alessandron]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.03.12 15:55



Успя да пробие и във втория сет, при това като върна смач на Джокович. Номер едно е в много тежка позиция и според мен трудно би обърнал мача тоя път.




Тема И на сервис за мача Мъри се насранови [re: alessandron]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.03.12 16:22



5-3 във втория сет и готово - шотландчето напълни гащите. Сервираше безупречно дотук, обаче хоп ънфорсче, хоп две, 15:40, разиграване и Мъри вкара топката в основата на мрежата. Смех.




Тема И мач за Мъринови [re: alessandron]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.03.12 16:36



Джоката се самоуби при сервис за 6:6. Пак с ънфорс на мачбол, но и Мъри тоя път направи две хубави точки за 0:30. Честито на Andy Murray






Тема Re: И мач за Мъринови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано02.03.12 16:45



Браво на Мъри, игра отлично през цялото време с изключение на гейма, в който сервира за мача.
Мачкаше през цялото време със сервис, в дългите разигравания намираше отговор на ударите на Ноле от дъното на корта и го принуждаваше да търси удари, които в този момент не са му по възможностите (въпреки това доста солиден Ноле, който беше на 70-80% от възможностите си).
След първите два гейма Мъри напипа и ретурите си, не се пропука при 4-2 и 15-40 в първия сет, а след като изпусна преднината си във втория остана позитивен и заслужи победата в два сета.
Явно Джокович предпочете да изиграе мача на един дъх и да не хвърля екстра енергия с разигравания от по 20 удара както беше в Мелбърн.

Очаквам Мъри да спечели на финала, ако играе с Федерер, а ако е с Дел Потро не съм сигурен...

Сега Ноле ще хвърли всички сили в Индиън Уелс, и ако и там не спечели турнира вече може да е знак за нещо, засега просто нормална загуба от един от най-добрите в тура, който днес беше по-добър от него. Никой не е абониран за титли.



Тема Re: И мач за Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.03.12 16:53



Не съм гледал Роджър в Дубай и сега няма да мога да го гледам, но пък ти много лесно го отписваш при евентуален финал с Мъри. Верно че Анди му е неудобен на турнири извън ГШ, ама все пак ...




Тема Re: И мач за Мъринови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано02.03.12 17:19



Ами дано Федерер да бие ХМДП и да видим дали съм прав или не.
Рискувам да прогнозирам преди мача, съответно ако не позная можете спокойно да ме бъзнете след края му и т.н.
Сам казваш, че Мъри е много неудобен на Федерер и последния трябва да е на 100%, за да го бие, а сега и Анди е в супер форма. Нито е на 100% Роджър, нито ще се форсира толкова върху този мач, докато Анди ще даде всичко от себе си...



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано02.03.12 19:13



Тоя балък Дел Потро изпусна втория тайбрек от 5-0 и 6-2...
Засега през годината Федерер е 7:0 сета срещу аржентинеца.
Като цяло много качествен мач, както и първия, така че турнира определено оправда очакванията, а предполагам и утре финала ще е мнохо хубав.
Въпреки силната игра на Федерер, аз не си меня мнението и считам, че Мъри ще спечели.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор Murray (king of tennis)
Публикувано03.03.12 04:54



Ако утре не спечелим титлата голям праз от тази победа...
Когато трябваше Анди да бие не успя в Мелбърн, а игра по-добре и заслужаваше повече победата, но тогава всички видяхме за мистериозното хапче което пое Джокович и как след това заигра... Но тъпкано ще му се връща всичко, което направи сърбина през последната една година.

Мъри стана цар на тия турнири (сефте...), в Токио размаза Надал, сега същото стори и с Джокович, но Андиии трябва да почнеш да ги биеш на турнирите от големия шлем!!!



Като цяло съм много доволен от играта на Анди, най-вече от високия процент вкаран първи сервис, който е много висок по време на целия турнир след опънинга с Берер. От мач на мач, Анди играе все по-силно, така че по-късно днес трябва да изиграе и най-силния си мач. Аз лично съм оптимист. Дядото ни е стар клиент. Всичко друго освен победа с 2-0 на Мъри ще е изненада.
Втория полуфинал не съм го гледал, но не ме и интересува. Който и да е на финала ще яде бой от Мъри, който тази година най-накрая изглежда готов и физически и най-вече психически да се пребори с топ 4.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Murray]  
Автор petitta (удивителна)
Публикувано03.03.12 07:35



да разбираме, че 2012 също ще е годината на мъри, ли?!





Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Murray]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 10:16



Така и не се понаучи на скромност. Клиент бил - смешник, когато Мъри вземе сет на ГШ на Федерер, тогава можеш да се дуеш.




Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: petitta]  
Автор Banditoo ()
Публикувано03.03.12 10:45



Добре той винаги провокира хората, ама време е да престанете да се заяждате с него. Никой не отстъпва. и защо ви го пиша на вас, а не на него, дано сте го разбрали. ;)



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 11:13



А ти кога ще разбереш, че гъделът на форумите е да се провокираме, заяждаме и да си натриваме носа?




Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: alessandron]  
Автор Banditoo ()
Публикувано03.03.12 12:10



Аз не участвам в такива работи.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: alessandron]  
Автор petitta (удивителна)
Публикувано03.03.12 12:46



е, сандре, тук си много прав - за дуене си е да вземеш цял един сет от общо четири на близо 31 годишен федерер





Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Murray]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано03.03.12 12:56



"Дядото" както ви е стар клиент, така и ви унижава нежното и скромно Анди. Горкичкото то! Едно 2:0 за "дядката" тук ще те накара да се самоубиеш сигурно.


Предавам се, ще акам!

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: lchWill]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.03.12 13:40



Няма да се самоубие, само ще "изчезне безкрайно".



Линк:



Редактирано от Naki на 03.03.12 13:41.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Banditoo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 14:27



а, не, хич даже





Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 14:34



Е ти като не участваш и другите ли да не участват?




Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: alessandron]  
Автор Banditoo ()
Публикувано03.03.12 15:24



нищо такова не съм казал. ако искаш провери :)



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Banditoo]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 16:01



Казваш го индиректно (ма защо му обръщате внимание), като се буташ между шамарите :)




Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Murray]  
Автор lchWill (вечен песимист)
Публикувано03.03.12 18:09



Ето я и изненадата - 7:5 за Федерер в първия сет




Предавам се, ще акам!

Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: lchWill]  
Автор petitta (удивителна)
Публикувано03.03.12 18:35



невероятно, фед да вземе сет!?! шок и ужас

п.с. и да опровергая др. енчев - красотата не е симетрия, красотата е играта на фед



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 18:49



Хаха, пожелавам на Мъри да прочете 'Клиентът', роман от Джон Гришъм



A man only sees what he wants to see...

Тема БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 18:50



Мухахахахаха, КЪДЕ Е МЪРИ, СЪБИРА ЛИ СИ БЕКХЕНДЧЕТО, А? Няма такъв уинър на мачбол






Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: naja_haje]  
Автор petitta (удивителна)
Публикувано03.03.12 18:51



FED< FED FED!!!!!!!!!!!!!!!![got mi

e]



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор petitta (удивителна)
Публикувано03.03.12 18:53



спрели са му интернета, мръсните капиталисти



Тема Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 18:56



Силен мач, на високо ниво и за двамата. Но от цялата работа най-много ме радва увереността на Роджър - не се разколебава и при неприятен развой на мача, а реално днес имаше два такива - 15:40 при 2:3 в първия сет и върнатия пробив за 3:3 във втория сет. Истината обаче е, че Мъри успя да пробие едва като показа гениалност с два поредни лоба - иначе Фед не даде евтини топки.
За Роджър всичко отдавна е казано, да кажа обаче нещо и за Мъри - определено има промяна в него, играе по-агресивно, опитва да земе инициативата при решаващите точки, не седи отзад да чака. Когато обаче дойде ред до нападателна игра, Федерер все още е Маестрото.

п.п. Мърка, батка, ХАПВАЙ ШВЕЙЦАРСКИ ШОКОЛАД, че да станеш по-силен






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: petitta]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 18:57



Изненада, изненада - за някои хора де, други квото сме имали да казваме, сме го казали в "Шампион"






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: petitta]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано03.03.12 19:01



Страхотен Роджър, взе най-престижния АТП 500 без изгубен сет, с един-единствен пробив, допуснат на финала, а тия точки, дето ги взе, струват много повече от редица Мастърси като например милиардите Монтекарлота на Надал срещу братовчедите на финала.

