Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 20.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Стара Загора - градът на извънземнитенови [re: Пaньo Дoнeв]  
АвторГpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 22:48



Вервами ти Паня , как не...

Вестник Старозагоски новини

Пак ни тровиха
07:43 ч. 13.02.2006 г.

Убийствена синкава мъгла отново прихлупи Стара Загора и околностите на 9 и 10 февруари. В 21 часа в четвъртък концентрацията на серен диоксид за пореден път премина границите на пределнодопустимата норма и автоматичната станция до Операта отчете 371.23 микрограма на кубичен метър. За да бъде картината по-пълна, към тази пикова стойност, която е 1.06 пъти над допустимата, трябва да прибавим и отчетената наднормена средноденонощна концентрация от 178.58 микрограма на кубичен метър. По този показател фиксираните стойности на серния диоксид в рамките на 24 часа е 125 микрограма на кубичен метър. Или с други думи казано, освен във времето на върховите стойности, старозагорци са дишали часове наред и 1.4 пъти повече от отровния газ. По същото време градът изглеждаше призрачен и високите сгради едва се забелязваха. Характерно е, че дразнещата мъгла отново ясно се виждаше, което е сигурен признак, че освен серен диоксид, който е безцветен, във въздуха е имало и други опасни химични съединения. И тук се натъкваме на поредното "съвпадение". Оказва се, че от 6 февруари данните за азотните оксиди, които биха могли да направят мъглата видима, просто липсват. РИОСВ не обясняват нито причините за това, нито пък кога ще разполагаме с пълните данни от мониторинга. Вероятно причината е техническа, както беше случаят с неработещия повече от 10 месеца газанализатор за въглероден оксид. Тук му е мястото да припомним, че от началото на годината азотните оксиди на няколко пъти са отбелязали необичайно високи стойности. Според добре запознати източници, е имало дни, когато сумарната стойност на азотния оксид и азотния диоксид е надхвърляла 500 микрограма на кубичен метър. За това РИОСВ мълчи, както мълчеше и за газанализатора за въглероден оксид, който излезе от строя точно когато дни наред започна да отчита наднормени стойности. Сега ситуацията се повтаря и с газанализатора за азотен оксид. Но да се върнем към последното обгазяване. По време на пиковите стойности на серния диоксид се забелязва и 300% концентрация (над ПДК) на сероводорода. В 19 часа на 9 февруари той е бил 0.0156 милиграма на кубичен метър при норма 0.005. Тоталните въглеводороди, за които няма нормирана стойност, също са повишени. При нормален фон от 5 милиграма на кубичен метър, пиковата им стойност е 12.93 милиграма, а средноденонощната - 8.27 милиграма на кубичен метър. При пределнодопустима норма на въглеродния оксид пък от 10 милиграма на кубичен метър, средноденонощната концентрация на този газ е 7.77. Тя не е над ПДК, но пък е достатъчно висока. Като капак на всички изброени химични елементи трябва да прибавим и близо три пъти завишените стойности на фините прахови частици. Досега РИОСВ обясняваше този факт с използването на твърдото гориво в бита и с автомобилния транспорт. Интересно как се вписва транспортният трафик в измерените стойности, след като в четвъртък улиците бяха или заснежени, или мокри? Кукичката за наивници отново се оказа без червейче, но държавните еколози отдавна са престанали да обръщат внимание на общественото мнение. И още един факт: По справки от Интернет на 9 февруари въздушният пренос е бил с преобладаваща посока от североизток и югозапад, което изключва вероятността серният диоксид да е пристигнал от източномаришките топлоцентрали. Още повече, че скоростта на вятъра е била под един метър в секунда. В Интернет-страницата на РИОСВ обаче четем категоричното становище, че замърсяването е пренос от "Марица Изток". В същото време експлозиите на север от Стара Загора продължават вече седмици наред, а очевидец твърди, че на 9 февруари е видял четири струи от някакъв газ в района на Чирпанските възвишения. И тъй като подозренията ни за информационно затъмнение се засилват с всеки изминал ден, настояваме пред директорката на РИОСВ - Стара Загора, Пенка Начева да ни предостави графични справки за розата на замърсяването през дните на обгазяванията от 2004, 2005 и 2006 година. Имаме право да получим данните по Закона за достъп до информацията и ще тълкуваме всеки отказ като знак да умишлено прикриване на истината. А за това Наказателният кодекс е предвидил и съответната отговорност.





