Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 17.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Темата на Финтрол  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано06.02.18 01:55





Препратка от друг клуб.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано06.02.18 10:16



Италианците имат по-различен стил на скандали от нас българите. Видимо изглежда страшно, но не е, просто национален манталитет. Докато ние може тихичко и учтиво да се скараме без хвърляне на предмети,но много по-злобно и с намразване за цял живот.

Ти какви доходи имаш сега? Помощи? Извинявай, ако си писал някъде по безбройните си теми, не съм ги чела внимателно всичките.

ad infinitum ...


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.02.18 07:12



1. какво научи от работата си там през тези 3 дни
2. работното време не е за да се криеш в тоалетната, за да пишеш на жена си. преспокойно можеш, като се прибереш, да й разкажеш как е минал денят ти
3. длъжни ли са да те черпят кафета? такива неща се уговарят предварително дали е включена напитка и храна...
4. постоянно си с "откритието", че работодателят ти, е поредният измамник, който те използва и те е измамил да те наеме. нали говорим за трудова борса. ти продаваш труда си. какво свърши през тези три дни - това не го разбрах
5. с работното облекло как си?



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 01:06



Все още ми плаща бюрото. Засега. До лятото. Но тия дни се случиха неща. Не вървят изобщо ресторантите. Едно лудо приготвяне, след два дни хвърляне на заготовки и храна.


А сме на оживена търговска уличка.
Шефката по кухня каза че ще напуска от март. Даже и нов готвач домъкна шефа. Ама тя ми рече-не искам да те плаша, ама от известно време ресторантите не вървят.
И наистина трябва да се рязкарам оттам. Няма никаква переспектива. Ако ще работя тук-там, и да ни праща в къщи като няма работа, няма и пари. И като удариш калема-социалната помощ ще е горе-долу толкова. Отделно лятото поне август, може би и юли ще са затворени и трите ресторанта. Понеже ще е мъртвило в града. Всички са на почивки и морета. Туристите сс умряла работа в последните 5-6 гидини. Голяма стегнация е, като цяло. Криза.
Даже и в близките седмици се очаквало доста рестиранти дс затворят временно, много е слаб февруари. Януари всички вече са охарчени след коледа, а отделно и всички данъци се плащат сега.

Но като цяло няма переспектива мястото. А и тоя е нервак и кресльо на моменти. Голям особняк.
Изобщо-да забрави. Аз втори джими пасали-гърка, не искам!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 01:15



Научих доста. Също и че мястото не върви. От месеци са зле. Шефката напуска от март. По кухня. Няма кой да ни напсува дори, камо ли клиент да влезне.
Крия се в тоалетната, за да не ме гледат че вися когато е пълно мъртвило.
Поне да ме пуснат да си ходя по-рано, след като няма кьорав клиент. Така е с шикозните скъпи ресторанти-не вървят. А и норвежците са големи циции. Той като видял стандарт вече, и си мисли че са милионери. Норвежците и до пенсия си носят филиите със салам и пастет в джоба. Ученически навик им е.



Не са ми длъжни за нищо, да. Ама във всеки ресторант където съм работил, кафето и чая са безплатни тук. И трябва малко да имаш и навреме да ти дойде.. поне едно кафе да предложиш. Най-вече на човек за който една стотинка не даваш.
Това казва всичко. А аз не обичам да си прося като циганче.
Работодателя ми явно и той не знае какво иска. Подробно съм описал вътре в темата Доста истини и кирливи ризи излезнаха, и още ще излезнат. Дано да ме няма там скоро.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 08.02.18 01:16.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 01:26



Другото което е, тоя е емоционално нестабилен. Както се смее, почва да крещи. Както уж одобрително те гледа, в следващия момент вече куп грешки ти е открил и ти мели на главата.Аз обичам емоционално балансирани хора. С отношение най-вече. Не шизофренично държание. Боли го лявата ръка, цялата. Левичар е. И има и той сухожилни болки и миалгия. Ще ходи утре на доктор явно. Или ще почине малко. Понеже днес я носеше като повехнала и откачена ръката. И аз ако изведнъж почне юруша откъм клиенти, и аз ще съм така. Понеже дочул той че заради февруарската криза, много ресторанти даже нямали да отварят следващата седмица. И явно се надяваше с жестове показвайки, да дойдели тук. Чух го като говореше с поляка на английски. После разбрах какво са си говорили.
Вече се научих-да не съм прекалено тъп да си правя безкрайни илюзии. Нещо което тръгна на зле още в зародиш, няма да доведе до нищо добро. Най-вече със шикозни сбъркани концепции и изгъзици. Нали за това почти ни фалира гръка. Понеже предишния преди него послуша тъпачката по кухня да си играят на шикозни арт италиански ресторанти. Там от работещо и печелещо го сговнясаха. А тук никога не е вървяли като хората.
Иди си, ела си, искам те, не те искам. Днес бях най-добре като цяло на сандвичите. Тоя накрая ми рече уж на майтап в гръб-Ти си катастрофа, дизастър съм бил.

