Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 26.04.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Tedda,нови [re: TEDDA]  
АвторBella-6 (Нерегистриран)
Публикувано21.04.01 20:45



blagodaria ti za izcherpatelnia otgovor,pone shte znam kakvo da pitam doktora sledvashtia pat.No dori i pak da mi ostane beleg si struva zaradi dezata.Sajaliavam za dashterichkata ti,dano da ne i ostanat belezi.





Тема Re: От една жена, минала по пътя...нови [re: Mишa]  
Автор GLADlATOR (побойник)
Публикувано21.04.01 22:29



moq e 17



Тема govorete si tuk!нови [re: TEDDA]  
АвторLoretta (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 02:36



a ne s belejki, pls?

mnogo me interesuva tazi tema!
ot dosta malka mi se e nasadil mnogo goljam strah ot rajdane (ne sym rajdala) i kato mi dojde vremeto... trjabva da znam kak iskam da go napravja

Strah me e ot bolkata - a eto, njakoi kazvat - jena mi rodi sys sekcio, za da ne se mychi...
Ako sekcioto spestjava rodilnite myki, zashto vsichki jeni ne rajdat po toja nachin?
Vie koe ot dvete preporychvate?

Pozdravi,

Lo



Тема Re: govorete si tuk!нови [re: Loretta]  
АвторNTF (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 02:45



Може да боли, но е за хубаво. Сега има толкова нови обезболяващи за раждащи жени, че няма да усетиш кога ще си свършила. Секциото е алтернатива, но и тя не е съвсем безболезнена. Поне така съм чувал.



Тема Re: govorete si tuk!нови [re: Loretta]  
Автор XpacT (just passing by)
Публикувано22.04.01 02:49



imam edna priqtelka , koqto rodi sys sekcio.
Da ti kazha li kakwo mi kaza kogato q popitah "nqma li da e po-opasno"?
"az moga da si go pozwolq , zashtoto znam 4e shte se otnesat wnimatelno s men, a i sys sigurnost ne iskam wtoro dete"
Tq e lekar, omyzhena e za hirurg, bashta i e hirurg.

Ne wsi4ki zheni sa sys takowa semejstwo, s takiwa poznati, ili pyk imat dostaty4no pari za da si pozwolqt naj-dobrite lekari.

Zatowa ne wsi4ki zheni razhdat sys sekcio. A i si ostawa wyprosa za drugite deca- znam 4e ima hora deto shte trygnat da me oborwat .. no ako sa dostaty4no zapoznati shte priznaqt 4e riska e po golqm ... naj we4e zaradi 4oweshkiq faktor, to risk ima i pri normalno razhdane ama tam imna dumata prirodata i e razli4no da si kazhesh "bozha rabota" i razli4no da si kazhesh " ako ne bqh otishla da se prawq na tarikat " ....

Mnenieto mi e ednoli4no

--------------------
-Zravejte- kaza edin minawasht hrast pylen sys sushena heringa ...


Тема Re: govorete si tuk!нови [re: XpacT]  
АвторBella-6 (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 04:18



Za parvi pat chuvam,che ako rodish sas sekzio ima niakakva opasnost da niamash poveche deza.Parvia pat,kogato zabremeniah,biahme pravili opiti 3 meseza,a vtoria pat sled sekzioto zabremeniah oshte pri parvia opit.Az sashto sam mnogo strahliva i oshte predi da znaeh,che shte mi se naloji da rajdam sas sekzio,kazah na doktora,che iskam taka da rodia.Toi obache kaza ne,nedei taka,rajdaneto e neshto napalno estestveno i t.n. i t.n. Ne che mnogo me uspokoi de,ama niamah izbor,ne sam v BG i tuk ne praviat sekzio po jelanie ili samo zashtoto mojesh da si platish.Smiata se za operazia,i razbira se,che riskovete sa po-golemi.No sled kato chakahme 14 chasa(blagodarenie na epidurala obache bez bolki izobshto,vse edno che si darvo ot krasta nadolu) i ne poluchih nikakvo razkritie,doktora mi kaza :E,sbadna ti se mechtata,vnimavai kakvo si pojelavash,zashtoto moje i da se sluchi!V tozi moment ne znam zashto obache ne se zaradvah,a mi stana machno,che ne moga da se spravia s edno rajdane.Vsichko svarshi tochno za 15 min. i sega pone sam spokoina,che vtoroto rajdane shte bade planirano sekzio i niama da chakam zial den.....



