Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 27.04.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Бизнесът в България..  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано14.11.18 10:23



Чета и гледам бизнесмените в България..на 90%, ако не и повече, бизнесмените и бизнеса е свързан с престъпна дейност.
Всеки знае кой е Илия Павлов..четох оправдан пича, що ли не се учудвам, лично аз познавам хора, които откраднаха милиони левове, но са оправдани и на свобода, а хората откраднали кокошка в затвора. Това ли е обществото за което Нюк говори, че трябва да се спазват закони и да се плащат данъци?
Така, за да развиваш някакъв бизнес в България се оказа че трябва да имаш гръб или просто да не ти пука, т.е. да се научиш да крадеш и мамиш...
Та..това ли е цената която трябва да се плати, за да имаш?
Обаче, в очите на другите "бизнесменът" е преуспял човек, достоен за уважение..плаща си данъците, хвърля някой лев по Коледа за благотворителност..и вече е Велик! но преди това е разплакал доста хора..
Това лицемерие, лично аз не мога да приема...
Интересува ме вашето мнение..що е то бизнес в България..



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано14.11.18 10:58



Интересува ме вашето мнение..що е то бизнес в България
- Голяма помия, Шоки! само им виж предцедателя- Домус ага, който на повечето дискусии по разни телевизии е дрогиран. какво уважение!? когато такъв ми се обади за работа и ми дойде на срещата с костюм-задължително си тръгвам, като кажа, че съм доста зает.



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано14.11.18 11:51



Бизнесът бе съсипан на 23 декември, 1947 година. Останалото е крадени пари и преразпределяне. И къса памет.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано14.11.18 13:37



Кроки, остави облеклото, само знам ли повърхностните хора се водят по външния вид..облеклото се сменя, акъла не може, поведението, снобарщината..
Досега водих разговори по тел., ми културният, възпитан и интелигентен човек просто и без да го виждам как е облечен си личи..простака и снобара също..как може работата с едни да е песен просто, а с други, които ужким наистина са на ниво..да ти идва да го праснеш и да го приспиш..: ))
Знаеш ли колко пъти съм си правила експерименти, на важни срещи със скъсани дънки..отначало ме гледат странно, като заговорим и вече забравят за облеклото ми..:)))
А Домус..този ми е много отвратителен, ама много..то се вижда и по излъчването..мазен и гаден..
Преди година две имах среща с един собственик на футболен отбор, този май наистина не си знае парите, но такова земно и позитивно същество беше, че това е може би единствения "богаташ", който беше на ниво Човек..



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: Rosemary]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано14.11.18 13:39



Ми съгласявам се с теб. Комунизмът и "братята" руснаци, съсипаха една държава за много дълго време..и сега като гледам как пак залитат към нея и се чудя..слепи ли са?



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано14.11.18 13:44



аа и само да добавя..нешлифованите диаманчета са интересни..с тяхната им форма..другото където блести, но под чужда обработка, някак е прекалено идеално..: ))
и друго знаеш ли колко идеи и умове си отиват на вятъра, само защото не дават чужда обработка...
Тесла е успял, въпреки, че бил отритнат от обществото..но колко са като него..



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор Alice is (сериозна)
Публикувано14.11.18 14:47



И в най-нормалната държава има хора безкрайно забогатели по незаконен начин. Опитват се да ги съдят, но нищо не става и ловки адвокати ги измъкват.
Дори и в България тези известни имена са малко, какво като са милионери...

Аз имам познати които много успешно развиват законния си бизнес и са доволни.

ad infinitum ...


Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор Infinitoid (Shadowchaser)
Публикувано14.11.18 15:00



Да, затова е умрял в глад и мизерия а всичките около него са изпукали по странни и необясними причини. Бизнес е когато и двете страни имат еквивалентна изгода. Другото се нарича грабеж. А в нашта мила държава имаме диктат на чиновниците над хората. Чиновника е недосегаем, самоувеличава си заплати и бонуси, неуволняем е а всеки намек да се бъде разкаран, съден и праден до живот в затвора (не обесен щото сме били "демокрация") се посрещатт с викове от същите чиновници - Посяга се на демокрацията! Да визирам ли депутати, всевъзможни шефове на парламентарни комисии, министри и прочие паплач? При нас "бизнес" се върши само с протекция. Имам съученичка, която има бизнес що-годе успешен. Като се сети, колко пари оттичат при разни чиновници - като започнеш от кметство, разни агенции по труда, проверяващи и кой ли не, разрешителни, лецинзии и т.н. изпада в бяс и крещи на мъжа си да и купи пушка за грозни чиновници



Може би...Едва ли...

Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: Infinitoid]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано14.11.18 16:34




права е жената..един път влага пари за пушка и край...: )))
Да де, ама ето и омагьосания кръг, че не управляващите са виновни, а ние..хората!



Тема 90%? Ти си безпочвен оптимист!нови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано14.11.18 22:02



И да е имало някой честен, евентуално започнал да се надига и да дава начални признаци че се готви да успее е бил своевременно настъпен по главата и натикан обратно в калта, за да знае къде му е мястото. Всички, ама абсолютно всички, 100.0000% от така наречените "успели бизнесмени" са или партийни (на Партията наша) функционери, или видни комсомолски деятели, или нек'ви куки от ДС, ГРУ, УБО, КГБ и не знам какви още силови тоталитарни структури. Всички "външни за системата елементи", опитвали се да правят някакъв по-мащабен бизнес са били своевременно и надлежно посъветвани да се откажат овреме от подобни мераци.

Та що е то? Мииии... - мижи да те лажем. Те това е! И да не мижиш па че те лажем...

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.