Знаеш ли колко норвежци биха останали и секунда след това?
Нищо.. По всичко изглежда че ще се разделим така или иначе. Почти всеки ден в който съм работил, все едно или друго ме е обидил.
Не съм за обидите, а го виждам че е шизофреник. И нестабилен. Отделно вече работниците му почнаха да напускат Титаник. Днес шефката по кухня каза че се маха. А може и от март други също да я последват. Да ходя там, където няма оборот и пари. И хората си тръгват?Трябва да съм луд. Занапред ще натискам бюрото да ми намерят комунална-държавна работа. Към община, инстирютуция или каквото и да е. Ама да има герба на община Берген на дрехите. Понеже държавното си е държавно навсякъде!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 08.02.18 01:53.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 02:00



Ако ми намерят комунална работа, каквато и да е тя.. дори и боклуци и лайна да изсмуквам.. ще си падна на оная работа.


Да ме зачислят към лайнарката и шофьор с камион, и няма проблем.. ще смуча лайна и задръстени канализации.
Ама държавна сигурна работа. И всичко ти е наред.
И осигуровки за пенсия, и вредни, и болнични бол.
Не всеки път като си болен, да те гледа частника накриво.
Само с ненормални не ми се занимава да пазя или придружавам. Че там гаранция няма за здравето.
Ама всичко друго бих поел.

Това ще е следващото ми искане, да ме зачислят на лайнарка.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.02.18 13:20



Яко съсипваш живота си, ама ти дори не го виждаш. Работата за принцове свърши. В работата, целта ти е да изкарваш пари, а не да зяпаш околните какво правят и да коментираш.
Един път те попитах, правя го пак...ти освен себе си другите виждаш ли, или само знаеш, че те съществуват?



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 14:07



Да,знам че съществуват други.Но съществувам и аз,мнали?
Добре..да речем че успея да стигна до работа там..искам ти да поемеш моите мъки после след като няма работа и пари,ти да ми поемеш все по-увеличаващите се сметки с времето,искам ти да се гърбиш и да те боли всичко..да ти е гадно да стоиш до 22-23 вечерта,съботите и неделите..ако ще и да не се претрепваш от работа,и да те видимКОЛКО ДЪЛГО ЩЕ ИЗКАРАШ???!
Понеже на мен не ми трябва работа от ден до пладне.Има ли смисъл от целия мазохизъм за някакви посредственни пари,посредственни неща,и когато няма клиенти,да ме праща в къщи без пари.Понеже тук не е като в България,да ти кажат-днес не е много или ще затворим по-рано,върви си в къщи.
И пак да си вземеш същата заплата.Тук предимно се плаща на час.И да речем че си на пълен работен ден от 162 часа,а едвам, докарваш 80-90 на месец или 100-на часа,ще ти е адски нанагорно с парите.Тук като няма работа,не стопиш да ти плащат за висене.Ще повисиш ден,два,три и ще ти каже..хайде ще затворим за седмица или десетина дни.Че ми е скъпо.
Та така.Идеята е да отида на по-добро място,не на какво да е.
13 години съм развалина от лошо място.
Тук и да няма физическо натоварване,ще има ментално и психическо.Да терепериш постопянно-ще имаш ли заплата.
Улицата където е ресторанта е на около 800 метра от главния площад.И въпреки че се води център,е доста пусто като цяло.Минават хора от квартала там,по път за града.Ама не влизат,стряскат се от лукса и цените явно.
Да си висим там залудо?



