Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 11.06.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано04.03.12 23:59



Опа, Ноле загуби веднъж и гледам пак си почнал да ни развеселяваш с гръмките си изказвания и закани. Нищо, за 8-ми път ти е, вече свикнахме.

Значи два пъти се е нозабал Джоката, а аз си мислех 6 пъти през 2011 и един път през 2012


И кога бяха тия два пъти да си знам поне кои титли са му чисти и да си ги броя


Допинг се взима за определен период от годината, макс до два пъти на сезон, не може да си вечно надрусан, с това може да си обясниш спадът на Ноле след Ню Йорк. И тук идва огромната разлика между Федерер и Джокович както и Надал естествено. Наистина много голяма разлика за съжаление



Палячо



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:22



Тц, просто напоследък си станал адски закачлив и нагъл (нормално поведение за доста пишман Ноле фенове, то си е опасен грип направо) и е хубаво някой да те сваля на земята както Фогела в същата темата.
Говоря ти по принцип как се процедира, това че ти не знаеш и си нямаш никаква представа от тези неща не ме изненадва, но за тази тема да спориш с мен е как да се изразя възможно най-меко... Ами странно е, айде така да го кажем. :) Не съм му светил на Ноле, не мога да ти кажа и никой не може, това пак е хипотеза, една от многото и няма как да искаш с подобни теми доказателства. Форумния Мъри е много смел юзър, който обича да прави прогнози преди фактите, уважавам определено такива хора, а той е свеж полъх за клуба, най-малкото, защото 90% от хората по света (включително и 90% от форумните герои) обичат да коментират при свършен факт и след това да показват мускули.



Смешко


Редактирано от Diavolo на 05.03.12 00:23.



Тема Re: АТП Дубай'12 - тема за коментаринови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:32



Като цяло малко гледах от Дубай, но от това което видях не останах никак очарован. Слабо ниво, слаби мачове. Най-много ми хареса Федерер - Дел Потро и втория сет на Джокович - Типсаревич. Финалът не беше кой знае какво, доста грешки на Мъри, а Федерер може да играе много по-добре, което си е притеснително...

п.с. Сандро няма как да твърдиш, че уинърите са били повече от ънфорсите във финалния мач, защото такава статистика никой никъде не ти дава и ако намериш те признавам за най-великия ;)
Само да ти кажа, че на АТОП'500 не показват странно защо този стат, което винаги ме е вбесявало...



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 00:38



Добре, нека да резюмираме казаното от теб в две основни твърдения :

1.) Голям спец си на тема допинг и зобане и най-много разбираш от тия неща в клуба и трябва да те слушаме

2.) Ноле е прегрешил, докато Надал е чист като момина сълза и цитирам - "разликата е много голяма за съжаление"

Добре ли съм разбрал или нещо бъркам ?

Щото за мен с подобни изказвания се превръщаш в един комедиант, ама щом така предпочиташ :)))

И как ме е свалил на Земята фогела, след като ти си написал абсолютно същите неща като мен вчера, а имено, че Мъри е бил изхабен психически от мача с Ноле, че е подценил ситуацията заради успехите си срещу Федерер в 2/3 и т.н.

ОК, ОК, знам, че с наш Мъри сте си гаджета, чат-пат му изневеряваш с фогела. И какво е написал предваврително повече от всеки друг тук освен, че Мъри ще спечели всички турнири от шотландските села до тези от ГС, защото аз не се сещам.



Тема Делрей Бийч - Андерсън - Матошевичнови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:39



здрав мач, кефи ме, който може бързо да намери стрийм и да гледа, мачът е 5-5 във втория сет. Този Матошевич за първи път го гледам и съм впечатлен от играта му, а Андерсън си го знаем, поне тия които повече гледат. Тенисист номер 173 в света играе на такова ниво и с такава мощ, направо ужас, докъде се разви този спорт... :о



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 00:48



говоря за престрелките ви след това ;)

а че си станал яко злобен и нагъл е вън от съмнения, справка и мненията ти в зимния клуб, преди беше много по-обективен и интересен, но сигурно се дължи на постоянните успехи на любимците ти, което разглезва, народопсихология...

