Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 09.05.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано05.03.12 14:39



В това не съм много убеден, но да речем, че е така. Остав аобаче фактът, че има много, които не се търсят :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: naja_haje]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 14:48



Не знам, на нас в агенцията по допинг-контрол така ни бяха казали

. Иначе на мен аналитичната химия ми е леко чужда, но не си представям синтетичен препарат неоткриваем, поне на този етап.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: OrelaWTW]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 16:32



Това го е казвал лично Карлоя Моя, на него му вярвам повече отколкото на един заслепен хейтър на Надал. Сори, но не вървиш :)



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 16:34



жалко, че изписах толкова много, абсолютно нищо не си прочел и схванал, явно те понадцених :)
няма смисъл да ме репликираш за 20 000 - те евро, това беше само една прашинка, тук говорим за стотици хиляди и за огромна политика.
Който в каквото иска да вярва, аз съм си написал мнението, пак ти казвам готви се за доста загуби тази година на любимеца си.



Тема Re: Добре си ги описал нещатанови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 16:43



Показателно?
Да ти отговоря и на теб:
Надал не е направил два еднакво силни сезона подред заради стилът си на игра, ако се вгледаме обаче по-детайлно, то е, че е достатъчно постоянен и константен на големите турнири, нещо което може да се каже само за Федерер, ест. при него е много повече. Надал е толкова постоянен, колкото всички останали големи имена в този спорт от миналото с малко повече или малко по-малко. Равнявате го по погрешния човек.

и още нещо 2004-2005 г. Рафа бързо, бързо е можел да приключи с големия тенис още преди да е започнал, след това един факир в една специализирана клиника му спасява коляното, останалото е много воля, характер, психика, но и много кърпене от най-големите специалисти в съвременната медицина.
Рафа е лемитиран заради структурата си и за това трябва двойно повече да се уважава заради това което е постигнал, защото е много по-сложно да вървиш срещу природата отколкото с нея...
А това, че промени и стилът си на игра и успя и на бързи настилки да е конкурентноспособен го превръша в най-големия хамелеон, който тази игра е виждала.

и все пак... 18-9 :)



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Balleta]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 17:07



не мога да ти кажа откъде я знам, от един известен наш доктор я знам :)

не съм говорил само за допинг, хех... айде пак се чете през пръсти
Приятел съм с Таня Богомилова, доста добър познат съм и с Петър Стойчев.
Познавам се още с Йорданка Донкова, Гинка Загорчева и Николай Бухалов от по-известните имена на широкия кръг от любители на спорта у нас.

бил съм шампион на страната ни и на балканите на 100 м. кроул и бътерфлай, бивш рекордьор, покрих норматива за ОИ в Атланта' 1996 г. но заради тежка, хронична травма прекратих преждевременно с този спорт. С моето заболяване трудно биха ме оправили дори и най-големите факири, можех да се състезавам с кортизонова инжекция и да не усещам болката, но рискувах частична парализа при счупване на гръбначния прешлен и засягане на гръбначния мозък. Операция също не помага, защото е трябвало да се направи когато съм бил дете още, но тогава кой да знае, че имам това заболяване на гръбначния стълб, то се проявява именно в юношеските години и вече е късно... Трябва и малко късмет в спорта, не е само до талант и тренировки...
5 години се занимавах усилено с културизъм, като бях много близък с гуруто на този спорт (ако може да се нарече спорт) в България, Еню Рангелов. Бях направил страхотно тяло, но един ден си зададох въпросът защо го правя като нямам толкова пари и че съм от България, а и просто не можех да си позволя по-големи натоварвания пак заради гърба, въпреки, че тренирах със специален пояс-колан като за мен и спрях. Отдавна не съм влизал в басейн, мъка ми е да ходя просто, общо взето в момента тотално съм занемарил ОФП-то и все се каня да се взем в ръце и да почна я да тичам, я тенисче, пак плуване (ама там не ща да ходя, уф) и така :))
също така съм тренирал ама не така системно и сериозно - карате, айкидо и футбол (в Славия и Септември)
ъъ имам и тапия (разрешително) за морски спасител, завърших специалните курсове отдавна още, но заплащането е много ниско у нас, иначе с кеф бих станал например спасител, ''Спасители на плажа'' ми е сред любимите сериали, може би заради това и се записах, може и от любов към морето и водата изобщо, ама беше много полезно де, научих се на много неща.
сега все се каня да завърша и тапията за морски водолаз ей така за да постигна пълен шлем ама нещо ми мина тая мания :))



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: joy_r]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 17:32



А да си чуала за т.нар. генетичен допинг?


иначе няма синтетика която да не се открие (стига да искат да те хванат де, това е съвсеееем различно нещо и си задай въпросът защо хващаха все нашите щангисти например...?)

сигурно си чуала за Репоксиген. Една единствена доза от тази експериментална и доста опасна съставка е в състояние да промени ДНК-то на дадения спортист, така че той да произвежда повече ЕПО и съответно червени кръвни телца. В момента съществуват няколко метода за репрограмиране на организма на генетично ниво. Аз знам за инжектиране на мускуло-създаващи гени. Те се инжектират директно в мускулните клетки. Създава се изкуствена интродукция на гени, които стимулират производството на нови кръвоносни съдове.

офф не ми се говори повече по тази тема, че моге да пиша с часове, а никой няма да разбере нищо освен някой химик или биолог.
Само ще кажа, че допингът съществува още от древността и една от най-големите заблуди на съвремието е (то има уникално много заблуди и лъжи за съжаление на всякакво нива) е, че навремето древния олимпизъм в древна Гърция който е първообразът на съвременния спорт и е спирал войни (това е вярно) е бил чист, хаха, няма такова нещо и никога не е имало...

И още нещо, без допинг съвременните рекорди щяха да изглеждат по съвсем различен начин, както и самите спортисти в които се кълнем, така че този съвременен лов на вещици винаги ме е карал да се усмихвам...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 17:36



Да де, аз изрично подчертах

. Иначе кръвни, генетични и подобни извращения не коментирам, твърде малко знам за тях.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.03.12 17:38



Аз пък вярвам, че в ски-скоковете допинг няма, само булимия





Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 17:55



баце ти си направо за орден 'Стара планина', не знах че имаме такъв потенциал тук, респект за плуването



''иначе с кеф бих станал например спасител, ''Спасители на плажа'' ми е сред любимите сериали, може би заради това и се записах, може и от любов към морето и водата изобщо''

не ставаш за спасител, каква любов към морето и водата, любовта тука е опознаване на женското тяло и националностите по света




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.