Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 12.06.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Nick]  
АвторRORl (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 02:17



касата не е цвете. Но как ще коментрате- получаваш направление за безплатно разбиване на камък- отивате при един доктор - той ви прибира направлението и ви казва да отидете при друг- той ви казва че струва 300лв. прибира ви рпарите без да издава никакъв документ - прави ви разбиваане а камъка само пада в мехура - е касата плаща на единия доктор заразбиване а и вие си плащате на другия - само касата ли е виновна или на доктор трябва да ходим с адвокат - а и те некадърни колкото искаш - Боже само в теб ни е надеждата



Тема tuk mafiata upravljava - i predi i sega ;)нови [re: velichka]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 14:20



tyj 4e ne tyrsete smisleni objasnenia i na tozi problem!



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Nick]  
АвторOsobena (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 02:10



Не зная до колко е изход, но като вариант мисля, че застраховките (живот) например са някаква алтернатива. Наистина не ти плащат прегледите при лекаря, но колко хора ходят на лекар при настина? Когато се окаже по спешен случая, тогава дадените на един лекар 15 лв (толкова мисля, че е прегледа при частен лекар) се оказват много по- малко отколото с направления, такси и т.н. Има здравни застраховки- за чупени крайници, или живот- за тежки болести. Освен изплатени суми при тези болести се плаща и болничният престой.... Мисля, че е по- добрят вариант, освен ако нямат някаква тежест неплатените здравни вноски до момента към касата.
В България, ако държата реши да вземе- взима, ако реши да дава- дава, но не и на теб. Или както казва един приятел: Повечето пенсионери получават пари, колкото да не сложат край на живота си и не достатъчно за да живеят с достойнство.!
Успех.



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Nick]  
Автор pyco_фил (непознат )
Публикувано22.12.05 09:37



Алтернативата е в застраховането. Тое абсолютно доброволно и практично, решаваш колко можеш да си позволиш на месец и го правиш. Този сектор трябва да се развива и рекламира. Незнайно защо управляващите предпочитат другия, т. нар. " социален модел " на действие. Последните наводнения показаха ясно, че мислят повече за това, как да разпределят помощи( естествено трябва да ги изпросят отнякъде ), отколкото да се ограничат с първоначална помощ и след това всеки сам да се справя. Не е логично някой друг да ти строи къщата, а ти да стоиш отстрани и да недоволстваш. Аз такъв не си го набил. Здравната каса е паразитна структура, която рекетира хората, за да могат властимащите да се правят на богове и да разпределят благата. Комунистическа работа. Не си ги плащай ако можеш, макар че след като стадото само отиде да го издоят вече няма да е толкова лесно. Сами сме си виновни. Уточнявам, че не съм плащал неща, които със задна дата ми ги лепнаха на досието. Няма и да ги платя. Моята логика е, че ако нямаш здравно - осигурителни права, защото не си в параметрите на сегашното законодателство, не би трябвало да ти удържат пари понастоящем. Нямаш ли право на лекар, няма да им даваш пари. Всичко останало е рекет, а останалото си е твой личен избор, не си нито малоумен, нито безумен. Сам решаваш от какво имаш нужда. Тия дет сме ги избрали не знам защо са решили , че са избрани да вземат решенията ежедневни вместо нас и да разпологат с джоба ни както те решат за добре. Спокойно и по - лоши неща стават.



Тема Здравната каса се вози В ЕС КЛАСАнови [re: Nick]  
АвторApryp Гaйдapckи (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 22:40



АОлтернативата е тия дето управляват сега да ги ометеме до пролетта..

Управлението на БСП , ДПС, НДСВ е подигравка с хората и с техния труд..
Каква социална партия е БСП?---НИКАКВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Все едно някоя тлъста мисирка --да направи съюз в защита на гладните врабчета...........

Самата държава е дезертирала от отношението си към хората..........

Същата се държи като майка отрекла се от своите деца при тяхното раждане
и изведнъж Горката държавица виждайки своята дрипливост решава да съди собствените си деца ,че през годините не са се грижили за нея...



Тема Re: Каква е алтернативата на здравната каса?нови [re: Nick]  
Автор 6okolad (непознат )
Публикувано24.12.05 02:13



Ами или ги плащаш накуп и им ползваш услугите или си плащаш по свободни цени при необходимост!



Тема Какви ги плещиш бе брат ми!!!???!нови [re: 6okolad]  
АвторApryp Гaйдapckи (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:17



Какво плащане на куп бе братче?
Какви химери бълнуваш?

Няколко мои приятели вече са получили уведомителни писма,че ако до 31 -12 2005 не внесат дължимата сума или не са подали молба заразсрочено плащане ще бъдат съдени за надчет..

Ега ти педалската каса



Тема Re: Какви ги плещиш бе брат ми!!!???!нови [re: Apryp Гaйдapckи]  
АвторApryp Гaйдapckи (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 23:21



И всичкото това става при условие ,че същите въобще не са имали контакт нито със болници ,нито със лекари...




Весела Коледа !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Какви ги плещиш бе брат ми!!!???!нови [re: Apryp Гaйдapckи]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 18:53



ами хайде да направим нещо ! И аз не смятам да плащам ! За да лекуват циганите с моите пари- а аз не съм ходила на лекар нито веднъж - ходя си на частно и си плащам като поп- откъде накъде ще им дължа пари - егати мошениците- топлофикация те рекетира- Нои те рекетире - ебати наглата държава!



Тема Re: Какви ги плещиш бе брат ми!!!???!нови [re: 111]  
Автор Parisvesti (минаващ)
Публикувано02.01.06 17:26



Прави се нещо и то отдавна:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.