Не си мисли че не мисля за хората около мен.Ако не мислех,нямаше да отида да натискам като луд да ме вземат,въпреки че ми отказаха и не ме искаха.И да я водя тая да предлага условия.Заради жена ми го правя,че я боли сърцето и има сърцебиене от цялата ситуация.А аз както виждаш не спя повече от 6-7 часа на денонощие максимум.
Та неслучайно онази мисъл на вратата на АА е много важна-Правиш разликата мъдро измежду това което става и е в твоя власт,и това което е обречено,няма как да стане и смирено се съгласяваш.
Ни най-малко искам огромен стрес в живота си отново,безпаричен тоя път.Понеже бюрото ще каже-имаш работа вече,не ни търси за нио.Оправяй се с новият ти шеф.Знам че никому не е лесно,но в крайна сметка на една работа нещата са най-вече пари и бюджет,не са лични и емоционални.
Както споменах,и на шефа му мърдат няколко дъски на втория етаж.И той е развалина.Ама няма как да спре.А аз не съм изобщо сигурен дали мога да започна ,относно темпо,болките ми се върнаха,кръст и гръб ме боли постоянно,режа с ръцете и ми се схващат.И гледам все да съм с гръб,за да не ги забелязват тия моменти на слабости.Но само себе си заблуждавам.
Все едно съм се вкарал сам в една трагикомедия с обучаваш характер.

То си е така де.Шефката по кухня ми рече-не искам да те плаша,ама не вървят ресторантите като цяло и от едно известно време.
Нарязахме сума ти заготовки,които шефа с яд изхвърли повече от 1/3 от тях,понеже смърдяха зеленчуците.Аз го бях нарязал повечето и прибрал.
Та така.Истината има най-малко две страни.Като монетата.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 14:21



Само за статистиката-поне месец и нещо ще държи затворено лятото.Понеже няма хора просто в града,на морета са норвежците.Около април има седмици на ски,великден.Тогава нищо чудно пак да затвори,понеже по великден града става призрачен направо,със седмици.Ще има съживяване за месец и нещо,и почват ваканциите.Чак към началото на септември ще се завърнат като цяло да се напълни града.Но и септември не е много силен.
Имаме два до три слини месеца след това,после към края на януари до към средата на март ще е пак мъртвило.Понеже януари и февруари всички са се одумкали покрай нова година,отделно данъци за жилища,коли,лицензи за какво ли не..и ето ти я годината-4 месеца до 5 силни максимум.Как да стане?
250 000 град сме все пак,но не е като в Осло.Тук си е село просто.А и норвежците пастите и спагетите си ги варят в къщи.И си ходят на техните вериги пицарии.Да бъдем реалисти!
Със шикозен лукс тук си във фалит!Веднъж вече бях свидетел.Днес не ми е добре,и го помолих да си остана.Поне си оправих данъците и процентите,понеже ме бяха объркали яко.Безработен съм,пък ми наблъскали едни 33 процента данък,сякаш съм на 2 работи.И ходих да тичам на две места докато се оправя.
И на двете подметнах-Данъчното и държавата са намерили много хитър начин да си накарат хората сами всичко да си следят,оправят и променят по картите за данъка.Скатекорт се нарича.
Понеже ги мързи и така народа им става безплатен работник.За да не плащат заплати.Понеже ако не е това,то тогава са наисътина полуидиоти.Да не могат да сметнат 2 плюс 2 и кой работи и кой не.


Знаеш ли с каква тънка и лукава усмивка им го казах.Не са глупави те,ама и ние не сме..зьатова идваме да ни помагате на място.Всеки който му се плаща трябва да работи нали?
Днес ги гледах в данъчното-имаше 20 човека,половината от които поляци,негри и останали.
Тия от човек до следващ им беше необходими близо 5 минути.Кафенце,вафлички някакви..а ние висим и чакаме.Ще кажеш че всеки ден им е неделя-ден за почивка.А повече от половината им нациуя объркана масово с данъците.Ама нали са задължили всеки да си следи и оправя сам данъка и процентите..
Ще ми една такава писарушка да го вкарам след като си поръча порцията,да си сервира,изяде,занесе до миялното и да си измие чинията.Да го прави постоянно,да го видим как ще е!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.02.18 14:33



Финтроле.прочетох само първите изречения....достатъчни са ми!
Сега да те попитам...защото всяко нещо има много страни...ти осъзнаваш ли, че така като виждаш само себе си, как се чувстват хората около теб? Как се чувства детето ти, като баща му е мрънкащ, не работещ, на който всички и всичко му е виновно? Как се чувства жена ти? Каква сигурност и даваш...като мъж?!
Финтроле всеки има болежки...аз също...
Ти разбираш ли, че вместо да се бориш за да докажеш на себе си, че можеш, че си полезен, ти зяпаш и се ослушваш, какво ще стане в бъдеще. Да ама ти не знаеш какво ще стане...защото дори и ако стане, ти ще имаш опита, придобил си нови умения, където не знаеш кога и къде могат да ти послужат.
Детството свърши отдавна Финтроле, отдавна мина периода, когато другите са се грижили за теб, сега ти трябва за тях да се грижиш...
ще се криеш по тоалетните за да се скътаваш....Финтроле, на колко си години..реално?, а не физически...щото това го правех като ученичка...един два пъти..: ))))



