Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:09 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Студенти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Work&Travel USA 2007  
АвторPaлф (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 21:30



Нека да обсъдим към кои фирми да се ориентираме, споделете личен опит от лято 2006, ако вече сте ходили. С кои фирми пък въобще да не се захващаме, за да не бъдем измамени? На мен ми предстои тепърва да се запознавам с всички тях, а има и много други, които със сигурност търсят подобна информация.
Знам, че вече има една подобна тема, но информацията там не е много актуална.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано05.10.06 18:00



И затова откри тая ли :)
Помоли Мод-а поне да я качи по-отгоре за да е видна от и за всички...иначе аз имам бол инфо за споделяне...

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано05.10.06 20:20



Ти започни да споделяш, пък окачването най-горе е лесно



...no problema mañana



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: snobar]  
Авторfruit (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 18:13



Изчетох много по темата WAT и колкото повече чета толкова повече се разубеждавам да отида в Usa започвам да предпочитам UK.
Искам да отида в щатите само и само да си подобря английския, което в Англия на полето няма да стане.
Изобщо има ли някой доволен от Америка, който е успял да си покрие инвестицията да отиде до там, и разходите по престоя + да си позволи да си купи някои дрешки и посещение на забележителности.
Ако има такива пишете pls! Колко са ви платили, на колко работи и колко часа?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: fruit]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано15.10.06 22:26



Разубеждавате се щото незнаете къде да ходите...:) Мене пък Англия много ме дразни...бих отишъл естествено, но само ако намеря вариант, по-добър от този на полето...
Аз съм мегадоволен от това лято...избих разходи, заделих почти толкова пак за сега /за догодина/ и ми остана като печалба 3/4 от сумата която ми съставляват разходите...или горната кръчмарска сметка води до следното уравнение /леко грубо изчислено/: 3 големи зелени за първа година /смятай ги винаги повече щото като си първа година не се знае какво може да изкочи/ + 2-2.5 големи зелени за втора година /ако естествено човек е амбициран да иде пак, в противен случай печалбата почти се удвоява/ = 5-5.5 големи зелени като разход /за текуща и бъдеща година/. Останалото до 10 е печалба /което е напълно реално число с малко повече напъване на дупето/. Естествено, това число е постижимо според мен само и единствено в Аляска /при работен час ~ 8.5-9, И ПЛАЩАЩ се овъртайм/. Естествено ако някой от тукприсъстващите, които не са ходили и имат мерак да направят огромно богатство могат изобщо да се откажат...МИЛИОНЕР НЕ СЕ СТАВА, но си мисля че печалба от рода на 3-4 хиляди долара чисти съвсем не са малко за 4 месеца работа...естествено трябва и да си готов да си ги изработиш, понеже там поне в едно се уверих - пари даром никой никога няма да започне да ти тика в джоба :>

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Авторfruit (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 18:41



Зная за Аляска и рибените фабрики, че се изкарват обаче не мога да работя с риба.
Най-много ме безпокоят нещата с визата и искам да питам следното: ако двойка момче и момиче решат да заминат но единия получ виза а другият не - какво става? Връщат ли парите и на двамата или този, който е получил виза си заминава сам?? В две фирми ни казаха две различни неща сега не знам кое е вярно. Спред мен единствената гаранция, че се връщат пари е да го пише в договора.
А толква ли трудно се взима тази виза, че големи легенди се носят! Ако си за пръв път - 3 курс, с добър английски и нямаш роднини в Щатите има ли смисъл да се притеснявам? Никак не ми хареса един слух дето четох тука, че някакво момиче не си чуло името и затова я скъсали - не може да бъде и толкова ли е шумно там, че чак да не си чуеш името??



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: fruit]  
АвторTyти (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:24



В чакалнята на посолството е толкова шумно, че съвсем спокойно може да не си чуеш името. Обаче обикновено сутдените, които са близо до камибнките като чуят кое има казва посланика и го казват на висок глас...та общо взето трябва да си много заспал за да не чуеш :)



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Tyти]  
АвторMyers (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 19:13



Аз също съм трети курс, и отивам за първи път. Записах се вече в Usit Colours, смятам че имат хубави оферти, а още през декември ще организират Job Fair. Цената е поносима.
А за интервюто за виза - наистина се носят легенди, макар че от какво толкова трябва да се притеснява човек, щом е сигурен в знанията си и има чиста съвест... Едва ли не ги изкарват тия изпитващи някакви чудовища, които разкъсват студентите, но това не е така. Така че - напред!
А освен Аляска, чувал съм за добри пари и в Cape Cod. Вярно ли е това ? Някой ако има имформация, да каже.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Myers]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано18.10.06 00:36



Относно фиума с момчето и с момичето - тоя дето е взел виза си заминава, тоя дето не е - стои и чака другия...всеки тръгва сам индивидуално...ако вземеш виза и не заминеш изгаряш със всички дадени през целия период пари...ако не вземеш - ти се връщат парите, които си дал без ~около 300+- долара, и то не веднага а чак септември в текущата година /т.е. ако са те скъсали Януари, Февруари и т.н. парите ти се връщат чак Септември, освен ако не искаш експресен вариант, които мисля че е макс до 2-3 седмици, но ти удържат още 50-100 долара за самата експресна поръчка като пощенски разходи/
Относно фиума с шума в залата - шума е толкова голям, колкото чакащите вътре студенти си го направят...аз на моето интервю през Март /нашата петиция, състояща се от около 60 човека/ се бяхме разбрали да мълчим и да слушаме въпросите щото е в наш интерес все пак, тъй че в момента в който влязохме в самата чакалня всеки да му дойде реда, можеше и муха да се чуе ако избръмчи...
Относно фиума с Cape Cod - има доста доволни, но за сметка на това и доста недоволни...лично аз и от двете страни хора съм слушал...тъй че не мога да заявя лично мнение по въпроса...
Мисля че това е...някой ако има въпроси...може да се чувства свободен да пита...аз/ние, колегите които сме ходили/ пък ако сме подготвени с отговор можем да се чувстваме свободни да отговорим...
Инджой енд хев фън олл...



Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор heligirl (непознат )
Публикувано27.10.06 22:28



ти нали си ходил на бригада там??доколкото разбрах де/...
кажи моля те имаш ли някаква оферта, е-мейл адрес или интернет адрес, който можеш да напишеш,защото аз и моята приятелка мислим да заминаваме тази година, но като сами си търсим работа..които може да помага
мерси на вси4ки които помогнат



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: heligirl]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано28.10.06 00:53



А, мерси съм аз за такива self-aranged опции...не ми ли е чисто и готово всичко...да знам че ми е уредено, не тръгвам никъде. Поне моето мнение по въпроса е такова...

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Myers]  
АвторFlimbiss (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 12:57



Zdrasti, lqto 2006 bqh na Cape Cod-ostrov Nantucket v Atlanticheskiq okean-prekrasno mqsto za mladi hora, zashtoto e kurort, sledowatelno ima turisti, diskoteki, vyzmojnost za vtora, treta rabota...zaminah s firma ToBeOne-mladi momcheta,koito podgotviha dokumentite mi mnogo byrzo i bez nikakvi qdove.Cenite im sa mnogo dobri i imat super otnoshenie kym klientite si...hubav den:)



Тема Englandнови [re: Paлф]  
Авторmaria (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 20:36



Zdravejte< iskam da popitam nakoj hodil li e v Angliq na brigada pri polojenie 4e e bil posleden kurs ili magistratura, poneje se obajdah do sofiiskiq agent na Konkordiq i mi kazaha 4e nqma problem 4e sum magistratura i zavyr6vam prez mart





Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
АвторAlabala (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 00:13



zdrasti,
az iskam da kaja che za men ima dve seriozni i izpitani firmi i te sa Integral i Polycontact. I dvete firmi predlagat dobri oferti, no razlikata e che Integral te karat da se qvqvash na Jobfair, dokato Polycontact ti namirat oferta. Koqto i ot dvete da izberesh nqma da syjelqvash, sigurna sym


chao ot men



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Alabala]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано16.11.06 12:22



Чшшш.....ей......Поликонтакт - ти луд ли си?!?






Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
АвторSamm (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 16:12



Не ходете в Поликонтакт и Интеграл !

Само Юзит Калърс !



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Авторakselita (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 18:58



zdraveyte i ot men!
az sam 3 kurs i tova lqto bqh na brigada v Alaska bih kazala 4e sam mn dovolna i ot parite i ot prejivqvaneto,e verno 4e bqh v malko selo,no pone spestih pari4ki,raboteh samo na edna rabota i sam dovolna,a mom4etata pri nas izkarah amn po-ve4e$$$
sega pak se zapisah no nqm ada e Alaska,iskam ad vidq i drugata strana na Usa


hodih s Integral i sam mn dovolna ot vsi4ko,seag sam pak s tqh,4akam si ve4e DS
jelaq vi uspeh!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: akselita]  
АвторDora (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 10:51



Абе, ако трябваше да избирате между Myrtle Beach и Cape Code (Orleans, Harwichport, Falmouth, Hyannis, Provincetown), кое бихте избрали?

