Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 18.04.24 
Култура и изкуство
   >> Театър, Опера, Балет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За женските гласове ...нови [re: gelipoyas]  
Автор controsoggetto (минаващ)
Публикувано12.01.09 22:20



Вие просто потвърждавате това, което се опитах да Ви кажа. Не ми се струва много вероятно точно виолончелите да са били написани на сопранов ключ, но това са подробности. Така или иначе различните ключове са замислени да улесняват като избягват допълнителните линии, но ето че понякога и затрудняват. И с различните езици е така за различните хора...



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: controsoggetto]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано15.01.09 14:28



Абсолютно сигурна съм. При добро желание от твоя страна може да се запознаем и да ме чуеш.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: gelipoyas]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано15.01.09 14:30



Там е работата, че не е топъл въздух ...



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: Zanzare]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано15.01.09 14:33



Благодаря много ! В момента работя най-много точно над високия преход. Реса не иска от мен да си разширявам гърлото и работи много внимателно с мен, защото гласа ми е ужасно тежък и мн трудно се вади. Имам и пълно доверие както и на преподавателката ми в Академията.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: gelipoyas]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано15.01.09 14:35



Бивша инструменталистка съм и много добре знам коя октава коя е. Съжалявам, че изглежда невъзможно, но Си на голяма октава не ми е никакъв проблем ... колкото и невероятно да звучи за някои хора.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: MusicLight]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано15.01.09 14:45



Си на 2-ра октава за високия регистър - извинете ме, вероятно е техническа грешка. Не ме интересува колко октави ми е гласа - знам само, че в повечето случаи си бия на алт, но преходите ми са мецо сопранови. От до диез на първа до си на на голяма октава надолу нямам никакъв проблем и там ми е най-лесно да пея. В горния преход изпитвам затруднения, но от фа диез на 2ра на горе ми става супер лесно. Това е.

Редактирано от MusicLight на 15.01.09 14:49.



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: MusicLight]  
Автор Machu Picchu (новак)
Публикувано17.01.09 15:32



Госпожице,
не е важно дали можете да изпеете си(sic) на голяма октава, а как го изпявате. Качеството на звука е важно, а не по колко тона се разхождате. Затова и обема ви е този, който включва всички красиви звуци, които издава скъпоценното Ви гърло! Пазете го!



Тема Re: Имат ли фалцет женските гласовенови [re: Machu Picchu]  
Автор MusicLight (:))
Публикувано17.01.09 20:41



Това ми е съвсем ясно. Точно за това говоря и аз - съжалявам, че не ползвам толкова много думи. Пазя го и точно за това исках да знам какво е мнението на хора, пяли много повече от мен и видяли много повече от мен в пеенето относно фалцета. Това, което ме притиснява са високите тонове. Ниските, слава Богу си ги имам в изобилие.



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: controsoggetto]  
Автор internacional (непознат)
Публикувано13.06.09 15:16



az iskam mnogo da popitam :) promenq li se jenskiq glas ;) smisal moje li s vremeto da stane po visok i ako moje kak se postiga tova



Тема Re: За женските гласове ...нови [re: internacional]  
Автор Sexy81 ()
Публикувано15.06.09 13:15



Интернационале, за промяна се променя, но по-скоро се уплътнява. Обаче ако пееш правилно теоретически няма предел на височините, а практически те ще ти стават все по-добре и по-сигурни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.