иначе казвам ти, защото го знам от първа инстанция, освен с плуване се занимавах професионално и с културизъм и на състезания съм ходил, но сравнително бързо се отказах от последното и слава богу, голяма грешка беше това.
Просто ти казвам, че няма как да се докаже, остави конспирациите, че от АТП имаха нужда от един такъв нов терминатор който да разбие шаблона. Просто има медикаменти, които не могат да се уловят от лабораториите, остави дали имат или нямат интерес. Само че това рязко подобряване на резултатите чисто кондиционно на Джокович са силно съмнителни (меко казано)

за Надал ще ти кажа, че той е бил фитнес чудовище още от 18 годишен през 2005 г. Да и според мен е стимулиран, но ще се уморя да го повтарям, но той още на 10 години (когато забрави просто за какъвто и да било допинг) е бил чудо невиждано за годините си, а на 12 години взима сет в игрови условия на гуруто си Карлос Моя, тогава топ 5 играч!!! Мисля ще се съгласиш, че някои хора/спортисти са просто по-бързи, издръжливи, можещи и т.н. от други, колкото и едните да тренират и да се опитват да не е така. При Надал никога не е имало голяма амплитуда в нивото му, с редки изключения вече 8 ма година си е този звяр на корта.



Редактирано от Diavolo на 05.03.12 00:49.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано05.03.12 01:25



Добре, айде обясни ми го това с нуждата на АТП от силен Джокович понеже аз нещо не го разбирам този маркетингов ход. Надал и Федерер продължават да са дойната крава за правене на прави (ето, че сега искаха да си правят исторически мач, Бернабеу, 100 хиляди зрители и незнам си още какво), така че АТП имат нужда много повече от силни Роджър и Рафа.

Незнам за какво говориш, единствените ни престрелки бяха за играта на Мъри, нивото на мача и до там. Ти както винаги виждаш нещо повече...

Батка, извинявай, ама тия смехории с плуването и културизма ме развеселиха много. :))) Не те нападам, просто наистина ми е смешно (а предполагам, че не само на мен) как сравняваш това, което си правил в мизерните бг условия със спортисти, които са търговски продукт за правене на милиарди всяка година...

Обясненията са ти прекалено елементарни, значи Надал е супер чудовище и феномен, а Джокович просто един елементарен мошеник.

Такам, минахме на тезата ти, че някои субстанции са нехващаеми.
Добре, искаш да кажеш че

1.) Щабът на Ноле е по-добър от този на Надал и открива по-добрите нехващаеми медикаменти

2.) Рафа може да е чудовището и без медикаментите, но с тях Ноле му убива предимството

3.) Рафа също може да ползва нехващаемите добавки на супермен, но е честен и отказва, докато Ноле се усмихва самодоволно пред огледалото, докато шмърка и си казва - "ех, тия пак ще ги прасна утре"

Кое от трите малоумни твърдения имаш предвид, че аз не можах да те разбера за пореден път...

Само искам да ти припомня някои неща

1.) След първия супер сезон, в който Надал игра на макс до последно и спечели Мастърса в Мадрид последва "контузия", която го извади за ТМЦ, АО и началото на сезон 2006

2.) В следващите два беше фокусиран само върху клея и разнасян извън него, но през 2008 последва нещо невиждано и нечовешко, размаза цялата конкуренция доста по-дълго време и по-убедително. Последва абсолютно същия срив след УСО какъвто и на Ноле през 2011. и нова контузия, отново без Рафа на ТМЦ

3.) Надал почна 2009 като абсолютен терминатор (пак както Ноле през 2012) с нечовешките физически мачове в Мелбърн с Вердаско и Федерер, смазваше всичко по пътя си до Ролан Гарос, където загуби и хоп нова контузия. Пропусна Уимбълдън и т.н.

4.) За очевидния срив на Ноле след УСО, където според теб се е чистил. А къде беше Рафа по това време ? Май и то се чистеше понеже резултатите му бяха също толкова трагични ?

А сега кажи от тези 4 точки колко теории подобни на твоите и на Мъри мога да развия и дали основанията за съмнения и злоупотреба с химия през Надал не са много през годините.