Изключително атакуващ, направи толкова чийп енд чарджове, колкото не го бях виждал, а обратният диагонал от ФХ беше грандиозен цяла седмица /само да си спомним една точка накрая, когато игра нон-стоп на силния БХ на Мъри и накрая завърши пак там, а аз се чудех кога ще обърне :)))/. Силни втори сервиси във важни моменти, бекхендът учудващо стабилен, игра странно много лифтове, явно е напипал ритъма, а и на този корт играта му върви. Мъри също игра много силно и учудващо агресивно, с тази игра на Шлемовете може и да счупи каръка, но да видим... Нямам никакви възражения, отваряйте шампаняца. :)))))))



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:05



Честито, респект пред Роджър, и все пак с оглед критериите ти от вчера Мъри тотално се насра (с което и аз станах за смях, да му вярвам, че ще покаже нивото от вчера). 50% първи сервис, не успя да пробие Федерер в първия сет след като игра 2 топки на втори сервис, изобщо не се възползва от връщането на пробива във втория, при който и Федерер помогна, насра се още на по-следващото си подаване... След спасения мачбол отново - супер пасивен и чакащ изцяло грешка на Федерер. Явно това е предела на Мъри в този момент - 1 силен мач срещу топ 3 и после молитви. За срещата - солиден мач, но нищо специално (Федерер се спаси първия път от възможностите за пробив след грешки на Мъри, а Анди не показа характер, когато той трябваше да обръща севис геймовете си).. Все пак успех за по-агресивния тенисист на корта тази вечер, напълно заслужено.

Настилката в Дубай е адски бърза, с право испанците са се отказали. Отличен турнир, титлата си е престижна все едно е АТП 100.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:10



Да бе, страшно силно ниво на Мъри


Тотално насиране, изгубване на всички важни точки (с изключение на връщането на пробива, където Федерер сбърка и не завърши елементарна топка на мрежата), никакъв първи сервис в трудните моменти.
Ноле печели Индиън Уелс, 100%, искам Федерер в половината му.



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:12



В какъв смисъл критериите ми от вчера - Мъри го предаде сервисът, иначе другото си беше като вчера, с тая разлика че срещу Анди не седеше Ноле да блъска яко ънфорси. Но и Федерер не вкарваше кой знае колко голям процент първи. Мачът, естествено, не е върхът на сладоледа, но беше хубав, с чудесни изпълнения и като цяло повече уинъри, отколкото ънфорси.
Иначе голямата излагация за Мъри си беше точно тоя гейм 15-40, където два пъти имаше втори сервис - не вкара хубав ретур в нито един случай и от втори удар вече беше догонващ, затова и дойдоха грешките според мен - ънфорси, но не от доминиращо положение.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано03.03.12 19:12



Не беше ли ти латерната, дето пишеше, че грешките ("насирането") не идват от това, че си станал накриво, а от играта на противника? Или те е срам да признаеш, че един близо 31-годишен Федерер може да бие в два сета тенисист, който е разбил твоя кафанец? Това, че изгубил всички важни точки, какво значи - че се е насрал ли? Всеки, който губи важните точки, ли е насран?





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: vogelfrei]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано03.03.12 19:14



А, да, и като играе на втори сервис Мъри е задължен да вземе точката, така ли? Не може Федерер да има хубав кик или да отваря добри ъгли с втори удар?



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:15



Да и аз искам най-после да се засекат - още ме е яд как не стана в Лондон, за да ядете гевреци. Нещо много си повярвахте, нема всеки път да влиза форхенд-ретура със затворени очи или след това лентата на филето да ви спасява.

п.п. Нали щеше Ноле да мачка Роджър и в Дубай? Позабравихте нещо кой е Федерер, има време обаче да си припомните ей така, поне веднъж като за последно






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:18



Нещо, здравата си се превъзбудил ми се струва...
Надявам се, че ще си тук по време на Индиън Уелс, а не отново да потънеш в забвение ?

ОК, ОК, значи Мъри е играл слабо, понеже Федерер не му е дал шанс ?!


Ти сериозно ли вярваш в това или просто пишеш, колкото да отчетеш един от последните успехи на Федерер ?



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 19:21



Абе то от колко години вече все 'последни' успехи му отчитате, пък то ей на, все предпоследни се оказват



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано03.03.12 19:23



След като вчера е играл силно, явно, че роля има и противникът, не вярвам да е играл слабо, защото е залагал срещу себе си :) (И това сме го коментирали много пъти, винаги съм го защитавал, а ти също, когато ти е уйдисвало.) Или не, чакай, така всъщност признаваш, че Ноле не е критерий, щом ден след победа над него Мъри се оказва, че играл слабо. :))

Разбирам, че ти е кофти, че на годините на Роджър Джокович няма да има сили да стане от стола, но това е положението - някои освен успешен играят и красив и щадящ тялото тенис и не мъчат феновете, а ти може да не го омаловажаваш, защото е смешно.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: vogelfrei]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:23



ОК, ОК, разбрахме, Мъри и Федерер са изиграли щедьовър на тениса...
Сега само да не стане следващата титла на Родж да е на закрито ?!
Аз писах след титлата в Ротердам и дори сега по времето на турнира в ДУбай, че Федерер показва много силно ниво и е превъзмогнал това да не е максимално мотивиран на турнирите извън ГШ включително някои мастърси, обаче днес и Мъри сериозно помогна и видях много пукнатини в играта на ГОАТ, които срещу Рафа/Ноле ще му изядът главата. Предстои да видим на 5-те следващи мастърса дали е така...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:24



Да бе, щото Ноле не показа и той пукнатини - абе, баце, за теб явно основната причина за победите на Фед над некой от топ 4 са грешките на опонента, а?




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:25



И колко точно слабо игра Мъри? Че не направи двата брейкбола в първия сет ли?






Тема Re: Федерер - Мъринови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:27



В смисъл, че щом вчера Мъри се е насрал при сервирането на сета(а през останалото време игра абсолютно на 100%), то какво да кажем за днес, когато се насра 3-4 пъти ?
Гледай сега, аз изпитвам сериозни опасения от формата на Роджър, само че специално днес аз видях доста слабости на ултра бързата настилка в Дубай, а когато дойде по-бавни хард и уверените Ноле и Рафа ситуацията ще е съвсем разлина.
Разбира се, това е моето мнение, а дали ще стане така, предстои да разберем. Ето за днешния мач, тотално сбърках...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 19:30



Не мога да се въздържа просто и да те цитирам малко малко извън контекста, но пък най-накрая се доближаваш до истината:

Рафа/Ноле ще му изядът главата

Ей за това иде дума от доста времер евала :) (остявам на Наки да те яде пък тебе за това 'ъ')



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:31



Е колко пъти се е насрал, батка, айде стига. Вчера по същия начин беше готов Мърката да се бъгне, ама Ноле блъскаше без грам мисъл. И кои толкова са тия слабости на Роджър, че като те слушам имам чувството, че аз нещо съм поослепял, та не виждам чак толкова много? Щото все ми се струва, че Фед е бая по-стабилен като цяло от У ЕС насам ...




Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 19:32



Бе той и екзорсиста или каквото там му беше името видя много слабости в играта на Джокович, а той* пък взе, че спечели АО :)


Джокович де, не екзорсиста :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:39



Естествено, че показа и аз съм първия, който го е написал.
Въпросът е че когато си номер едно критерият са турнирите от шлема и айде АТП 1000... Аз не съм очаквал, че Ноле отново ще започне годината с 40 победи, а ти ?
Джокович трябва да спечели Индиън Уелс и после дори искам да отпадне рано в Маями, за да може да е достатъчно свеж за сезона на клей, на трева, Олимпиадата и лятото в САЩ + УСО...

ОК, батка, разбрах и твоето мнение е, че днес сме гледали магически тенис и поредния рецитал на Федерер. Пак ти казвам, въпреки многото победи на ГОАТ след УСО няма и една единствена титла след победа над Рафа/Ноле. Когато я постигне нещата ще са различни, за сега просто побеждава тези зад него в ранглистата... За мен това е доста добре, защото не очаквам, че Сърбинът ще бъде свален от върха от Федал, а неуспехите на микимауси на най-изявените след топ 3 (Мъри и Дел Потро) срещу 31-годишен Федерер ще им дават неувереност по-нататък през сезона...

Според мен Мъри се довери на тактиката от многото си победи в 2/3 срещу Федерер, където играеше просто солидно и дълбоко и чакаше грешки, а от ретур нямаше проблеми... Сега настилката беше по-бърза, Федерер по-силен, но и Мъри неподготвен и може би психически изтощен след победите над Бердих (спира серия от поредни победи на чеха над него) и Ноле, а трябваше да играе много по-агресивно на бекхенда на Федерер и да не пълни гащите на брекпойнтите...



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:44



Аз просто мисля, че нивото от днес на Федерер не е достатъчно силно, за да победи Рафа/Ноле близки до максимума си. Сега дали Родж може повече и дали топ 2 ще покаже най-доброото от себе си в следващите турнири предстои да разберем, но аз не виждам титла за Федерер преди турнирите на трева!



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 19:45



Разбрахме, кого не, а кого тогава очакваш евентуално да свали Джокович от номер едно? Григор Димитров през 2015?