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 14:50




Ето го,един от най-централните италиански рестортанти,и то част от верига е отишъл на фалит.Конкурс значи фалит,на норвежки.Трябвало изведнъж да платят много стари неизчистени данъци,и затворили.
Там минава градската железница,БИБАНЕ.И има страшен човекопоток.И въпреки всичко са зле.Знам за още няколко италиански ресторант където затвориха.А нашите са мънички,с големиината на кафета.И встрани от центъра.

Аз преди всичко гледам да съм реалист.Знаеш ли,че евентуално за да мога да отида отново към бюрото по същия начин за още две години..трябва поне минимум година или две да съм работил.Иначе няма да ми дадат парите на които съм в момента.Този собственник до лятото не знае дали ще го има.Вече една си е пуснала молбата.И благодаря на бог че бързо ми разкрива нещата.
Понеже ако стане да почна,в което не съм напълно сигурен вече заради ситуацията като цяло..изобщо няма да е приятно след няколко месеца да се озъбя без работа.Или да ме вика само когато му трябвам.
Тогава бюрото ще ми покаже един голям среден пръст,една бърза прекалкулация..и около 9 до 10 000 кр на месец.Които и така или иначе имам право като социално слаб да взимам.Ако пак ще работя за толкова в умрелите ресторанти откъм клиенти,какъв е смисъла?
Да се напъваме за спорта.Заради единия опит ли викаш?
Жалко че не можеш да разбереш статията.Вече втори път фалира тоя Прего италиански ресторант-тип сладкарница.Но те са част дори и от верига.Какво остава за нас.

Човек трябва и да е реалист.Викаш на най-лайняната работа,за без пари там..да трупаме стаж за тоя дето духа.Цялостната тенденция на италианските лайна тук е такава.Ама са тъпи тия с великите шикозни концепции и визии.Иска се оборот.Дори и хлебарки да ти вървят по пода.

Пък чев не било като шератон..голям праз.
Изпозатвориха и дюнерите в половината град също.Заради нарушения.
Тъкмо жена ми разказюа,че колежки нейни са и казали че много чужденци почнали масово да си сменят имената с норвежки.
Тя даже ми беше измислила 5-6 имена и фамилии.

Ти ще плащаш наново и рекох всичко за нови нотариални актове,паспорти,документи и всичко в бг.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.02.18 15:19



изобщо няма да е приятно след няколко месеца да се озъбя без работа.
а ако още няколко месеца стоиш без работа?
Ако пак ще работя за толкова в умрелите ресторанти откъм клиенти,какъв е смисъла?
Огромен! Работиш, чувстваш се полезен, като нормален баща и съпруг, сутрин ставаш и отиваш на работа. В заведението се срещаш и с други хора, не ти пречи да говориш, разпитваш, но така създаваш контакти, придобиваш умения, самоувереност.
Не знам..може би сме различни...на мен ще ми е кофти да си седя в къщи и да ми дават пари...някак..знам ли..във възраст съм в която мога и всяко нещо, което правя, ми е опит..прави ме сигурна.. дава ми самоувереност.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.02.18 15:53



Ако ми намерят комунална работа, каквато и да е тя.. дори и боклуци и лайна да изсмуквам.. ще си падна на оная работа.

Е ли възможно, Киро да те земе тука, по 1кр на посринг, на 150 пр?



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 17:10



Това беше в кръга на майтапа.Но тия по комуналните работи са си супер.До 16 ч са свършили.Няма късни и вечерни смяни.И уикенда свободен.


А в тоя ресторант ще е топ подредба и правене за лудо,и без оборот.Пук и заплата.