Много моля хората, които са били и на двете места да пишат подробно за housing, има ли транспорт, колко са изкарали, как...



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Dora]  
АвторDora (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 10:56



Аа, и ако някой ще ходи там, да се обади, да сформираме групичка за housing.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Dora]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано26.11.06 16:20



Доре, колко още пъти смяташ да го пост-неш това мнение из различните теми :)

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
АвторDora (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 20:38



Реших за по-сигурно... Все пак другата тема е по-гъзарска... :)



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Dora]  
Авторkobaka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 21:26



niakoi hodil li e v USA s firma Konkordia (mladejki i studentki programi - www.ukbrigade.com) minalata godina.Razbrah che se zanimavat glavno s brigadi v UK imam niakolko priateli hodili s tiah i sa mnogo dovolni no ne znam kak deistvat s programite za USA , ta ako ima niakoi hodil s tiah molia da spodeli.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Dora]  
АвторALFONCO (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 21:28



ima edin BG sait za housing i rabota na Cape Cod - www.capecodbg.com



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Dora]  
Авторhihi (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 11:31



Tyi kato nablizhava vreme za WAT 2007, nqkoi mozhe li da spodeli mneniq za slednite firmi: Zip Travel, TOBEONE, Vega Exchange(Exchanges), Todorov & Co., Polycontact, Broadway. Znam 4e Cherniq e kompetenten, ta ako znae ne6to bih se radvala da polucha informaciq pone za Zip Travel, TOBEONE i Vega. Predvaritelno blagodarq!



Тема А за фирмата на ректора на УНССнови [re: hihi]  
Авторlofeto (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 11:38



някой знае ли коя е тази фирма?



Тема Re: А за фирмата на ректора на УНССнови [re: lofeto]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.11.06 12:45



Тя не е баш на ректора

http://smarttravel.bg




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: А за фирмата на ректора на УНССнови [re: Cherniq]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано28.11.06 12:48



а викаш не е БАШ негова, само частично



Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del

Тема Re: А за фирмата на ректора на УНССнови [re: e2e]  
Авторlofeto (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 17:13



mерси много , поне казват че с нея ако заминеш би могло да се изтеглят изпитите и най-вече да се вземат



Тема Re: А за фирмата на ректора на УНССнови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.11.06 23:40



Човека е над тия неща, карат го с G-класа на работа






Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: А за фирмата на ректора на УНССнови [re: lofeto]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 12:01



Tova e niakakva malva! Az sam studentka v UNSS i minalata godina nikoi ne e pital s koq firma zaminash, iztegliash si izpitete chrez razgovori s prepodavatelite i zapochvash da stiskash palci

Rektorat e zaet s banketi i mezeta...



Тема Za Dora!!!нови [re: Dora]  
АвторKalia (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 15:22



MYRTLE BEACH!!!!!!!!!na 100%,ne za drugo,Cape-a e mnogo iako miasto,a ot gradovete, koito si izbroila za cape ti preporychvam provincetown!Obache ima edno NO!!!!!!!!!!Po moi predpolojeniq tva e za ofertite ot job fair-a nali?Az gi gledah i tva za Falmouth,Yarmouth,P-town i t.n,Orleans,Harwich-tova e STAR market!!!!V nikoi sluchai ne vzimai job offer ot tam!!!Kadeto i da e drugade raboti(ako si reshila da hodish v Cape Cod) no ne i v Star mArket!az rabotih tam tova liato!(Stava vapros za Harwich,obache dokolkoto razbrah i v Yarmouth e the same,ama za dr. gradove niamam info!T.e. imashe 2 momicheta,koito biaha mnogo dovolni ot Orleans,ama toia star market v orleans go zatvoriha septemvri,za da go remontirat za liato 2007,tai che ako si reshila STAR MARKET vzemi Orleans,pak i kolkoto po-nagore v Cape-a tolkova po-dobri sa kurortite)Ostavi go zaplashtaneto,che e malko-malko e!Kato ti vzemat danatsite se vryzva okolo 7.60!!!Menagera e otvratitelno kopele!Az imah kasmet,zashtoto ne biah s dogovor za tam,a si namerih na miasto tazi rabota!Inache spria vizite na niakolko choveka!Ne mogat da ponasiat bulgari i se gavriat s nas kakto si pojelaiat!Da te psuva e neshto savsem normalno!Ako da recem po grafik si imala 45 chasa tazi sedmitsa(overtime davat,ama max.4-5 chasa) i na punch-vaneto ti izliazat 45 i 15 min triabva da gi opravdavash tezi 15min i v sledvasht chek te precakvat!Izobshto mnogo myrsotii,shte si sasipesh liatoto,zashtoto sam sigurna che shte iskash da si smenish rabotodatelia,a niama da mojesh!A tva za seafood v dennisport ne e losha oferta,zashtoto tochno toia seafood biaha dosta busy tva liato,che dori i sled sezona,tai che sigurno shte imash i overtime i to dosta!Gotviat vkusno!Samo deto gledam 110$ housing,a s teia 8$ na chas ne e na dobre.Ako mojesh da si namerish dr. housing niama da e zle,shtoto 110$ sa MNOOGO!Ako se orientirash kym dennisport,kaji!Ima edin mn.iak motel tam,koito ti e okolo 65 per week i e super kupon,v dennisport e!Super blizo do seafood-a!Hajde derzai!I uspeh





Тема Re: Za Dora!!!нови [re: Kalia]  
АвторDora (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 12:29



Лелееее, много мерси за подробната информация!
Ами, да, ние Cape Cod тотално го отписахме вече и сме се насочили твърдо към Myrtle Beach. Ако не там, в Crystal Coast - все като сервитьори. Много се колебаем, дали да не пишем и Rhode Island - много яко ми звучи - и красиво, и забавно... Ама не знам как стоят нещата с квартирите там.
Пак мерси много!!!



Тема OUTER BANKSнови [re: Paлф]  
Авторняkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 14:26



нека да сподели впечатленията си моля





Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 13:28



Някой може ли да даде информация за Калифорния? Благодаря предварително.



Тема Myrtle Beachнови [re: pipi]  
АвторM.Myers (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 17:57



Аз отивам в Myrtle Beach, ако някой друг също ще е там, да се обади непременно !!



Тема Re: Myrtle Beachнови [re: M.Myers]  
АвторDora (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 20:00



Обаждам се!!
Аз и моят приятел днес подписахме договор за Myrtle Beach.
Хайде да сформираме групичка за housing!
M.Myers, ето моя мейл: mousseva@gmail.com
Пиши ми!



Тема Re: Myrtle Beachнови [re: Dora]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано13.12.06 11:10



Тва къде беше - Бостън ли ?!

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Myrtle Beachнови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано13.12.06 11:26



Малко по-надолу, South Carolina




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Автор2OO7 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 15:05



kak sme tazi godina s firmite? koi si struvat, koi da izbiagvame? vpechatlenia?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: 2OO7]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано14.12.06 19:37



Nakraq na sezona shte stane qsno koi sa si svurshili rabotata dobre




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор2OO7 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 21:24



a kak da si izberem firma za liato 2007?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: 2OO7]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано15.12.06 11:32



Последните години не съм чул някоя фирма да е завлякла участник с пари. Значи в която и фирма да се запишеш ще кандидатстваш за виза и ако я вземеш ще заминеш за САЩ. Тогава какво остава важно? Според мен е важно:
- като отидеш в офиса колко време ще чакаш за да те обслужат
- колко време ще отделят за да отговорят на всичките ти въпроси
- закъде ще е работната ти оферта !!!
- ще ти помогнат ли да си опраиш документите за кандидатстване и док за интервю в посолството или сам ще те оставят да си блъскаш главата
- каква ориентация ще ти направят
- за колко пари ще е самолетния ти билет(Юзит специално много натовариха с билетите предната година)
Това е работата на агенцията. Всяка е представител на американска организация и е е под контрола й.



Търси си фирма според предпочитанията ти за район и т.н.




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор2OO7 (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 13:25



thanks!
dvoumia se mezhdu tezi:
IBC
FLETCHER LIND
INTEGRAL
ORANGE

Nesto povece za tiah?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: 2OO7]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано15.12.06 18:11



Избери си къде искаш да ходиш и каква работа и почвай да звъниш на въпросните фирми, докато не ти предложат твоята оферта.

Офертата е важна мой, не фирмата!!!




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор2OO7 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 17:35



ako firmata dade oferta koiato poveche ne e validna? tezi firmi ush bili tochni...



