Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 27.04.24 
Горещи теми
   >> Данъци
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема данъци за свободни програмисти  
Автордaнъkoплaтeц (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 15:40



здравейте,

надявам се не всички тук да са анархисти и да не искат да плащат данъци, защото аз имам желание да платя.
Занимавам се с програмиране и от скоро и с програмиране за чуждестранни клиенти, с които обаче нямам сключени договори. От ясно по-ясно е че ако реша може да не декларирам всички получени доходи.
И ако все пак искам да не ги скрия и да платя данъците и осигуровките по каква графа минават такива доходи - като за хора на свободна практика(35% признати разходи), или като авторски възнаграждения(50% признати разходи). Това че няма никакви договори проблем ли е - тоест какво искат от данъчното - договори ли или просто една декларация?

И в крайна сметка има ли някакви други положителни резултати от подобно плащане на данъците освен чиста съвест?



Тема Re: данъци за свободни абдали:)))нови [re: дaнъkoплaтeц]  
АвторБypoв (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 23:15



Не ми се сърди:)))
Данъците са едно бреме, един рекет, нещо като жертва и хищник.
Та данъците не представляват нищо друго освен покана да гризнат нещо от теб или да ти пийнат от кръвчицата. Естествената реакция е да се бяга от такава агресия. Не става въпрос за анархизъм а да си помислиш малко истински. Какъв принос държавата има към твоите бизнес успехи? Да не би да ти е подарила дори и една дискета поне от онези най-скапаните???
Ако си луд наври си сам главата в устата на ламята:))) Ще станеш като кантонера с 3-те милиона:) На Запад няма по-голяма спекулация от това да внушават на населението, че е престижно да се плащат данъци. Който много вярва в тази заблуда може да отиде да живее в кибуц в Израел.
Та е-бизнесът ти с твоите контрагенти можеш да си го уредиш така: В банкова сметка да ти превеждат там припечеленото, а ти да си проверяваш салдото и при това положение да продължаваш да им работиш. А когато натрупаш някоя по-голяма сума може или да се чупираш (идеалният вариант) или да се разходиш до там малко на разходка. Известна сумичка можеш да си теглиш в брой там, а други от България чрез кредитна карта. И така няма начин да те хванат и да плащаш данъци.:)))
Защо трябва да плащаш данъци? Да има повече да крадат управляващите? Или пък да хрантутят циганите?!? Не ставай смешен!
Нашата държава колкото и пари да свлече от изтрадалото си население никога няма да каже - стига ми!



Тема Re: данъци за свободни програмистинови [re: дaнъkoплaтeц]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 15:04



Виж първо дали сумите не са вече обложени в държавата от която идват. После провери дали нямаме сключена спогодба за избягване на двойното данъчно облагане (СИДО) с тази държава. След това най добре се допитай до данъчен консултант. Но при всички положения нещата не са прости - законодателството ни е много объркано.
Само не им вярвай на тия дето разправят, че държавата смучела от хората и нищо не им давала. Те като мразят държавата що не си прокарат пътища сами или да си цапат през реките вместо да ползват мостовете. Да се откажат и от пенсии. И от чилища за децата им, от детски градини. Да си построят сами затвори, да си хващат сами престъпниците и да си ги затварят там.
А че държавата ни е зле - за това са виновни не само управниците, които крадат, но 50% от вината се носи от всички тия, които укриват данъци.



Тема Re: данъци за свободни абдали:)))нови [re: Бypoв]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 08:54



А ще може ли да се самоусигурява ако не декларира доходите и не плаща данъци?



Тема Re: данъци за свободни абдали:)))нови [re: 123]  
АвторБypoв (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 01:36



А защо му е да се самоосигурява, ако успее да се сдобие с недвижими имоти примерно? Та те ще са му пенсионият фонд. Да помислиме по обратният ред - Колко пари ще даде в НОИ докато се пенсионира и после колко дълго ще получава пенсия? Ако си купи апартамент и го дава под наем ще е по-добър вариант отколкото да чака на мизерна пенсия. И не на последно място по важност, когато един ден го няма, апартамента ще остане за наследниците му, а така пенсията ще си отиде заедно с него.