Щом италианката,където била най-добрата уж в Скандинавия,на високо ниво си тръгва,смятай!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 17:21



Ако си здрава и нищо не те боли,е добре.Но аз пиша в момента с температура и ме втриса.Отделно болки в стави и тяло.Лепна ме грипа.Тук е много студено от седмица насам,и хората масово се изпоразболяха.Или истинах вчера,или докато разтоварвах от буса му отвън на снега и студа.Отделно и днес ходих данъци да си коригирам,и като се върнах и се тръшнах.Утре ще видя как съм,ако съм зле..най-добре да му искам вид нболничен и потвърждение.Да не каже нещо тоя.Той утре ще говори и с моята.Може и вече да е взел решение че не ме иска.Понеже е ужасно слабо откъм хора.И може да си преценява,че няма как да ми плаща.А аз за по два-три часа през ден или два,пък дори и всеки ден да е,не ми се започва.Норвежци са ми казвали-гледай договора и назначнието да е голямо.От 70 пр нагоре поне,ако може 100 най-добре.
Понеже 100пр няма как да те изгони лесно.Особенно ако си профсъюзен член.
Но аз нямам кръст,ръце и сили за тая приведена работа и натоварвания.Краката ми са като диреци след 8 часа на крак.И нито почивка ми дават,нито кафе,нито храна.
Докато те си дъвчат това онова.Добре че изпада оттук оттам мръвка.
А бе..те още от началото не ме искаха.И аз сглупих да се закача и моля като удавник на сламка.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор expat ()
Публикувано08.02.18 17:50



Пич, аз ли те карах да упорстваш, да те вземат там?

Сам скочи в дълбоките води и после викаш "не мога да плувам".



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 18:52



Ами аз съм си виновен. Всичкото е от липсата на варианти изобщо. Ако имах други варианти, мислеш ли че щях да отида там?
Писах му преди час че съм болен и утре също няма да мога да работя. И все още никакъв отговор. Сутринта пак след два смса, никакъв отговор. Наложи се да му звъня. Сутринта да е спал, да съм го събудил. Ама сега..?
Както иска. Утре няма да ходя, и ще говоря с моята. И си взимам бележка от лекаря до края на седмицата
Освен ако утре вече няма да приключвам.
Понеже това мълчание не е на добро.
Аз неуважение занапред няма да търпя.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано09.02.18 09:40



Какво значи, ако съм здрава? Кой е здрав напълно?
Ти ако си шеф, ще искаш ли работник, криещ се по тоалетните, за да се скатава и разнася клюки?
Но живота си е твой Фитроле, просто ти давам гледна точка, как изглеждаш отстрани, за да можеш да се замислиш, ако искаш и можеш.
А иначе...изборите са си твои.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано09.02.18 11:56



Абе ей, три дни е работа до скъсване, при това без клиенти. Представяш ли си ако имаше и клиенти

.
И италианците, кат гърците, даже те по-тарикати ми изглеждат .

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк

Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано09.02.18 13:08



Така е.Изборите са си мои.И сега искам да направя правилните избори.Да не се налага да се натискам за лудо където и да е.Да не се налага да търпя емоционално-нестабилен психар-истерик,и да гледам как е станал днес от леглото.Клюки не съм разнасял,информирах моята за ситуацията.Колкото по-бързо го картлегем(един вид преценим и разузнаем),толкова по-добре.Страдах си преди от това да търпя отвратителни шефове преди,заради една заплата.А тук се очертава и заплати да няма особенно.И глухи периоди на затворени ресторанти без заплата.Не е нормално в една фирма на третия ден да станеш свидетел на скандал,истерии,сълзи сополи и пр.На нервен и крещяш шеф,сестра му и тя свила устни и премрежила поглед от злоба да нарежда с показалеца на готвачката,която в същото време беше избухнала в плач.Чакай малко бе,това да не им е детска градина?Да те натикат в ъгъла със сила,при първия път в който си потърсиш правата.Да не е концлагер?


Поляка готвач се беше избъзикал и написал на английски -дни в затвора..задраскани черти на дните,и отдолу-храна за затворници-паста.
Смешно ми стана и даже снимка си направих в телефона.Ама като се замисля сега,не ми е много смешно.Днес бях на лекар,на пеницилин на хапчета съм,яко са ми завишени стойностите на кръвта.И му писах веднага че лекаря ми е дал болничен,един вид потвърждение че съм болен и да си остана в къщи до понеделник.Вече над 4 часа го чакам да ми отговори на смса.Понеже аз съм точен човек.На секундата давам инфо за каквото трябва.Почвам винаги по рано на работа,точен съм за всичко.Ама генерално никой точност не ми дава насреща.А само претенции и изисквания.Да погледанат първо себе си.Дори и ако да са шефове.
Почна ми с това че не бил най-добрия човек на света,не бил и най-лошия.И аз се засмях ,отговорих му нормално ..ама вътрешно си рекох..е ,браво-че можеш да го изтърсиш току така на новодошъл.
Поне да си беше казал-един чишит нервак съм,и истерик.Който си мени настроението постоянно.И тушира нмапрежението с алкохол.
Няма изобщо да му навредят сбирките на АА.Ама изобщо.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 09.02.18 13:12.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Ludo2]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано09.02.18 13:18



