Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 17.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Данък МПСнови  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 15:41



При подаване на декларация за закупен автомобил декларирам че съм инвалид и прилагам решение на ТЕЛК с цел да бъде освободен автомобила от данък МПС, какво бе изумлението ми когато служителката ми каза: впишете името и егн-то на съпругата ви, вас ви освобождаваме от данък МПС но нея НЕ! Колата е придобита по време на брака ви и е съпружеска съсобственост ! Правилно ли е това? И договора за покупко-продажба и регистрационния талон на автомобила са само на мое име.



Тема Re: Данък МПСнови [re: gogo]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 11:06



Ne badi glupak. Apartamenta e vash.a kolata e tvoia - na stava. Vsichko pridobito po vreme na braka e obsto. E, dobrata novina e che ste plashtash samo 1/2



Тема Re: Данък МПСнови [re: xxx]  
Автор ferdolin (непознат )
Публикувано02.02.05 01:39



Това е по закон, първо прочети Данъчно-процесуалния кодекс, после се възмущавай. Всеки първо плюе изпълнителя /данъчния служител, който е безгласна буква и не е виновен, че въоще работи там, някой трябва и това да върши/,а въобще не познава правата и задълженията си на гражданин на тази държава. Инвалидите ползват облекчения за всеки пряк данък, за винетки, за градски транспорт и т.н. Пътния данък ти е максимум 30-40 лева общо то плащаш 15-20 лева, които веднага си избил от винетките, така че споко. Интересувай се за всичките права, които държавата ти дава и ги използвай.



Тема Re: Данък МПСнови [re: gogo]  
Автор svetlion ()
Публикувано02.02.05 14:25



ujas



Тема Re: Данък МПСнови [re: ferdolin]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 17:48



Може и така да е по закон но досега всичките ми познати които имам - инвалиди, пък и не само те не са плащали, е ,все някой трябва да е първи, но не съм убеден дали е така по закон, би ли ми дал линк към този данъчно-процесуален кодекс да се запозная лично , ще ти бъда благодарен !



Тема Re: Данък МПСнови [re: svetlion]  
Авторpi4 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 23:58



Xaxaxaxaxaaaaaaaa! Selska spartakiada,a?Xaxaxaxaxaaaa!Ama toq siniq kak samo sa go "nato4ili",a?xaxaxaxaxaxaxaa!xaxaxaxaxaxaxaxaxa!xaxaxaxaxaxxxaxa!



Тема Re: пич....нови [re: pi4]  
Авторcвeтлиoн (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 06:18



Може да е селска "спартакиада" ама е ИСТИНА!!!



Тема Re: пич....виж тукнови [re: cвeтлиoн]  
Автор svetlion ()
Публикувано04.02.05 06:24







Тема ne e li vinoven mamicata im leja4i mrysniнови [re: ferdolin]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 17:14



ne e vinoven kazva6 - ami 4e trebe da gi izbiem nevinni togava



Тема Re: Данък МПС [re: gogo]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 13:20



Abe, sladur ne e v DPK ,a v Semeiniat Kodeks e. Tova e adresa na free dostap do normativna baza na danachnite - http://www.taxadmin.minfin.bg/docs/1/453-dpk.pdf




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.