Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 01.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за помощ от компетентни хора за данъцитенови  
АвторПeтko (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 11:43



Добър ден!Незнам към кой да се обърна за малко информация и като видях този клуб решиш да попитам!Значи имам много сериозен проблем..на 17г. съм и съм пълен сирак вече от 5г.И от пет години насам ме облагат с данъци (тоест идват на новия ми адрес,на попечителят ми (пада ми се Вуйчо).Четох насам натам дали имам някакви права да се отърва от тези данъци (забравих да спомена,че тези данъци са за цял апартамент,в който не живее никой в момента),имайки впредвид,че съм пълен сирак,непълнолетен (под 18 г.),и в този апартамент,не живее никой - какъв данък смет например трябва да плащам като не живее никой?Тези данъци на името на поечителят ли ми идват?Него ли облагат?Моля разяснете ми и ми дайте някакъв съвет дали мога да намеря някаква "дупка" измежду тези данъци и да се успокоя!Благодаря предварително!



Тема Re: Моля за помощ от компетентни хора за данъцитенови [re: Пeтko]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 06:42



:-) малко грешно мислене
не да намалиш разходите, а да увеличиш приходите
.....

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Моля за помощ от компетентни хора за данъцитенови [re: ha!]  
Авторdanu4en lubitel (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 12:54



данъците, за които споменавате представляват данък върху недвижимите имоти и таса за битови отпадъци, които се дължат от собственика на съответния имот. Обстоятелството, че сте сирак не е основание в Закона за местните данъци и такси да се освободи собственика от дължимите публични задължения за имота. Таксата за битови услуги се заплаща от собственика,на имота, а при учредено вещно право на ползване - от ползвателя, когато общината е организирала събиране и извозване на битовиет отпадъци.



Тема Re: Моля за помощ от компетентни хора за данъцитенови [re: danu4en lubitel]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 11:08



Абе момчето не ви иска цитиране на законите, а пита за съвет - явно няма приходи и не може да си плаща.



Тема Re: Моля за помощ от компетентни хора за данъцитенови [re: Cтeфaн]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 08:51



да го даде под наааееем

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Моля за помощ от компетентни хора за данъците [re: Пeтko]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано11.10.06 09:08



Теб облагат, не него. Не пише ли твоето име в съобщенията? Наистина какво седите - дайте апартамента под наем, ако вече не сте. Това, че си непълнолетен и сирак, не пречи да притежаваш апартамент, а това, че притежаваш апартамент, води до плащане на данъци и такси. Данъчни облекчения има само за инвалиди и само за основното им жилище.

"...верность над чернеющей Невою..."


Тема Re: Моля за помощ от компетентни хора за данъцитенови [re: Mиpa_M]  
Автор scorpia (®)
Публикувано12.03.07 10:14



чл.27,ал.2 от Наредбата за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги, предоставяни от Столична община граси:
"Не се събира такса за услугата по сметосъбиране и сметоизвозване за имоти на граждани и предприятия, които няма да се ползват през цялата година и собствениците, респ. ползвателите с учредено вещно право на ползване са подали декларация по образец (Декларация № 2) за това обстоятелство в отделите "Местни данъци и такси" на дирекция "Приходи и администриране на местни данъци и такси" по местонахождение на имота.Декларацията се подава в срок от 1 ноември до 31 декември на предходната година."



Тема хелперите додоха... на ви хелп.нови [re: Mиpa_M]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 23:00



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.


клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.

сега за вас ох и ах.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.