Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:15 05.10.24 
Горещи теми
   >> Данъци
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Здравните осигуровкинови  
Авторpina (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 22:00



Чудя се как така само аз се възмущавам за здравните осигуровки!
Вие представяте ли си как един безработен ще плати за 4 години здравните си осигуровки с лихва за минал период. Без да е ползвал досега личен лекар.
Как така един човек, който е осигуряван през тези години с изключение на 4-5 месеца няма да има право да ползва правата си през 2004 г. Това ми се вижда най-големия рекет за всички времена. Хем не е ползвал правата си, хем да си плати за 4 години за да може да се лекува. То не, че като си осигурен няма да си платиш. Всеки те гледа в ръцете и в протмонето



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: pina]  
Автор tatkostef (добрия татко)
Публикувано28.11.03 22:24



На мен и на жена ми само за месец ни взимат приблизително 300 лева само за данъци.осигуровки и там к'ви ли не щуротии.Като се наложи да й направят изследване задължително про рагистрация за бременност ми беше казано че нямат направления и ако искаме да имаме такива да си платим(това беше в 8-ма поликлиника).Е ние пак си платихме но в Цибалаб,защото не можехне да чакаме до средата на Април,когато казаха че евентуално ще направят изледването(действието се разви на 8-ми Март едва след 4 работни дни от началото на месеца).Не мога да се съглася,че за 4 дни ще се свършат направленията.Ако можеше по някакъв начин да мога да си избирам дали да си плащм за преглед при лекар или да чакам мизерни подаяния от здавната каса щя веднага да спра да си внасям здравна осигуровка.По-добре е като си плащаш на място.



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: tatkostef]  
Авторpina (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 22:39



Знаете ли през какви мъки съм минала през медицинското обслужване. Имам сестра, която взима животоподържащи лекарства. Тези лекарства ги спряха от производство и минаха 3 месеца докато успея да я настаня в болница за смяна на лекарствата. На никой не му пука, че тя не може да живее и 5 дни без тези лекарства. Просто така ги спряха от производство. Не било рентабилно за 10 души в България да се произвеждат тези лекарства. Какво са някакви 10 души.
3 месеца ходих по мъките за да я настаня в болница да и сменят лекарствата с подобни. Вие разбирате ли какво значи Хипократова клетва, че много малко лекари в България ги интересува професията. Всичко е пари, няма човещина, няма любов към професията . всичко е пари и само пари. Гледат сакат човек с 80 лв. пенсия и му искат пари за да го изслушат. Недай си боже да е над 60 години въобще не те изслушват. Гледат всички в торбичката. Е след като е така, защо аджеба да плащам здравни осигуровки, след като не мога да се оперирам без да си платя като някой депут. Няма уважение към родителите ни нито към нас. Пари и само пари иска тази държава от нас , без да е еня, че този човек живота си е дал за тази държава. Ще се намери ли човек да ми каже, че всичко ще се оправи, че няма държавата да те убие. Хора, това е ГЕНОЦИД



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: pina]  
Автор Taйнa (загадъчнааа)
Публикувано02.12.03 09:29



И аз се опитвах да плащам здравни осигуровки на трите ми деца,но останах без работа и те увиснаха.Сега едното е в чужбина и там се осигурява от 2 години ,а искат и тука да и платя.Другата дъщеря и сина работят без договори и никой не им плаща осигуровки.Те сами не могат защото работят за друг,а другия(шефа)не иска да им ги плаща.И най интересното - за тези години не са ползвали услугите на лекаря,но трябва пак да си внесат здравните осигуровки.Ако лекарите бяха честни ,сами трябваше да представят списък на хората които са при тях,но не са ходили изобщо на прегледи.А мойта лекарка ми звъни по телефона да ми каже ,че някой ако ни пита,трябва да кажем ,че са ни направени задължителните профилактични прегледи и ваксинации,защото иначе щели да я глобят.



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: Taйнa]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 10:42



През месец декември (сега) можеш да си смениш "личния" доктор, що си недоволна от този, който те изнудва да лъжеш...

Децата ти, които са тук в Бг и работят без договори, имат право да се осигуряват здравно сами - питай в клуб "Счетоводство". До края на минала 2002 г. могат да внесат здравни осигуровки като неосигурявани лица в семейството - стига да имат един осигуряван член на семейството, тогава те внасят 5% от половината от неговата вноска за месец (стотинки) + лихвите... Проверете в НОИ. За 2003 г. тези ти две деца (без трудов договор) могат да внесат по 12 лв. (6% върху МРЗ 200 лв.) за всеки месец или да сиганлизират НОИ за некоректния шеф, ако имат трудов договор с него... Ако сами са се съгласили да работят без договор, то отговорността си е само тяхна и си плащат здравни като самоосигуряващи по 12 лв. на месец.



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: Taйнa]  
АвторЦypa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 18:24



Детето Ви, което е чужбина не дължи здравни осиг. за периода за който е било в чужбина, ако освен български гражданин е гражданин и на друга държава. ... Има държави на които е евтино да станеш гражданин, и ако е по-изгодно от внасянето на здр.осиг. - защо не?!



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: Цypa]  
Автор Taйнa (загадъчнааа)
Публикувано05.12.03 09:37



Ама не виждам защо да плаща за минало време,след като не е ползвала лекаря.Не може ли от сега да си плащат осигуровки,а не за минало време.НАИ РЕАЛНО БИ БИЛО ЛЕКАРИТЕ ДА ПОЛУчАВАТ ПАРИ САМО ЗА ПРЕГЛЕДАНИТЕ ЗА МЕСЕЦА,А НЕ ЗАщОТО НЯКОЙ СЕ ВОДИ ЗАПИСАН ПРИ НЕГО.Мойта лекарка има 4 000 записани,но едва ли преглежда повече от 400 на месец.



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: Taйнa]  
АвторЦypa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 18:06



За съжаление плаща за минало време защото ги дължи по закон който е бил приет в този му вид тогава, а не защото е ползвал или не ползвал, още по-малко пък дали защото е справедливо или не е.
Както е казал мъдреца: " държавата е затова за да ни се ебава мамата"



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: pina]  
Авторkoi (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 19:55



НА МЕН ДА НЕ БИ ДА МИ Е МНОГО ПРИАТНО ВСЕКИ МЕСЕС



Тема Re: Здравните осигуровкинови [re: Taйнa]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 11:42



Защото осигуряването е на солидарен принцип - всички плащат задължителни здравни и социални, независмо дали са/не са се разболявали или са/не са изпаднали в социални нужди... Тези осигуровки не се наследяват, прехвърлят или връщат за разлика от застраховките или доброволните осигуровки.... в повечето страни е така, защото изграждат общество, а не случайна глутница от вълци и вълчищи единаци...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.