Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 30.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Стара Загора - градът на бавната смъртнови [re: ***]  
Автор Beco_ ()
Публикувано05.02.06 18:02



Ако питаш мен и ти си много далеч от истината. Кой ти говори за безразличие ? Ти имаш ли деца ? Те живеят ли в този град ? Това че будната ми гражданска съвест не е изригнала до чутовни висоти не значи, че гледам с безразличие.



Тема Re: Стара Загора - градът на бавната смъртнови [re: няkoй]  
Авторkoйтo и дa e (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 18:18



Гептил/ несиметричен диметилхидразин/ течно ракетно гориво. Пределно допустима норма на концентрация във въздуха- 0,01мГ/куб.м за възрастни и 0,001мГ/куб.м за деца. въздействието на гептила върху човека довежда до поразяване на имунната, сърдечно -съдовата, лимфната, репродуктивната и централната нервна системи. А също до онкологични заболявания на жлъчно-чревният тракт, на кръвта, черния дроб, кожата.Специфичността на несиметричният диметилхидразин се изразява в това, че неговата токсичност се проявява при много малка концентрация. А да се определи такава малка концентрация на токсиканта в кръвта се извършва само в единични лаборатории.

Много млади хора 20-30 годишни дори 18 годишни се разболяват от хипертония. Какво да се каже за инфарктите при 30-40 годишните. Ами за зачестилите заболявания на щитовидната жлеза. Имунитета е снижен.

Всъщност много неща могат да се кажат ...но дано има кой да ги чуе, защото при унищожаването на тази отрова гептила , остатъчните емисии проникват навсякъде- в земята, водата и т.н..а това значи , че отровата навлиза в нас незабелижимо. Забелязваме като се разболеем!Вредните емисии се задържат за повече от 20 години- не се разлагат толкова лесно. Въпроса е несамо – какво става сега с нас, с нашето здраве, а какво бъдеще имат и дали ще го имат- децата ни!




Тема Re: Стара Загора - градът на бавната смъртнови [re: koйтo и дa e]  
Автор BgpunkМодератор (с разбито сърце)
Публикувано05.02.06 19:17



Да те питам, искаш да помогнеш или искаш да натякваш?
Двете се правят по различен начин, гледам, добър си във второто.




Тема Стара Загора - магнит за идиотинови [re: Ужaceн]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 19:46



Тази статия може би щеше да има някaкъв смисъл, ако въпросното течно гориво на нещастните ракети е било изгoрeно в Змейово или близо до Стара Загора или поне в България. Само че не е:



2003-02-25. Аглаида ХРИСТОВА. Цялото количество окислител на ракетните комплекси “Скъд” е изнесен извън границите на България за унищожаване. Това казаха от Министерството на отбраната вчера.
...
Окислителят е изнесен съгласно меморандума между България и САЩ за подпомагане при унищожаването и демилитаризирането на ракетните системи и в съответствие с подписаното споразумение между Министерството на отбраната и Си Ди Ай.


Така че може ли вече да спрем с глупостите? От друга страна дори и нещо да е било изгорено в България, тази статия има смисъл само като ръководство за това как да се лъжат балъци. Само не мога да разбера с каква цел?! Обаче не е достатъчно доводите въпросният ужасен гражданин да си ги вади от гъза. Хубаво е и да има някакви доказателства, а да не се базира само на сънища.

От една страна приветствам идеята за събуждане на гражданското съзнание на Старозагорци от зимен сън, от друга страна да ги излъжеш и да ги насочиш към несъществущ проблем ми се струва прекалено извратено, докато истинският причинител на замърсяванията необезпокоявам продължава да работи на смени.

В светлината на тези разсъждения мисля, че спокойно можем да заключим, че въпросният "Ужасен" гражданин е едно голямо лайно.

Ваш,
Паня

П.С. И не се казва Скът, ами е Скъд. Скът е река, Скъд е ракета която гърми по лошите. Като е тръгнал да клевети, да беше научил името правилно поне.
П.С.С. И се учудвам на броя на хората които му се вързаха на този кретен. Толкова да съм си изгубил времето напразно!



Тема Re: Стара Загора - магнит за идиотинови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор BgpunkМодератор (с разбито сърце)
Публикувано05.02.06 19:52



Аз не намирам разлика между двамата. И той е /вероятно, ако може да ти се вярва "лайно"/ точно като теб.




Тема Re: Стара Загора - магнит за идиотинови [re: Пaньo Дoнeв]  
АвторУжaceн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 20:00



И Скът и СкъД да е все тая...
Уважаеми Паня(тъй ми се казва ПРАСЕТО)....
Ти да правиш разлика между Гориво и ОКИСЛИТЕЛ?????
И нали точно това е целта на медиината кампания....хората да мислят,че причинителя работи на смени както си казал ти....ама причинителят си работи от толкова годи и такива поражения не е имало...и изведнъж когато почна историята с ракетите ...той почна да замърсява ..как тъй аджеба става тая работа...
Друго АБЕ ТИ НЕ ЧЕТЕШ ЛИ ИЛИ СИ КЬОРАВ?!?!?!?
в СТАТИЯТА ЯСНО НА НАПИСАНИ ДОКАЗАТЕЛСТВАТА....даже първото за което се сещам...са пробите от Щутгарт...е ся кажи ,че и тва е измислица...
та извода ми е ,че заради ей такива като тебе...Паня Панев по прякор ПРАСЕТО....вярващи на медии без да се замислят реално за какво става въпрос
ще сме на такова положение...
(ПС: нищо лично но да не ме беше убиждал).