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Федерер - Мъринови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:47



Ами според мен Мъри игра на 100% на моментините си възможности до двата брейкпойнта след което беше пълен със съмнения и дори върнатия брейк не му даде моментума, напротив беше адски неуверен и плах и просто връщаше топката в средата на корта с надеждата Федерер да сбърка, но Родж на този етап е достатъчно силен за да се справи с такава игра. Това е моето мнение, вашето е различно, ОК, кой крив и прав никога няма да разберем, но следващите турнири все пак ще дадат някои насоки.



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 19:47



Най-вероятно ще познаеш, но аз трудно виждах титла и в Дубай, а и ти не я виждаше, а ей на - факт. Така че отписването на дядото-клиент не е много уместно, все още.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:49



Изобщо не съм казал, че Федерер е играл магически тенис днес. Но да, в сравнение с Джокович през тая седмица беше от друга планета, докато ти се канеше отдалеч кво щяло да е в Дубай

И пак ти казвам - не всеки път ще имате късмета на влезлия със затворени очи ретур. Федерер все още може и ще бие и в бъдеще Джокович - от Надал е ясно, че има комплекс (което не пречи на по-бързите настилки и в зала да го млати), но с Джокович далеч не стоят така нещата.

п.п. Аз също не очаквам Роджър да прави титли сега на двата Мастърса в САЩ и по-скоро залагам на успех в Маями, ако ще се бори за титла. Но пък за Олимпиадата казах какво очаквам и се надявам там да играе с Джокович. А от Ноле очаквам да е номер 1 в края на сезона, писал съм го там в анкетата преди сезона. И съм казвал, че очаквам едно 90-тина процента от точките си през миналата година да ги направи пак.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:50



Ами на този етап не виждам човек, който е готов перманентно да взима турнири, в които участва Ноле и да печели срещу него големите мачове.
Ако Ноле показва нивото от миналата година на отделните турнири ще задържи позицията си в ранглистата.
Мъри и Федерер са много добри и могат да го победят на отделни турнири, но нямат постоянството да взимат точките, които на нужни за номер едно в света. Рафа пък е прекалено обременен от загубите от Ноле и няма да се изненадам, ако на двата мастърса на хард не стигне финал. (както се случи след загубата му на финала на Уимбълдън на последвалите два мастърса в Северна Америка)



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 19:51



Да, не съм съгласен, че Мъри връщал просто ей така топката, категорично. Мъри се опитваше да е активен, допусна втория брейк след атакуваща игра, след опити да вземе инициативата, спаси и мачбол пак след като взе инициативата.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 19:52



Т.е. Григор през 2015? Щото не виждам от къде ще се вземе някой друг. Е, рабира се, винаги има възможност Мъри да мине на безглютенова диета де



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Федерер - Мъринови [re: naja_haje]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 19:56



Не бе, и аз съм впечатлен от Федерер, евала, респект и изцяло кредити за него. Просто казвам, че виждам пукнатини и че най-показателни са тези турнири, когато най-добрите са форсирани и дават най-доброто от себе си. Това са турнири различни от Базел, Париж, ТМЦ, Ротердам и Дубай и всички знаем какво е статуквото там.

И вчера написах още, че ако Джокович не спечели Индиън Уелс ще е показателно, че може и да загуби моментума на върха на световния тенис. Ако го спечели, то просто приемаме, че е отишъл на туризъм в ОАЕ, за да взема гарантито от извъннаградния фонд и че всичко е по старо му :))



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 20:00



А ако не спечели Индиън Уелс, а вземе Маями?






Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.03.12 20:01



Е това е ясно, но, от друга страна, напоследък някои от тия турнири в известен смисъл са по-успорвани и трудни за взимане от шлемовете. Едно, че се играе в 2 от 3, второ, че след 1ви кръг лесни мачове на практика няма - ей тука в схема от 32ма май бяха 8 от топ 10... А кой къде точно колко е форсиран не знам, но на последните не знам колко шлема на полуфиналите все едни и същи играят. Ще ги видим мастърсите наистина, там туристи уж няма да има.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Федерер - Мъринови [re: alessandron]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано03.03.12 20:05



:))

Ами през последните години Индиън Уелс е по-показателен за моментното ниво, защото в Маями вече някои са уморени физически, други психически и т.н.

Ако все пак трябва да ти отговоря конкретно, въпреки че въпросът ти е по-скоро шегаджийски, то зависи от кого е загубил в Индиън Уелс и след каква игра. Значи, ако спечели една от двете титли и не загуби от топ 4 след като е дал максимума от себе си, всичко е ОК :))



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор Christianssen (珠穆)
Публикувано03.03.12 20:18



Форумния Мъри колкото пъти се е заканвал че неговия човек ще мачка,толкова пъти и е падал след това скотиша.Време е да спре със заканите,защото така само вреди на любимеца си.А на вас честита победа.Ще гледаме на мастерсите какво ще става.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 20:41



Много бързо са приключили тези двамата, мислех, че ще хвана малко след ски-скоковете, ама тцъ

. Връщам се назад да ви изчета



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 20:45



Те (или по-точно Аполона, понеже дамите съвсем не са толкова устати и хвъркащи в небето) много неща забравиха

.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано03.03.12 20:48



ами фактите са такива, от известно време за Фед остават по второкласните турнирчета, сега има няколко мастърса, в които може да ни опровергае





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: naja_haje]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 20:49







Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано03.03.12 20:52



абе защо в Маями наградния фонд на жените е по голям от този на мъжете





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 20:53



хайде, хайде, Федерер е Федерер, все пак, покажи малко респект

.

Честито на Фед-феновете тук, явно е станал хубав мач (който пропуснах, за да гледам скапан вятър на малка шанца).



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 20:56



За Надал па остава да пада от Джокович - за всеки по нещо






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 20:59



Браво бе, аз ви честитя, а ти така...





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.03.12 21:03



За теб само най-доброто (Джокович е номер едно все пак

) Виж как размазахме Палермо, не се забивай тука в тенис - все пак и на Балета му е малко Тъмна Индия тоя спорт, требе да му се припомня




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано03.03.12 21:08



в природата има равновесие, не споря ..... хич не ми е тъмен даже, но фактите от началото на 2010 са такива





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 21:13



Ахх, как ме зарадва с тази новина, още не съм поглеждала какво е ставало по стадионите

. И Милан шампион, але, але



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.12 21:14



Това "И на Балета" няма да го приемам като камък в моята градинка, днес съм пуФкава и добра

.



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: shevchenko]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано04.03.12 16:24



И кой са тия слабости?!? Роджър печели отново финал (Ротердам 49% с 5 аса и 3 ДГ) с 50% първи сервиз и ефективни 2 аса (4 на 2 ДГ) срещу един от най-сигурните бейслайнери. На ТМЦто показателите са сходни и видно е, че Божеството се превъплътява за пореден път и здраво работи върху сигурността на разиграванията си. Като вкара и сервиза в познатите параметри ще стане много интересно и ще пали подметките на Джокера отново.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.03.12 22:07



А от Ноле очаквам да е номер 1 в края на сезона, писал съм го там в анкетата преди сезона. И съм казвал, че очаквам едно 90-тина процента от точките си през миналата година да ги направи пак.





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.03.12 22:09



За мен това е доста добре, защото не очаквам, че Сърбинът ще бъде свален от върха от Федал

Надал ще свали Джокович от върха, дявола се е погрижил...





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.03.12 22:15



Въпросът никога не е бил Джокович да показва най-добрата си форма, а Надал. Този финал в Мелбърн ще му изяде главата на Джокович в дългосрочен план, а не на фитнес чудото на 21 век, Рафаел Надал Парера!
Гледам си отворил цяла нова тема да питаш Мъри в нея за очевадни неща.
Извади заровената си в пясъка глава, не бъди щраус и пообиколи малко форумите из земното кълбо да видиш, че има хиляди които мислят, че в успехите на Ноле има много нередни и странни аномалии.
Допинг се взима за определен период от годината, макс до два пъти на сезон, не може да си вечно надрусан, с това може да си обясниш спадът на Ноле след Ню Йорк. И тук идва огромната разлика между Федерер и Джокович както и Надал естествено. Наистина много голяма разлика за съжаление.
Ест. че останалото е много лишения, труд, талант и психика, но Джокович от 2011 г. нямаше нищо общо с Джокович от 2006-2010 г. Проблемът с глутена го разправяйте на малките дечица, които все още вярват във феите и златния прашец.



Тема Re: Федерер - Мъринови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.03.12 22:21



защото жените предпочитат повече Маями, в ИУ не се хвърлят чак толкова мощно, а и всичко тръгна от сестрите главно. Ест. главната причина е в споносрите. Но пак да се повторя, WTA е ръководена много гъвкаво и умело, изобщо маркетингът им е превъзходен, в ATP имат какво да учат и това не е от вчера. Най-големия недостатък при жените е точкуването им, ранглистата, но това е положението, за пореден път се убеждаваме, че перфектни неща не съществуват.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано04.03.12 22:32



подобно беше състоянието по форумите и през 2008 ама ти нещо не ги споменаваше тогава.

