Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 17.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Данък 6 лв, а превод 2 или повече  
Автор aniq ()
Публикувано24.04.06 12:08



За 2005 за работа по граждански договор имам да внеса в бюджета 6 лв ДОД. Казаха ми, че няма каса, а това става единствено по банков път и преводът струвал 2-3 лева. Ако е 3 лв, то това е 50% от дължимия данък. Редно ли е? Има ли друг начин?

Редактирано от aniq на 24.04.06 12:10.



Тема Re: Данък 6 лв, а превод 2 или повеченови [re: aniq]  
АвторDani (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 19:02



Ако заплатите данъка в банковия клон, намиращ се в данъчното подразделение /поделението на НАП/, не би трябвало да Ви удържат такса - това е една от клаузите на подписаните договори с обслужващите банки.



Тема Re: Данък 6 лв, а превод 2 или повеченови [re: Dani]  
Автор excavate (непознат)
Публикувано25.05.06 18:49



даааа така е такса не взимат за превода. но са го измислили взимат такса за броне :) , така че ....



Тема Re: Данък 6 лв, а превод 2 или повеченови [re: excavate]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано10.07.06 12:06



Това са глупости.
Такса за броене има на по-големите суми.
Ако е касов превод от друга банка - да, ще вземат 2-3 лева.
Ако внасяш в самата обслужваща банка - не би трябвало да вземат каквото и да е.
Ако нареждаш паричките от банкова сметка (би трябвало да имаш такава ако си фирма) - максимум 1 лев. В "Пощенска банка" примерно Интернет банкирането е безплатно, а платежното нареждане е 50ст.

= Nobilitas Obligat =


Тема Re: Данък 6 лв, а превод 2 или повеченови [re: aniq]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 11:13



Аз съм едноличен търговец. Всеки месец плащам социална и здравна осигуровка - общо 63,80лв. За целта попълвам две вносни бележки, придружителен опис към тях, декларация обр.1 и приемо-предавателен протокол. Писането на тези документи ми отнема 2-3 часа. След това започва чакане по опашки на гишетата на банката и ТД на НАП. Губя почти един работен ден за да съм изряден платец. За тези преводи към бюджета банката ми взема 1,40 лв., но освен това заплащам и 10,00 лв. месечна такса обслужване, защото като едноличен търговец съм задължен да имам банкова сметка. Преди една година назначих работник във фирмата си. Тогава се наложи да плащам още 5-6 различни данъка всеки месец, да попълвам още десетина документа /вносни бележки и различни декларации/ и това ме принуди да се откажа от услугите на работник. Всичките тези данъци, такси, осигуровки и съпътстващите ги купища документи - това ли е поощряване на малкия бизнес и борба с безработицата?



Тема Re: Данък 6 лв, а превод 2 или повеченови [re: Cтeфaн]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 19:39



Преди три години се сблъсквах със същите проблеми.Съвет от мен.Заебавай всичко легално.Мини под листата на дърветата и няма да съжаляваш.За пет години си прегледах фирмената документация и съм налял в държавната яма(осигуровки+всякакви лицензи и такси и данъци) цифром и словом 105 494.32 лева.ДА, СТО И ПЕТ ХИЛЯДИ ЛЕВА да им преседнат на изродите.Сега бачкам с по малко клиенти ,без документи и се справям .Зависи и от какво естество ти е бизнеса.Ако си в сферата на услугите е най лесно.Не изпитвам никакви скруполи.При измислена държава, НЕ защитаваща моите интереси ще чака.При това доста време.
Ще цитирам тукашен форумец" ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС"





Тема Re: Данък 6 лв, а превод 2 или повеченови [re: Koko]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 11:59



Исках да съм "честен частник", дори си мислех, че всяка година ще развивам фирмата си и ще назначавам по 1-2 работника. Но заради големите данъци и голямата бюрокрация се отказах. Работата ми е и в областта на производството и в услугите. Клиентите ми са фирми, които изискват фактури и не е възможно "снишаване". Затова реших да си работя самичък, колкото за прехраната. Да не бяха тези големи данъци и голямата бюрокрация бих създал работа на безработни хора. Ако хилядите малки фирми като моята назначат по един или двама човека, безработицата доста ще намалее, нали? Само че някой не я прави тази сметка.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.