Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 16.06.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сами сте си виновнинови  
Автор Kosio ()
Публикувано13.04.00 01:17



Много се учудих на прочетеното тук. От всичките глупости се достига до феноменалния извод, че правителството е виновно за всичко. Както винаги се проявява най-отличителната черта на българина - другия е виновен, а това че него го мързи да гледа и единствените му интереси са пиенето и чалгата се оставя на ПО-ЗАДЕН план. Това, че през живота си не е свършил за две пари работа и е взъпитаван с великия лозунг: "Държавата ни лъже, че ни плаща, ние я лъжем че работим!" също е абсолютно пренебрежителен факт. Сега няколко неща по същество: Дойдоха промените за всички страни в Източна Европа и една частот тях се оказаха сериозни(Чехия, Полша и Унгария) и не изпуснаха шанса. В България хората се оказаха РАЗОЧАРОВАНИ ОТ НОВОТО и достигнаха до великата идея да изберат комунистите през 1994г. с пълно мнозинство(БРАВО). Последиците от тая историческа идея на народа са добре известни на всички. За две години бяха извършени чудеса от храброст в сферата на ограбването. Сега пак се задават избори и всички пак са разочаровани, но докато положението преди три години беше обратимо, сега се пригответе новите ви стари герои да ви подарят по едно въже от благодарност, че сте ги избрали. Предполагам сте виждали как американците празнуват Нова година и колко са щастливи всички. Това е защото през цялото останало време се скъсват от работа и ставане в 5 часа, а в България като отвориш вестника разбираш че 50-60% от "хората" са някакви чалга-фенове, а на над 80% живота им се осмисля с алкохола. Когато те взимат на работа в белите държави в някои договори има условие да откажеш цигарите!!!. Когато кажш САЩ първата асоциация която изниква в съзнанието са Бил Гейтс, Джон Рокфелер, Тед Търнър. Хора, които са си плащали и си плащат данъците. Когато кажеш България се сещаш за мутри и мобифони(апарата като вещ си е нещо много удобно), възхвалявани в "песни" на "фолк-певици", слушани от две трети от нацията! Позор! Глоемия извод от всичко това е, че трябва хората в България да си сменят интересите и да бъдат по-информирани, да не се интересуват вечно от другия, да не бъде винаги друг виновен. Но може ли един народ да избяга от своята природа?! P.S. И престанете да смятате, че вината за трагичното положение е извън вас, защото започвате да ми приличате на тъмнокожите в САЩ. Те винаги са смятали, че ги дискриминират във всичко, заради цвета на кожата им, докато един от техните автори(ще ми прощавате невежеството, но му забравих името) не написа :"Никой няма да те третира различно, само защото си различен. Хората те преценяват по работата, която вършиш."

Тема Сами сте си виновнинови [re: Kosio]  
Автор Васил ()
Публикувано13.04.00 14:33



Как го бе казал един наш икономист - "Лесно е да направиш от яйца омлет, но от олет яйца ... " Българската икономика е в състояние на структурен срив, от който няма да излезе поне още няколко години. Така че какво значение има кой ще дойде на власт? Властта в България е като една голяма софра, стоящите на която от време не време се сместват малко за да направят място на новодошлите. Никой няма идея нещо да прави или да промени. На избори хората гледат да изберат по-малкото зло. В '94 - БСП, '97 - СДС, '01 - ???. Обяснявам всичко това, защото ти явно от доста време си се откъснал от тукашната реалност. Сигурно човек като види как стават нещата там някъде по по-уредените страни си казва: е, то не било толкова трудно.И ние можем ама ни мързи, мързи ни да гледаме. Само че искаш ли да ти предам другата гледна точка? Ако ти имаш фирма в областта на услугите (а такива са болшинството фирми в съвременните икономики) и основните ти разходи са за труд, Може да се окаже ,че след като си платиш данъците и осигуровките,са ти останали само 2% (!!!) от приходите ти. Е как няма да лъжеш и да криеш печалба? Кой е виновен в случая ти който се опитваш да отцелееш и да направиш нещо тук (създавайки работни места!) или онзи, който е определил правилата на играта? Знаеш ли че ако човек работи на трудов договор от всеки спечелен лев се вземат от 65 до 80 стотинки - ДОД, ДДС, осигуроки (срещу които не получаваш почти нищо). тук никой не играе по правилата на играта, защото те въобще не а правени за да се играе по тях. И аз не смятам да ги спазвам. Аз също ставам всяка сутрин 5.30 и често имам 10-11 часов работен ден. Но вземам 10-12 пъти по- малко от средния американец с моята квалификация. И съм убеден , че не работя по-лошо от него.Не се сърдя , аз съм си избрал да живея тук. Но много се дразня, когато никой от някъде дойде и започне да ми обяснява какво трябвало да се направи. Ела и виж как се гледа семейство с $ 150 на месец, когато само парното и храната на месец са ти толкова. Така че радвай се на живота и не се безпокой - каквото ни е писано ще се случи.