В СтероидНейшънс имаше по 500 запитвания дневно за "Надал&стероид". Цялата истина е, че Новак (а и 2те сръбкини явно) имат достъп до нещата с които Надал разполагаше преди 2-3 години. Та така, с Вашите камъни по Ваш,та глава.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано04.03.12 22:56



Смешно ти е нещо гледам - то и преди седмата плескавица ти беше смешно, надявам се и след осмата да си така позитивен






Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.03.12 23:15



за Фед - Мъри
Аз също очаквах победа за Мъри преди мача, но не съм залагал, защото си беше все пак 50 на 50, айде по-скоро 55 на 45 за Мъри, а и в повечето анкети той беше фаворит, а и коефициентите му падаха яко, както и да е.
Много ниския процент на вкаран първи сервис му изядоха главата на скотиша, а и явно беше психически невъзстановен след голямата за него победа над Джокович, сигурно не е спал от вълнение. За него беше от огромно значение да бие в този мач и може би финалът преди финала беше именно този мач за него. Той започна и мачът по-добре, имаше 15-40 при 2-3 гейма, но там сбърка две лесни топки и то при втори сервиси на Роджър и може би това беше повратния момент в мача. Това що касе Мъри. Що касае Федерер, то доколкото знам за целия турнир допусна само един пробив и то на финала във втория сет. Явно бързите условия му помогнаха, а и този път ми се видя психически свеж, има си поставена ясна задача и за това е толкова опасен. А тя е номер 1 в света, друг е въпросът, че Надал няма да му позволи да го направи, ако беше само Джокович, то рекордът на Сампрас да го бях отписал вече... Но в момента нещата зависят повече от Роджър за съжаление, защото има много малко точки да защитава до Париж. Това ще рече, че Рафа и Ноле трябва да са едва ли не безпогрешни... Да се върна на Роджър и играта му на финала. Много атакуващ и разнообразен, скъса кръстчето на Мъри от къси топки и от ретур къси и сечени и какво ли не и определено му цакаше на психиката, а последния явно си е мислил, че щом надделя над ХЪЛК Джокович, то победата му е в кърпа вързана и на финала срещу Федерер (а знаем и за ХТХ между двамата във формат 2/3), но май беше забравил, колко остър, разнообразен и бърз може да бъде Федерер.

Редактирано от Diavolo на 04.03.12 23:19.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: Diavolo]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано04.03.12 23:40



сигурно не е спал от вълнение.

Mи то си е вълнуващо!



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано04.03.12 23:59



Опа, Ноле загуби веднъж и гледам пак си почнал да ни развеселяваш с гръмките си изказвания и закани. Нищо, за 8-ми път ти е, вече свикнахме.

Значи два пъти се е нозабал Джоката, а аз си мислех 6 пъти през 2011 и един път през 2012


И кога бяха тия два пъти да си знам поне кои титли са му чисти и да си ги броя


Допинг се взима за определен период от годината, макс до два пъти на сезон, не може да си вечно надрусан, с това може да си обясниш спадът на Ноле след Ню Йорк. И тук идва огромната разлика между Федерер и Джокович както и Надал естествено. Наистина много голяма разлика за съжаление



Палячо



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:22



Тц, просто напоследък си станал адски закачлив и нагъл (нормално поведение за доста пишман Ноле фенове, то си е опасен грип направо) и е хубаво някой да те сваля на земята както Фогела в същата темата.
Говоря ти по принцип как се процедира, това че ти не знаеш и си нямаш никаква представа от тези неща не ме изненадва, но за тази тема да спориш с мен е как да се изразя възможно най-меко... Ами странно е, айде така да го кажем. :) Не съм му светил на Ноле, не мога да ти кажа и никой не може, това пак е хипотеза, една от многото и няма как да искаш с подобни теми доказателства. Форумния Мъри е много смел юзър, който обича да прави прогнози преди фактите, уважавам определено такива хора, а той е свеж полъх за клуба, най-малкото, защото 90% от хората по света (включително и 90% от форумните герои) обичат да коментират при свършен факт и след това да показват мускули.



Смешко


Редактирано от Diavolo на 05.03.12 00:23.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:32



Като цяло малко гледах от Дубай, но от това което видях не останах никак очарован. Слабо ниво, слаби мачове. Най-много ми хареса Федерер - Дел Потро и втория сет на Джокович - Типсаревич. Финалът не беше кой знае какво, доста грешки на Мъри, а Федерер може да играе много по-добре, което си е притеснително...

п.с. Сандро няма как да твърдиш, че уинърите са били повече от ънфорсите във финалния мач, защото такава статистика никой никъде не ти дава и ако намериш те признавам за най-великия ;)
Само да ти кажа, че на АТОП'500 не показват странно защо този стат, което винаги ме е вбесявало...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 00:38



Добре, нека да резюмираме казаното от теб в две основни твърдения :

1.) Голям спец си на тема допинг и зобане и най-много разбираш от тия неща в клуба и трябва да те слушаме

2.) Ноле е прегрешил, докато Надал е чист като момина сълза и цитирам - "разликата е много голяма за съжаление"

Добре ли съм разбрал или нещо бъркам ?

Щото за мен с подобни изказвания се превръщаш в един комедиант, ама щом така предпочиташ :)))

И как ме е свалил на Земята фогела, след като ти си написал абсолютно същите неща като мен вчера, а имено, че Мъри е бил изхабен психически от мача с Ноле, че е подценил ситуацията заради успехите си срещу Федерер в 2/3 и т.н.

ОК, ОК, знам, че с наш Мъри сте си гаджета, чат-пат му изневеряваш с фогела. И какво е написал предваврително повече от всеки друг тук освен, че Мъри ще спечели всички турнири от шотландските села до тези от ГС, защото аз не се сещам.



Тема Делрей Бийч - Андерсън - Матошевичнови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:39



здрав мач, кефи ме, който може бързо да намери стрийм и да гледа, мачът е 5-5 във втория сет. Този Матошевич за първи път го гледам и съм впечатлен от играта му, а Андерсън си го знаем, поне тия които повече гледат. Тенисист номер 173 в света играе на такова ниво и с такава мощ, направо ужас, докъде се разви този спорт... :о



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:48



говоря за престрелките ви след това ;)

а че си станал яко злобен и нагъл е вън от съмнения, справка и мненията ти в зимния клуб, преди беше много по-обективен и интересен, но сигурно се дължи на постоянните успехи на любимците ти, което разглезва, народопсихология...

иначе казвам ти, защото го знам от първа инстанция, освен с плуване се занимавах професионално и с културизъм и на състезания съм ходил, но сравнително бързо се отказах от последното и слава богу, голяма грешка беше това.
Просто ти казвам, че няма как да се докаже, остави конспирациите, че от АТП имаха нужда от един такъв нов терминатор който да разбие шаблона. Просто има медикаменти, които не могат да се уловят от лабораториите, остави дали имат или нямат интерес. Само че това рязко подобряване на резултатите чисто кондиционно на Джокович са силно съмнителни (меко казано)

за Надал ще ти кажа, че той е бил фитнес чудовище още от 18 годишен през 2005 г. Да и според мен е стимулиран, но ще се уморя да го повтарям, но той още на 10 години (когато забрави просто за какъвто и да било допинг) е бил чудо невиждано за годините си, а на 12 години взима сет в игрови условия на гуруто си Карлос Моя, тогава топ 5 играч!!! Мисля ще се съгласиш, че някои хора/спортисти са просто по-бързи, издръжливи, можещи и т.н. от други, колкото и едните да тренират и да се опитват да не е така. При Надал никога не е имало голяма амплитуда в нивото му, с редки изключения вече 8 ма година си е този звяр на корта.



Редактирано от Diavolo на 05.03.12 00:49.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 01:25



Добре, айде обясни ми го това с нуждата на АТП от силен Джокович понеже аз нещо не го разбирам този маркетингов ход. Надал и Федерер продължават да са дойната крава за правене на прави (ето, че сега искаха да си правят исторически мач, Бернабеу, 100 хиляди зрители и незнам си още какво), така че АТП имат нужда много повече от силни Роджър и Рафа.

Незнам за какво говориш, единствените ни престрелки бяха за играта на Мъри, нивото на мача и до там. Ти както винаги виждаш нещо повече...

Батка, извинявай, ама тия смехории с плуването и културизма ме развеселиха много. :))) Не те нападам, просто наистина ми е смешно (а предполагам, че не само на мен) как сравняваш това, което си правил в мизерните бг условия със спортисти, които са търговски продукт за правене на милиарди всяка година...

Обясненията са ти прекалено елементарни, значи Надал е супер чудовище и феномен, а Джокович просто един елементарен мошеник.

