Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 24.05.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: MusicLight]  
Автор controsoggetto (минаващ)
Публикувано04.01.09 18:40



Уважаема MisicLight, СИ на голяма октава се пише на втората линия на басов ключ (оня, койтo прилича на обърнато "С") и е половин тон под най-ниската До струна на виолата, а Си на трета октава - на петата допълнителна линия на виолинов ключ.
Сигурна ли сте, че изпълнявате точно тези тонове? Това е обем четири октави!
СИ от голяма октава е трудно за изпълнение от тенорите (за тях се пише октава по-високо на виолинов ключ), а СИ от трета е в най-високия регистър на флейтата...



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: MusicLight]  
Автор Zanzare (- hape)
Публикувано07.01.09 10:26



Каквото и да правиш, гледай да не забиваш надолу, дори и да ти е лесно.
Направи си правилно високия преход и равномерно дишането и си пей репертоара, не се главоблъскай със смяна на техники, че така най-лесно се зкъсва...и внимателно с Реса Колева... много-много не я слушай, че ако разшириш гърлото както на нея и харесва - най-много да станеш една Людмила.. как и беше името от Музикалния театър.
Успех! По постингите ти личи, че си много мотивирана и сигурно ще успееш, момиче!



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: controsoggetto]  
Автор gelipoyas (непознат )
Публикувано09.01.09 10:02



Пич, не се обърквай, нищо че си виолист!! Момичето има обем от Си на малка до Си на 2 октава(таман 2 октави), толкова пеят тези гласове като нейните. Е долу са топъл въздух, ама и виолистите свирят по подобен начин. И се казва на български Сол, До, Фа ключове, не приказвай на други езици.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: MusicLight]  
Автор gelipoyas (непознат )
Публикувано09.01.09 10:04



Мойто дете, ти пееш си на малка, а не на голяма октава и си на 2а октава. Знам 4е е трудно с елементарната теория, ама какво дса се прави.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: gelipoyas]  
Автор controsoggetto (минаващ)
Публикувано11.01.09 10:36



Май не аз съм се объркал, нищо че НЕ СЪМ виолист. Колкото до ключовете, и на български и на всякакъв език се казва и какъв е ключът, защото и СОЛ, и ФА, и ДО има разллични ключове по височина. Тези тонове само указват мястото им в петолинието.
Колкото до гласовете: тези, които имат обем до СИ на малка, едва ли могат да се нарекат мецосопрани, а нежели - алти. Този тон се среща в не една и две сопранови партии (Верди "Реквием" например или Бетовен "Миса Солемнис" - даже в хоровата партия...)



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: MusicLight]  
Автор gelipoyas (непознат )
Публикувано11.01.09 11:03



Аз не съм определялкакв е гласа. Само казах какво пее детето. А за различните ключове не ми давай съвети, само кажи каде се употребява различен фа и сол? За Дото май само 2 се употребяват и отвреме на време виждам сопранов такъв.



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: gelipoyas]  
Автор controsoggetto (минаващ)
Публикувано11.01.09 14:00



ДО-ключовете са пет - от всяка линия: сопранов, мецосопранов, алтов, теноров и баритонов.
СОЛ-ключовете са три: стар френски, виолинов на II- ра линия и виолинов на III-та линия.
ФА-ключовете са три: баритонов - на III, басов - на IV и контрабасов (баспрофундов) - V на линия.
Всички тези ключове се срещат в стари издания до края на 19-ти включително. Има партитури, които и до ден днешен могат да бъдат намирени само на такива издания.
Старогръцкият и латинският език отдавна не се използват, но кой знае защо се изучават. Вероятно дават по нещо. Повод за размишление...



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: controsoggetto]  
Автор gelipoyas (непознат )
Публикувано12.01.09 15:29



Виж полифонико,
аз имам известна представа колко са ключовете и как се казват.
Но по порактическата страна и използването им ще ти разкажа нещо от собствената ми практика.
Преди 15 г. трябваше да правя Моцарт - Vesperae, K 339 в една европейска страна. Нямаше нотен материал и трябваще да се изреже от партитурата и да се налепят щимове. Копистът не бе преценил че виолончелите в партитурата са написани на твоят сопранов (до) ключ. И на репетицията в момента в който засвириха виолончелите стана една работа, всички потънахме в земята отр срам. Е те после транспонираха и си направиха нов щим, но злото бе сторено. Хайде използвай си всички твои ключове, а пак ние простите ще ползваме само 4 и те са ни достаъчни.



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: gelipoyas]  
Автор Zanzare (- hape)
Публикувано12.01.09 15:34



На какво я обърнахе тая тема... стига, де!



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: Zanzare]  
Автор gelipoyas (непознат )
Публикувано12.01.09 16:12



Тя темата горе се изясни, а ние сега си говорим по тема ключове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.