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: 2OO7]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано16.12.06 19:39



Не знам бате, оправяй се




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Samm]  
Авторafrika (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 19:48



6te vi boli glavata i ot usit i ot integral opa6kite nqmat karai i kogato doide tvoqa red otgovora e :
elate utre!
a za rabotnite oferti ....po dobre bez nikakva otkolkoto s tqhna



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Авторzelen (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 20:43



www.ibc... # 1 naj dobrite!
integral i usit...da se izbiagvat
polycontact ...sashto da se izbiagvat
fletcherlynd...nai skapite ! gotina oferta ...po lesno shte spechelish na rotativka!
vector - e tia sa jaki dovolni ot tiah...s lopata da gi rinesh
orange ... stava
vegagroup...mai sa smenili imeto i mestonahozdenieto...pazete se mnogo !
tobeone.org # 2
smarttravel # 3 unss i studentski savet na unss garantirat za tiah
ustax...neshto si - tam niamate nikakva rabota
do drugite ne sam stignal



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: zelen]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано30.12.06 03:38



Bate, imam nqkolko zabelejki.
- vector imat dosta izdunki. ima dovolni, no ima i golqm procent nedovolni.
- smarttravel - kakvo garantirat unss i studentskqi suvet?! Studentskiq suvet sa pulni muhliovci, a smarttravel opredeleno ne si vurshat rabotata dobre
- vega group - moje da si prav. kak se kazvat sega i kude se namirat? Nali ne gi burkash s vega-exchanges?




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 18:01



Аз съм с Юзит Калърс и трябва да кажа, че съм супер доволен, нямам никакви забележки !



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: zelen]  
АвторJONKATA (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 14:29



От всичко написано дотук мога да ви кажа, че почти никой не е разбрал истината за студентските бригади. Всичко зависи от американската организация, а не от фирмите в България. Всички необходими документи, за виза /DS-2019/, работна оферта, застраховка и наръчник пристигат от Америка. Всички които имат оферта, DS-2019,знаят английски и са си взели изпитите нямат проблеми в посолството. А относно заплащането в Америка, то е между 7-9$ на час, ако си намериш втора работа си екстра. По голяма част от българските студенти отиват с мисълта, че ще станат милионери, а не разбират, че благодарение на тази бригада научаваш перфектно езика и виждаш един друг свят. Аз не познавам студент , който да не си е избил разходите и да не се е върнал с някой друг $. Препоръчвам на всички да избират работа на JOB FAIR и да се записват в по малки фирми, задължително от София, за да им бъде обърнато внимание. Надявам се да съм ви бил полезен



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: JONKATA]  
Авторagent-A (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 10:41



напълно съм съгласен с теб -)



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Авторpolezna (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 22:18



Work and Travel kompanii i ceni za sezon 2007

ORGANIZATION SELF PL JOB PL PREM ЗАПИСВАНЕ WEB-SITE
Explore USA $660,00 $789,00 N/A N/A www.explore-usa.com
2beone $519,00 $699,00 $839,00 20 лв. www.tobeone.org
ZIP Travel $549,00 $735,00 N/A 20 лв. www.ziptravel.bg
Orange $538,00 $668,00 $728,00 20 лв. www.orange.bg
Usit Colours $559,00 $735,00 N/A 20 лв. www.usitcolours.bg
YSP $520,00 $650,00 $700,00 N/A www.ukbrigade.com
Integral $559,00 $735,00 N/A 20 лв. www.orange.bg
Fletcher Lynd $569,00 $1319* N/A 20$ www.fletcherynd.com
IBC $539,00 $659,00 $719,00 25 лв. www.ibc-exchanges.org
Vector $545,00 $780,00 N/A N/A www.vectorbg.com
Viking $609,00 $689,00 N/A N/A www.viking.bg
Polycontact $625,00 $988,00 N/A N/A www.polycontact.com
Broadway $629,00 $789,00 $849,00 N/A www.broadway.bg
SW $530,00 $725,00 $825,00 N/A www.sw-bg.com
NGB Consulting $615,00 $765,00 N/A 30 лв. www.ngbconsult.com



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: JONKATA]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано10.01.07 01:23



Бегай бе, г-н Истина


Първо - колкото зависи от американската спонсорираща организация, толкова зависи и от бг патньора. Пояснявам:
- американците може да бачкат бързо, българите може да чакат да се съберат 200 човека да им пратят документите наведнъж, за да спестят от банкови разходи и куриери. Българите може да претупват процедурата, вследствие на което американците да бавят и да изискват още документи. Има хиляди варианти....
- обратен вариант също е възможен
Доста фирми са представители на едни и същи американски организация. Защо отзивите за всички са резлични?!
Интеграл и Юзит бачкат със СИЕЕ
Ориндж, Викинг, СВ-БГ, Тубиуан и незнам още кои работят с Алаянс Аброуд
Вега и ИБС мисля, че също работеха с едни и същи. Ей по-долу господина от ВЕЕ ще каже

Второ - без ДС-2019 въобще не можеш да кандидатстваш за виза, мой

Трето - стотици хора знаят английски и всичко им е наред, а ги късат. Стотици бъкел английски не знаят, а минават

Четвърто - не е нужна оферта за да се явиш на интервю

Пето - Тва с изпитите също не е определящо

Шесто - може ти да си бачкал за 7-9 кинта на час, това не значи, че няма хора, които работят за 10-12-14-16-18

Седмо - полезно, е че се научава езика, но на поне 25% от участниците не им се налага в САЩ да говорят английски език вселдствие на което не научават нищо

Осмо - Аз познавам

Тва е пич, иначе съм съгласен с теб




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: polezna]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано10.01.07 01:25



Размера и цената нямат значение






Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано10.01.07 23:22



Щото така каза Черния !!!

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано11.01.07 15:47








Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор anaximandra (непознат)
Публикувано14.01.07 15:06



Ai stiga ste se 4etkali vie dvamata - majka mu rabota:) hehehe ..... taq tema vze ne6to v mnogo podtemi da se razmiva.....6te stanem raznogledi o6te malko!!! vseki si prai kvoto iska ! stegnete se we! Snobar ...ya vkarai malko red tuka!

Usmihni se, moje da bade i po-zle



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
АвторLeila (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 14:28



Nqkoi poluchil li si e veche DS-a si za WAT? Koga podadohte docs? Vqrno li e che tazi godina ima zabavqne na izdaveneto na DS-ite?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Leila]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано16.01.07 18:27



А бе, а бе, мноо се изнервям тъй...стига сте пускали един и същи пост във 324234234234 различни теми...не мое ли един път да го пуснете и да почакате ден-два за отговор...дееба, супер дразнещо е....само флудите темите излишно...

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано16.01.07 21:32



Мдааа, и аз така мисля. Писна ми едно и също нещо да го срещам в няколко теми.
Доста съм толерантен и нямам желание да трия, но понякога се вбесявам

...no problema mañana



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
АвторLeila (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 23:07



Благодаря ви все пак за отговора, макар и не на въпроса ми:). В другия форум явно има доста по-отзивчиви посетители, именно заради това пуснах и на двете места. Никога незнаеш откъде ще изскочи заека, нали така?!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Leila]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано17.01.07 01:12



Мила, това са два ПОЧТИ еднакви /да не кажа еднакви/ форума в един над такъв, и са предназначени за едно и също нещо, а именно - добиване на информация от хора, на които им е нужна...А това, че посетителите, които съм убеден, че са едни и същи, не пишат и в двата, е съвсем отделен въпрос...
Сега, като се замисля, тази тема наистина е може би по-актуална, отколкото голямата, макар, че там са доста от отговорите, които интересуват колегите, които тепърва се сблъскват с категорията УАТ. Бих предложил на властимащите /властимащия/ в конкретния случай, ако сметне за добре - да затвори голямата тема. Така дадената там информация ще се запази за интересуващите се, като в същото време темата няма да бъде наводнявана повече излишно. А хората ненамерили отговор на въпросите си там, чак тогава биха могли да ги отнасят тук. Моля, прочетете изписаното до момента по темите, може би точно въпросът, който ви интересува вече е бил зададен.
*Конкретно към Лейла - по никакъв начин не съм искал в предишния си пост /а може би и Снобар/ да те засегнем лично, или да не спазим добрия тон в клуба. Просто е досадно /а дори и дразнещо/ да се пускат 100 еднакви мнения в 2 /и повече/ различни /па било то и почти еднакви/ клуба. Ако си се почувствала обидена или накърнена по какъвто и да било начин, моля приеми искрените ми извинения.

Завинаги Ваш - е2е



Редактирано от e2e на 17.01.07 01:16.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Leila]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано17.01.07 19:38



aide 6te ti pi6a samo tuka Leila! da ne tarsi6 iz drugite pod temi, 4e stava slojno!
az si polu4ih DS-a , vsi4ko e pod kontrol.....prosto v na4aloto malko trudno zacepvat yavno tia!!!nqma da ostane6 bez DS,spokoino!!!iMAM kolejka koiato si plati za expresna usluga za DS na 13 dekemvri.....e poznai!!!! o6te go nqma!!! E gati expresa.....taka 4e! ti nqma kvo da se 6a6ka6....i za interviuto ne se pritesnqvai....4uvam dobri otzivi za sega!
aide uspeh!