Такам, минахме на тезата ти, че някои субстанции са нехващаеми.
Добре, искаш да кажеш че

1.) Щабът на Ноле е по-добър от този на Надал и открива по-добрите нехващаеми медикаменти

2.) Рафа може да е чудовището и без медикаментите, но с тях Ноле му убива предимството

3.) Рафа също може да ползва нехващаемите добавки на супермен, но е честен и отказва, докато Ноле се усмихва самодоволно пред огледалото, докато шмърка и си казва - "ех, тия пак ще ги прасна утре"

Кое от трите малоумни твърдения имаш предвид, че аз не можах да те разбера за пореден път...

Само искам да ти припомня някои неща

1.) След първия супер сезон, в който Надал игра на макс до последно и спечели Мастърса в Мадрид последва "контузия", която го извади за ТМЦ, АО и началото на сезон 2006

2.) В следващите два беше фокусиран само върху клея и разнасян извън него, но през 2008 последва нещо невиждано и нечовешко, размаза цялата конкуренция доста по-дълго време и по-убедително. Последва абсолютно същия срив след УСО какъвто и на Ноле през 2011. и нова контузия, отново без Рафа на ТМЦ

3.) Надал почна 2009 като абсолютен терминатор (пак както Ноле през 2012) с нечовешките физически мачове в Мелбърн с Вердаско и Федерер, смазваше всичко по пътя си до Ролан Гарос, където загуби и хоп нова контузия. Пропусна Уимбълдън и т.н.

4.) За очевидния срив на Ноле след УСО, където според теб се е чистил. А къде беше Рафа по това време ? Май и то се чистеше понеже резултатите му бяха също толкова трагични ?

А сега кажи от тези 4 точки колко теории подобни на твоите и на Мъри мога да развия и дали основанията за съмнения и злоупотреба с химия през Надал не са много през годините.

И още нещо да ти кажа Ноле е правил нечовешки мачове от физическо естество далеч преди 2011, само си спомни мачът с Надал в Мадрид през 2009. Нечовешки серии също - през 2008 спечели Рим, Белград и игра отново нечовешки 1/2 финал с Надал в Хамбург в три поредни седмици. А преди това беше спечелил Мелбърн и Индиън Уелс.

В заключение искам да кажа, че не аз съм закачливия в последно време, а ти си този, който се прави на интересен и си мисли, че само неговите любимци имат право да печелят и че са нещо повече от останалите.

Защото, когато Надал доминираше аз отдавах заслуженото и козирувах, докато ти сега развиваш теории...
Искаш да чета как Ноле шмъркал и само затова печелел и да не коментирам. Ами то това е по-добрия вариант, да не се занимавам с болните ви фантазии, ама какво да правя реагирам и се занимавам с глупости, вместо да оползотворя времето си далеч по-приятно.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 02:36



ооо, отново не си разбрал или се правиш на неразбрал и извърташ така, че да си прав при всички положения :)
Ами не бива да се развеселяваш много, защото допингът всъщност е доста достъпен за доста спортове, е опираме и до качество на допинга/ до финанси, а в големия спорт и до лоби... ;)
Интересувал съм се много, чел съм, опитвал съм, говорил съм и с големи наши шампиони в плуването и леката атлетика и преди и след като и аз съм се подлагал на същото. Истината е, че и без допинг си бях бърз, талантлив и добър и имах отлични постижения, той просто ми подобри постиженията с мяколко десети от секундата, но необходими за да покрия олимпийския норматив. Само че не е толкова лесно, а и организма след това страда... Т.е. със същият медикамент 10 от 15 спортисти ще се провалят, петима ще имат успех, но само един ще изпъкне истински ако ме разбираш, но цената която плащаш не е хубава и не я препоръчвам.
Няма успехи на най-голямо ниво без качествен зоб в съвременния спорт, това искам да го разбереш, при някои спортове има шпалир, при други няма, това също е факт, но за това само се говори...
В момента тази индустрия се разви изключително много и има няколко лаборатории в света които са се специализирали в това да удължават спортната кариера на спортистите и да им увеличават максимално бързо резултатите за максимално кратки условия, но услугите са много, много скъпи. Освен това съм чувал и чел (но не знам дали е истина естествено) е, че не всеки може да се възползва, защото на някои просто не се позволява, защото нямат визитката/визията/потенциалът да са лидери и да носят пари и да продават фланелки (говоря глобално за спорта). Така че за тях остават останалите медикаменти които също са много скъпи и добри, но не са и върхът на сладоледа.
И още нещица.. Има спортисти от дадени (правилни) страни или лобита, които никога не се възстановяват от определени тежки заболявания или контузии и такива които трябва да им отстраниш едната ръка, крак + черния и белия дроб, за да ги извадиш от строя. Е, самите спортисти са си постлали добре, така че тях специално не можеш да ги виниш... Медицината е напреднала страшно много, това да знаеш, въпросът е че не може всички да са несломими чудовища и да мачкат година след година, трябва да има жертви, трябва да има разлика между едните и другите, трябва да има лидери и такива които да ги гонят, но никога да не ги стигнат. Това е и до талант и до ген и малко късмет, но пак ти казвам, това е голяма и добре пазена тайна. Могат да те оправят от всичко и да те превърнат в истински Франкенщайн ако си правилният човек и имат потенциалът да носиш много пари.
Мисли... Знам, че можеш и то много, много добре.
Иначе, една от най-известните такива клиники е в Мадрид... ;) Цените са от 20 000 евро нагоре и тръгваме от най-елементарните неща, но дори да си милионер не значи, че ще те пуснат да си разиграваш коня там, а да се върна и на горната теза. Ако Иван и Петкан вземат едно и също неща, победител винаги ще има и той ще е по-талантливия, психически по-устойчивия и по-умния от двамата.

Надал и Федерер продължават да правят много пари и като номер 2 и 3 и както виждаш по бройките във фейсбук и туитър феновете им не намаляват, а точно обратното увеличават се. Увеличават се обаче и тези на Джокович, а това налива нови, свежи пари в машината за пари. Да не говорим, че интересът към този спорт удари неучвани висоти през миналата година, тази е още по-огромен интересът, защото сега стои на дневен ред възможността за Ноле Шлем, както беше за Рафа Шлем в началото на 2011 г. И за ГШ се говори пак и за това кой от топ 4 ще измести Ноле и дали ще успее изобщо някой и т.н. и т.н.

Това което казах за Надал е истина, не е измислица, знае се, поне за това има доказателства (за юношеските му години). И е факт, че от 2005 до 2012 г. няма голям спад. Тия неща които ги цитираш ги знам много добре, но това са отсъствия от по няколко месеца, но Надал винаги е успявал да завърши в топ 2, ей за това иде реч. + това, че няма година от 2005 г. насам в която Надал да не е спечелил поне един ГШ + поне една мастърс титла в една календарна година. И не забравяй за стилът на Надал. Той е основната причина, Рафа да издиша в определена част от сезона, особено като млад играч и все още развиващ се това важаше в пълна степен. Не забравяй и нещо много, много важно. Костната структура и мускулатура. Надал има дебел/тежък кокал, неговият ген не е идеалният за този спорт. Докато Джокович е от типа на Федерер - родени за този спорт. Надал е обречен да има проблеми с краката, това не може да се промени, поне засега все още не...
Същото обаче не може да се каже за Джокович, въпреки наистина феноменалната 2008 г. и отделни супер проблясъци през 2009 г. Но нищо константно-генерално. И Джокович изведнъж превключи на светлинна скорост и направи неща немислими дори за този терминатор за който говориш и ти Орела (Надал 2008 г.), дори за Федерер 2006/2007 г. като брой поредни победи + 3 ГШ + 5 мастърса. И черешката на тортата - тазгодишния Мелбърн в който Ноле игра 3 часа срещу Хюит, 5 часа срещу Мъри, само ден почивка и 6 часа срещу животното Надал и то в условията на тежка влага което за него преди беше немислимо дори за един мач и то срещу играч от ранга на Цонга, а не Надал или Мъри.

От това което съм писал в началото ще си отговориш за кое от твоите 1/2/3 имам предвид, а то е по-скоро 4... Нещо като компилация от трите...

Истинският тест за Джокович ще е през тази 2012 г.
Мисля, че ''няма да му позволят'' да си разиграва така коня и че изпълни своята цел от голямата игра, освен това той (хайде махаме я тази конспирация) самия досега не е доказвал, че може да играе две години подред на подобно ниво, а и не вярвам тялото да му позволи. Надал 2011 г. беше много близко до Надал от 2010 г. Сега в Мелбърн видимо в не най-добрата си форма пак си беше от нивото от последните три години, т.е. само респект за него. Не забравяй, че когато Рафа се появи на хоризонта и почна да мачка, никой не му вярваше, че ще спечели титла извън клея, а той направи кариерен шлем и още куп постижения, никак не малко за човек израстнал и строго моделиран да играе и да печели на изконната за испанците настилка - КЛЕЙ. Сега бъди сигурен, че ще бъде форсиран за периода ИУ - Лондон и аз лично не вярвам Джокович и Федерер да отговарят подобаващо на нивото му. Очаквам много силен Надал, остър, нападателен, агресивен, пращящ от енергия или Надал до 2010 г. Миналата година Надал не предложи ниво ново, направи куп грешки и той и щабът му и беше време Джокович да взриви светът. Ако го нямаше Ноле нямаше кой да спре Надал, а последния и без да е в най-добрата си форма на практика щеше да печели големите турнири само с физиката си да кажем. Разликата между двамата е много тънка.

