Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 07.05.24 
Градове
   >> Стара Загора
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новото строителствонови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 10:45



Желая да закупя жилище в блок от новото строителство, та искам да попитам участниците от форума за съвет за това, коя строителна фирма е добра, на кое място да бъде и т.н.

С две думи разполагам с една сума пари, които искарах последните 2 години в чужбина, а и съм продал 3 стаен панелен апартамент в Зора, та горе долу скалъпих сумата от 70 хиляди евро. Но сега накъде?

Искам да купя или два едностайни или едностаен и двустаен, но не знам дали ще ми стигнат парите.

Разглеждам тук едно списание за недвижими имоти и чета за предлаганото ново строителство и съм направо изумен от новите екстри, почти всички нови обекти в СЗ се предлагат с хидравлични асансьори, трикамерни PVC дограми, 5см топлоизолации, хидроизолации, видеодомофони, вградена кабелна ТВ и ISDN, дори в някои обекти чета за оптика. Подови настилки от каталог и блиндирани врати с две думи всичко до ключ! Европейско качество, ама и цените са европейски средно от 450 Е до 650 Е за квадрат, но в центъра имаше уникален обект с цена 2 000 Е за квадрат.

Апартаментите които се предлагат в СЗ вече се изкупуват на акт 15 и дори направо на “проект”, поради голямото търсене. Та мисълта ми е да намеря фирма която строи качествено и тя да е сигурна в юредически план, защото ще трябва да платя около 1 година преди да се довърши блокът.

Чух че ако купя жилище на акт 15, може после да ми искат още пари за акт 16, защото без него жилището няма да има вода и т.н. Когато жилището има вече акт 16 всичко е изкупено месеци преди това!

Давайте съвети за фирма посредник, за фирма изпълнител, за добро място в смисъл тихо и същевремено комуникативно и с добри зелени площи в близост.

Хайде пък ако ми помогне някой ще черпя!



Тема Re: Новото строителствонови [re: питaщ]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано19.11.04 11:50



Благородно ти завиждам за проблема, но не и за 2те години в чужбина. Не вярвам някой от форума да може да ти помогне.
Успех



Тема Re: Новото строителствонови [re: питaщ]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано19.11.04 12:44



Човек, мисленето ти е много объркано. Първо желаеш да закупиш ЖИЛИЩЕ, после изведнъж жилищата стават две!? Не мога да те разбера, честно ти казвам…

И объркан словоред имаш… Абе ужас!

Хайде днес съм в настроение и няма да се ангажирам да ти фиксирам всички грешки, а и безгрешни хора няма!
;)

Тъй като съм добър по душа, а и скоро имах щастието и аз да си “понапазарувам” от пазара на новото недвижимо имущество в града, ще ти помогна с малко инфо за две според мен сериозни СЗ агенции за недвижими имоти.

НАСИ - Стара Загора
042/ 60 55 05
088/ 8 455 588
088/ 8 453 790
imoti_nasi@abv.bg


АЛФА ИМОТИ – Стара Загора
042/ 628 242

Посредничеството е най-важно. Изпълнители има бол! Изборът е твой. Разгледай, разпитай…

Ако имаш някакви въпроси от юредическа или друга гледна точка питай!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема Re: Новото строителствонови [re: питaщ]  
АвторHe нa areнциитe! (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 22:09



Ти луд ли си? Тези агенции дерат кожи. През лятото си имах работа с една софийска агенция и даже ме заплашиха със съд, щото развалих неизгодна за мен уговорка. Стара Загора е малък град, така че като тръгнеш из града, където видиш строящ се блок, питай за телефоните на строителната фирма. Желателно е да водиш директни разговори със строителните фирми без съдействието на обирджийските агенции. Потърси адресите и телефоните на строителните фирми в Стара Загора. Едва ли са повече от 10 за мащабите на града. Питай всяка една за намеренията им за строеж и гледай още предварително да си харесаш хубав апартамент. Също може да потърсиш архитетските кантори из Стара Загора и там да ти покажат какви проекти ще правят и на кое място още преди началото на строежа. Така ще можеш да си избереш хубав апартамент.



Тема Re: Новото строителствонови [re: He нa areнциитe!]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано20.11.04 08:37



Без посредник/ агенция е възможно човека да има юредически проблеми и загубата му от тях да възлезе на 10-ки хиляди евро, затова моят съвет е само чрез агенция, тя е материално отговорна за възникването на каквито и да е проблеми.

И един приятелски съвет: ГЛЕДАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО НА КАКВО СЕ ПОДПИСВАТЕ!!!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема Re: Новото строителствонови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
Автор Бизи (минаващ)
Публикувано23.11.04 10:46



мисля, че проблемите с допълнително отежняване на сделката за недвижим имот може да се провери в съда чрез всеки нотариус, а цената за това не е повече от 10-20 лева..

не съм много веща, но си спомням, че беше така когато продавах своя апартамент..

всъщност когато има директна уговорка между продавач/купувач може да се отиде направо при нотариус...те ти дават спосък с нужните документи и ако не пестиш време и нерви може да се справиш и сам...
Аз лично минах през агенция при покупката на жилище, не ми коства много пари, а спестих и нерви

п.п...леле...не ми се мисли какво можеш да изпишеш по адрес на моя правопис, словоред, пунктоация...и т.н.



Тема Re: Новото строителствонови [re: Бизи]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано23.11.04 19:00



Споко не съм такъв човек, а и не си струва да си хабя нервите...



Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема Re: Новото строителствонови [re: питaщ]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 08:58



На твое място за тези пари ще си купя земя и ще си построя страхотна къща. Аз лично не бих си инвестирал парите по този начин, който си замислил ти.

И все пак успех:)



Тема Re: Новото строителствонови [re: Milen]  
Автор Meчът нa Aвrycтa Tpaянa (Cornholio)
Публикувано24.11.04 10:04



Ето една чудесна идея, която приемам за гениална!

20 хил. евро= парцел примерно в Богомилово
10 хил. евро =документи, проект+акт 16
30 хил евро= строителство на перфектната къща по твой вкус
5 хил евро= газификация на къщата при буъдещото газифициране на СЗ предградия
5 хил. евро за МНОГО бира и купони в първите 2 години!

ОБЩО: 70 хил евро

Приятно строителство!

Мирът е изписан върху острието на Мечът на Августа Траяна!


Тема Re: Новото строителствонови [re: Meчът нa Aвrycтa Tpa]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 12:31




Това е истината - всичко друго е компромис! Ако бях на негово място бих направил следното:

Парцел за 10 000 лева примерно в Змеево или Макла Верея. И двете са на по 5 км от СЗ - нищо работа. Документите са около 5000 лв. Груб строеж за 120 кв. РЗП не повече от 25000 лв. Към 15000 лв. за довършителни работи и имаш къща за чудо и приказ. Я да видим какво казват сметките - 27 000 ЕUR !!!

А сега ми кажете за 27 000 какъв апартамент може да се купи:) .......Може панелка на 5 етаж с добри съседи:)) ха ха!

Хора , истината е на земята. От там сме излезли всички и там ще си ходим до някое време!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.