Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано23.11.18 20:23



Нищо не казваш. Постоянните клишета. Какъв смисъл влагаш в „Достойно място за кого, за СИВ!?“.
Абе не мога да разбера защо позицията на времето ви показва факти Какви факти?



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: bipet]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано24.11.18 08:01



Бипет, с комунист и русофил, смисъла да се говори е никакъв, убедила съм се в това безброй пъти.
От време на време чета и във фейса, колко прекрасно било по Тошово време и се чудя тези хора амнезията ли ги хвана. Да, за някои може да е било и прекрасно, тези от горните етажи, но за обикновения българин си беше направо робство.
СИВ знаеш какво е нали?



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор Alleks (just a man)
Публикувано24.11.18 16:22



Съвет за икономическа взаимопомощ...:)))



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: Alleks]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.11.18 00:06



И?
Знам какво беше СИВ..



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.11.18 00:23



Жена ми ми е разправяла: Като бях малка срещу нас живееше кмета на Ловеч. Къщата им беше по малка от нашата и ходеше пеша на работа. Децата му имаха пари колкото мен.
Какво са правили комунистите с властта и какво сега правят демократите ?
Какви високи етажи, какви 5 лева ? Спомняш ли си каво даваха за кмета на Пазарджик ?

На времето като почнах работа партийния секретар работеше в строително-конструктивния отдел. Контактувахме си с него само по работа. Не го знам какво е правил като партиен секретар, но като проектант конструктор си работеше на общо основание и то не по-лошо от другите.

А че комунизЪма по някакъв начин е сбъркан е друга, много различна тема.
А че демокрацията е сбъркана по много начини е темата с която живеем.

Било робство. Айде бе. Сега повечето са на кола. Не знам дали знаеш къде точно се поставя кола и какво точно става като мърдаш.

Не знам дали добре ме разбираш. Както се пееше в една песен, а и в действителност никога не съм бил комунист и никога няма да бъда. Социализмът нищо не ми е дал – нито панелен апартамент, нито вила по едно постановление за пустеещите земи. Нищо. Всичко което имам си изкарах сам и то по време на демокрацията. Обаче май ми е мъчно за него, за социализма, де. Сигурно защото бях млад.



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: bipet]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано25.11.18 06:55



И да допълня, че през онова време имаше някои предимства, едни от които бяха безплатно здравеопазване, както и безплатно обучение.Донякъде и аз изпитвам носталгия.



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: bipet]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.11.18 14:38



Отделните примери за свестни хора, не правят системата действаща. И сега има шефове, които работят повече от персонала.
Утопията Комунизъм е антиприродна, ние сме животни, за да бъде на всекиго по равно, едни се задоволяват с къшей хляб и за тях това е храна, а други и искат филе Елена..кофти пример, но ме разбра. А да не говорим, че това " по равно" беше илюзия.
А ако тъгуваш по миналата младост си е друго..: ))) не го свързвай с тъгуване за строй и бай Тошо.
А и друго, защо ти е младост, изживял си я вече, сега си имаш нови години с нови емоции..наслаждавай се на тях..: )



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано25.11.18 14:44



Така..за здравеопазването може донякъде да се съглася, но пак имаше проблеми, да влезеш на лечение в болница си трябваха връзки, тъпчеха яко с антибиотик за всичко и използваха стъклени спринцовки, които ужким се изваряваха.
За обучението, да, безплатно, но помниш ли и какво ни учиха..за гнилия капитализъм, за хиляди още неща, които бяха леко казано лъжи..
В петък беше ден на Русия..егати..та даже и руски новини...



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано25.11.18 18:25



Капитализмът си е гнил и античовешки. Той съсипа социализма. Остава и да вярваш, че социализма се е скапал защото не става.

Въобще по коледа стават чудеса – да дадеш коледен бонус на мижавия си персонал от десетина души или да ги дадеш на щерка си да иде до Дубай. Ми не е ходила. А Ели два пъти. Кой ли изкарва парите докато ти въртиш синджирче ? Щото си много умен и способен / и познаваш безкрайно лакомия Софиянски и Антончо, малкото черепче/.
Впрочем мисля да си взема броеница, така ще изглеждам и мъдър.

Ще се ходи до Дубай. Няма как, по коледа стават чудеса. А ти си яж къшея. Нали това искаш. Има и още едно ходене – до Виена. Пак заради пустата коледа.

Няма пак да те питам имаш ли идея какво значи икономическа ефективност на ядрена електроцентрала във Франция и в България ? Просто си яж къшея. Истински го заслужаваш.
Ох, що ли се ядосвам, стрижи простия народ, на него му е кеф.



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано25.11.18 18:51



Вярно, че в петък даваха руски филм. Всеки понеделник даваха театър, а всяка събота, " Студио Х''.
Имам пломба, поставена преди повече от 40 години. Непоклатима е.
Образованието беше на ниво. Учителите изискваха и има защо. Сега, само за присъствие в час, ученика получава 3 - ка . Завършва средно образование без необходимите знания.
Но пък да ти кажа, Русия ми е слабост

:))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.