Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 19.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. душинови  
АвторBъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 15:07



Последното решение на въпроса за невнесените вноски към здравната каса е предаване на длъжниците на Агенцията за държавни вземания. Не знам какво е вашето мнение, но аз смятам че това е фашизъм. Болшинството от длъжниците на касата са хора без доходи или с неетични работодатели, но които също така не са стъпвали при доктор за последните 3-4 години. Естествено който се пробва да отиде на доктор няма да го приемат. В моя случай ми се налага да плащам за 4 години през които не съм ходил на доктор, но и да ми се беше наложило не бих могъл защото са ми отнети правата. В случая положението е толкова абсурдно, че трябва да плащаш за нещо което не можеш да ползваш. Нямам понятие от право, но може би някой ще се заинтересува има ли повод да дадем държавата под съд в Хага. Все пак сме около милион и половина души, близо толкова гласа са нужни за да спечелиш едни избори. Смятам, че темата се нуждае от по-голям отзвук. Никъде в "демократичния" свят не потъпкват по този начин правата на 20% от населението.



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. душинови [re: Bъзмyтeн]  
АвторMasik (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 16:47



Напълно поддържам!
Това е все едно, чи ти искат пътен данък независимо от това, че нямаш кола. Ъпсурт!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Не е то фашизъм-при фашизма си ималнови [re: Bъзмyтeн]  
Авторнeнo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 13:48



избор или в газовата камера или с тях. Сега хем си се едно в крематориума, хем обаче ша даваш. Още повече, че едни плащат в/у заплатата си, други вурху всичките си доходи по данъчна декларация, а тези дето имат дялове в холдинги, акции и т.н.т. ако не са записани с договори за управление се осигуряват като безработните. Да не говорим за тия дето бачкат нелегално, а се се писали да получават и детски и енергийни помощи. И при кой ще отидат тия от държавните вземания много интересно?



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. дунови [re: Bъзмyтeн]  
Авторbelejka (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 10:41



Kat ti potapchat oshte pravata i da se chudish zashto jiveesh v tazi srana......strana iskah da kaja.I az taka se chudeh.Chesto mi stava tajno za horata,za chestnite hora v BG.

Uspeh.



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. душинови [re: Bъзмyтeн]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 12:12



Има гледни точки !
Аз съм редовен платец ! От къде на къде, хора които не са платили стотинка ще имат здравноосигурителни права наравно с мен ? Не може да оставят хората да умират по пътищата защото не са си платили !

Според мен, най-глупавото в случая е липсващото "право на избор" !
И общата каса, в която отиват всички пари !

Аз не желая безплатното здравно осигуряване ! - Защо нямам избор ? Защо насилствено ме карат да вляза в системата ?
И без това всеки път като ида при лекар за нещо по сериозно ми взимат около 20-50 лв, няма значение, че съм осигурен !

Абе идиотизъм !



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. дунови [re: Oптимиcт]  
АвторИcт (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 23:59



След като разбираш,че държавата те смуче защо се оставяш?



Тема Какво можем да направим? [re: Bъзмyтeн]  
АвторVox (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 16:51



Също напълно подкрепям! И аз намирам този закон за едно от най-големите безумия, сътворявани в държавата ни през последните години.
Въпросът сега е какво може да се направи? Как да защитим правата си? Това, че споделяме мненията си във форумите е все пак начин, но той си остава нечут и невидян от тези, на които искаме да потърсим сметка.

Това, което аз мога да направя е да ви предложа да обединим усилията си и да се надяваме, че ако повече хора застанат зад една теза, тя ще бъде ако не друго, поне дискутирана в публичното пространство и ще бъде направена достояние на цялата общественост.

Ако се чувствате ангажирани, можете да изпратите e-mail на nie_pitame@abv.bg, като напишете мнение/въпроси/коментари и оставите валиден е-майл адрес за връзка, а всички писма ще приложим към едно общо, което ще изпратим до медиите.

Надявам да успеем наистина да направим нещо и отговорно да заявим, че живеем в тази държава и съвсем не ни е безразлично какви закони се приемат и кой и как ни управлява.

Ще подкрепя всяка по-добра идея или допълнение към тази, ако тя води до резултат.

В края на краищата, ако нищо не предприемем, ни остава само да чакаме агенцията за държавни вземания да дойде и да ни прибере каквото може.