Работа си имаше,заготовки,рязане,сандвичи,подреждане..и никой накрая!
Понеделник и вторник заготовки правих,в сряда тоя с яд ме изкомандва да вадя всичко отдолу,и изхвърли 1/3 от това коеъо бях приготвил.


Така че недей,работа си има.Приготвяме за лудо,и после мъртвило.Ами да не приготвяме пък чак толкова.Понеже хвърляме.Това е негова отговорност да преценява.Хем брак и в кофата,хем ток му върви и разходи,хем пък и заплати.Аз да речем не,ама на другите плаща.Напълно го разбирам,много тежко е.Поставям се на негово място.Ама си мисля най-вече за себе си.Не искам ФАЛШСТАРТ!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано09.02.18 13:19



В собствено жилище ли живеете или сте под наем?

ad infinitum ...


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано09.02.18 13:22



В собственно сме,апартамент.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците.. нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 00:44





Шефът ми влезна във вестника. Едното от заведенията му е пред фалит. Данъчните са го подгонили. Не е внасял данъците за едното явно, понеже нямя никакви клиенти. Уж е обещал че щял да оправи нещата. Ама нещата са на приключване от моя страна. До лятото може и да фалира нацяло. Та от тази седмица олабвам нацяло. То се видя че и хората при него почват да се ориентират, има конфликти, пък и той самия не може да си владее нервите.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 12.02.18 00:45.



Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 00:47



Линка не се отваря на вестник БА, понеже са мизерници и искат абонамент, за да можеш да четеш. Другаде прочетох новината, и знам какво пише. Утре ще пратя линк и снимка на новината на моята където ми помага.. Да види че няма бъдеще там.И че няма особен смисъл да натиска. А липно аз ще гледам да го изкарам извън нерви, та в в близките дни да ми посочи вратата. За мое добро ще е. За първи път се налага да не се справям умишленно. Колкото и вътрешно да не го искам и по принцип дс ми е заложено да се доказвам. Здравия разум обаче говори друго сега. Трябва той да не ме издържи накрая и изгони. Понеже ако аз си тръгна, ще имат повод бюрото да се заядат. Че не съм опитал достатъчно. И че лесно съм се отказал. И може да ми спрат парите и направят мизерия. Така че ор утре, още по хлабаво. Нищо лично, просто бизнес.. И тактика.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 12.02.18 00:52.



Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Finntroll73]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано12.02.18 10:42



Все пак и от хора като теб има нужда. Да дават негативен пример колко лесно е да се провали един живот, поради външни причини и самозаблуди.

ad infinitum ...


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.02.18 11:22



влезе ли в някоя фирма и тя фалира
и гърците, и италианците...
чиста случайност си е
за да не фалира цялата държава, трябва да му превеждат огромно обезщетение.
иначе фирма по фирма ще съсипе норвегия

многото свободно време, което има в последните години,
няма какво да прави и него съсипва
хубавее си на воля

докато доказва колко е лош светът

но сериозно - вреден е за себе си
това е така
ако има как да му монтират чип и с дистанционно жена му да го командва - кога да пие, кога да говори, кога и какво да работи... има някакъв шанс да се пооправят нещата



Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.02.18 11:31



смени си вече сигнатурата, че ми "боде" очите някой да е алкохолик
нали вече не си?



Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано12.02.18 12:31



И на мен.
Освен това смятам, че той никога не е бил истински алкохолик. И на тази си позиция не е работил усърдно и компетентно.



ad infinitum ...


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Alice in WL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.02.18 15:55



даваме му възможност да ни зарадва
колко сме добрички





Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: holi_day]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано12.02.18 16:00



но можем да бъдем и лоши момичета! Много лоши...



ad infinitum ...


