Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 22.06.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&quo  
Автор wili98 ()
Публикувано14.04.00 10:43



Аз живея в българя за да няма спекулации по въпроса, и откровенно трябва да ви кажа че не се гордея от факта че съм Българин. Защо ли ???... Ами обяснението е много просто: Работя си аз нормално, едновременно с тов съм студент редовно обучение, и работя на пълен работен ден, не ме питайте как се справям но факт е че някак си успявам. И не мога да разбера, защо след като плащам 6% на 400 лв. и отида в поликлиниката не ме обслугват като човек, а като добиче (вида ми е човешки повярвайте) или ако решат да направят част от това за което са там (докоторите) искат парички. Но това добре. Все още ми е чуден факта в Либия, една страна с ориенталски нрави, как може да хване да заключи ,аса БГ доктори, под предлог че УМИШЛЕНО са заразили там много деца и незнам си какво още? А най-вече ме учудва факта, че БГ политиците и въобще държавата си раздвижиха задниците едва дни преди процеса, на който нищо чудно да ги бяха осъдили и то лошо? И с цялата си наглост някакъв насх виден политик започна да съпоставя ситуацията ако нещата се бяха случили тук??????? Ами ако там бяха Вашите роднини или съпруга г-н Политик пак ли така щяха да стоят нещата? В крайна сметка нещата не се подобриха. Чудно ми е какво ли щеше да стане ако ези хора бяха Американски граждани (имало е и французи доколкото знам, от които обвиненията са били свалени след 1 седмица!!!!). Така ли се грижи една държава за своите поданици? И въобще държава ли е? Та утре може всеки от нас да му се наложи да прибягва до дипломатически услуги, и какво??????..... Но това е най малкото. Аз си плащам данъците усърдно, не се оплаквам не знам дали са високи или ниски аз просто ги плащам и какво получавам в замяна? Държавните институции се отнасят с пренебрежение към теб, разни въз дами седнали зад РС през дебели очила, почукват по клавиатурите с химикалки, и се опитват да ми обяснят колко съм тъп и нищо не разбирам от каквото и да е.... Та в крайна сметка нали за това са там за да ме обслужат (което те така или иначе правят но с огромно нежелание).. Та скъпи въз-дами (визирам и господа тук) Аз ви плащам заплатите и после се опитвате да ме убедите във вашата компетентност съответно моята некомпетентност, само и само за да си допушите цигарата или да си проведете разговора за прическата по телефона. ??? Но това са само част от нещата заради които: НЕ СЕ ЧУСТВАМ ГОРДА ДА СЕ НАРЕКА БЪЛГАРИН!!!!

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&нови [re: wili98]  
Автор none ()
Публикувано14.04.00 15:01



Скъпа, Отговорът на вълненията ти е само един: Добре, че не е жив Алеко Константинов да види как Бай Ганьо стигна дотам да пороби българите ! Вярно е, че никоя държава по света няма да се отнася към българин така, както към собствен поданик. Ама да си чула някой българин-емигрант да се върне от чужбина. Аз не съм. Защо ли? Тук животът е толкова хубав ! А какво направихме аз, ти и всички останали, за да подобрим положението?! Ами просто когато ни вдигнаха цените на транспорта и почнахме да чакаме по един час да дойде автобус ние просто мълчаливо пак си продупчихме билетчето. И така ще е отсега и завинаги, докато си дупчим билетчето ... Както е казал един друг наш поет "Преклонената главичка, остра сабя не сече ..." Така ще сме си, докато главата ни е в пясъка а гъза отвън - да го ритат колкото си искат !

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&нови [re: wili98]  
Автор Martin Pavlov ()
Публикувано14.04.00 15:09



Samiat az ne sum na mnenia, che otdawan poniatieto bulgarin e zagubilo swoiata sotinost. I neka ne tursim iuwineniata w truskoto ili kakwo li ne drugo "podtisnichestwo". Alchnostta, nai widnata cherata na bulgarina e winowna za wsichko. Dadoha ni demokrazia, widiahme, che imame shans da se priosbtim kum ziwilizowania swiat, no towa iawno ne ni stigna i reshihme, che e nugno da wpechatlim sweta s finansowi fuzmognosti. I kakwo posledwa, iurna se zelia narod da wurti durgawata na malkia si prust, da smuche ot wsek wuzmogen kai, samo za da se izkara po bogat, po- po- po- ... ot suseda si :). Pliua na gragdannstwoto si. W momenta sum student izwun Bg, ne burzaite sus zakliucheniata, roditelite mi otdawna ne sa tolkowa bogati, pak poradi alchnostta na horata, s koito raboteshe bata mi. Tuk susto ima mnogo istinski bulgari, polowinata ot tiah idwat za da rabotiat, kato izpolzwat studentskata si wiza, no hubawoto e, che goliama chast ot tiah se osuznawat i siadat zdrawo da uchat. Opredeleno w tiah az wigdam minaloto na slawnia bulgarski narod, i stiah da se radwam ako wigdah i negowoto budeste, no uwi. Dokato w Bg. nestata sa w tozi si wid (kradi dokato ne te hwanat i dokato ne podkupish sudiata ne priznawai winata si) te niama da se wurnat w nashata "kitna i prekrasna2 Durgawa. Ako niakoi iska da uspori menieto mi poblikuwal sum si adresa!

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&нови [re: wili98]  
Автор Ябълка ()
Публикувано14.04.00 20:28



Не всички българи в България крадат и подкупват. Има и такива, които работят по 12 часа всеки ден, няма събота, няма неделя. Ако трябва и през нощта. Лишаваш се от излишни контакти и срещи, освен служебните и какво ли не. Ако аз държа на бизнеса си, аз държа на уважението и на клиентите си. Не е достатъчно само да "бачкаш", трябва и нещо повече - да се научиш да правиш нещата по-добре от конкурентите, да не очакваш бърза и лесна печалба, а да работиш за доброто си име. Доброто име, добрият имидж на фирмата ми не само ми осигурява хляба, колата, бита, хобито, книгите, морето на децата, но и самоуважението, и перспективата за утре. Аз не знам дали тук е по-трудно да постигнеш нещо, отколкото в чужбина. Естествено, тук сме недоволни от нелогичните и неработещите закони, от некадърното управление, от немажоритарните избори и т.н. Аз не работя политик и затова не си губя времето да разсъждавам какво да направи и да не направи този или онзи чиновник, политик или депутат. Това не ми е работата. Ако трябва нещо да се направи от нас обикновените българи - това е гражданско общество.

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&нови [re: Martin Pavlov]  
Автор none ()
Публикувано17.04.00 10:52



Syglasen sym s mnenieto ti. Samo malko ne sym syglasen che prichinata e v alchnostta, po skoro bylgarinyt obicha da e "TARIKAT".

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&нови [re: Ябълка]  
Автор none ()
Публикувано17.04.00 10:56



Да, но "гражданско общество" се прави от граждани. А в България такива отдавна няма. Има поданици, но не и граждани.

Тема Горд ли съм "Българче да се наричам"&нови [re: Martin Pavlov]  
Автор shareware ()
Публикувано18.04.00 14:28



Така е, защото в България демокрацията представлява демо-версия на бюрокрацията


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.