Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 20.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Каква е алтернативата на здравната каса?нови  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 15:10



Натрупал съм около 500 лева за внасяне и нямам намерение да ги внасям при положение, че за времето за което не са плащани здравните осигуровки аз не съм ходил и един път на лекар. Това са бандити, но въпросът ми е какво да се прави от тук нататък? Какви са алтернативните на здравната каса? Здравни застраховки или нещо друго?



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Nick]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано17.12.04 14:54



Алтернативата е,че безплатен обяд няма!
Като не искаш да плащаш на здравната каса,ще си плащаш сам,когато се разболееш, и то много!



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: eдин]  
Авторvelichka (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 20:07



a ne moje li da ima njakolko durjavni i oste poveche chastni zdravni kasi v BG kakto e po sveta?



Тема Касата предава длъжниците си на АДВнови [re: Nick]  
АвторBъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:56



Последното решение на въпроса за невнесените вноски е предаване на длъжниците на Агенцията за държавни вземания. Не знам какво е вашето мнение, но аз смятам че това е фашизъм. Болшинството от длъжниците на касата са хора без доходи или с неетични работодатели, но които също така не са стъпвали при доктор за поседните 3-4 години. Естествено който се пробва да отиде на доктор няма да го приемат. В моя случай ми се налага да плащам за 4 години през които не съм ходил на доктор, но и да ми се беше наложило не бих могъл защото са ми отнети правата. В случая положението е толкова абсурдно, че трябва да плащаш за нещо което не можеш да ползваш. Нямам понятие от право, но може би някой ще се заинтересува има ли повод да дадем държавата под съд в Хага. Все пак сме около милион и половина души, малко по-малко от хората гласували за сегашните управляващи. Смятам, че темата се нуждае от по-голям отзвук. Никъде в "демократичния" свят не потъпкват по този начин правата на 20% от населението.



Тема Е то пък като се разболееш и си осигурен добре ченови [re: eдин]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:51



плащаш. Питай някой дето са му махали камъни от бъбреците или е трябвало да го оперират колко е платил като осигурен и колко тоя дето не се е осигурявал.



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Nick]  
Автор Vanka.ta (непознат)
Публикувано30.01.05 15:19



Не съм осигоряван от 2000г. на лекар съм ходил няколко пъти и то само срещу заплащане на ръка НО ДА ЗАБРАВИМ ЗА МОМЕНТ ТОВА!
Баща ми беше пенсионер и последните 2 години се наложи да посещава болниците много често/ имаше раково заболяване/ . Та нали той беше осигурен от всякъде .Системата за източване беше следната; искат му направление , аз му го взимам от личния лекар , взимат направлението мотаят ни 1-2 седмици и ни пращат при друг лекар. Това се повтаряше няколко пъти след това ни пращат в друго лечебно заведение. Вмомента се сещам за 5 такива заведения за всяко по 2-3 направления - На едно място ми казаха че съм земляк с Богомил Бонев а той имал някакъв фонд та можело да изпрося 2000лв. за операция/не можах да повярвам на ушите си/ . Както и да е направиха му операция въпреки моето несъгласие но със съгласието на баща ми който си беше в пълно съзнание.Операцията е траяла не повече от 20 минути - не зная какво може да се оперира за такова време но след това баща ми разви херния. Подадохме документи за инвалидност и пак няколко безсмислени направения пак препращане от заведение на заведение докато баща ми не почина. Преди това баща ми имаше спестени около 5000лв. от тях на края му бяха останали около 300лв. Моите разходи въобще не ги смятам.
ЗА МЕН ТОВА СИ Е УЗАКОНЕН РЕКЕТ!!!
Ако наистина може да се спре това безобразие то аз съм за!



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Vanka.ta]  
Авторbeb (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 17:01



v bg ima 1 edinstvena zdravna kasa v germania ima mnogo - durjavni, chastni vsjakakvi kakvito sis tes zdravni osigurovki ... ima konkurenzija i njama problemi pone za pazientite njama problemi



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Vanka.ta]  
АвторHИKИ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 19:38



И като си пимисли 4овек,4е ти не си единствения на който се слу4ват подобни не6та,а на по4ти всеки втори,трети.За какво "zдравоопаzване" става дума?



Тема lyjesh bokluk! - izobshto ne e mnogo!нови [re: eдин]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 18:10



az si pla6tam, 6tot nemam nervi da 4akam pri lichnia si lekar i mi izliza po-eftino ot zdravnata vi kasa



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса? [re: Nick]  
АвторBce oщe здpaв (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 11:40



Махнаха Смъртната присъда и измислиха ЗДРАВНА КАСА т. е плащаш за да те убият !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.