Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 21.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Ергенски данък"нови  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано02.04.06 11:36



Преди няколко дни чух, че далновидните ни политици готвят данък за хората без деца след 25г. Така май беше?!
Тъй като не чух цялата новина, се питам, аз ли съм недоразбрала или наистина има такъв проекто-закон?
Някой да знае нещо по въпроса?
Благодаря



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Please Disturbb]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано02.04.06 15:15



не се готви закон за въвеждане на ергенски данък нито се е говорило за фиксиране на възрастова граница за каквото и да било - дискриминацията в каквато и да е форма е наказуема нормативно в България

от 2005 година се прилага семейното подоходно облагане. за повече информация по въпроса - сайта на НАП или по-точно в този линк





Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано02.04.06 18:57



Ха, Барбарела,
ти си като Господ - навсякъде.

Мерси за линка, но не вярвам да не си чула за някакъв данък на тези, които нямали деца след 25г. Може и да не е проекто-закон, но щом го чух по медиите, все някой гений ще да го е измъдрил и извадил на бял свят като идея поне.



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Бapбapeлa]  
Авторgax (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 13:56



ами то на практика си е "ергенски данък", щото който няма деца плаща повече - сега че му викат "семейно подоходно облагане" това си е просто термин, за да не звучи дискриминационно



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: gax]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано07.04.06 13:37



Абе защо никой не реагира на тия световни глупости?




Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Please Disturbb]  
Авторъпъp (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 19:50



Ми то ако тръгнеш да реагираш на всяка пръдня на станишев-овчаров няма ти остане време за сън.
Мани ги тия глупости - тва ще падне на конституционния съд.



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Please Disturbb]  
Авторбaтko (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 08:45



А бе и аз чух за тая простотия,но искам преди това някойда ми даде сметки за същия данък който са ми спирали преди години, когато пак го имаше КЪДЕ СА ПАРИТЕ??????



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: ъпъp]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано17.04.06 19:11



Това за Станишев и особено Овчаров много ми хареса.
Вторият е особено тъп, ама предложението май не е тяхно.



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Please Disturbb]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано17.04.06 20:19



още е някаква хвърчаща идея , която се носи в простванството - този данък. дори не се знае дали ще стигне като промяна в КСО-то.

преди 2 седмици мярнах едно предаване по телевизията по темата.... тия хора не са наред . естествено повечето коментари бяха, че въвеждането на такъв данък е дискриминационно и посегателство върху личния живот...

според мен и да мине в НС , в конституционния съд ще падне .



Тема Re: "Ергенски данък"нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано19.04.06 02:55



Шантавото беше, че не е правителствена идея, ами на заместник шефа на Стопанска камара, да му се чудиш на акъла. Идеята е ергените да плащат допълнителни осигуровки, защото един ден като се пенсионират да имало от къде да вземат пари за тях - нали сме социална държава, работещите издържат пенсионерите, а като не направи човек дете, после нямало кой да го издържа . Такива глупости . Пък да видим и какви фондове ще измислят в това КСО - някакви сребърни, златни...
А Барби, нали знаеш, осигуровките не са данъци


Редактирано от Пp.Heдeв на 19.04.06 03:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.