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 16:38



Хе хе,отдавна мина времето в което се блъсках залудо и страдах заради чужди каузи.Научил съмн си урокът вече.Гръка ми даде безценен опит в това отношение.Самозаблуди казваш?Е,помолих моята да се срещне с него и веднъж завинаги да разбере ще го бъде ли или ще фалира.Сигурна фирма ли е,или ще си играем на иди си..ела си.
Моя си е грешшката.
Каквото сам си направиш,никой не може да ти го направи.Не трябваше да се връщам обратно там.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 16:39



Хубаво.Ама не съм съгласен с теб или вас.Изобщо.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 16:41



Аз съм си алкохолик.И това че не пия,не означава че съм спрял да бъда.Като болните от диабет например.Като са на инсулин,спряли ли са да са диабетици?


Нищо не разбирате вие.Изчел съм десетки книги и стотици статии и истории за болестта.
Заблудата в света относно алкохолизма е ОГРООООМНААА.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Alice in WL]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 16:42



Алкохолик съм си.С една разлика която липсва на стотици и милиони-осъзнат алкохолик съм,сух.И работещ по проблема!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Ново 25-англо-немско руменещи!нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 16:43



Днес дойде един румънец.От много години е в Германия живял,над 25 години има стаж като готвач,даже и ресторанти е държал и въртял.Веднага си пролича че ще е професионалист.Английски обаче,със срички.И досега ако беше англо-италиански,сега вече имам ново 25-англо-немски.Ужас просто.Той ще е на мястото на шефката където се маха.А миналата седмица и още един готвач дойде,но днес го нямаше.Явно не са го харесали.Друго не мога да разбера-що за човек трябва да си,да тръгнеш сам в напълно непозната държава,да спиш на къмпинг,да казваш че нямаш какво да ядеш,да намериш наистина работа за два дни,да си наистиина майстор..ама пък и три пъти да си фалирал,и да имаш три развода?
Чудна работа?
Румънеца е 55 години,не е млад изобщо.Набит и пълничък с коремче.Добър е наистина в занаята вижда се,ама му разясних цялостната ситуация сутринта.Шефа ни върза номер.Отивам в 9.00,няма го никакъв.Половин час и отгоре висяхме да го чакаме.И тъкмо мислех да му казвам на тоя румънеца чао и да си тръгвам към вкъщи..и тоя идва с колата за зареждане.И като изскочи и ми вика-защо не си се преоблякъл и не работиш?Понеже никой не знаеше дали изобщо ще идваш днес,отделно не знаеха какво да почвам да правя,а и ти нищо не ми каза по-конкретно в смс след като ме нямаше три дни заради болест.Ебаси кривия телефон,липсата на комуникация в тази фирма и това че никой нищо не знае..докато той не дойде да каже.Направих сандвичите за половин час,доста бързо..ама пак намери кусур-че шунката се била разкъсала и било грозно.Ами такава сте купили,или така са я нарязали му рекох.Какво съм виновен че шунката се разпада.Не е добро качество му рекох.Пооправи я той и донатъпка още отпред да скрие грозното и пак гримаси.Не знам,ама тоя прави от мухата слон направо.

Няма угода тоя човек.Днес нямаше много работа,та ме пуснаха рано.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Ново 25-англо-немско руменещи!нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано12.02.18 16:45



Толкова е добре с английския румънеца,че ми показва с ръка и жестове какво да му подам,донеса или взема..направо не знам.Ох боже,кога сам си направиш мизерия на себе си,никой не може да ти направи по-лоша мизерия и лошо генерално.Сега си страдам заради глупостта,ината да се тикам там обратно,и акъла ми.Ами отказали са ти,отказали..на кой какво си тръгнал да доказваш?!

Е,поне информирах моята-че няма логика с единия отдел да е пред фалит,а в същото време да назначава и търси нова хора.Освен ако не е плащал заплати и ще се махат някои.Или пък иска да смени персонала,понеже вече му знаят лайната.
Щяла да говори с него.Не знам какво ще говори с него,ама май му се услади идеята да ме ползва без пари.Колкото и да не му харесвам явно как работя.Е,няма как който и да е да работи като него.Двама еднакви човека в този свят по умения няма.Абсолютно еднакви.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: Finntroll73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.02.18 00:22



нищо, че не си съгласен, може пак да сме прави


но това не е важно кой е прав тук
примерно е по-важно какво положително би си "взел" от линка


сам виждаш, че е пълна лиготия писането тук
не обръщай внимание, живей си живота
кой какво казал, какво написал...
важно е ти как ще си подредиш главата и какво ще вършиш
е, какво си "взе" от линка
вземи няколко
готино е написано



Тема Re: Шефът ми влезна във вестниците..нови [re: holi_day]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано13.02.18 08:38



Благодаря за линка.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема не се чуди - румънеско го назначаватнови [re: Finntroll73]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано14.02.18 10:00



вероятно, казвам вероятно, за твой "заместник", т.е. - след като ти свърши пробния период.
Тааа, налягай си парцалите - праве куме в очи чьорнае, казано....!



