Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 12.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 06:22



и аз като Нажата го изчетох цялото, увлекателно, обаче имам няколко въпроса и ми е много интересно:

- откъде я знаеш тая тарифа от 20 000 евро за Мадридската болница (винаги съм знаел, че във форума е пълно с потенциал ама все пак)


- ако не е тайна с кои точно големи наши шампиони в плуването и леката атлетика си говорил за допинг
- в коя дисциплина и кой олимпийски норматив в плуването си покрил - деца, юноши, мъже ??? И защо си го покривал, да не си стигнал до националния ???
- колко години културизъм си тренирал и на какво ниво



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор OrelaWTW ()
Публикувано05.03.12 09:28



Надал може да се види какво е представлявал на 16 години и престани с тия митове дето като Гьобелс ги повтаряш за сетовете подарени му от МОЯ. Защото за това няма никакви данни или клипове и снимки.
Никакво животно не е бил а най - обикновена шушумига, която с катуна е обикаляла Испания на фютчърси и др. селски състезанийца уредени от родата.
Ето го терминатора на 16 г.:

.
Аз не виждам нищо особено.
Ето го и на 17:

Бил ли шампион на някой от юношеските ГШ, има ли плавно израстване от юношите към мъжете. НЕ!!!
От 16 до 17 се създава тоя БРОЙЛЕР, който на 17 години има всички установени външни признаци за яко друсане с всичко възможно, известно и неизвестно.
И ако вземем Петкан и Иван, то първия е започнал с идеята, че това му е необходими за да стане нещо а другия в един етапна своето развитие вижда, че без това не може да е в голямата игра.




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 10:24



С този първци абзац си искал да кажеш, че в спортът има полтика ли ? Благодаря, че ме светна, за първи път чувам.

Обясненията ти звучат като оправдания на току що хванати наши щангисти, които не са могли дори да участват на голямо първенство. Или айде да кажем като на Гълъбин Боевски пред бразилските власти :))

Съжалявам, не се заяждам, просто това ми е мнението. Доста наивни и елементарни обяснения, с които искаш да оправдаеш загубите на Рафа.

В крайна сметка какво излезе не можах да разбера ?
Джокович е избраният от костюмарите, а Надал жертвата ?! Джокович има 20 хиляди евро, Надал ги няма ?!

Ето и набързо някои глупости, които не искам да подмина :

1.) И най-важно, е че според мен ако си мислиш, че знаеш нещо повече от останалите, ако си мислиш, че наистина си наясно какво точно прави АТП, дали толерира някой за сметка на друг, то си доста наивен. Хората, които ги знаят тези неща сигурно се броят на пръстите на едната ръка. Ние никога няма да разберем, можем само да гадаем и именно затова ми се струва малко тъп спорът, но все пак не искам да те оставя да си мислиш, че си убедил някой в нещо.

2.) Един от аргументите ти, че Надал въпреки нечовешкия сезон през 2008 бил спечелил по-малко от Джокович. Изводът Джокович шмърка, Надал не. Прекалено глупаво според мен.

3.) Сега се правели пари на гърба на интереса Ноле шлем, означава ли това, че преди е правен шпалир от допинг ченгетата на Надал да вземе три поредни и да се говори за Рафа шлем ?

4.) Ноле бил нужния свеж полъх, за да развали статуквото. ОК, обаче не беше ли Надал в същата позиция през 2005, когато ако го нямаше, Федерер щеше да спечели всичко къде що има ?

5.) Надал не зобал, защото в продължение на 7 години бил в топ 2. Обаче нищо, че Ноле 5-та година е в топ 3, шмъркането е явно и видно... Елементарно, елементарно...

И още нещо постоянно повтаряте как истинския тест бил за Ноле, когато ще си защити успехите...

Тогава питам аз :

1.) Защо след нахлуването си на световния връх през 2005 Надал така и не повтори сезона си ? Защо това остава годината му с най-много титли ? Годината, в която единствен за първи път е конкурентно способен почти до края (печели Мастърса в Мадрид, който е в последните 3,4 седмици на сезона)

2.) Защити ли Надал 2008 година ? Защо през 2008 последната му титла е Олимпиадата ? Значи Ноле е зобал, зобал, спечелил УСО и почнал да се чисти, а Надал след олимпиадата просто му е паднало нивото, тъй като тялото му е било уморено...


3.) Имаме ли по-чести контузии на Надал отколкото при Ноле ? Всъщност миналата година след УСО беше единствения път, когато Джокович е пропуснал турнири поради контузия. И имаше едно логично обяснение, него го болеше зверски рамото от претоварване още в Синсинати, играл е УСО на обезболяващи, мазила и т.н., но ако не си е дал почивка и е продължил с болкообезболяващите, то този проблем с рамото е щял да стане хроничен...

В заключение искам да спомена, че ти самия признаваш, че Ноле е роден за тенис и абсолютен талант, докато Надал бил фитнес чудовището и т.н. Т.е. Именно Надал е по-зависим от напредналата медицина, защото неговия стил на игра е силно физически, докато Ноле има много по-натурални и естествени удари, които се получават с лекота. Само, че в условията на съвременен спорт, тенисът като спорт е станал много по-физически и това вече почва да не се забелязва.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 10:31



Да, да, това с Моя незнам за кой път го пропускам да го отбележа.
Да си мислиш, че някое 12-годишно дете може да вземе сет на играч от топ 10, ако последния дава и 50% от възможностите показва само, че си хващал ракета 5 пъти в живота си и този спорт ти е тъмна Индия...

Твоето обяснение звучи доста по-логично и убедително, а имено, че Ноле през 2011 беше назобан до козирката, точно колкото и Надал от 2005 до 2011 година. А дали е било, защото АТП не са му давали зелена светлина преди това, дали защото се е опитвал да печели и без химия, или просто чак тогава е намерил правилните хора, с които да взима нещата, които за неговия организъм ще доведат до най-добри резултати, можем само да гадаем.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 10:40



Дам, и това е хубаво да се спомене.
Ноле почва да играе мъжки турнири на 16 години (2003 година), когато печели един фютчърс и финишира годината в топ 800.
През 2004, на 17 години продължава с фютчърсите, вече с повече успехи и се пуска и на чаланджъри, като върхът е 2 АТП турнира, където прави 1 победа, завършва в топ 200.
В края на 2005 е в топ 100, в края на 2006 топ 20, и от 2007 е номер три.
Един нормален плавен преход за супер талант, сигурен съм и че при Мъри и Федерер ще е нещо подобно, не сега не ми се проверява. А фитнес чудовището нахълта в световния тенис и след една година на най-високо ниво се контузи, а до края на карирата си не повтори 2005





Тема Добре си ги описал нещатанови [re: shevchenko]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 10:58



и мисля, че е редно тва мнение специално да го ковнеш в някоя от темите с рекордите, щото си е доста показателно за кариерата на Надал. Крадецът вика "Дръжте крадеца".




Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 11:23



Защо бе, много е забавен в зимните клубове- или идва да се изказва в тема за спорт, от който разбира по-малко, отколкото и от такт и възпитание, само и само да дразни хората в темата, или показва респект, раздавайки курове. Пак да кажа- респект за теб, Шевченко, в последните месеци си сияйна звезда на форумния небосклон

.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 11:24



Няма неуловими медикаменти, това да го знаеш от мен

. Синтетика ли е, всичко се хваща.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор alessandron ()
Публикувано05.03.12 12:42



А след като се хване, дали се казва?






Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: alessandron]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 13:43



Това аз няма как да го знам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.