Редактирано от Diavolo на 05.03.12 02:40.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано05.03.12 05:28



Леле какъв ферман, даже го и изчетох :)

Дал си хиляда и сто повода да стане заяжданка, но аз само на това ще наблегна за сега:

Ако Иван и Петкан вземат едно и също неща, победител винаги ще има и той ще е по-талантливия, психически по-устойчивия и по-умния от двамата.

Как по-точно да го четен това в светлината на едни 7 плескавици се чудя аз



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: naja_haje]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 06:04



Ами елементарно баце, явно Иван и Петкан не взимат едни и същи хапченца и дир легендата д-р 'Хименес' е за уволнение





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 06:22



и аз като Нажата го изчетох цялото, увлекателно, обаче имам няколко въпроса и ми е много интересно:

- откъде я знаеш тая тарифа от 20 000 евро за Мадридската болница (винаги съм знаел, че във форума е пълно с потенциал ама все пак)


- ако не е тайна с кои точно големи наши шампиони в плуването и леката атлетика си говорил за допинг
- в коя дисциплина и кой олимпийски норматив в плуването си покрил - деца, юноши, мъже ??? И защо си го покривал, да не си стигнал до националния ???
- колко години културизъм си тренирал и на какво ниво



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 09:28



Надал може да се види какво е представлявал на 16 години и престани с тия митове дето като Гьобелс ги повтаряш за сетовете подарени му от МОЯ. Защото за това няма никакви данни или клипове и снимки.
Никакво животно не е бил а най - обикновена шушумига, която с катуна е обикаляла Испания на фютчърси и др. селски състезанийца уредени от родата.
Ето го терминатора на 16 г.:

.
Аз не виждам нищо особено.
Ето го и на 17:

Бил ли шампион на някой от юношеските ГШ, има ли плавно израстване от юношите към мъжете. НЕ!!!
От 16 до 17 се създава тоя БРОЙЛЕР, който на 17 години има всички установени външни признаци за яко друсане с всичко възможно, известно и неизвестно.
И ако вземем Петкан и Иван, то първия е започнал с идеята, че това му е необходими за да стане нещо а другия в един етапна своето развитие вижда, че без това не може да е в голямата игра.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 10:24



С този първци абзац си искал да кажеш, че в спортът има полтика ли ? Благодаря, че ме светна, за първи път чувам.

Обясненията ти звучат като оправдания на току що хванати наши щангисти, които не са могли дори да участват на голямо първенство. Или айде да кажем като на Гълъбин Боевски пред бразилските власти :))

Съжалявам, не се заяждам, просто това ми е мнението. Доста наивни и елементарни обяснения, с които искаш да оправдаеш загубите на Рафа.

В крайна сметка какво излезе не можах да разбера ?
Джокович е избраният от костюмарите, а Надал жертвата ?! Джокович има 20 хиляди евро, Надал ги няма ?!

Ето и набързо някои глупости, които не искам да подмина :

1.) И най-важно, е че според мен ако си мислиш, че знаеш нещо повече от останалите, ако си мислиш, че наистина си наясно какво точно прави АТП, дали толерира някой за сметка на друг, то си доста наивен. Хората, които ги знаят тези неща сигурно се броят на пръстите на едната ръка. Ние никога няма да разберем, можем само да гадаем и именно затова ми се струва малко тъп спорът, но все пак не искам да те оставя да си мислиш, че си убедил някой в нещо.

2.) Един от аргументите ти, че Надал въпреки нечовешкия сезон през 2008 бил спечелил по-малко от Джокович. Изводът Джокович шмърка, Надал не. Прекалено глупаво според мен.

3.) Сега се правели пари на гърба на интереса Ноле шлем, означава ли това, че преди е правен шпалир от допинг ченгетата на Надал да вземе три поредни и да се говори за Рафа шлем ?

4.) Ноле бил нужния свеж полъх, за да развали статуквото. ОК, обаче не беше ли Надал в същата позиция през 2005, когато ако го нямаше, Федерер щеше да спечели всичко къде що има ?

5.) Надал не зобал, защото в продължение на 7 години бил в топ 2. Обаче нищо, че Ноле 5-та година е в топ 3, шмъркането е явно и видно... Елементарно, елементарно...

И още нещо постоянно повтаряте как истинския тест бил за Ноле, когато ще си защити успехите...

Тогава питам аз :

1.) Защо след нахлуването си на световния връх през 2005 Надал така и не повтори сезона си ? Защо това остава годината му с най-много титли ? Годината, в която единствен за първи път е конкурентно способен почти до края (печели Мастърса в Мадрид, който е в последните 3,4 седмици на сезона)

2.) Защити ли Надал 2008 година ? Защо през 2008 последната му титла е Олимпиадата ? Значи Ноле е зобал, зобал, спечелил УСО и почнал да се чисти, а Надал след олимпиадата просто му е паднало нивото, тъй като тялото му е било уморено...


3.) Имаме ли по-чести контузии на Надал отколкото при Ноле ? Всъщност миналата година след УСО беше единствения път, когато Джокович е пропуснал турнири поради контузия. И имаше едно логично обяснение, него го болеше зверски рамото от претоварване още в Синсинати, играл е УСО на обезболяващи, мазила и т.н., но ако не си е дал почивка и е продължил с болкообезболяващите, то този проблем с рамото е щял да стане хроничен...

В заключение искам да спомена, че ти самия признаваш, че Ноле е роден за тенис и абсолютен талант, докато Надал бил фитнес чудовището и т.н. Т.е. Именно Надал е по-зависим от напредналата медицина, защото неговия стил на игра е силно физически, докато Ноле има много по-натурални и естествени удари, които се получават с лекота. Само, че в условията на съвременен спорт, тенисът като спорт е станал много по-физически и това вече почва да не се забелязва.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 10:31



Да, да, това с Моя незнам за кой път го пропускам да го отбележа.
Да си мислиш, че някое 12-годишно дете може да вземе сет на играч от топ 10, ако последния дава и 50% от възможностите показва само, че си хващал ракета 5 пъти в живота си и този спорт ти е тъмна Индия...

Твоето обяснение звучи доста по-логично и убедително, а имено, че Ноле през 2011 беше назобан до козирката, точно колкото и Надал от 2005 до 2011 година. А дали е било, защото АТП не са му давали зелена светлина преди това, дали защото се е опитвал да печели и без химия, или просто чак тогава е намерил правилните хора, с които да взима нещата, които за неговия организъм ще доведат до най-добри резултати, можем само да гадаем.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 10:40



Дам, и това е хубаво да се спомене.
Ноле почва да играе мъжки турнири на 16 години (2003 година), когато печели един фютчърс и финишира годината в топ 800.
През 2004, на 17 години продължава с фютчърсите, вече с повече успехи и се пуска и на чаланджъри, като върхът е 2 АТП турнира, където прави 1 победа, завършва в топ 200.
В края на 2005 е в топ 100, в края на 2006 топ 20, и от 2007 е номер три.
Един нормален плавен преход за супер талант, сигурен съм и че при Мъри и Федерер ще е нещо подобно, не сега не ми се проверява. А фитнес чудовището нахълта в световния тенис и след една година на най-високо ниво се контузи, а до края на карирата си не повтори 2005





Тема Добре си ги описал нещатанови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 10:58



и мисля, че е редно тва мнение специално да го ковнеш в някоя от темите с рекордите, щото си е доста показателно за кариерата на Надал. Крадецът вика "Дръжте крадеца".




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 11:23



Защо бе, много е забавен в зимните клубове- или идва да се изказва в тема за спорт, от който разбира по-малко, отколкото и от такт и възпитание, само и само да дразни хората в темата, или показва респект, раздавайки курове. Пак да кажа- респект за теб, Шевченко, в последните месеци си сияйна звезда на форумния небосклон

.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 11:24



Няма неуловими медикаменти, това да го знаеш от мен

. Синтетика ли е, всичко се хваща.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 12:42



А след като се хване, дали се казва?






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 13:43



Това аз няма как да го знам





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано05.03.12 14:39



В това не съм много убеден, но да речем, че е така. Остав аобаче фактът, че има много, които не се търсят :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: naja_haje]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 14:48



Не знам, на нас в агенцията по допинг-контрол така ни бяха казали

. Иначе на мен аналитичната химия ми е леко чужда, но не си представям синтетичен препарат неоткриваем, поне на този етап.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 16:32



Това го е казвал лично Карлоя Моя, на него му вярвам повече отколкото на един заслепен хейтър на Надал. Сори, но не вървиш :)



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 16:34



жалко, че изписах толкова много, абсолютно нищо не си прочел и схванал, явно те понадцених :)
няма смисъл да ме репликираш за 20 000 - те евро, това беше само една прашинка, тук говорим за стотици хиляди и за огромна политика.
Който в каквото иска да вярва, аз съм си написал мнението, пак ти казвам готви се за доста загуби тази година на любимеца си.



