Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 10.06.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Мдаааа...нови [re: Rosemary]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано14.11.18 22:07



Дали днес някой знае, дали си спомня, че БВП на глава от населението, постигнат през предвоенната 1939 година още не е повторен? След 6 години война, 45 години "народна власт" и 29 години преход заникъде не сме мръднали нагоре, не сме стигнали нивото от 1939-а.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.


Тема Re: Мдаааа...нови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано19.11.18 20:18



Няма и как да стигнем. 45 години ни разказаха играта и откъм мисъл и откъм изкривена реалност. Само помисли, собственост държаната, а коя е държавата!? Тогава залягаха на дефицит на стоки и нормално е хората да имаха пари. Тогава родителите учеха, учи мама, за да не работиш..и лошото е че точно нашето поколение обра всичко като негативи, от диктатура до свободия - пълен хаос.



Тема Re: Мдаааа...нови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано19.11.18 21:16



Учеха ни че това експлоатацията на човек от човека било нещо страшно. Оказа се обаче че няма по-страшна експлоатация от тази на човек от държавата. Защото човекът-експлоататор, колкото и да е лош, все пак има някакви шансове да има душа. Държавата - никакви!

Пълен хаос казваш... Хаосът е форма на подреденост. Това тук е безобразие.

Ето ти хаос:



Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Мдаааа...нови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано19.11.18 21:47



Не, хаосът е безредие, анархията е форма на подреденост.
Виртуалът е хаос..той изсмуква енергия, за това и хора като Блъди и много други живеят в него, оттам черпят енергия.
Няма ме за известно време, ще работя над проблема, как битието /реалното/ определя съзнанието...и после ще докладвам..: )))
А с някои оттук ще се видим на купона на 40-50..
И Хроманин, при хаоса КПД-то е 0..завихрят те точно тези завъртулки и няма измъкване..

..пази се от тях..опасни са!



Тема Re: Мдаааа...нови [re: ShokoLada]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано19.11.18 22:23



Не знам, мен пък ме привличат, изглеждат пленително



Виж това, не е ли красота, а?



Хаос, КПД, реално, виртуално, подреденост и прочие - всичко това са само концепции на ума. Кой решава кое е подредено и кое не е? Някой, на когото нещата само му изглеждат някакви такива? Това е несериозно. Това, което ни изглежда като хаос всъщност е ред, за който умът ни все още няма концепция. Не е схванал принципът му на подреждане.

Смисълът на живота е в удоволствието от абсолютната му безсмисленост.

Тема Re: Мдаааа...нови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано19.11.18 22:58



Не е красиво или да, красиво е но само да го погледнеш и дотолкова.
Забравяш, че теорията почти винаги се разминава с практиката..ако те пусна на живо в този лабиринт да го пребродиш, едва ли ще ти се вижда красиво.
И друго, умът е част от нас, въпросът е той ли ще те води, или ти него. Разбира се, че си търси познатото и разбира се, че тогава е спокоен, но забравяш, че всяко нещо когато сме се родили е било непознато за нас. Колкото повече опитваш, толкова повече и опознаваш, а не гледаш картинки и не четеш от книги..
Аз съм земно и нито огъня, нито водата нито въздуха могат да ме уплашат, защото човек е овладял донякъде стихиите..а ти си рибка и само във водата се чувстваш добре..а по принцип водните знаци са много драматични..те отделят повече внимание знам ли..на личните емоции?
Хаосът изсмуква енергията..и я разпилява..колкото и да е красив, не го искам...: ))
А сега лекичка от мен..
от утре, т.е. от днес, сега!, започвам нов експеримент...ще ми е интересен резултата..: ))
Лека!



Тема Re: Мдаааа...нови [re: Chromanin]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано19.11.18 23:03



пп а и друго, няма смисъл да се обърква ума, просто трябва да му кажеш какво да вижда, т.е какво искаш ти да виждаш..
объркания ум си е жива лудост..та по-добре да си му господар, вместо да слугуваш на луд ум..: )))
Ама и това са празни приказки, ако не можеш да го приложиш реално, т.е. практически в живота.



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано22.11.18 19:30



Комунизмът и "братята" руснаци, съсипаха една държава за много дълго време..и сега като гледам как пак залитат към нея и се чудя..слепи ли са?
Комунизмът и братята руснаци са добрата перспектива на човечеството. Ако можеш да обясниш как са съсипали страната ти, след като само тогава, през социализма и при руснаците, твоята страната имаше достойно място в света. И хората, да не забравим.
Прочем през 1939 г. България пак си е на пред, предпоследно място в Европа. Още едно прочем: През 1989г. България е на 25 място в света по БВП.

45 години ни разказаха играта и откъм мисъл и откъм изкривена реалност. Само помисли, собственост държаната, а коя е държавата!? Тогава залягаха на дефицит на стоки и нормално е хората да имаха пари. Тогава родителите учеха, учи мама, за да не работиш..и лошото е че точно нашето поколение обра всичко като негативи, от диктатура до свободия - пълен хаос
Малей, не те знам тогава каква мисъл си нямала, но и сега не бъкаш.

А бизнеса, в България и по света е само едно: Евгения Банева. И винаги ще бъде.

Гледам пак дъвчат АЕЦ Белене. Имаш ли идея какво значи икономическа ефективност на ядрена електроцентрала във Франция и в България ?



Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: ShokoLada]  
Автор shurdilovich (shurda)
Публикувано22.11.18 19:43



Обаче, в очите на другите "бизнесменът" е преуспял човек, достоен за уважение..плаща си данъците, хвърля някой лев по Коледа за благотворителност

Дедовия му!





Тема Re: Бизнесът в България..нови [re: bipet]  
Автор ShokoLada (лято)
Публикувано22.11.18 20:59



Разбирам да съм 20 годишна, да ме баламосваш, ама точно мен която съм го преживяла комунизма, няма как.
Достойно място за кого, за СИВ!?
Абе не мога да разбера защо позицията на времето ви показва факти, а вие руснаци, комунизъм..ми отивай си при руснаците бе..мат Русия там да ви посрещне..
Виж с зомбиранин русофили ама въобще не ми се спори..ама хич..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.