Тема Re: Стара Загора - градът на извънземнитенови [re: Гpaждaнин]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 09:03



Ще коментирам няколко уникални израза от това забележително произведение на уличната журналистика.

Характерно е, че дразнещата мъгла отново ясно се виждаше, което е сигурен признак, че освен серен диоксид, който е безцветен, във въздуха е имало и други опасни химични съединения.

Това е нов очен тест за наличие на отровни газове - на око. Значи винаги когато мъглата се вижда (то остава и да не се вижда) това е сигурен признак на наличието на опасни химически съединения. Автора трябва да получи Нобелова награда за това си откритие.

Според добре запознати източници, е имало дни, когато сумарната стойност на...

Според кого? Кои са те зи добре започнати източници? Врачките от канал 2001 сигурно ще са.

Интересно как се вписва транспортният трафик в измерените стойности, след като в четвъртък улиците бяха или заснежени, или мокри?

Тоест когато улиците са заснежени или мокри няма трафик така ли? Тогава хората ходят пеш защото е най-приятнио за разходка, как не съм се сетил по-рано и аз да правя така!

Кукичката за наивници отново се оказа без червейче, но държавните еколози отдавна са престанали да обръщат внимание на общественото мнение.

Нямам забележки. Това го сложих тук само защото ми хареса. Авторът е използвал толкова красива метафора, че направо драго ми стана. Кукички, червейчета, ех щастливи мигове с въдица на брега!

По справки от Интернет на 9 февруари въздушният пренос е бил с преобладаваща посока от североизток и югозапад, което изключва вероятността серният диоксид да е пристигнал от източномаришките топлоцентрали.

Най-накрая нещо конкретно, най-накрая може би ще получим доказателство. Ето по Интернет значи справки имало. Някой може ли да ми даде линк да го видя това? Хайде чакам линкове към тези справки. Къде, кой, какво, как е измерил и колко е?

В същото време експлозиите на север от Стара Загора продължават вече седмици наред, а очевидец твърди, че на 9 февруари е видял четири струи от някакъв газ в района на Чирпанските възвишения.

Ибааааах, война ли има на север от Стара Загора? Хора що не се обаждате бе, да дойда да направя снимки? Някой виждал ли ги е или ги е чувал тези експлозии? И цели 4 (четири) струй газ от Чирпанските възвишения!!! Ибах маа му и хората си траят. Малко съм объркан, къде е войната на север от Стара Загора или на Чирпанските възвишения и кой срещу кого воюва?

И тъй като подозренията ни за информационно затъмнение се засилват с всеки изминал ден, настояваме пред директорката на РИОСВ - Стара Загора, Пенка Начева да ни предостави графични справки за розата на замърсяването през дните на обгазяванията от 2004, 2005 и 2006 година.

Ама тя 2006 още не е минала, вий какво сега ли искате да ви направи розата? Чрез метода на научното гадаене ще да е. Ибах тоз канал 2001, ще останат под пари там врачките.

За това РИОСВ мълчи,...

Ами всъщност гледам, че не мълчи. Ето тук линк (аз за разлика от други хора аз публикувам източниците си, а не ги сънувам):



Там пище:
Изнесената в медиите информация за "обгазяване" на гр. Стара Загора на 11.02.2006 е некоректна и касае данни за качеството на атмосферния въздух за периода 09.02 - 10.02.2006 г. които са публикувани в сайта на РИОСВ Ст. Загора на 10.02.2006 г. като съответни превишения на ПДК.

"Гражданино", оня ден Fx ви попита идиотите като теб кой още чакате да се произнесе по въпроса за обгазяването. Явно отговорът е бил вестник Старозагорски Новини.

Чакаме ли още някой да се произнесе или може вече да ходим да гледаме филма?



Тема Стара Загора на диалектнови [re: Bgpunk]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 09:35



Започва, но не свършва така. Ето как продължава:

- Виж синьо!
- Може би е синьо, стига да твърдиш така. Не ме интересуваш, не говоря с непознати.
- Нима е възможно да познаваме някого наистина? - казвам аз.
- Слушай, айде спри с патетиката - троснато отговаря Пънк.
- Не съм патетичен - продължавам аз.
- Това твоето е дърлене - Пънка
- Възприемаш нещата от грешна гледна точка - аз
- Стига войни - Пънка
- Бла-бла-бла - аз.
- Мла-мла-мла - Пънка.
- Бъра-бъра - аз.
- Дъра-дъра - Пънка.
...
...