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор snobarМодератор (Fuckers League)
Публикувано17.01.07 21:30



Властимащ звучи грубо! Иначе предложението за заключване на "голямата" тема ми звучи добре...дори обмислях варианта. Е сега мисля и да го реализирам



А за Лейла...то е ясно...не съм вложил нищо...както и ти

...no problema mañana



Тема За Mackinac Islandнови [re: Paлф]  
АвторFranchise (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 23:33



Имаше питащ за Макинау айлънд (произнася се МакинаУ,въпреки че се пише Макинак) в предната тема.
Ходих до там миналото лято,работих в съседния град.Като че ли има доста студенти,които работят на острова,като със сигурност ще срещнеш и българи наоколо.Хубаво и спокойно място,доста туристи има.Няма МПС,само коне и колелета.Първоначално неприятно впечатление прави уханието на конски изпражнения,особено на главната улица на острова :)
Спомням си,че влязох ведин ресторант да ям,напълних си корема,излязох на улицата и едвам не си изповръщах червата


Свиква се предполагам. Имах 2 приятелки-рускини,които си намериха много добър хаузинг на неприлично прилична цена като за острова.Не мога да цитирам точна цифра,но мисля че беше около 5 $ за ден на човек.
Ако имаш конкретни въпроси-питай.Каква работа си намери там ако не е тайна ?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: snobar]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано17.01.07 23:46



Ти пък и ти не се връзвай толко бе

нЪл треа да има малко респект, пък било то и виртуален . Иначе да, от големата се получи доста добър дебат...бая въпроси и отговори се изляха, ноо...всяко нещо с времето си, са казали хората... :)

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: anaximandra]  
Авторkandidatka (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 11:59



а за добрите отзиви бихте ли казали малко повече,защото никой не пише как е минало интервюто му



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: kandidatka]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано18.01.07 19:30



Чекай бе, що си мислиш, че досега са минали 5000 души интервю и всички влизат и пишат в клуба



По-спокойно




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано18.01.07 21:45



Щото така каза Черния!!!



Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del

*едит - в смисъл не че той го е казал тва за петте хиляди души, а просто щото неговата дума е закон :>
Реших да доуточня, че ми прозвуча леко двузначно...

Редактирано от e2e на 18.01.07 21:47.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Автор dixy (непознат )
Публикувано19.01.07 19:09



Aз ходих вече един път с Ориндж и съм много доволна от тях, сега искам да опитам с Интеграл, за тях не съм чувала много, но смятам да им се доверя.Ако някой има мнение за тях, моял да го каже

. А за Поликонтакт, честно казано не съм чувала нищо хубаво и не бих се хванала с тях.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Авторlvan B. (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 18:45



Моето интервю също мина, ако щете вярвайте - половината се проведе на немски език. Абсурдно е, но е факт. Резервирах и билет, заминавам на 15 май за Myrtle Beach !

Успех на всички !



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: lvan B.]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано31.01.07 00:22



Евала пич, успех





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Orlando,FLнови [re: Cherniq]  
Авторakselita (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 10:37



nqkoy ne6to da znae za Orlando,osven 4e e mnogo gore6to lqtoto...?



Тема Re: Orlando,FLнови [re: akselita]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано01.02.07 17:08



Мани го тва Орландо...тъпо е, и е вътрешноконтинентално...Тампа и Дайтона Бийч rulZ

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del



Тема Re: Orlando,FLнови [re: e2e]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано02.02.07 21:16



Иам ви ебаам всичките...никой не са обажда, кво става с визите, кой, кога, кво, що...всеки си мълчи...ше са караме...



I am often imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...

Тема Re: Orlando,FLнови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано03.02.07 15:07



Има време





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Orlando,FLнови [re: Cherniq]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано03.02.07 16:57



Черен, за кое - за помпането или за визите



I am often imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...

Тема Re: Orlando,FLнови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано04.02.07 15:37



За визите, за помпането дамите ще кажат





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Orlando,FLнови [re: Cherniq]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано04.02.07 19:26



Така, така...право казваш, Дядо попе...


Тоя цитат дееба, как съм го запомнил, ама се чудя от Хитър Петър ли беше, или от некво друго произведение...

Оften imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...

Тема Re: Orlando,FLнови [re: Cherniq]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано07.02.07 11:57



abe ne znam za kakvo pompane govorite vie dvamata, no posledno koeto 4uh ot Integral, vsi4ki vzimali vizi , samo onezi deto ne znaqt angliiski da mu mislqt - 6toto edin ot konsulite kazal na moia kolejka : abe iskam da vi dam vizi a vie ne 6tete.....okazalo se 4e prednite deto gi skasal ne znaeli i dumi4ka na angliiski!!! Ne moje da ide6 na interviu i da ne moje6 da obqsni6 kade i kakvo u4i6...razbiram gi konsulite!!! ina4e 4 kurs prodaljavat da vzemat.....v tova 4islo sam i az....za koeto sam diva i 6tastliva ;)))))))))))) ve4e si napravih rezervaciika.....New York da me 4aka na 10 May :)))) 6e se razmaja tva lqto ....:))) or rabota imam predvid de ....:)))))

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Orlando,FLнови [re: anaximandra]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано07.02.07 17:25



Интересно как Интеграл са допуснали такива кандидати до записване в програмата



Размазвай се, ама що да е от работа.... има къде, къде по-добри начини



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Orlando,FLнови [re: Cherniq]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано07.02.07 19:25



С помпане например :



Оften imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...

Тема Ре:нови [re: e2e]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано09.02.07 01:39



Между другото, Черен, днеска ми дойде ДабълЮ2 формата...ше си връщам данъци май-май



Оften imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...

Тема Kitty Hawk,NCнови [re: Paлф]  
Авторimportant (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 12:23



Otivam v Kitty Hawk,NC s YSP , niakoi bil li e tam .Malko informacia za miastoto i dali ima second job options shte mi badat ot polza.
Blagodaria Vi predvaritelno



Тема Re: Vzeh vizaнови [re: Paлф]  
АвторLeila (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 16:29



Vzeh J1 viza vchera i iskam da blagodarq na vsichki, za savetite i kuraja kojto mi dadoha, i po specialno na Anaximandra. Vqrno e che tazi godina davat vizi dosta po lesno, v prodaljenie na 1 chas otkazaha samo na 2ma-3ma..Az lichno sam magistratura pyrvi kurs..Minalata godina mi otkazaha, tyj kato bqh posleden kurs, no sa6tata konsulka predi tova skasa pochti 80% predi men.Tazi godina e savsem razlichno, moje bi zaradi Europian Union. Imashe samo edin ot starite konsuli(koito mi dade vizata) i ostanalite chetirima bqha sa6to maje i to dosta gotini..Uspeh!!!



Тема Re: Orlando,FLнови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано09.02.07 20:44



Напълно възможно...





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Vzeh vizaнови [re: Leila]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано11.02.07 12:46



a az sam mnogo 6tastliva 4e mojah pone na edin 4ovek da pomogna s ne6ti4ko! i sam blagodarna na vsi4ki ,koito otgovarqt v foruma ...osobeno na Cherniq 4e poddarja cqlata hava tuka! :))))
Ako moga da pomogna otgovorq i na drugi hora ok..makar, 4e ne sam 4ak tolkova navatre v ne6tata, za da davam koi znae kakvi saveti... no za smetka na tova puk imam jelanie da pomogna :)
aide nqma kakvo da se stqgate tolkova, osvejete si angliiskia i otivaite na interviu...konsulite iskat da davat vizi!
KOlkoto do rabotata tam....samo kato si spomnq kakvo nedospivane prejivqh....razgoni mi se familiikata.....No Si prav Chernia ima kade kade po gotini ne6ta za pravene.....stia da ima6 vreme bate! :)

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Vzeh vizaнови [re: anaximandra]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано11.02.07 23:50



Просълзих се....





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Vzeh vizaнови [re: Cherniq]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано14.02.07 21:09



Кърпичка?!?!?!........



Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!

Тема Myrtle Beachнови [re: anaximandra]  
Автор gundiz (непознат )
Публикувано15.02.07 19:38



hi everybody ? Имам един въпрос, а именно,Как е най-оферта да се пътува от БГ до Myrtle Beach ??? благодаря предварително на всички !

Редактирано от gundiz на 15.02.07 19:40.



Тема Re: Vzeh vizaнови [re: anaximandra]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано17.02.07 12:57



С удоволствие





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Данъцитенови [re: Cherniq]  
Авторkalia (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 23:04



Някой връщал ли си е данъци с ETS tax refund?Те са май чехи,препоръчани от Интеграл.Или ако сте връщали с Usit Colors моля ви да споделите мнения,защото сега съм раздвоена между тези 2 фирми,а гледам тука за данъци никой не говори. .Thanks



Тема Re: Данъцитенови [re: kalia]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано22.02.07 20:22



И Интеграл(с ЕТС Такс Рефънд) и Юзит връщат данъци за първа година. Отзиви - догодина





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Za Cherniqнови [re: Cherniq]  
Авторkalia (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 13:30



Blagodaria ti,cheren!!!I poneje si edin ot naj-veshtite ot tuk prisastvashtite mojesh li da mi dadesh edin savet?Ima li da rechem firma(ama bez napr capecodjoboffers ili broadway) koiato da moje po tova vreme da nameri oferta za Cape Cod,shtoto veche vsichki job fairi sa minali.Mnogo ti blagodaria





Тема Re: Za Cherniqнови [re: kalia]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано24.02.07 03:17



Нямам идея. Трябва да им звъниш една по една и да питаш.
До края на сезона ще има поне още 5-7 джоб феъра.