И още нещо да ти кажа Ноле е правил нечовешки мачове от физическо естество далеч преди 2011, само си спомни мачът с Надал в Мадрид през 2009. Нечовешки серии също - през 2008 спечели Рим, Белград и игра отново нечовешки 1/2 финал с Надал в Хамбург в три поредни седмици. А преди това беше спечелил Мелбърн и Индиън Уелс.

В заключение искам да кажа, че не аз съм закачливия в последно време, а ти си този, който се прави на интересен и си мисли, че само неговите любимци имат право да печелят и че са нещо повече от останалите.

Защото, когато Надал доминираше аз отдавах заслуженото и козирувах, докато ти сега развиваш теории...
Искаш да чета как Ноле шмъркал и само затова печелел и да не коментирам. Ами то това е по-добрия вариант, да не се занимавам с болните ви фантазии, ама какво да правя реагирам и се занимавам с глупости, вместо да оползотворя времето си далеч по-приятно.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.12 02:36



ооо, отново не си разбрал или се правиш на неразбрал и извърташ така, че да си прав при всички положения :)
Ами не бива да се развеселяваш много, защото допингът всъщност е доста достъпен за доста спортове, е опираме и до качество на допинга/ до финанси, а в големия спорт и до лоби... ;)
Интересувал съм се много, чел съм, опитвал съм, говорил съм и с големи наши шампиони в плуването и леката атлетика и преди и след като и аз съм се подлагал на същото. Истината е, че и без допинг си бях бърз, талантлив и добър и имах отлични постижения, той просто ми подобри постиженията с мяколко десети от секундата, но необходими за да покрия олимпийския норматив. Само че не е толкова лесно, а и организма след това страда... Т.е. със същият медикамент 10 от 15 спортисти ще се провалят, петима ще имат успех, но само един ще изпъкне истински ако ме разбираш, но цената която плащаш не е хубава и не я препоръчвам.
Няма успехи на най-голямо ниво без качествен зоб в съвременния спорт, това искам да го разбереш, при някои спортове има шпалир, при други няма, това също е факт, но за това само се говори...
В момента тази индустрия се разви изключително много и има няколко лаборатории в света които са се специализирали в това да удължават спортната кариера на спортистите и да им увеличават максимално бързо резултатите за максимално кратки условия, но услугите са много, много скъпи. Освен това съм чувал и чел (но не знам дали е истина естествено) е, че не всеки може да се възползва, защото на някои просто не се позволява, защото нямат визитката/визията/потенциалът да са лидери и да носят пари и да продават фланелки (говоря глобално за спорта). Така че за тях остават останалите медикаменти които също са много скъпи и добри, но не са и върхът на сладоледа.
И още нещица.. Има спортисти от дадени (правилни) страни или лобита, които никога не се възстановяват от определени тежки заболявания или контузии и такива които трябва да им отстраниш едната ръка, крак + черния и белия дроб, за да ги извадиш от строя. Е, самите спортисти са си постлали добре, така че тях специално не можеш да ги виниш... Медицината е напреднала страшно много, това да знаеш, въпросът е че не може всички да са несломими чудовища и да мачкат година след година, трябва да има жертви, трябва да има разлика между едните и другите, трябва да има лидери и такива които да ги гонят, но никога да не ги стигнат. Това е и до талант и до ген и малко късмет, но пак ти казвам, това е голяма и добре пазена тайна. Могат да те оправят от всичко и да те превърнат в истински Франкенщайн ако си правилният човек и имат потенциалът да носиш много пари.
Мисли... Знам, че можеш и то много, много добре.
Иначе, една от най-известните такива клиники е в Мадрид... ;) Цените са от 20 000 евро нагоре и тръгваме от най-елементарните неща, но дори да си милионер не значи, че ще те пуснат да си разиграваш коня там, а да се върна и на горната теза. Ако Иван и Петкан вземат едно и също неща, победител винаги ще има и той ще е по-талантливия, психически по-устойчивия и по-умния от двамата.

Надал и Федерер продължават да правят много пари и като номер 2 и 3 и както виждаш по бройките във фейсбук и туитър феновете им не намаляват, а точно обратното увеличават се. Увеличават се обаче и тези на Джокович, а това налива нови, свежи пари в машината за пари. Да не говорим, че интересът към този спорт удари неучвани висоти през миналата година, тази е още по-огромен интересът, защото сега стои на дневен ред възможността за Ноле Шлем, както беше за Рафа Шлем в началото на 2011 г. И за ГШ се говори пак и за това кой от топ 4 ще измести Ноле и дали ще успее изобщо някой и т.н. и т.н.