Тема Re: данъци за свободни програмистинови [re: hella]  
АвторБypoв (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 01:45



Скъпа, знаеш ли колко ангария съм дал на тази държава по-бригади, включително и по строежи на пътища още от едно време??? И какво - нищо. Такива медузи като теб пътуват сега през тях. И може би страдат от параноя, че им е нужно да има повече милиционери и затвори?
Това ли е ценостната ти система, а?



Тема Re: данъци за свободни програмистинови [re: Бypoв]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 14:47



Не бе, анархист!
Просто работя като счетоводител. Шефът на ООД-то има и частна фирма - ЕТ, която е на патент. С оборот от 19000лв има печалба 13000 а ООД-то с оборот от 600 000лв има пак толкова печалба. Така се преливат печалби, за да не се плащат данъци. Ако всички правят така, укритите данъци са поне толкова колкото и сега се плащат в бюджета. От тук са и много от проблемите в държавата.
Не съм умряла за повече милиционери и затвори, а ето за какво:
Че не мога да кажа на шефа си,че е боклук затова, че не плаща данъци!
Причината: Всички укриват данъци, следователно парите в бюджета са малко, следователно няма ресурс за държавни инвестиции, следователно икономиката не може да се съвземе, следователно безработицата е висока, следователно има много като мен, които чакат за работното ми място, следователно не мога да му кажа,че е боклук, защото веднага ще си намери друг. Получава се затворен кръг, в който икономиката се върти, или по скоро спирала водеща надолу. Достатъчно е повечето данъкоплатци да започнат да си плащат данъците, тогава всеки ще има смелост да каже, че е дал нещо на тази държава но и да изисква повече от нея - както правят гъзарите на запад, там само нещо да не е наред - никой не си трае, затова са и по-добре от нас. Та това ми е мотивът, и ако ти имаш поне малко поглед над тези неща, колкото би трябвало, за да си присвоиш името Буров, ще го разбереш.



Тема Re: данъци за свободни програмистинови [re: hella]  
АвторБypoв (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 00:13



Всичко това е вярно, но не и за Абсурдистан, сиреч България!
А и друго - думите солидарно, социално и пр. са закодирана дупка в джоба на предприемчивия.От къде на къде? С никого не ща да съм солидарен, не съм съпричастен към нищо което ми бърка в джоба.
В този смисъл Афганистан е по-примамливо място отколкото Европа:)))
Сега наясно ли сме или ще си играем на шикалки?



Тема Re: данъци за свободни програмистинови [re: hella]  
Автордaнъkoплaтeц (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 09:34



да бе вярно.... може и да не е 100% вярно, но защо да отричаме това което е вярно...

Обаче, кой трябва да започне - ние или тези които събират данъците? т.е. държавата? Ако държавата се надява на съвестта на гражданите... горко ни. Аз ще си платя съвестно данъците и с това ще си остане. Другите ще си ги изядат и ще са по добре :).

Те на запад са така ама там хората имат страх, че ако не си платят данъците ке ги хванат. А тук - кой се страхува...



Тема Re: данъци за свободни програмистинови [re: Бypoв]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 10:15



С нашите гузнички съзнанийца на дребни укривателчета на данъци, не смеем да изискваме от държавата да излови големите риби, които създават средата за такава голяма анархия в събирането на данъци. Вярно е че, една птичка пролет не прави, и благородните подбуди на единици хора няма да оправят положението, но поне трябва да започнем да говорим на висок глас за тези неща, да създаваме културата на честното данъкоплащане. Знам, че България е най-абсурдното място за такива неща, но ако ще ставаме европейци все от някъде трябва да започнем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.