Ако става въпрос за симпатично момиче мисля, че имам нещо предвид





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Za Cherniqнови [re: Cherniq]  
Авторkalia (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 14:41



HAhaah,simpatichna da.Mersi mnogo za byrzia otgovor.Na men mi kazaha,che stialo da ima samo oshte edin job fair i to na ORANGE,dano sa me izlagali.Mersi mnogo pak!



Тема Re: Za Cherniqнови [re: kalia]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано24.02.07 22:43



Кажи й да изпрати снимка и СВ на е-мейла и може да й се усмихне щастието





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Viziнови [re: Cherniq]  
Авторedna bulgarka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 19:33



Абе, хора, някой може ли да ми каже колко време, след като са ми отказали H2B виза мога пак да кандидатствам? Аз знам, че чак след 1 год., а от една фирма ми казаха, че нчма значение, когато реша мога да опитам пак. Айде, ако някой знае, ще съм благодарна да ми каже!





Тема Re: Viziнови [re: edna bulgarka]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано26.02.07 23:29





14. Кога мога да кандидатствам отново, ако имам отказ?

Ако последният Ви отказ въз основа на член 214(б) от Закона за имиграция и натурализация на САЩ е бил преди повече от 12 месеца , Вие можете да се явите отново на интервю.

Ако Ви е отказана неимигрантска виза в София въз основа на член 214(б) от Закона за имиграция и натурализация на САЩ през последните 12 месеца, Вие няма да бъдете допуснати до ново интервю, дори ако сте си насрочили такова по интернет. Вместо това можете да изпратите по пощата писмото си за визов отказ с молба за нова дата за интервю. След като Ви бъде насрочено ново интервю, от Вас ще се очаква да можете да представите съществени нови доказателства в подкрепа на молбата си за виза. Моля, имайте предвид, че периодът на чакане за нова дата за интервю може да варира от няколко седмици до няколко месеца, като в повечето случаи молбите за виза завършват с повторен отказ.





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
АвторSani (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 01:29



Може ли някой да ми даде информация колко по-рано от датата на ДС 2019 може да заминеш за САЩ? Благодаря.



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Sani]  
Авторkalia (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 09:43



5 дни.Моля.





Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: kalia]  
АвторSani (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 10:31



На мен ми казаха 10-15 дни. Ти откъде я имаш тази информация? Никъде в сайта на посолството не е посочено.



Тема Въпрос към Cherniq !нови [re: Paлф]  
АвторФpeди (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 14:58



Cherniq, искам да те питам нещо като най-знаещия тук - във визата ми пише "Expiration date: 12 September". Същевременно не съм платил застраховка за пети месец, а само за четирите. Значи ли това, че аз нямам право да остана след 12-ти на територията на САЩ, след като не съм платил застраховка за петия месец ?
Мерси за отговора !!





Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: Фpeди]  
АвторVmesto Cherniq:) (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 19:17



Имаш право да останеш още един месец. Двете неща нямат нищо общо. Разликата е в това, че ако ти се наложи да ползваш каквато и да е здравна услуга в САЩ, ти ще плащаш всичко. Предполагам, че знаеш, че става въпрос са доста значителни суми. Не ти го препоръчвам.



Тема Re:нови [re: Vmesto Cherniq:)]  
АвторФpeди (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 22:35



Ако е така, то това звучи чудесно! Извинявай за въпроса, но све пак да те питам 100% ли си сигурен ? Питам не за друго, ами за да знам каква дата да си сложа за връщане ?





Тема Re:нови [re: Фpeди]  
АвторSani (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 23:01



да 100%





Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Sani]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.02.07 00:19



30 дни


Когато си получаваш визата в пакета на ДХЛ има и една малка бележка, на която пише, че можеш да влезеш до 30 дни по-рано



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: Фpeди]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.02.07 00:23



Както отговориха по-долу...
имаш право на работа до 12.09. дотогава имаш и задължителната застраховка.
Можеш да останеш законно до 12.10, но ако напуснеш САЩ след 12.09 има голяма вероятност да не те пуснат обратно. Но знам хора, които са ги пускали.
Допълнителната застраховка за петия месец е 20-30 зелени. Ако ще оставаш след 12.09 те съветвам да си я направиш, защото... всичко се случва.



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: kalia]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.02.07 00:25



Това да не са ти го казали в Интеграл




Какво стана с приятелката?! Давай да вършим работа



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
АвторSani (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 00:47



Мерси за отговора. Тази година нямаше такава бележка. Имаше само една, на която пише, че е желателно да се върнеш до 01.10 в България, ако искаш да нямаш проблеми при следващи интервюта в посолството. Затова се чудя да не би да са променили нещата. Ако някой знае със сигурност, моля да пише!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Sani]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано28.02.07 16:07



На някои е имало, на други не.

My Visa Has Been Issued- When Can I Travel to the U.S.?

Be advised of the Department of Homeland Security regulation which requires that all J exchange visitors, and J-2 spouse and dependents enter the U.S. 30 days or less in advance of the applicant's program start date as shown on the Form DS-2019. Please consider this date carefully when making travel plans to the U.S. Immigration officers may deny you entry into the United States at your expense if you attempt to enter more that 30 days before your program start date. The 30-day limitation does not apply to current exchange participants who are returning to continue with their exchange program.
If you want an earlier entry in the U.S. (more than 30 days prior to the course start date), you must qualify for, and obtain a visitor visa, as explained below; however, this is strongly discouraged.




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: Cherniq]  
Авторkalia (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 03:09



В Интеграл,да!Те май са доста зле,"служителите" не са много в час с важни за мен въпроси.Всеки от тях ти казва нещо коренно различно от това,което ти е казал негов колега.И аз се учудих,защото миналата година можех да вляза в САЩ 1 месец преди DS,ама реших,че нещо от тая година са го променили!Нищо,поне си знам занапред да не пътувам с Интеграл или Бродуей!Както и да е,тва момиче за Cape Cod ми е позната,та незнам дали е сериозна,но по-добре да й дам мейла ти и да си говорите вие,че не искам да бъда посредник!Иначе мерси!Много си услужлив!Хвала!





Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
АвторSani (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:56



10x:)Много ме зарадва. Сигурна съм, че не съм единствена.



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: kalia]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано01.03.07 20:22



Дай й го...имам едни лекарски слушалки...ще я "преслушам"



Сигурната информация е само тук, само сега



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Sani]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано01.03.07 20:22



You're welcome





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: kalia]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано05.03.07 22:59



Hmmm zavisi za koi ofis na Integral govori6.....ponqkoga poradi firmenata im politika si mal4at! no naprimer tezi vav Veliko tarnovo sa navatre v materiala...bili sa okolo 4 pati v USA s J -1 i posle nqkolko pati za obui4enie v CIEE....abe ob6to vzeto edinia pi4 se kani da pi6e kniga po tema WAT! heheheh mislq 4e ima kakvo da kaje!
Kolkoto do vlizane v USA....i az mai sam 4uvala za 30 dni, no naprimer az 6te vlqza 4-5 dni po rano! Zastrahovkata pokriva tozi period. Mislq 4e naro4no ne go razprostranqvat- taka spirat napira6tata maldej za da ne stane golqmoto preselenie heheh :) abe tva sa si moi idei taka 4e ne me slu6ai mnogo xi xi!

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
АвторMiglena Angelova (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 20:12



Tsitiram belejka, koito poluchih s passporta si i oshte pareshtata viza
"You will not be admitted to the USA until a date 30 days or less prior to the begining of your program date.......Participants must return to BG no later than by October 1st", otnosno po-gore spomenat vypros

Uspeshen, prekrasen i stremitelen den, tochno dnes :)



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: anaximandra]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано06.03.07 23:46



Съмнявам се, че застраховката покрива дните преди започване на ДС-а



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: Cherniq]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано07.03.07 00:03



Ako pametta ne me laje mislq 4e ot Integral VT to4no tova mi kazaha ili pone 5 dni predi DS pokriva! No 6te proverq zaradi tebe, za da ne davam gre6na info na horata!
P.S. daje cql referat sam gotova da napi6a po temata :))))

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Кой излита на 24 май в 8.00ч за Париж ?нови [re: Miglena Angelova]  
АвторMyers (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 14:42



Здравейте,

полетът ми за САЩ е на 24 май, в 8.00ч за Париж и оттам до Синсинати. Ако има хора, които ще пътуват в същия ден и час, не е лошо да се запознаем. Аз не съм в група, затова пиша тук ако има случайно някой като мен.