Това което казах за Надал е истина, не е измислица, знае се, поне за това има доказателства (за юношеските му години). И е факт, че от 2005 до 2012 г. няма голям спад. Тия неща които ги цитираш ги знам много добре, но това са отсъствия от по няколко месеца, но Надал винаги е успявал да завърши в топ 2, ей за това иде реч. + това, че няма година от 2005 г. насам в която Надал да не е спечелил поне един ГШ + поне една мастърс титла в една календарна година. И не забравяй за стилът на Надал. Той е основната причина, Рафа да издиша в определена част от сезона, особено като млад играч и все още развиващ се това важаше в пълна степен. Не забравяй и нещо много, много важно. Костната структура и мускулатура. Надал има дебел/тежък кокал, неговият ген не е идеалният за този спорт. Докато Джокович е от типа на Федерер - родени за този спорт. Надал е обречен да има проблеми с краката, това не може да се промени, поне засега все още не...
Същото обаче не може да се каже за Джокович, въпреки наистина феноменалната 2008 г. и отделни супер проблясъци през 2009 г. Но нищо константно-генерално. И Джокович изведнъж превключи на светлинна скорост и направи неща немислими дори за този терминатор за който говориш и ти Орела (Надал 2008 г.), дори за Федерер 2006/2007 г. като брой поредни победи + 3 ГШ + 5 мастърса. И черешката на тортата - тазгодишния Мелбърн в който Ноле игра 3 часа срещу Хюит, 5 часа срещу Мъри, само ден почивка и 6 часа срещу животното Надал и то в условията на тежка влага което за него преди беше немислимо дори за един мач и то срещу играч от ранга на Цонга, а не Надал или Мъри.

От това което съм писал в началото ще си отговориш за кое от твоите 1/2/3 имам предвид, а то е по-скоро 4... Нещо като компилация от трите...

Истинският тест за Джокович ще е през тази 2012 г.
Мисля, че ''няма да му позволят'' да си разиграва така коня и че изпълни своята цел от голямата игра, освен това той (хайде махаме я тази конспирация) самия досега не е доказвал, че може да играе две години подред на подобно ниво, а и не вярвам тялото да му позволи. Надал 2011 г. беше много близко до Надал от 2010 г. Сега в Мелбърн видимо в не най-добрата си форма пак си беше от нивото от последните три години, т.е. само респект за него. Не забравяй, че когато Рафа се появи на хоризонта и почна да мачка, никой не му вярваше, че ще спечели титла извън клея, а той направи кариерен шлем и още куп постижения, никак не малко за човек израстнал и строго моделиран да играе и да печели на изконната за испанците настилка - КЛЕЙ. Сега бъди сигурен, че ще бъде форсиран за периода ИУ - Лондон и аз лично не вярвам Джокович и Федерер да отговарят подобаващо на нивото му. Очаквам много силен Надал, остър, нападателен, агресивен, пращящ от енергия или Надал до 2010 г. Миналата година Надал не предложи ниво ново, направи куп грешки и той и щабът му и беше време Джокович да взриви светът. Ако го нямаше Ноле нямаше кой да спре Надал, а последния и без да е в най-добрата си форма на практика щеше да печели големите турнири само с физиката си да кажем. Разликата между двамата е много тънка.

Редактирано от Diavolo на 05.03.12 02:40.



Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано05.03.12 05:28



Леле какъв ферман, даже го и изчетох :)

Дал си хиляда и сто повода да стане заяжданка, но аз само на това ще наблегна за сега:

Ако Иван и Петкан вземат едно и също неща, победител винаги ще има и той ще е по-талантливия, психически по-устойчивия и по-умния от двамата.

Как по-точно да го четен това в светлината на едни 7 плескавици се чудя аз



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: БАУУУУУУУУУУУУУууунови [re: naja_haje]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано05.03.12 06:04



Ами елементарно баце, явно Иван и Петкан не взимат едни и същи хапченца и дир легендата д-р 'Хименес' е за уволнение






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.