Тема Re: Стара Загора - магнит за идиотинови [re: Ужaceн]  
Автор Axиeв (уморен)
Публикувано05.02.06 20:05



Аз ви предлагам да се съберете двамата на чаша кафе(чай,ракия,ментовка) и да се разберете.Вече съм достатъчно събуден,обезпокоен,информиран,загрижен и вечер не мога да спя(по ваша поръка),за да продължавам да ви чета глупостите.



Тема Re: Стара Загора - магнит за идиотинови [re: Ужaceн]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 20:49



Скъпи Ужасен Глупако, (ударението предполагам на а, ама знам ли)

Аз правя разлика между гориво и окислител. А ти правиш ли разлика между действителност и сън?

Можеш ли да представиш каквото и да е доказателство, че нещо, някога, някъде е било изгорено край Стара Загора освен бойните глави на онези няколко ракети през октомври 2002 година (те всъщност май бяха взривени) и освен болният ти мозък?

Като казвам доказателство имам предвид нещо което не си си го извадил от гъза. Ето това е пример за доказатеслво:



Това е прословутото Щутгарско проучване с което плашеха децата и което никой не прочете. Кажи ми къде тука пише, че заради Змейово ти или някой друг идиот си е загубил ума? И къде е тази твоя най-велика отрова на света аматьорски алхимико?

Още веднъж ще повторя. Дай ми доказателство.

И още веднъж ще повторя. Дай ми доказателство.

И за трети път ще потретя. Дай ми доказателство.

Историята с ракетите не е започнала въобще. Тя завърши през 2002 година малко преди да започне. Освен в болните мозъци на такива като тебе разбира се.

Аз вярвам на независимите медии а ти вярваш на какво? Сънища ? Екстрасенси? Извънземни?

Твой,
Паня

П.С. И недей да ми се мазниш. Всичко е лично.
П.С.С. Пънк и Ахиев, на вас няма да отговарям. Мисля че прекалено ясно сме се разбрали вече с вас. Смятам обаче, че грешно ме разбирате, но за това пък аз съм си виновен.



Тема Re: Стара Загора - градът на бавната смъртнови [re: Beco_]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 21:07



Ami tova, che ne ti e bezralichen problema, ne e promenilo situatziata, za sajalenie...
Poraziavasht e fakta, che sled tolkova vreme vse oshte se tarsi, prichinata za obgaziavane na ZIAL GRAD!! i to ne malak! Prosto nedoumiavam! Tova da ne e grad v Afrika?? I da ne zamarsiava 10 kv metra??
Vazmojno li e da ne se znae otkade idva obgaziavaneto???
Koi e dlajen da e nayasno s obstanovkata v grada i svoevremenno da preduprejdava grajdanite?????? IZVINIAVAI, NO NAISTINA NEDOUMIAVAM! SITUAZIATA E POVECHE OT ABSURDNA! Drugiyat absurd e, che grajdanite ne predpriemat nishto, za da promeniat neshtata.
Az jiveya mnooooooogo dalech ot Stara Zagora, no kato balgarka me boli, che niakoi moje taka da tretira drugi balgari!
Tova e....



Тема Re: Стара Загора - магнит за идиотинови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 21:28



чета и си мисля....докога ще живеем в заблуда...до кога като щрауси ще заравяме главите си в пясъка и ще се правим че всичко е наред след като така ни убеждават ...и медии и политици...по горният линк изобщо не го приемам като доказателство...
А всъщност истината е жестока.... когато човек е потърпевш от тези отрови които дишаме....не може да вярва на лист хартия. Господин Донев когато трагедията дойде във вашата къща ще заговорите с други думи...дано не ви се случва...ама няма как да ви отмине... тогава ще видим какви доказателства ще извадите ....

Нека си припомним за изсъхналите листа на овощните дървета и на зеленчуците... за умрелите животни... за разболелите се такива...и на края за нас самите...колко деца има родени с недъзи...
За съжаление трагедията започна след като въпросните обгазявания от Змейово - не от някъде другаде....
Искат да повярваме че е марица изток- м да , наивниците може би ще повярват- наистина марица изток съществува отдавна, и тя отделя вредни газове, но е малко далечко от Ст.загора...пък пустият му вятър все насам ли духа?? Глупости абсолютни! За съжаление обгазяванията от Змейово продължават....и за да не се виждат облаците вече всичко става нощно време... а колоната от военни камиони отиващи към змейово....
както и да е...всичко е глас в пустиня...а хората ще се чувстват все по-зле и ще препълват болниците....политици и еколози ще ни убеждават че всичко е наред....позната история...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.