Тема Сами сте си виновнинови [re: Васил]  
Автор sss ()
Публикувано13.04.00 16:35



Васил е прав,но тук не по 12ч ,а 24 да работиш не можеш да смогнеш на данъци.Законите ги променят всеки ден.Аз работя на две места плащам си данъците,осигуровките и като отода в болницата ми искат 100 лв,защото реформата не била стартирала. Едва ли ше има човек от "другия-питомен свят"който може да оцелее тук 1 година.

Тема Сами сте си виновнинови [re: Васил]  
Автор sss ()
Публикувано13.04.00 16:41



Сами сме си виновни,че останахме тука и сме овчедушни.

Тема Сами сте си виновни [re: Kosio]  
Автор Иван Костов ()
Публикувано13.04.00 19:56



УМЕН СИ ПРИЯТЕЛ ! ДАНО ИМА ПОВЕЧЕ 'БЪЛГАРИ' КАТО ТЕБ ! ОЛЕ

Тема Сами сте си виновнинови [re: Иван Костов]  
Автор StefanN ()
Публикувано14.04.00 07:50



Много добро попадение Косьо - и за чернокожите също. Информацията и ТРАДИЦИЯТА са това което липсват сега на българина. Толкова години сме живели в недостиг на информация и лъжи, че сега каквото и да видим написано във вестника или по телевизита вярваме и цъкаме с език. Косьо, понежи усещам че не си в България - вземи и напиши накратко: - колко получаваш на месец (може и да не е точно) - колко плащаш за здравна застраховка + зъболекар - колко данък върху дохода - социално осигуряване. Тегли му накрая чертата - кажи колко процента е. Напиши и колко е ДДС-то при теб. То според мен той е най-страшният данък - облагат се тези пари, който са ти останали след всички други данъци за харчене.

Тема Сами сте си виновнинови [re: Kosio]  
Автор Bial Chovek ()
Публикувано14.04.00 11:54



Kogato predi 10 godini napuskah stranata ia napuskah zaradi pasporta (iskah sin pasport za bial chovek) A sega ostavam tuk zaradi parite I zaradi tova che darjavata mi dava obiasnenia kak mi harchi parite ot danasite (ne che me interesuva ) ama me kara da se chuvstvam "Bial Chovek"

Тема Сами сте си виновнинови [re: Васил]  
Автор none ()
Публикувано14.04.00 15:11



Абсолютно подкрепям изказаното от Васил мнение!

Тема Сами сте си виновнинови [re: Kosio]  
Автор Martin Pavlov ()
Публикувано14.04.00 15:35



Otidete w "Niama da platim , niama da platim .." i prochetete tam moiata statiika. Chakam washite mnenia. Istina e, che ne sa winowni samo politizite, zastoto wse pak nie gi izbirame. Istina e, che ne e winowen naroda samo, wse pak toi niama prawo na kontrol, a i e swiknal da si kazwa "ste se oprawim, ne moge wse taka da bude" Ne e istina, che triabwa wsichki da se iznesem. Kakto weche biah pisal, az ucha nawun. Tuk ne e po-hubawo, dage e po zle. Az si hareswam stranata i bih se wurnal, samo ako znam, che ne wseki misli za towa ot kade i kolko ste otkradne dnes i kakuw podkup ste mu dadut. Taka che hora prochetete statiat mi w "Niama da platim ..." i se zamislete kak edna malka grupa ot hora, chetiasti towa moge da osustestwi takawa golaima ideia! Pls!

Тема Сами сте си виновнинови [re: Martin Pavlov]  
Автор sss ()
Публикувано14.04.00 16:03



Бих предложила на Kosio да си дойде тука и да поработи 12 часа на ден за жълти стотинки и европейски цени и тогава да говорим пак


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.