Намираме се на приказки с една дума.



Тема Re: Стара Загора - градът на извънземнитенови [re: zver4o]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 09:57



Няма противоречие зверилник. Онова беше в друга тема по друг повод и още не съм пуснал онази снимка, затова и там мога да пиша ако искам.

It's my party and I'l cry if I want to.



Тема Re: Стара Загора на диалектнови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор BgpunkМодератор (черный ворон)
Публикувано14.02.06 11:29



Вероятно функционалността на постингите ти се е изчерпала с втория или третия /по темата/. Така че, стига бе, заболя ме главата от теб. Ама наистина.




Тема Re: Стара Загора - градът на извънземнитенови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор spec (ентусиаст)
Публикувано14.02.06 13:16



Панчо, възможен е и следния диалог?

- Виж синьо - сочи Панчо нагоре.
- Какво синьо? Аз съм очен лекар, Господине и мисля , че страдате от далтонизъм...



Тема Re: Стара Загора - градът на извънземнитенови [re: spec]  
АвторПaньo Дoнeв (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 08:48



Ама спец ти очен лекар ли си бил! Гледай ти, а аз си мислех че работиш нещо по железниците.

И хора стига с тези диалози. Да разговаряте с въображаем събеседник (Паньо) айде как да е, ама да водите въображаем диалог с въображаем събеседник е вече прекалено.



Тема Re: Стара Загора - градът на извънземнитенови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор9 (Нерегистриран)
Публикувано17.02.06 19:44



Кмет и бизнесмени искат закриването на полигон "Змейово"
09:41 ч. 17.02.2006 г.
"Два са основните проблеми, които стоят за решаване пред общинското ръководство, и единият от тях е обгазяването, заяви вчера на среща със старозагорските бизнесмени кметът на Община Стара Загора д-р Евгений Желев. Хората вече не вярват на властта и смятат, че военният обект е един от сериозните фактори за системните замърсявания, подчерта той. И допълни, че военната ни промишленост не произвежда почти нищо, че родните ни оръжейници си имат собствени изпитателни бази и че полигон "Змейово" не е необходим. Според д-р Желев, влошената екологична обстановка влияе негативно не само на природата и на здравето на хората, но и на бизнеса в региона. Разнопосочните сигнали и продължаващите обгазявания влошавали психологическия климат и в този връзка дори едногодишен мораториум върху дейността на полигон "Змейово" би дал отговор на редица неизяснени до този момент въпроси. "Не можем дори да си помислим за закриването на източномаришките топлоцентрали, защото те са гръбнакът на икономиката ни и защото така или иначе в близките години там ще бъдат изградени сероочистващите инсталации, категоричен е градоначалникът. За сметка на това полигонът обслужвал много по-малко държавни интереси, а най-вероятно и ограничен кръг отделни личности, и затова било наложително твърдо да се настоява за закриването му. Евгений Желев информира бизнесмените, че е имал официални разговори и с президента, и с министър-председателя и че на най-високо ниво е настоявал за ликвидирането на военната обител. Като цяло представителите на бизнеса подкрепиха становището на кмета и заявиха, че нещата не са чисти, че бедите са започнали след унищожаването на ракетите, че дори когато военните официално са заявявали, че на полигона нищо не се върши, посред нощ са се чували взривове чак в Малка Верея, че след дъждовете, съпровождали обгазяванията, пчелите не са излизали за прашец по три дни. Част от присъстващите на срещата заявиха, че са готови да организират работещите в техните предприятия и че протестите трябва да тръгват от общинското ръководство към висшите етажи на властта.



Тема Re: Стара Загора - градът на бавната смъртнови [re: Beco_]  
Авторazop (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 10:54



а къде е положителният ефект?
сигурно в петък, от 9:00 до 14:00 ч. по радиото и телевизията



Тема Re: Стара Загора - градът на бавната смъртнови [re: няkoй]  
Авторazop (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 11:19



значи, този/тази гад3еуей /или както се чете/ излиза, че може да е подписал декларация или руският му е както за мен японския.
е, може и да не го е видял, ЧовекЪт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.