Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 21.05.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема до NOI@nssi.bg  
АвторAнreл Гpънчapoв (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 21:46



Ей, копелета шибани! Какво значат всичките ви така наречени
закони? какво ми казват те? "А ти значи, не си внасял
здравноосигурителни вноски от 1876 до 1946 г, ти значи
нямаш право на медицинска помощ. Нищо, че сега ти удържат
вноски. Значи мри, копеле, шибано! Ще живеят само
мангалите, щот са от висшата раса, а ти като българин си
осъден на смърт." Това ми казват вашите разпоредби,
копелета. Да, ама на мен това не ми харесва и аз ще ви го
начукам така, както вие изобщо не подозирате.
Както казваше един стар виц за Крум Страшни: Боили,
византийците ни ебаха майката, ама и ние ще им ебем
майката. Ето, така се поражда тероизмът в света, ако не го
знаете плужеци такива!
Да живее начукването!
Ангел Грънчаров
Ботевград
ж. К. "В. Левски", бл. 43, вх.А, ап.14



Тема Re: до NOI@nssi.bgнови [re: Aнreл Гpънчapoв]  
Автор Manekena (един от многото)
Публикувано31.01.05 02:01



Искам да попитам нещо, което е свързано с тази тема. Аз съм един честен и сериозен работодател, който редовно и съвестно си плаща както данъците, така и всички здравни и осигурителни вноски на работниците си. Дотук всичко е добре, но при така свития пазар на стоки и услуги и при тези големи (бих казал, необосновано високи) данъци аз едва издържам. Всеки знае от къде се е взел огромния излишък в бюджета за миналата година - това са незаконно надвзети данъци! Искам да давам на работниците си по-големи заплати (те ги заслужават), но не мога, защото 30% от всяка месечна заплата внасям за осигуровки на работещия. В същото време до пенсионерите отиват само 10% от тези вноски. Точно така е, зная какво говоря.
От 10 лева внесени като осигуровки, само 1 лев отива по предназначение, останалите 9 се "изяждат" за заплати и за издръжка на огромния щат на НОИ.
Изчислил съм, че ако се намалят наполовина осигурителните вноски и едновременно с това наполовина броя на работещите в системата на НОИ, тогава пенсионерите биха могли да получават 1,8 пъти по-голяма пенсия. Пенсионерите заслужават да живеят по-достойно.
Имам идея в знак на протест срещу това разпиляване на моите и вашите пари да спра да внасям осигуровки на НОИ. Парите ще ги отделям, но ще ги внасям в банкова сметка на мое име, като тези пари ще са на работниците ми, но ще бъдат "замразени" докато правителството не намали осигуровките. Едва тогава с тези пари ще си платя дължимите вноски, а остатъка ще раздам на работниците си.
Накрая имам въпрос към хората, които са запознати в подробности с данъчното ни законодателство: Ако постъпя така попадам ли под ударите на закона и какво точно биха могли да ми направят?

Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ !!!


Тема Re: до NOI@nssi.bgнови [re: Aнreл Гpънчapoв]  
АвторUnknoun (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 23:28



Bravo be pi4!Ti me kefi6!



Тема Re: данък въздухнови [re: Manekena]  
Автор Vanka.ta (непознат)
Публикувано02.02.05 19:53



Още като си се родил са ти сложили данък въздух!!!
Имам в предвид че с ваксините си станал вечния пациент! Ако не вярваш се запитай как са оцелявали хората до преди 70-80 г. Не вярвам на баба ти да са й правили ваксина като се е родила! А прабаба ти? А нейната прабаба!?
А сега се запитай от колко години кучето е спътник на човека и от колко години има ваксини за него?!
А СЕГА СЕ ПИТАЙ АКО ВАКСИНИТЕ В ДАДЕН МОМЕНТ СТАНАТ КЪТ !!! КОЙ ЩЕ ОЦЕЛЕЕ И КОЙ ЩЕ СИ НАПЪЛНИ ДЖОБОВЕТЕ!
Не се шашкай - от 20г. често се питам но...

спорът ражда истината а нуждата - изобретението


Тема Re: данък въздухнови [re: Vanka.ta]  
Авторnikoq (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 21:32



i az sum mnogo, ama mnogo protiv., no nqma kak - zakon e.
shte im gi dam tezi 144lv + lihvite oshte 10 lv. za 2004g. dano se zadavqt s tqh, za da si kupq spokojstvieto.
i shte produlja da si plashtam na jp-to i na kogoto trqbva, zashtoto ako iskash kachestvo v tazi durjava trqbva da si plashtash, a i togava ne e sigurno.



Тема Re: до NOI@nssi.bgнови [re: Aнreл Гpънчapoв]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 15:05



Законите за осигуряването и др. се приемат от депутатите. Затова съди ги тях. НОИ отговарят за събираемостта, отчитането и разпределението. НОИ са виновни, че нямат воля да събират дължимите вноски от длъжниците, които реално имат доходи. Много от големите държавни и монополни фирми също са големи длъжници на НОИ и ЗОК, но с политическа узаконена протекция не им се събират тези вноски, да не би да бъдат уволнени (ако започнат да се управляват ефективно държавните и общински фирми) много служители и да започнат големи маси да стачкуват срещу правителство и парламент.



Тема Re: до NOI@nssi.bgнови [re: Manekena]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 15:21



Ако не внасяш осигурителни и здравни вноски пълен размер, следващият месец фирмената банкова сметка ще има запор и на работниците няма да можеш да им приведеш заплатите,освен ако не ги раздаваш кеш. Не може да победиш ламята еденично, обедини се с други частни честни работодатели и изхвърлете депутатите първо.

Твоята идея може да се реализира, като ползваш частен пенсионен фонд (ако имаш въобще доверие към някой на нашия пазар), където осигуряваш работниците си, но по закон това можеш да го направиш, само след като си внесъл задължителните здравни и осигурителни вноски.

Има поне още един казус покрай този проблем с вноските. Замисляли ли сте кой прави банките у нас печеливши и заплатите на всеки редови банков чиновник, поработващ от 9 до 16, над средната за страната? Освен спекулативно раздадените лесно кредити и ипотеки, та така се вдигнаха цените на жилищата миналата и по-миналата година... Е, има узаконен държавен рекет за издръжка на банките, защото всеки процент разбивка от осигурителната и здравна вноски се внася с отделно платежно за всяка група осигурен срещу скромното най-малко левче, два или повече банкова такса. Банкирането е полезно за икономики с бързи динамични обороти, но не и в българския случай, където банковата такса е равностойна на един храноден на повече от половината граждани и банкерите могат да си позволят да решават кръстословици в луксозни офиси и да си чоплят в носа.



Тема Re: до NOI@nssi.bgнови [re: Manekena]  
Автор PrNedev (НИ ШАГУ НАЗАД!)
Публикувано12.02.05 00:22



Сериозно ли плащате осигуровки върху пълната заплата? Колкото до осигуровките... винаги има вариянти да се пипне нещо :-) Въпроса е и работниците доколко са "узрели" за това. Все пак не е казано, че трябва да се сключва винаги договор по КТ. Има например и ЗЗД :-) А защо не и ТЗ :-)
Не знам в каква сфера работите, но бих се зарадвал ако поговорим по кю-то



Тема Re: до NOI@nssi.bgнови [re: Aнreл Гpънчapoв]  
Автор8u (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 19:14








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.