Тема Re: govorete si tuk!нови [re: Loretta]  
Автор Mишa (голямо дете)
Публикувано22.04.01 10:34



Лорета, изкарах тежка бременност, но раждането ми не беше това, с което ме плашеха. Именно затова нямам страх от предстоящото ми раждане.
Не се пошашквай толкова. Природата си знае работата, а попаднеш ли на свестни лекари ще си защитена и от болка и от лоши спомени след това. Е, да аз имах голям късмет в това отношение и не бях давала предварително пари - просто се отнесоха с мен като с ЧОВЕК.
Не съм запозната с възстановяването на жената след секцио, но все пак това си е някаква операция, която предполага повече пазене /да не се претоварва, да не вдига тежко и пр./
Лично аз се възстанових много бързо, може би и заради огромното ми желание да напусна болницата в която изкарах 1/3 от бременността ми.

Имаше един момент, в който ми бяха казали, че заради по-високия диоптър очила, които нося и заболяването ми на очите е препоръчително да се прави секцио. Самите напъни не са полезни в случая за майката и зрението и. Но в интерес наистината мен ме достраша от упойката и самата мисъл че ще ме режат за да извадят детето ми, че няма да съм в пълно съзнание в момвнта в който то поема първата си глътка въздух...

Но не се страхувай толкова много! Страха понякога е водеща емоция, но не винаги определя поведението на човек в правилната посока.

Пожелавам ти в миговете свързани с притеснението ти да си спокойна и щастлива.

Поздрави!



Тема Re: govorete si tuk!нови [re: Bella-6]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано22.04.01 10:55



Искам да ви кажа,4е дилемата моеж да се погледне от много разли4ни страни.Дори самата аз,която имам 2 секции,и то непланирани,сега ако трябва пак да реша...незнам,може би ще избера секциото.Но след първия път много исках втория да си ми е естествен....оба4е хи4 не ми беше мъ4но като в родилна зала ми казаха-сваляите я долу в операционната.Даже като 4е ли се зарадвах.Въпреки оба4е 4е секциото е една традиционна операция,която се практикува ежедневно,риск си има.Не искам да ви разказвам от какъв слу4аи с една приятелка бях така се наплашила,4е затова втория път давах толко зор да из4акат максимално.Но в крайна сметка едно сполу4ливо секцио и много по-добре от едно тежко нормално раждане,а пък едно леко нормално раждаен е за предпо4итане от едно секцио.Така,4е моя съвет е-намерете си лекар,на които да се доверите-не само като умения,но и това да взима в предвид вашето мнение.Пове4ето не са такива.Опитаите първо нормално,в краина сметка никога не е късно да ви оперират.Ако мислите,4е въпрреки обезболяващи и упоики ве4е не издържате,и се вижда ,4е раждането е много тежко,лекаря да е навит да ви оперира.Е,трябват пари4ки,но това е,живеем в България.АЗ и двата пъти си платих при една и съща лекарка,която отговаря на вси4ки изисквания и съм много доволна.ЗАвиси на кои попаднете.
Пожелавам ти успех ,Белла,преживяла си го веднъж,ще мине и втория път.И знаи-твоето предимство е,4е знаеш какво те 4ака..Стегни се.КОлкото се лигавиш пове4е,толкова повее4 боли.Разликата между първото и второто раздане е 4е при второто ве4е някакси се 4увствяш зряла като гледаш първескините и можеш напълно да изживееш радостта ,без да позволяваш болката да помра4ава щастието ти.Аз направих така и се 4увствах страхотно.НО това зависи само от теб и твоята психика.

4ао поне засега

ТЕДДА

п.с.
предполагам,4е оттук нататък темата ще си остане за ражданиоята,което е твърде досадно за пове4ето мъже.Сори,предупреждаваме,ако искате не 4етете "разни женски работи".Ще си ги пишеме само тука/red]





Тема Нека е нова тема.нови [re: TEDDA]  
Автор Mишa (голямо дете)
Публикувано22.04.01 11:23



Ами на мен така ми допада, а и в крайна сметка и мъжете ако четат, ще са от полза на жените си, които не посещават клуба, а се интересуват от подобни теми.
Но май е по-добре това да го пишем в нова тема, ориентацията е по-лесна и достъпна и за новите хора в клуба.
Представи си утре как след поредния добросъвестен съвет към жена, някой каже " А моят е 19 см!"
Нека си има нов топик с подходящо име. Смятам че мястото му е в този клуб, понеже доста проблеми касаещи бременността имат пряко отнощение към секса.
Темата се разширява - да я отделим а?
Примерно "Бременността, раждането и секса".

Поздрави.



Тема Re: Е това да се чува , TEDDAнови [re: anon]  
Автор mais (Unique)
Публикувано22.04.01 12:12



Чукни си на.... защото винаги ти е под ръка! Аз поне така правя. И нямаш никакви притеснения, ако наблизо няма дървета.

Absolve!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.