Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 27.06.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Не съм платил и няма да платя  
Авторgrach (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 13:53



Не съм плащал, не плащам и нямам намерение да плащам, защото отновната функция и задължение на всяка държавна администрация (независимо какво идеологическо знаменце развява) е да се грижи за своите граждани и да защитава интересите им. Целта на нещото самоназовало се за правителство и държавен апарат е едиствено да граби населението и да дебелее от награбените данъци. По времето на "Диктатора" Тодор Живков тези данъци ни осигуряваха образованието, медицинската помощ, почивни домове за всички (различава се само по степента на лукса, но бяха за ВСИЧКИ, а не само за някои). Данъците от тогава се повишиха а социалната осигуреност намаля.
Поради тези причини, ако на вратата ми се появи данъчен ще го посрещна както се полага да се посрещат крадци и разбойници - с оръжие.



Тема Плащам си...нови [re: grach]  
Автор Aнaлизaтop (експерт)
Публикувано18.04.03 12:59



защото съм на работа в държавна администрация...
защото не искам да казват ,че не си плащам, защото съм ром ...
защото мисля, че така трябва,
но
най-вече плащам, защото ако ми се наложи да излизам в чужбина, точно те ще ме спрат - и тогава искам, не искам пак трябва да платя... пък не искам да излизам нелегално ...

А бе, някой не знае ли повече начини за укриване на доходи ?!
Да напише едно- две номера ...Господ ще го благослови ... а от данъчните да се пази ...



Тема Re: Не съм платил и няма да платянови [re: grach]  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано18.04.03 16:56



\zx



Тема Re: Не съм платил и няма да платянови [re: grach]  
АвторФинaнcи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 10:12



Ако се приеме за средна заплата в момента от 300 лв. на месец тогава от нея за ДОД отиват 10.9%, а за осигуровки отиват 10.5%.
От 2009г. за осигуровки ще отиват поне 18% от заплатата, защото 50:50 се очаква да е разпределението между служител и работодател...



Тема А какво ти е длъжен работодателят?нови [re: Финaнcи]  
АвторKyky (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 00:32



Не стига, че ти осигурява прехраната, а да плаща от джоба си и осигуровката ти за след 40 години, когато няма да е от полза нито за него, нито за теб, защото дотогава, най-вероятно, ще си пукнал. А, ако смяташ, че ще доживееш до пенсия, осигурявай се сам,ако мислиш, че ти е изгодно... Но истината е, че не теб осигурява работодателят, а някой циганин или пенсионер, вместо да ти вдигне заплатата с 30% и ти да си по-навит да работиш...



Тема Re: Не съм платил и няма да платянови [re: grach]  
Автор Члeн1 (Прероден)
Публикувано22.04.03 11:12



брао на теб
обещавам ти че като те вкарат в панделата , редовно ще ти носим корабийки и сладки ..


КЗБ!!!

Тема Re: А какво ти е длъжен работодателят?нови [re: Kyky]  
АвторФинaнcи (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 10:37



Ама разбира се, че работодателят не е виновен, но за да осъзнаят много българи колко млрд. лв. се прахосват за субсидии на министерствата, вече 14 години, е нужно през 2009г. върху средната заплата да се налага 20% за ДОО и както сега 10.9% за ДОД или общо почти 31%.
Сега за доход от 1000 лв. се налагат почти 31% за ДОО и ДОД общо.

Нали знаеш, че на чужд гръб и 100 тояги са малко, но май няма друг начин да се обуздае несменяемата вече 14г. бюрокрация, която прахосва по няколко млрд. лв. за субсидии на министерствата (тук въобще субсидията за НОИ не я включвам дори).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.