Тема Re: не се чуди - румънеско го назначаватнови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано14.02.18 16:05



Вече приключих там. Виж в препратката и линка по-горе. Нещата се развиха към фалит и на трите ресторанта. Утре на лекар и с дълъг болничен. За да не се заядат бюрото и да ми спрат парите. А да е по причина здраве.
Румънеца и той ще го яде голям
И за него няма да има задълго работа.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Завесата падна!нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано14.02.18 16:15



Да,днес окончателно завесата падна.Отивайки на работа,Стефано пак закъсня.Но пък пекаря беше направил част от сандвичите,и аз си довърших другата част.Интересно ми беше защо всички работници бяха дошли рано сутринта в 9.30 да го чакат в кафето където аз правих сандвичите и си режех заготовки.После се разбра-в 10 часа им казал на всички да дойдат,важно съобщение и среща.Отидох към 10 в другото,за да разбера и аз за какво става въпрос.Той със жест с ръка ми показа да си тръгвам наобратно,и че срещата не важи за мен.И ми рече-Ти не работиш тук все още,не важи за теб,ако изобщо работиш тук.Видимо изнервен и ядосан като цяло.Преди да ги събере,навика яко сервитьорката в кафето и сладкарката и тази на пастите и тортите.Понеже нещо с витрината станало,сума ти сладоледи били развалени..джелато..капуто..мама миа,падре,мадре,йесус кристи и подобни бълваше устата му.Ла гранде косто..голям разход демек.

Отивайки в другото,румънеца видимо притеснен след срещата ми рече..ноу гууд.Аз тъкмо дойдох,сега аут.Ресторантите клоузд.
Кое клоузд го питам?
На срещата им казал,че няма да е веднага,но до месец-два щял да ги затваря и трите ресторанта.Фалит обявява.И щял до лятото най-късно да отваря нов ресторант в центъра някъде.Но нямало да бъдат вече три малки места както досега.Ако можел да отвори и наеме изобщо.Ами да се приготви му рекох на румънеца..за три пъти по-висок наем от досега.
Понеже половин километър по-нататък в центъра,са ужасни наемите.

Та завесата падна.Така или иначе аз вече бях казал на моята че вече съм целия схванат което не е лъжа след фризерите и санитарния ден вчера,та и добавих че не ставам за тази тежка работа.Малко по-късно и добавих новината за фалита.Така че уттре при лекаря,и един як болничен минимум от няколко седмици.За да имам основателна причина да приключа завинаги там.А моята през това време ще проучи какво да направя,за да не ми спрат парите и да има последствия.Но по причина хронични болести и изменения,няма какво да направят особенно.Тъкмо да се замислят вече нещо да ми напаснат като работа.Пригодена работа за мен и да мога да я работя,със стабилен шеф и в стабилна фирма.
Просто в 12 вече им казах днес че имам ужасни болки в гърба,както и проблеми със стомаха и си обрах багажа от една тетрадка където писах сандвичите и един химикал,както и обувките и няколко шишета от кола да ги предам на машината обратно.И се прекръсътих,и с чиста съвест си плюх на петите.Не го знам какво ще отваря тоя фантазьор,ама едва ли и половината от тези които в момента има,ще ги задържи.
Та така-хубаво че бог помогна завесите да паднат окончателно!
За добро е!
И вече никога подобна грешка няма да правя където не ме искат,аз да се бутам.Мъртвородените неща няма как да работят.
Италиано-фантасмагориано на фалит върви.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Завесата падна!нови [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано14.02.18 16:17



Като се завре италиано-фантасмагорио в центъра измежду три вериги пицарии,и то сериозни имена..и ще го видя какво изобщо ще изкара?!
Понеже няма как да ги конкурира по цени.Колкото и стандарт и лукс да направи.Тъп е.Иска се да имаш оборот,не лукс.
И никой да не влиза.
И там толкова ще му върви.С тази концепция където я е създал,трябва те със сестра му да си работят.Понеже иначе пак няма да имат пари да плащат.
Та фалито-капуто-импосибиле ситуацие..

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.