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. душинови [re: Bъзмyтeн]  
АвторBesen (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 01:23



Az tvurdo sum re6il da dam parite koito "dulja" na durjavata za zdravno osigurqvane za da zaveda delo za genocid v Strasburg.Ne moje edna durjava da ne me s4ita za bezraboten i socialno slab(tyi kato vidite li,za da polu4ava6 socialni pomo6ti trqbva ima6 ne znam si kolko meseca trudov staj i t.n.),a v sledva6tiq moment su6tata tazi durjava da ti iska pari za zdravno osigurqvane!puk to pone i da be6e takova,a ne kato stane ne6to pak da dava6 pari pod masata na "bednite" doktor4eta deto ve4e se ka4iha na udobni mercedes4eta podobno na drugi poznati ni "geroi"-mitni4ari,advokati,policai i pro4ie.
Az smqtam da prehvurlq vsqka moq sobstvenost na moi blizki,puk da vidim togava kak 6te doidat da si iskat parite tezi ot Agenciqta za durjavni vzemaniq.
.E,6te im dam,.....,no 6te im dam da me hvanat za K**A!!!



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. душинови [re: Bъзмyтeн]  
АвторПpocтaka (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 23:32



А защо бе капутино, аз и такива като мен дето работят легално трябва да плащат и вместо и за теб? Ти си типичния български дребен мошеник, дето е на принципа "мойто си е мое, но чуждото е общо". А това за неетичните работодатели може да го пробутваш на тъщата си - всички знаят, че на много хора се плащат парите на ръка и тия хора после се чудят "ама защо някой друг не ми е внесъл здравната вноска". А кога мляска кебабчетата не се сети, че трябва и вноска да си правиш, и че държавата, за да функционира, трябва поне някакви данъци да се съберат? Ама сега пищош "ами те не щат да ме лекуват безплатно". Ами, тъпунгер с тъпунгер такъв, безплатни неща няма на тоя свят. И жена ти не се чука безплатно с комшиите. Е, може и да ти е тъжно, но аз не съм съгласен от мойте вноски да те лекуват. Така че или си плащай като останалите, или марш в канавката и мри.



Тема Re: Фашизъм! Дъжавата тъпче правата на 1,5 млн. душинови [re: Пpocтaka]  
АвторBesen (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 01:35



A be selqnino prost.Jena mi si q 4ukam az za6toto znam kak,a daje pokazvam i na tvoqta 4e ti ne6to ne moje6 ta zatova si hodi6 4esti4ko na doktor.I ne mi se pravi na mnogo 4esten s tezi prikazki za durjavata i t.n.Iasno li ti e be sel4o?A kolkoto do zdravnite osigurovki 6te ti kaja 4e vseki ima pravo da izbira dali da gi pla6ta ili ne.Ako gi pla6ta6-polzva6 lekarski uslugi s namalenie kato se naloji,a ako ne-si pla6ta6 kato pop.Ama ne moga da razbera za6to nekoi trqbva da me ZADULJAVA da pla6tam.Razbira6 li be muhal?I az poneje sum tarikat nqma da si gi pla6tam,za6toto durjavata ne e pomislila za men i nikoi ne me e popital az predi 4 godini dali sum imal i edin lev da si kupq ne6to za qdene,a sega "DAI PARI".E,dai ama znae6 li kakvo 6te vi dam na tebe Tup4o Tupungerov?6te vi dam da mi go lapate!Kogato durjavata mi vurne parite deto mi gi dulji,togava i az moga da pomislq da si platq,a dotogava 6te produljavam da si pla6tam vseki put kogato otida na lekar.A ti drugaru razbira4 6te sedi6 na opa6kata pred kabineta i 6te gleda6 jalno koga 6te te prieme korumpiranoto doktor4e.Za6toto ti kakvo si misli6,4e ot tiq zdravni osigurovki 6te te lekuvat teb?Gor4ivo se luje6 zabludeno jivotno takova.S tvoite osigurov4ici gospodata doktori 6te si jiveqt kato care i 6te mi hodqt na raznite mu tam seminari i koferenciiki.Tova e su6toto kato sega s vinetkite--Are sega,vsi4ki da si pla6tat,ama ina4e dupkite(trapovete) po puti6tata nqma koi da gi opravi,nali?Za boklucite e su6toto.Za6toto na takiva kuhari kato tebe,tiq ot televizora sa impromili mozuka i daje razpravqt 4e razbira6 li,ne bulgarite mnogo capame.NI6TO PODOBNO!!!!Za6toto za razlika ot teb umniko,az sum poobikolil dosta mesta kakto v Zapadna Evropa,taka i v USA i moga da ti kaja 4e tam daje capat dooosta pove4e,a tuka vsi4ko e podigravka s horata.I za razlika ot teb priqtelu moi,az imam mnenie i go izrazqvam kato kazvam 4e ne sum suglasen s tezi ne6ta.Razbra li?Sigurno ako utre tiq umnici ti kajat 4e trqbva da pla6ta6 danuk i kogato 4ukame jena ti,ti sigurno i nego 6te otide6 da plati6.Are stiga tolkova za dnes.Begai legai nekude.
p.s. Dulji6 20 lv. za leciqta.Ni6to,aide jena ti 6te gi plati.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.