Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 22.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Добър избор!нови [re: clipse_]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано21.12.07 14:31



Само че аз тука си живея, така че кофишоповете не са ми вече тръпка. Те са само за туристи или пресни емигранти





Тема Re: Писнахте с тази коледанови [re: Ginger.]  
Автор allegresse (всичко)
Публикувано21.12.07 14:35



Джинджи!
Съжалявам да го кажа, но Коледа е и тест.
Брутален тест на това колко обич даваме и получаваме.
Поне аз това съм научила в досегашните thirtysomething.
Другото са надстройки.

И - понеже темата стана "върло интересантна" с изобилието на (противоположни) мнения, ще постна тук откъс от един стар текст на Симона Мирчева, който мисля добре изразява "масовата омраза към коледа".


На четвъртия ден от празниците вече е абсолютно ясно, че сме се сдобили с киселини и с гняв, който не можем да контролираме. Пак се оставихме да ни водят за носа: рекламата, отровните роднини, традициите, рутината. Пак станахме съучастници в масово убийство на елхички и прасета. Пак се докарахме до фалит. Подаръците са разопаковани. И къде ни е щастието? Никой не ни обича, никой не ни разбира. Дори половинката. Всъщност тъкмо тя е виновна за всичко. Трябваше да бъдем с някой друг, някъде другаде, където със сигурност щяхме да бъдем щастливи.

В детството. Това утопично място е детството, а оттам сме отдавна изпъдени. Коледа е време на ритуализиран социален и индивидуален регрес, когато всички тайно копнеем да бъдем за малко отново деца. Затова усърдно възпроизвеждаме стародавните празнични практики: дано стане чудо и поне за миг си възвърнем изгубения детски гений за чиста радост.
Обаче си оставаме възрастни: преяли, препили, мрънкащи, скучни и скарани. Половинката не е виновна. Виновен е Дядо Коледа, че пази чудесата само за децата.





Тема Re: Wildberryнови [re: Wildberry]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано21.12.07 14:36



В момента съм изключително изнервена, да не кажа бясна, и напълно те разбирам! Не съм изкарвала колата от гаража не знам колко дни вече, не мога да се добера доникъде, съответно работата ми куца, разчитам на други хора за нея и става такъв оммагьосан кръг, че ми иде да прегриза гръцмуля на някого!
Тълпите ме вбесяват, хорския ентусиазъм и глупост също!

Скарах се с добри хора, защото очакват от мен да съм супер Любо!
Не си говоря с мъжа ми, но не ми се пише що.
И с баща ми се сядох, защото ще работи от утре, та чак до нова година всеки ден!


Ами честита Коледа .. Нямам коментар ..



Единствен способ да се предпазим от изкушение е да му се отдадем!

Тема Re: Писнахте с тази коледанови [re: Ginger.]  
Автор glupcho (прасковка :))
Публикувано21.12.07 15:00



Ами зависи, мила Джинджи, зависи от толкова много неща.
На мен не ми е глупав празник, щото не се изразява в блъсканица и пазаруване на всяка цена и каквото падне, само за да се напазарува. Подаръците не са задължителни, те са израз на желанието ми да видя, че съм усмихнала някого. Правя ги и без повод, ама с повод пък още повече. Щото нали, казали са ти, децата очакват всичко това и аз всяка година с удоволствие установявам, че в това отношение съм си останала като тях и се радвам на шаренията и приятната суматоха. Обаче не е само в подаръците работата. А и от кого и с какво чувство си ги получил. А на мен ми е топло като гледам , усещам, докосвам се до топлината, която ми даряват и сама дарявам. И не, не ми е лицемерно, защото това се празнува у нас откак се помня, не сега само, не защото стана официално.
А и не е въпросът в това да подариш непременно нещо скъпо.
Баба някога, винаги имаше по нещо малко, но с много любов за всеки от нас, а даже не ми се спомня колко позорно малка беше социалната и пенсия.
Обаче тя беше най-важният човек на трапезата, няма да обяснявам защо.