Тема Re: Добре си ги описал нещатанови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 16:43



Показателно?
Да ти отговоря и на теб:
Надал не е направил два еднакво силни сезона подред заради стилът си на игра, ако се вгледаме обаче по-детайлно, то е, че е достатъчно постоянен и константен на големите турнири, нещо което може да се каже само за Федерер, ест. при него е много повече. Надал е толкова постоянен, колкото всички останали големи имена в този спорт от миналото с малко повече или малко по-малко. Равнявате го по погрешния човек.

и още нещо 2004-2005 г. Рафа бързо, бързо е можел да приключи с големия тенис още преди да е започнал, след това един факир в една специализирана клиника му спасява коляното, останалото е много воля, характер, психика, но и много кърпене от най-големите специалисти в съвременната медицина.
Рафа е лемитиран заради структурата си и за това трябва двойно повече да се уважава заради това което е постигнал, защото е много по-сложно да вървиш срещу природата отколкото с нея...
А това, че промени и стилът си на игра и успя и на бързи настилки да е конкурентноспособен го превръша в най-големия хамелеон, който тази игра е виждала.

и все пак... 18-9 :)



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 17:07



не мога да ти кажа откъде я знам, от един известен наш доктор я знам :)

не съм говорил само за допинг, хех... айде пак се чете през пръсти
Приятел съм с Таня Богомилова, доста добър познат съм и с Петър Стойчев.
Познавам се още с Йорданка Донкова, Гинка Загорчева и Николай Бухалов от по-известните имена на широкия кръг от любители на спорта у нас.

бил съм шампион на страната ни и на балканите на 100 м. кроул и бътерфлай, бивш рекордьор, покрих норматива за ОИ в Атланта' 1996 г. но заради тежка, хронична травма прекратих преждевременно с този спорт. С моето заболяване трудно биха ме оправили дори и най-големите факири, можех да се състезавам с кортизонова инжекция и да не усещам болката, но рискувах частична парализа при счупване на гръбначния прешлен и засягане на гръбначния мозък. Операция също не помага, защото е трябвало да се направи когато съм бил дете още, но тогава кой да знае, че имам това заболяване на гръбначния стълб, то се проявява именно в юношеските години и вече е късно... Трябва и малко късмет в спорта, не е само до талант и тренировки...
5 години се занимавах усилено с културизъм, като бях много близък с гуруто на този спорт (ако може да се нарече спорт) в България, Еню Рангелов. Бях направил страхотно тяло, но един ден си зададох въпросът защо го правя като нямам толкова пари и че съм от България, а и просто не можех да си позволя по-големи натоварвания пак заради гърба, въпреки, че тренирах със специален пояс-колан като за мен и спрях. Отдавна не съм влизал в басейн, мъка ми е да ходя просто, общо взето в момента тотално съм занемарил ОФП-то и все се каня да се взем в ръце и да почна я да тичам, я тенисче, пак плуване (ама там не ща да ходя, уф) и така :))
също така съм тренирал ама не така системно и сериозно - карате, айкидо и футбол (в Славия и Септември)
ъъ имам и тапия (разрешително) за морски спасител, завърших специалните курсове отдавна още, но заплащането е много ниско у нас, иначе с кеф бих станал например спасител, ''Спасители на плажа'' ми е сред любимите сериали, може би заради това и се записах, може и от любов към морето и водата изобщо, ама беше много полезно де, научих се на много неща.
сега все се каня да завърша и тапията за морски водолаз ей така за да постигна пълен шлем ама нещо ми мина тая мания :))



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 17:32



А да си чуала за т.нар. генетичен допинг?


иначе няма синтетика която да не се открие (стига да искат да те хванат де, това е съвсеееем различно нещо и си задай въпросът защо хващаха все нашите щангисти например...?)

сигурно си чуала за Репоксиген. Една единствена доза от тази експериментална и доста опасна съставка е в състояние да промени ДНК-то на дадения спортист, така че той да произвежда повече ЕПО и съответно червени кръвни телца. В момента съществуват няколко метода за репрограмиране на организма на генетично ниво. Аз знам за инжектиране на мускуло-създаващи гени. Те се инжектират директно в мускулните клетки. Създава се изкуствена интродукция на гени, които стимулират производството на нови кръвоносни съдове.

офф не ми се говори повече по тази тема, че моге да пиша с часове, а никой няма да разбере нищо освен някой химик или биолог.
Само ще кажа, че допингът съществува още от древността и една от най-големите заблуди на съвремието е (то има уникално много заблуди и лъжи за съжаление на всякакво нива) е, че навремето древния олимпизъм в древна Гърция който е първообразът на съвременния спорт и е спирал войни (това е вярно) е бил чист, хаха, няма такова нещо и никога не е имало...

И още нещо, без допинг съвременните рекорди щяха да изглеждат по съвсем различен начин, както и самите спортисти в които се кълнем, така че този съвременен лов на вещици винаги ме е карал да се усмихвам...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 17:36



Да де, аз изрично подчертах

. Иначе кръвни, генетични и подобни извращения не коментирам, твърде малко знам за тях.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 17:38



Аз пък вярвам, че в ски-скоковете допинг няма, само булимия





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 17:55



баце ти си направо за орден 'Стара планина', не знах че имаме такъв потенциал тук, респект за плуването



''иначе с кеф бих станал например спасител, ''Спасители на плажа'' ми е сред любимите сериали, може би заради това и се записах, може и от любов към морето и водата изобщо''

не ставаш за спасител, каква любов към морето и водата, любовта тука е опознаване на женското тяло и националностите по света



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 17:57



Ами тези неща са опасни и са само за най-големия елит, трябва да си много смел за да позволи подобни експерименти с тялото си, защото човешкия геном въореки, че е разгадан все още е зоната на здрача така да се каже...
Само че слуховете които се носят в пространството е, че най-елитните спортисти в света се подлагат на подобни ''терапии'', но тук доказателства няма и няма как да има :)
И все пак залага си се основно на стероидите, като има стероиди и стероиди... Най-скъпите не са достъпни за всеки, права си, че може да се хванат (ама да подчерртаем, че за да бъдат хванати се иска и навременно изследване), стига да се та нарочат.
А как се прави шпалир, защото много често се употребява тази думичка, но никой не обяснява как и защо и повечето хора гадят и само повтарят като папагали, политика, шапка и т.н.
Ами първо е политика на държавата и съответната антидопинг федерация. Ако има офшорки, рай за финансистите, така има и офшорки в допинга ;)
Испания например е една такава офшорна зона :)
т.е. ще те хванат, но чужди допинг ченгета в друга държава
а буквално какво значи спорт с шпалир?
ами проверяват те на 1 март за допинг (като са ти дали предварително сигнал и просто знаеш или знаеш горе-долу в кой период) примерно, само че следа в урината вече не е останала и ти си чист. Различните анаболи имат различен живот. Някои се абсорбират напълно за 2/3 седмици, други за 2 месеца, има и за по 6 месеца и повече, зависи с какво се боцкаш и кога се боцкаш. А ефектът им над човешкия организъм е продължителен.
Другият метод е много нагъл и той е че просто някои хора се хващат, но просто не им оповестяват резултатите, но на мен не ми се иска да вярвам в последното и не мисля, че е така, защото все пак щеше да се разчуе от тук-от там, все пак сме 21 век, ерата на интернета и технологиите, а въпреки всичко има честни люде, поне един от десет би се разприказвал, абе не знам и аз, това е много сенчеста тема :)

Не съветвам никой да взима допинг освен ако не е млад и здрав и активен спортист, защото те са трениани животни все пак, останалите които взимат за да лъснат стс страхотно тяло на морето заради пичетата са големи коплексари и си нанасят непоправими вреди на черняи дроб, сърцето, половата система, а и бързо трябва да хванат тен или да ходят на лазерни процедури, защото акнето е унищожително :)



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 18:10



Той и Федерер каза на бенефиса на Маги, че му е взела 1 сет на тренировка. Някога си, там някъде. Говорят си хората, четкосват се, Комлименти.
Какво да каже МОЯ?
Според Джокович братята му са по-талантливи от него.
Щом си бил кулутурист 5 години ти е повече от ясно каква е разликата между Надал на 17 г и този на 18 и как се постига това за по-малко от 10месеца.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 18:13