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: anaximandra]  
Авторxxpander (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 10:35



Zdr.na vsi4ki:)Ne sm pisala dosega(da momi4e sm),no sledqh ot blizo vseki komentar i otkrivah otgovori na vsi4kite si vaprosi.Sega vi pi6a,poneje vseki iska da razbere kak e polojenieto s davaneto na vizi,a az ne iskam da si go pazq za sebe si i imam sveja info-ot v4era.IMAM VIZA:)Mnogo se radvam,za6toto minalata godina mi be6e otkazana,a i sm mnogo obrkan slu4ai.Da poqsnq kakvo imam predvid:bqh zado4no v Sf 4kurs v VTU-klon Sf.Re6ih da se prehvrlq redovno v VTU-Veliko Tarnovo,za6toto ni6to ne nau4ih,a i se raztrevojih,4e diplomata,koqto polu4a,nqma da moga q izpolzvam i za toaletna hartiq.Taka i stana.Prehvarlih se s edna god.nazad-3kurs i taka prekasnah za malko.Minalata god mi otkaza rusoto stra6ili6te,kato otkaza be6e pridrujen s mn izvineniq.Tazi god.,blagodarenie na edna kolejka(mn 4esto pi6e v foruma:)),v4era bqh na intervy.Kazaha mi da se podgotvq osnovno za vaprosi okolo obrazovanieto si.Mi vaprosite bqha dva-tri,redovnite,koito se zadavat-kakvo u4a,kakva magistratura iskam da zapi6a i stiga tolkova.Mn me iznenada,kogato me popita konsula ot koga u4a english,no ne posmqh da go popitam za6to mi go zadava tozi vapros.I sega se 4akam vizata.
S tazi cqlata pledoariq iskam da kaja,na vsi4ki,4e ne e stra6no,stiga da ne se pritesnqva6 mn i da govori6 angliiski.I hora,radvaite se be.Ne mojeh da razbera v4era davat li ili ne vizi.Vsi4ki bqha,vse edno nasila sa v posolstvoto.I po tozi povod iskam da popitam,tai kato bqh mn emocionalna v4era :)dali moje ne6to da stane,v smisl,kato sm se zaradvala pove4e ot dr amerikancite ne6to da si promenqt mnenieto.Mogat li sled kato sa mi qdali,da si qvzemat.Dnes se pozamislih,za6to nikoi ne se radva6e kato mu kazvaha,4e 6te si polu4i vizata sled nqkolko dena i po4vam da se pritesnqvam malko.



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: xxpander]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано14.03.07 13:33



Споко, няма такъв последващ контрол на радостта


Можеш да започваш да правиш списъка...



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема моженови [re: Cherniq]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 21:55



... ако си изгубиш паспорта или те осъдят за нещо





Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: xxpander]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано15.03.07 23:47



abe moje da si pobarkan/a/ slu4ai...:) ama ia po-spokoino!!! hahah i na mene sa mi minavali hilqdi gluposti prez glavata: Ami dokato izlizam i nqkoi konsul izti4a sled men i kaje 4e ima nedorazumenie; proverih si 1000pati dokumentite da se uverq 4e pasporta mi ne e v men - siguren znak 4e ako e ostanal tam(zabravqneto mu v zalata ne se broi) si vzel viza!! Nai gotinoto use6tane e dokato izliza6 i otiva6 kam sgradata na ohranata - ima edna zelena livadka.....prekrasno 4uvstvo i prekrasna gledka - vse edno sa ti poniknali krila i iska6 vednaga da hvane6 patq za USA! samo 4e az gledah da se iznesa barzo dokato naistina nqkoi konsul ne me e pognal s pasporta :)))))))) Tva 4e si se izkefila maximalno te samo mogat da ti zavijdat....az bih te posavetvala da se sabere6 s priqteli i da si napravi6 edno prqtno izpra6tane - 6toto vizata ti utre moje da potropa na vratata ti! :) Imah edna kolejka koiato me pita - ami ako DHL mi donesat pasporta a vatre nqma zalepena viza.....Az takav slu4ai ne sam 4uvala, i edva li ti 6te si parvata! Samo mi e interesno kav angliiski pleska6 4e vsi4ki te pitat ot koga si go u4ila- a moje bi e iskal da te pita dali znae6 i frenski tolkova dobre......no tova e druga tema i za drug forum hahahahah???!!!aide i da ne zabravi6 da po4erpi6 kato se varne6 :PPPPpppPPppP

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Въпрос към Cherniq !нови [re: anaximandra]  
Авторxxpander (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 11:09



taka-vizata v4era si q vzeh i po slu4ai neq si pos4upih kraka:))))))))i tova ako ne e karak neznam kak da go nareka po dr na4in.kakto i da e.otnosno govoreneto mi na angliiski,pitah v ofisa na firmata s koqto vsi4ko stana vajmojno i te mi kazaha,4e tova e mn 4esto zadavan vapros i 4e na nqkakvo momi4e to4no zaradi nego sa i otkazali viza.ne mislq,4e go govorq tolkova dobre,za6toto prosto ne sm bila v anglogovorq6ta strana predi,za da si go uprajnqvam.prosto vaprosa me iznenada.ne sm se hvalila ili ot sorta-vsi4ki zasegnati da priemat moite izvineniq.a za frenskiq-u4ila sm go i nego.i tebe maimuno,anaximandra,kato se vidim 6te ti baram u6ite,prigotvi se:)



Тема Къде сте ??нови [re: Paлф]  
АвторCтoyн (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 10:11



Защо млъкнахте, изведнъж всички спрях да пишат....



Тема Re: Къде сте ??нови [re: Cтoyн]  
Авторanaximandra (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 11:55



ami yavno ve4e ne e takav zor kakto predi i vseki si misli 4e 6te se opravi....koito e zadal vapros mu e bilo otgovoreno.....ako si mislqt nqkoi 4e vsi4ko razbirat jelaq im uspeh! a za drugite koito im e lubopitno ili ako vzaimno mojem da si pomognem sa dobre do6li!!! :))))



Тема Re: Къде сте ??нови [re: anaximandra]  
Автор pimkie (непознат )
Публикувано22.03.07 21:29



Здравейте! Anaximandra, дано да не бъркам, но ти беше работила в Мейн, нали? Моята работна оферта също е за там, но в Bar Harbor. Евентуално ще отида на 12.06 и се притеснявам да не би да е късно за втора работа, ти какво ще кажеш? И ако може да ме ориентираш как стоят нещата с данъците там, казаха ми че са по-високи!? Благодаря!



Тема Re: Къде сте ??нови [re: pimkie]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано23.03.07 02:02



Pim, ти ако продължаваш така да се веселиш в ЕКСИТ /ЕГЗИТ/, както снощи, ами не помислиш как да си оправиш нещата за по-ранно заминаване много ясно че ше е късно за втора работа ;) няма кой да те чака на 12 юни чак и да пази места толкова късно...простено ти е обаче, като на първокурсничка...ше знаеш за догодина да се оправяш по навреме :)

Оften imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...


Тема Re: Къде сте ??нови [re: e2e]  
Автор pimkie (непознат )
Публикувано23.03.07 08:43



e2e, съжалявам, че ще те разочаровам, но май ме бъркаш с някой

(не съм била в EXIT снощи,а и не съм първи курс). А заминавам на 12 юни, защото не мога да си изтегля половината изпити, а и работната ми оферта е от 15 юни. Казаха ми, че там сезона започвал по-късно и няма да имам проблем с втората работа, но исках да потърся мнение и на някой друг



Тема Re: Къде сте ??нови [re: pimkie]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано23.03.07 12:02



Моите ОГРОМНИ извинения тогава...явно е станало доста големо припознаване относно никовете от моя страна...надявам се не съм те засегнал грубо...
Извинявам се още веднъж...



Оften imitated, but never duplicated...
Cash Money Records Member...