И да, много е комерсиално всичко, но зависи как и с какво сърце гледаш на празника.
Щото като седна и се огледам около мен виждам, че имам всичко, от което се нуждая и то е съвсем до мен, стига да искам да го видя. А аз искам.
И ще получа нови ботушки, знам си, обаче аз ботушки мога да си купя и не само за някой празник, но не мога да си купя обичта, с която ще ми поднесат шарената кутия.
Затова и не ми е глупаво, а много, много хубаво.


Влюбена в теб

Тема Re: Писнахте с тази коледанови [re: the_baobab]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано21.12.07 15:22



Много те обичам, но изобщо не ме съблазняваш, защото:
Ракия и като кърках не обичах.
Елхи две в къщи, нападани от котките и вече на нищо не приличащи.
Свещичката не разбрах за кво е, да се продриска Рудолф и да ме разсмее, или има нужда от смяна на свещи просто, ако е второто -

.
Камина имам ненарисувана и много я любя, защото побира безброй неща върху себе си, иначе ми взима здравето с лакомията си!

Но благодаря за предложението, като мирне народа със сигурност ще дойда и ще те отвлека нанякъде...


Редактирано от Wildberry на 21.12.07 15:41.



Тема Психясват хорицата :)нови [re: Ginger.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано21.12.07 15:23



Обичам Коледа и Нова година, но забелязвам много от хората често се втеляват на тема празници, още повече са податливи на всякакви манипулации, промиване на мозъка, облъчване от медии с реклами и придобиване на "Европейско самочувствие".
Самия празник така широко се рекламира, че човечетата и без това податливи на психози спират и да мислят и за тях да се "почувстват щастливи" става цел номер едно по празниците, дори с цената на скъсани нерви и издухан до дупка бюджет!
Логика не търси, защото такава няма :)
Овчето стадо ходи където го водят овчарските кучета и чобаните! Често в устата на Кумчо Вълчо вместо на пасище, но овча си работа.
Хората гледат най-рекламираните филми, четат общо взето сами рекламирани книги, слушат музика която слуша обкръжението им, гледат често футбол защото и другите го гледат и т.н. Дай им нещо "комерс" и бъди сигурна, че поне 50 % ще се залепят на опашка!
Сега е същото, а за търговците - "Ден година храни!"


В 90 те години с малка група приятели "съживявахме" позадремалия оборот на обекти за хранене, като се подреждахме по 3-4 човека на опашка!
Само след минути се лепваше някой и така докато съберем тълпа
Един ден, от нямане какво да правим, застанахме пред един вход. Най-обикновен вход на кооперация. Подредихме една хубава опашка от 4 човека (толкова бяхме) и само след минути след нас се налепиха поне още 5-10 блеещи.
Накрая някой от нас не бе издържа, започна да се смее и развали целия театър

Единствен способ да се предпазим от изкушение е да му се отдадем!

Тема Re: Писнахте с тази коледанови [re: Бapбapeлa]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано21.12.07 15:28



Ти откъде знаеш, че имам беседка?
Намекваш ми да украся и нея ли?


Защо не, с толкова свободно време разполагам, как не съм се сетила.

Редактирано от Wildberry на 21.12.07 15:40.



Тема Сори, сори,нови [re: Ginger.]  
Автор XeйЖивoт! (реактивна)
Публикувано21.12.07 15:30



много смешно ми стана, като видях как фриволно съм си написала хомофобски, имайки предвид не страх от гейове

, ми страх въобще от хора... онова лекичко "бррррр", загръщането в бялата яка и троснатото "Нищо няма да ви пожелавам"... щото нали бедните пенсионери, ама добре, че има сняг и ски, та да не ги гледам и съжалявам...

Не изпитвам лоши чувства към теб, но тая тема ми разваля настроението, честно.

Ако не се радвате на нещо, спрете да го правите!

Тема Re: Wildberryнови [re: kotaranko]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано21.12.07 15:43



Коледа още не е дошла. Не разбрах към какво точно нямаш коментар. Ядовете не заслужават коментар.
Но благодаря.


Редактирано от Wildberry на 21.12.07 15:44.



Тема Re: Психясват хорицата :)нови [re: kotaranko]  
Автор Rozovotakova (пристрастен)
Публикувано21.12.07 16:00



Празничен Емоционален Дебилизъм
май това ми има тия дни



И ако имам пророческа дарба и знам всички тайни, любов ако нямам - нищо не съм...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.