хехе е да, да и това


когато ми беше изпита, беше лятото на 2000 г. и бяхме на Златните пясъци, там покривахме норматива, та какво да ти кажа, трябваше да изкарам пет дежуства на плаж със старши спасител + вадене на давещ се от морето и оказване на първа и неотложна медицинска помощ (един истински спасител трябва да може да спаси човешкия живот ако няма лекар наоколо или поне да се погрижи за човека доколкото може най-добре преди да пристигнат истинските лекари, макар те да са близко де, така че не би трябвало да има проблем), а останалото вече си е чисто физическо, т.е. покриване на време/норматив за което да стигнеш до шамандурата например (където ''има'' давещ се и той даже е потънал), да извадиш тухлата от дъното на морето и да се върнеш и още няколко нещица. Само че плуваш със специален пояс или буик и плуваш винаги с глава над водата, за да можеш да гледаш!! Така е по-бавно, но е задължително!
Всичко при мен мина с лекота, бъзикаха ме че съм създаден за тази работа, само дето тогава си имах видеобизнес в София и печелих много добри пари, така че това моето беше просто прищявка и реализиране на лична амбиция :)
И чакай да ти кажа, че се отплеснах. Ами за тия пет дежурства на морето забързах много яки пичета, ъъ всъщност само двечки де, можеше и по-добре, но така се стекоха обстоятелствата. Трябва да ти кажа не знам защо и каква е причината, това жените го знаят или и те самите не могат да ти дадат смислено обяснение, но женския пол си умира за спасители. Не знам дали телата и тенът ги привлича или мисълта за това, че това е мъж, който би рискувал своят живот заради нечий друг и че живее опасно и обича адреналинът, но просто те изпиват с очи :)) Та с тези двечките никога няма да го забравя, беше едно неописуемо и страстно преживяване, което винаги ще помня, дай боже всекиму да се случи.
Иначе карал съм и джет и водни ски, ходил съм и на рафтинг ако знаеш какво е това. бтв. спускане с лодка в буйна река.
Абе май ще запиша и водолазните курсове, че нещо се разписах и пак почна да ме тресе манията :))) Ама 800 лв. и нагоре ми е трудничко да отделя :(



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 18:21



знам какво е да си спасител баце, аз съм израстнал на морето по Албена, спастелите даже забравяха да си търсят заплатите, те за ден изкарваха повече отколкот им даваха на месец дет се вика.


А иначе да изкараш за спасител си беше елеметарно, поне на времето.

П.П. Караш ли ски или сноуборд ???



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 18:23



добре де човек, аз съм болен Рафа фен и няма да кажа нещо лошо за любимеца си, но истината е, че според мен няма начин да е ''чист'' доволен ли си?
само че пак повтарям при него винаги е било системно!!! опровергай ме.
Шевата ми пуска едни и същи примерчета, но нека и той отговори кой е символът на гладиаторските битки, на продължителните маратони, петсетови драми, спасени мачболи, връщане от невъзможни изоставания и т.н. и кой със сигурност не беше такъв. Сещате се за какво намеквам??????
Рафа - от 2005 го 2012 г. е един и същ (със своите задължителни проблеми съпътстващи всеки един голям спортист), пикът му е ИУ - Уимби и това си се знае, натегне ли се малко повече извън този график и почват проблемите, но въпреки това - 7 години подред номер 2 в света и 7 години подред с ГШ титла + Мастърс титла
Ноле до 2011 г. с какво беше известен, освен с имитациите си и 'уон слем глори' ??? говоря грубо естествено. И неговото не беше постепенно издигане ами изведнъж просто стана различен човек и на визия и на корта (очевадно просто) и постигна рекорди, които Фед 2006 г. и Надал 2008 г. не успяха и за капак след нечовешкия сезон 2011 г. играе 3 часа с Хюит, 3 часа с Ферер, 5 часа с Мъри и след ден почивка 6 часа с непобедимия дотогава в мачове с над 5 часа времетраене, Надал. А преди това Ноле се пропука с примера за анти фитнес подготовка Цонга в Мелбърн, а Мелцер пък го ремонтира на Ролан Гарос, а Хаас го опука на Уимбълдън.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 18:30



Не, карам ски ама ако е върху водна повърхност, хаха ;)
Винаги съм искал да се науча, но просто не съм го направил, обожавам ските ама аде? То не че е късно, ама те на, не съм :о

абе не знам ти за кои години ми говориш? зависи в каква школа си се записал, хич не е елементарно да ти кажа, дори за мен не беше дето нямах никакви проблеми с плуване и физическа издръжливост, но си е напрежение и отговорност. В моят курс скъсаха цели 4 момчета и 1 момиче, смятай.
Иначе да на морето се изкарват добри пари, но аз изпуснах шансът си на времето да стана гларус, хаха ;) Сега и там е зле положението, вече тая мода попремина, а един спасител във воден басейн в София взима от 400 до 600 лв. което е пълна подигравка и гавра, но наречи го България и това е.

Обаче тук искам да се разгранича леко, значи това за пичетата по морето е ясно и е така, въпросът е, че ако си истински спасител, то трябва да си гледаш морето, аз поне така щях да правя, моят учител същото ми казваше, винаги има начини и време за другото. Защото носи отговорност мой човек, ти не си там за да сваляш мацките, а да гледаш някое дете или няма значение, някой човек да не се удави, защото или му е станало лошо или е попаднал на мъртво вълнение, яма във водата и т.н.





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 18:43



не мога да ти кажа :)
може би по-скоро не, но знам, че дори шахматистите се стимулират, а щом те го правят... ама и тяхната не е лесна, една тежка партия шах на високо ниво може да ти навреди на организма точно толкова колкото да бягаш под 10 секунди на 100 метра ;)

иначе това за булимията ми хареса, хаха :)) съвременния лаф за такива ''слаботелесни'' индивиди е покемони :))
ти явно по такива си падаш, слабички 'дечица' или се бъркам?


е, то логично де, я си представи някой 100 кг. бодибилдър да скокне от шанцата, хахахаха, това ще е нещо невиждано зрелище не го препоръчвам де!



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 18:43



е това е друго нещо,

, надявам се Фед тая година да е взел пример от Надал и Джоко! Вече е негов ред да се насветка до козирката, жалко , че изпусна Златния Голям Шлем т.г.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 18:47



а ти бъди сигурен, че и Фед не е чист :)
само дето при него талантът и стилът му на игра са този отличен помощник, който го няма при другите. Просто такива като него се раждат веднъж на 30 години примерно и пак повтарям не е хубаво да равнявате останалите по него, защото се получават доста големи разлики... И Марадона е един и Майкъл Джордан е един и т.н.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 18:49



Да, харесвам четящи се ребра, срамно, но факт

. Един Ромьорен например като свали гащеризона по летните гранпри-та и ме прави автоматично доживотна фенка.

Иначе да, ако засилят Шварценегер по шанцата, може и шанца да не остане.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 18:49



Ех времена, времена!!! 1979 г, взех тапия за спасител а 1987 за ски учител

. Отдавна беше




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 18:51



никога не съм казвал такова нещо






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 19:02



1979 ????? Стига бе, не знаех, че си набор 1960 +-





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 19:12



дам, то по тия времена беше интересно, сега на Албена и Златните само бабишкери се разхождат. От чужденците става дума.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 19:13



и ти ли ве?


та и ски учител на всичкото отгоре, ето значи към кой да се обърна ако реша да се престраша и да се спусна от баира...
п.с. иначе в планините съм чувал също стават много яки свалки и завръзки, верно повечко дрешки ама това не пречи...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 19:19



ставаха

, сега трябва да въртиш гъз по чалготеките. Там е истината. Нацията се обуначва. Витоша я спряха, Боровец е занемарен до немай къде, Банско цифромания. По-ефтино и готино е в Австрия и Италия.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 19:22



Че българките да не сме наплюти

?



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 19:31



О не, ставаше дума за опознаване на другите нации

, Балет това имаше пред вид.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 19:32



Ммм, опознаване значи, чисто алтруистично, вярвам





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 19:41



културен обмен






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 20:45







Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 20:53



Сампрас каза и че Федерер е по-добър от него много преди Роджър да му разбие почти всички рекорди, което не ти попречи да извърташ. Така че ти не вървиш






Тема Re: Добре си ги описал нещатанови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 20:57



Колкот и да говориш и да увърташ, нещата, казани от Шевченко, са истина, но ти не желаеш да я видиш - не за пръв път, нито за последен. Факт е, че Надал след силен отрязък на кариерата изведнъж го хващаха липси след "контузии" и дълго време на бой от топ 10 - това много повече прилича на чистене от допинг, отколкото Ноле. Толкова - а тия бабини деветини за природата и осмото чудо на света не на мен - не си само ти спортувал в тоя клуб. Природен феномен е Федерер, а не Надал - Надал е моделиран по калъп, дето е далеч от природния.




Тема Е с това 100% се съгласявамнови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 21:07



Лично аз не отричам, че Ноле го зобнаха, но съм казвал и неведнъж, че лично аз против допинга нямам нищо, стига да е с ясни правила и да са наясно кво може да стане тия, дето го зимат. Ти добре си писал за генните простотии - истината е, че това е лудостта сега в тая насока.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.