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано26.03.07 14:20



izvinqvai 4e 4ak sega ti otgovarqm
Ta Pimkie, ne si v gre6ka bqh v Portland Maine! Tova Bar Harbor be6e nqkade do nas...aaaaaa NE - sega gledam kartata ti si o6te po nagore - 6te te goni leko stud du6ata! :))) ne ti prepora4vam da si topi6 dupata v okeana...poslednia pat kogato az se topnah mislq 4e vidqh nqkolko kub4eta led okolo men :)))) az minalata godina zapo4nah na 05 Juni, i da ti kaja dokato si 4akah Social Security Number-a...i vidqh zor s vtorata rabota! Problema e 4e sezona po4va kasno i svar6va dosta rano, no studentite ve4e se bqha orientirali i po barovete i zavedeniqta vsi4ko be6e zaeto....Tova koeto 6te te posavetvam e tam kadeto si da obikoli6 na vsqkade hoteli, restoranti, magazini, Hannaford ,Shaws i podava6 nared applications! Bar Harbor mislq 4e e turisti4esko grad4e....taka 4e vse 6te tarsqt hora za sezona! Ne se hva6tai na atrakciite . Az li4no otidoh v Holiday INN .....potarsi hotela...100% 6te go ima i pri tebe....podavai applications dokato nqkoi ne ti se obadi, no parvo trqbva da ima6 social number...nali se se6ta6 kvo imam predvid - tva na4i 4e si legalen ina4e trudno biha se navili da te vzemat!
Kolkoto do danacite......ima gi kakto i v drugi 6tati~.... v NY naprimer nqmat taxi za drehite, no imat za tehnikata! ta v Maine ne se pritesnqvai nqma da te oberat...az 6te si varna edno 97% ot tqh stiga da ne sa mi opleskani dokumentite, no ne raz4itam na firma a na priqtel koito jivee tam ot 7-8 godini ve4e tam! 4uvaala sam 4e v Maine dosta danaci im slagat no az kato gledah pla6tah Federalen i o6te edin ( koito sega ne se se6tam) ta tva si e normalno....no mnogo ne gi razbiram ne6tata.
kato hodi6 da pazaruva6 cenite sa predi taxite taka 4e 6te ti haknat nqkakvi centove, no ne se strqskai - tova e procenta ot sumata! na drehite sa6to, parfumite sa6to - no interesnoto 4e procenta e po visok za drehite, a pri hranata e po-nisak...taka 4e badi gotova da pla6ta6 malko otgore kogato pazaruva6 takiva istorii!!! v New Hampshire puk ne pla6tat taxi, taka 4e ako si kupuva6 razni tehniki i po golemi ne6ta i imate put natataka s kola po dobre idi tam.... ako ima6 o6te vaprosi ne se pritesnqvai da pita6..6te gledam nai-rano da ti otgovorq1!!!
A ti ina4e kakvo 6te raboti6 v Bar Harbor??? razkaji :)

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: anaximandra]  
Автор pimkie (непознат )
Публикувано26.03.07 23:35



Anaximandra, много благодаря за изчерпателния отговор

За студа знам, но това е последното нещо, за което се притеснявам. Много ме притеснява намирането на втора работа, още повече, че докато ми излезе social number сигурно ще е вече края на юни, но както ти казваш ще тропам на всички врати и дано някъде ми отворят! А иначе ще съм в пералнята на Holiday INN. Казаха ми, че не е много лека работата, но ще видим на място. Ти как мислиш? Какво работи ти в Holiday INN?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: pimkie]  
Автор anaximandra (Delicate Flower)
Публикувано27.03.07 18:10



emi az rabotih kato hostess v restoranta im - sladka rabota!!! A ti 6tom 6te raboti6 v Holiday inn ....(golqmo savpadenie 6tom az te pratih to4no tam), tam ima dosta dlajnosti i ako imat nujda ot hora vednaga 6te te vzemat daje nqma da ima6 nujda da hodi6 da tarsi6.....smao trqbv ada si nastoqtelna i izglejda6ta ot4aqno pred menagera si :)))))))) a hubavoto e 4e moje6 da si napravi6 rabotnite smeni edna sled druga....abe super moje6 da si ope4e6 rabotata...stiga d ti dadat 6ans za druga rabota - housekeeping, waitress, frontdesk i t.n. o6te parvia den kato otide6 i po4vai da im mranka6!!! 6toto az ot 2 razli4ni raboti spah po 4-5 razdeleni 4asa na den .....badi razumna i misli takti4eski!!! ne znam kak da e v peralnqta - moje da ima6 mnogo rabota i samo ot overtime da nqma6 nujda ot vtora....no 6to se zapoznae6 s mnogo amerikanci i se oslu6vai...te moje da ti dadat savet, a o6te pove4e 4e menagerite mogat da te naso4at kade da ide6 za vtora rabota!!! I ne se pritesnqvai....kogato iska6 ne6to vs e6te stane....imai na predvid 4e zapla6taneto v Maine ne e kato v Cape Cod..... tam e normalno 8 $ ili pod 8$ na 4as......:)))) taka 4e ne se strqskai :)) i se hva6tai na rabota - v mall-a i okolo nego
imah priqtelka deto ia marze6e yavno da si tarsi rabota i az kadeto mineh po magazinite vzemah applications....sramna rabota - az da ia butam1!!! nakraq se hvana v Pizza Hut....taka 4e du6ko pri dobro jelanie 6te si nameri6 rabota...ako ima6 drugi pritesnenia ...molq uvedomi me :)

Цветята нямат гръб...кебабчетата също...!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: anaximandra]  
Автор pimkie (непознат )
Публикувано30.03.07 14:24



Благодаря за отговорите anaximandra

В работната оферта пише, че нямам право на втора работа в хотела, но сигурно на място стоят по друг начин нещата.......Друго засега не се сещам, благодаря още веднаж!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: pimkie]  
Авторcтyдeнтka (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 13:11



хора,кога ще си вземете изпитите?Защото аз май няма да мога сега и трябва като се върна,може ли така,кажете ми,че спешно трябва да разбера :)



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: cтyдeнтka]  
АвторCKД (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 23:47



Дали може или не зависи изцяло от университета в който учиш или по- скоро от преподавателите ти, ако имаш шанса да си изместиш изпитите преди заминаването ще е супер, а пък ако си и научиш направо ще си неповторима.





Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: cтyдeнтka]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано14.04.07 01:41



Ти май малко проста идваш





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор Пaяka (ебаси пича)
Публикувано24.04.07 16:07



Здравейте всички :)

Тази година за пръв път ще ходя в САЩ.Отивам с Юзит-Търново .

Ще работя в Темпъл Хилс предградие на Вашингтон Д.С.

Летя на 17.05 с Бритиш (през Лондон ест.) ако някой пътува със същия полет или ще работи наблизо да пише...



Еххх голям кеф е туй чуду туризъмъ...

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Alabala]  
Авторvility (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 11:34



samu 6i wi kaja da ne se zahwa6tate mno s poly kontakt i GMBG consult..nai we4e s poslednite...nai sigyrnite firmi sa Usit Colours i ABC ..nz nqkoi da se e oplakwal ot tqh:) a\z tazi godina zaminawam za Myrtle BEach i 6e se 4yem na esen..pojelawam na si4ki da izkarat mnoou pari:) kolkoto se moje powe4e:)





Тема Шофьорска книжканови [re: Пaяka]  
АвторPesho (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 17:47



Някой може ли да ми каже откъде мога да намеря информация за шофьорска книжка, дали важи в САЩ или по-конкретно Масачузетс?! Благодаря много, предварително!



Тема Re: Шофьорска книжканови [re: Pesho]  
Авторfuncho (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 22:05



Zavisi kakvo iskash da shofirash v USA. Ako e samo za leka kola-vaji, ne samo v MA, a navsiakade v USA, ako e za taxi, avtobus, vsi4ko s obshtestven transport i putnitsi-BG knijkite ne vajat.



Тема Re: Шофьорска книжканови [re: funcho]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 23:58



Мерси много!!!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
Авторarvenka (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 00:26



аа Някой има ли представа как стоят нещата с 4-ти курс и визите за щатите тая година?защото аз другата година ще съм 4-ти курс и смятам да ходя.Миналото лято бях на кейпа ,ама това ми се отвори едно стажче и нямаше как да замина.при положение,че не съм прекъсвала и знам англ,какви са шансовете за другата година?дали ще пускат?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: arvenka]  
Автор e2e (човек)
Публикувано15.05.07 18:13



естествено че ше пускат...
записваш се там с която фирма ше ходиш, цъкаш на интервю в средата или в края на януари веднага след като почнат да приемат документи за J1 визи, и ако както казваш всичко ти е шест, си взимаш визата без никакъв проблем като пич и си заминаваш...

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Авторapвeнka (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 15:10



мерси много за инфото:)дано да няма промени за следващата година и отново да пускат 4 курс!Вярно ли е това,че всяка година в началото обявяват изискванията от американското посолство?



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: apвeнka]  
Автор e2e (човек)
Публикувано16.05.07 17:06



има нещо верно :)

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: e2e]  
Автор vitinq (непознат )
Публикувано29.05.07 15:41



Според мене всяка година си правят квото си искат.



Тема ?!??!?нови [re: vitinq]  
Автор e2e (човек)
Публикувано14.06.07 05:32



и пак като миналата година - изпозамина народа и ебати мъртвилото настана -да кажеш че из америка нема интернет - добре, ама то не само че има, ами и уаиърлеса на сека крачка се намира...срамна работа, ей...



We all go a little mad sometimes...

Тема Re: ?!??!?нови [re: e2e]  
АвторTigra^ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 13:37



az sam v alqska i se izvinqvam ama tuk nqma kirilica,dovolna sam,ako imate vaprosi pitaite:)



Тема Re: ?!??!?нови [re: Tigra^]  
Автор e2e (човек)
Публикувано23.06.07 05:27



извинението се приема, но само отчасти - в горния десен ъгъл на полето в което пишем мнения има кредор - кирилизатор на самия дир, тъй че другия път се огледай :)

We all go a little mad sometimes...


Тема е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор e2e (човек)
Публикувано03.07.07 01:54



като стане лето и всеки изпозамине и клуба става ебати умрелия...



We all go a little mad sometimes...

Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор e2e (човек)
Публикувано29.08.07 10:07



Шшш, алоо...
Нема ли да ви свървшат вече бригадите, бе :) айде че чекам впечатления



We all go a little mad sometimes...

Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано30.09.07 01:52



Колкото и да не ми се искаше бригадата свърши бате....
Лятото мина доста леко и успешно. Не знам какво друго да кажа....

Който играе - печели...



Ти как изкара?



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: Cherniq]  
Автор e2e (човек)
Публикувано30.09.07 22:14



Кво да ти кажа Черен - тая година почленувах около 3 месеца в новата партия, наречена ВГЗ /ВъГъЗъ/ демек :) Доста е дълго и сложно за обяснение...ше ти разправям некой път...
Поздрави :)

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: Cherniq]  
АвторAnaximandra (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 05:02



I az se pribrah......za sajalenie, no puk 6te igraem po pravilata! .....o6te ne moga da svikna s toia jet lag ! ...lqtoto be6e po hubavo ot minaloto.... no sega da vidim na kade!!!!!????



Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор e2e (човек)
Публикувано01.10.07 22:44



3 месеца в манхатън, само партита и харч...никъв напредък :)

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано03.10.07 00:50



Мен престоя в Манхатън много ме изморява бате, не е за мен това място....





Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: Cherniq]  
Автор e2e (човек)
Публикувано04.10.07 17:20



а бе, то и мене ме изморяваше, ама едновременно с това ме и привличаше да го еба...иначе щях ли да изкарам толкова дълго...
обаче америка като цело много почна да ме изнервя...мисля повече да не се връщам нататък, поне не и следващата петилетка...

We all go a little mad sometimes...


Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано04.10.07 23:52



Хехехехе....много песимистично батенце



Манхатън звъчи доста по-добре отколкото изглежда.... Всеки си представя някъв земен рай там, а реалността е....тонове боклуци по улиците, чернилки, всякви други утрепки...

Върни се, щатите са големи, намери твоето място...



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: Cherniq]  
Автор e2e (човек)
Публикувано05.10.07 14:05



и както винаги подготвен се изказваш по темата...особено за боклуците...срам и позор, особено през тъмната част от денонощието..
вървя си по 6-то и 48-ма и както правя завоя на самото кръстовище пред мен найлони от препълнени кошове, разкъсани пакети от макдоналдс, и мозайки от връщано /съжалявам за онагледяването ама ми се искаше да разкажа/. вървя си и си викам: "добре де, случва се, навсякъде по света е малко или много мръсотия". Е, да - ама тва съвсем не беше човешко...аз, като човек израснал и живял цял живот в държава на чиято столица не могат да смогнат да и съберат боклука, донекъде го преживях, ама зачудих се, ако вземе да дойдат некви люде от доста по-уредената централна и западна европа и видят аджеба за кво иде реч...ми те тия хора трябва да я заклеймят америка барабар с американците заедно...:)
верри дисъпойнтид съм, ама верри. през деня малко или много се поддържа, ама през нощта положението става страсхно и коварно



We all go a little mad sometimes...

Тема Re: е па най се дразним така...нови [re: e2e]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано06.10.07 19:59



При това високо застрояване няма какво друго да се очаква



Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Cherniq]  
Автор greedy (непознат )
Публикувано17.10.07 17:37



zdrasti Cheren,vijdam 4e si dosta zapoznat s brigadite.Da te pitam 4uval si nqkakvi mneniq za firmata ziptravel:) blagodarq predvaritelno



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Paлф]  
АвторVilly (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 19:36



Ami moq lichen opit e veche dve godini na brigadi v USA i se gotvq za treti put da hodq.Patuvam s Polycontact i dvata puti i sum si dovolna.Nameriha mi mnogo qka rabota za hubavi pari i shefovete si me chakaha na letishteto. Kato cqlo sa korektni. Mnogo moga da govorq ako nqkoi iska da znae moge da pita



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Villy]  
АвторRali (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 15:39



az moga da spodelq,4e sestra mi hodi ve4e dve godini s DARBI na Work & Travel v USA,i e dovolna ot rezultatite.Darbi imat ofis v Sofiq,no sega razbiram,4e moga da gi otkriq i v Varna.Koito naistina se interesuva,6te vi pokaja kak nai-lesno da gi otkriete!:))- www.darbi.eu Kusmet na vsi4ki!!



Тема Re: Myrtle Beachнови [re: M.Myers]  
Авторaivi (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 19:30



i az otivam tam



Тема Re: Myrtle Beachнови [re: aivi]  
АвторLemma (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 03:13



И аз намерих една оферта за Мъртъл Бийч, но бачкането е на самия плаж, което автоматично прави работните часове зависими от атмосферните условия. Някой бил ли е там последните две години да даде инфо?

Ако някой се интересува от Нова Англия, да пита.



Тема Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Lemma]  
АвторAnaximandra (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 17:25



Kakvo stava hora, mnogo se umal4ahte!!!!!!!??????? Ili vsi4ki sa mnogo dovolni ot tazgodi6nite prigotovleniq za zaminavane ili nqma zaminavashti ( koeto malko me samnqva)....
Nqkoi nqma li da se pohvali s vzetata viza ili da se opla4e???
Kolkoto do ofertite, kvoto i da vzemete taka ili ina4e kato otidete na mqsto se okazva po-razli4no!!!



Тема Re: Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Anaximandra]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано10.04.08 18:51



От стягане на багаж не ни остава време да пишем:)


Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Cherniq]  
АвторAnaximandra (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 22:03



da be da :) az shtoto ne sam stqgala bagaj i ne znam....
a ti kato zaminava6 na 1 May da ne bi da si go stegnal ve4e :) malko mu e ranko mi se struva.....No ne za teb stava duma.... ti i da go stqga6 vse ima6 vreme da drasne6 nqkoi red!



Тема Re: Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Anaximandra]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано13.04.08 19:12



Пъзърувъм пу списък:
- чурапи
- хъвлия
- четкъ зъ зъби
- потници
- чършафи

Бай ти Ганя се стегъ зъ път




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Cherniq]  
АвторAнakcимaндpa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 01:56



забрави нещо баце!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Мускалчетата и сланинката!


И като ти гледам списъка ти си лесен :) хи-хи :) моят списък е от 2 стр. :) нали знаеш - женска му работа! :) Още от сега съм изкарала куфарите и блъскам вътре още от рано, че да не забравя нещо. Остава ми месец!



Тема Re: Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Aнakcимaндpa]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано14.04.08 19:32



Чакай, че бех забравил чубрицата




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!

Тема Re: Kade iz4eznaha vsi4ki????нови [re: Cherniq]  
АвторAnaximandra (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 20:49



А-а-а-а чубрицата ако я забравиш манджата няма да стане баце!
Моля те, не се излагай , а веднага в куфара я слагай!!!!!





Тема Re: Myrtle Beachнови [re: Lemma]  
Авторstefa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 19:04



Кога пътувате? Моя приятел подписа оферта за готвач в JOHNNY ROCKETS. И вие ли ще работите там? Аз също заминавам за Myrtle Beach но без никаква оферта и 15 дни преди него. На 15 Май съм там!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: Rali]  
Автор Bat J (Lightbringer)
Публикувано24.11.08 12:29



. Българска фирма; управителят й е още студент, много сериозен. Само че набират спасители -- трябва да можете да плувате. Ако искате да сте на плажа ще ви трябват сериозни плувни умения.

По отношение за интервюто за виза -- без никакъв английски няма да го минете, но изобщо не си мислете, че отличният език е гаранция за виза. Моето лично мнение (но аз съм ходил само веднъж) е, че трябва да им се покаже, че човекът няма да създаде някакви проблеми там -- т.е. владее поне малко езика, да се знае къде ще се ходи, работодател, работа, къде ще се живее, планове, какво искаш да правиш там и т.н. За тях е особено важно (май) после да не забегнете нанякъде...

Между другото там трябва да се внимава с кой се сдушваш, разни такива... Миналата година на един американски спасител му избиха 2 предни зъба, щото нещо се скарали на един купон с друг американец. А пък по-предната година имало една (май беше рускиня), която я изнасилили. Човекът, който ми разправи тази история ми каза следното -- "мен, всичко зависи от теб -- както си го направиш". Та, аз бях доста внимателен, гледах да не се набърквам в разни каши... и се върнах доволен!



Тема Re: Work&Travel USA 2007нови [re: polezna]  
Авторeibraham (Нерегистриран)
Публикувано04.07.10 08:43



http://sw-bg.com -> За нищо не стават ! Радослав Куманов успява да ти замаже очите в началото, но преведеш ли им кинти почваш да се усещаш колко лошо са те изпързарали, почват да изникват някакви таксички от нищото и разни подобни... Може и да ти свършат работата, но далеч няма да ти излезе толкова парички колкото си си мислел... sw-bg sux ! А и топ 5 точки от договора е : "Задължавате се да си купите билета от нас".... ама вие не знаете ли ? То това си е стандартен договор ! Предлагам на всеки от вас който вече се е минал с тях, да си го препрочете за изненадите !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.