Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 21.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.02.18 14:33



Финтроле.прочетох само първите изречения....достатъчни са ми!
Сега да те попитам...защото всяко нещо има много страни...ти осъзнаваш ли, че така като виждаш само себе си, как се чувстват хората около теб? Как се чувства детето ти, като баща му е мрънкащ, не работещ, на който всички и всичко му е виновно? Как се чувства жена ти? Каква сигурност и даваш...като мъж?!
Финтроле всеки има болежки...аз също...
Ти разбираш ли, че вместо да се бориш за да докажеш на себе си, че можеш, че си полезен, ти зяпаш и се ослушваш, какво ще стане в бъдеще. Да ама ти не знаеш какво ще стане...защото дори и ако стане, ти ще имаш опита, придобил си нови умения, където не знаеш кога и къде могат да ти послужат.
Детството свърши отдавна Финтроле, отдавна мина периода, когато другите са се грижили за теб, сега ти трябва за тях да се грижиш...
ще се криеш по тоалетните за да се скътаваш....Финтроле, на колко си години..реално?, а не физически...щото това го правех като ученичка...един два пъти..: ))))



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 14:50




Ето го,един от най-централните италиански рестортанти,и то част от верига е отишъл на фалит.Конкурс значи фалит,на норвежки.Трябвало изведнъж да платят много стари неизчистени данъци,и затворили.
Там минава градската железница,БИБАНЕ.И има страшен човекопоток.И въпреки всичко са зле.Знам за още няколко италиански ресторант където затвориха.А нашите са мънички,с големиината на кафета.И встрани от центъра.

Аз преди всичко гледам да съм реалист.Знаеш ли,че евентуално за да мога да отида отново към бюрото по същия начин за още две години..трябва поне минимум година или две да съм работил.Иначе няма да ми дадат парите на които съм в момента.Този собственник до лятото не знае дали ще го има.Вече една си е пуснала молбата.И благодаря на бог че бързо ми разкрива нещата.
Понеже ако стане да почна,в което не съм напълно сигурен вече заради ситуацията като цяло..изобщо няма да е приятно след няколко месеца да се озъбя без работа.Или да ме вика само когато му трябвам.
Тогава бюрото ще ми покаже един голям среден пръст,една бърза прекалкулация..и около 9 до 10 000 кр на месец.Които и така или иначе имам право като социално слаб да взимам.Ако пак ще работя за толкова в умрелите ресторанти откъм клиенти,какъв е смисъла?
Да се напъваме за спорта.Заради единия опит ли викаш?
Жалко че не можеш да разбереш статията.Вече втори път фалира тоя Прего италиански ресторант-тип сладкарница.Но те са част дори и от верига.Какво остава за нас.

Човек трябва и да е реалист.Викаш на най-лайняната работа,за без пари там..да трупаме стаж за тоя дето духа.Цялостната тенденция на италианските лайна тук е такава.Ама са тъпи тия с великите шикозни концепции и визии.Иска се оборот.Дори и хлебарки да ти вървят по пода.

Пък чев не било като шератон..голям праз.
Изпозатвориха и дюнерите в половината град също.Заради нарушения.
Тъкмо жена ми разказюа,че колежки нейни са и казали че много чужденци почнали масово да си сменят имената с норвежки.
Тя даже ми беше измислила 5-6 имена и фамилии.

Ти ще плащаш наново и рекох всичко за нови нотариални актове,паспорти,документи и всичко в бг.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано08.02.18 15:19



изобщо няма да е приятно след няколко месеца да се озъбя без работа.
а ако още няколко месеца стоиш без работа?
Ако пак ще работя за толкова в умрелите ресторанти откъм клиенти,какъв е смисъла?
Огромен! Работиш, чувстваш се полезен, като нормален баща и съпруг, сутрин ставаш и отиваш на работа. В заведението се срещаш и с други хора, не ти пречи да говориш, разпитваш, но така създаваш контакти, придобиваш умения, самоувереност.
Не знам..може би сме различни...на мен ще ми е кофти да си седя в къщи и да ми дават пари...някак..знам ли..във възраст съм в която мога и всяко нещо, което правя, ми е опит..прави ме сигурна.. дава ми самоувереност.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано08.02.18 15:53



Ако ми намерят комунална работа, каквато и да е тя.. дори и боклуци и лайна да изсмуквам.. ще си падна на оная работа.

Е ли възможно, Киро да те земе тука, по 1кр на посринг, на 150 пр?



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 17:10



Това беше в кръга на майтапа.Но тия по комуналните работи са си супер.До 16 ч са свършили.Няма късни и вечерни смяни.И уикенда свободен.


А в тоя ресторант ще е топ подредба и правене за лудо,и без оборот.Пук и заплата.

Щом италианката,където била най-добрата уж в Скандинавия,на високо ниво си тръгва,смятай!

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 17:21



Ако си здрава и нищо не те боли,е добре.Но аз пиша в момента с температура и ме втриса.Отделно болки в стави и тяло.Лепна ме грипа.Тук е много студено от седмица насам,и хората масово се изпоразболяха.Или истинах вчера,или докато разтоварвах от буса му отвън на снега и студа.Отделно и днес ходих данъци да си коригирам,и като се върнах и се тръшнах.Утре ще видя как съм,ако съм зле..най-добре да му искам вид нболничен и потвърждение.Да не каже нещо тоя.Той утре ще говори и с моята.Може и вече да е взел решение че не ме иска.Понеже е ужасно слабо откъм хора.И може да си преценява,че няма как да ми плаща.А аз за по два-три часа през ден или два,пък дори и всеки ден да е,не ми се започва.Норвежци са ми казвали-гледай договора и назначнието да е голямо.От 70 пр нагоре поне,ако може 100 най-добре.
Понеже 100пр няма как да те изгони лесно.Особенно ако си профсъюзен член.
Но аз нямам кръст,ръце и сили за тая приведена работа и натоварвания.Краката ми са като диреци след 8 часа на крак.И нито почивка ми дават,нито кафе,нито храна.
Докато те си дъвчат това онова.Добре че изпада оттук оттам мръвка.
А бе..те още от началото не ме искаха.И аз сглупих да се закача и моля като удавник на сламка.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор expat ()
Публикувано08.02.18 17:50



Пич, аз ли те карах да упорстваш, да те вземат там?

Сам скочи в дълбоките води и после викаш "не мога да плувам".



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: expat]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано08.02.18 18:52



Ами аз съм си виновен. Всичкото е от липсата на варианти изобщо. Ако имах други варианти, мислеш ли че щях да отида там?
Писах му преди час че съм болен и утре също няма да мога да работя. И все още никакъв отговор. Сутринта пак след два смса, никакъв отговор. Наложи се да му звъня. Сутринта да е спал, да съм го събудил. Ама сега..?
Както иска. Утре няма да ходя, и ще говоря с моята. И си взимам бележка от лекаря до края на седмицата
Освен ако утре вече няма да приключвам.
Понеже това мълчание не е на добро.
Аз неуважение занапред няма да търпя.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Темата на Финтролнови [re: Finntroll73]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано09.02.18 09:40



Какво значи, ако съм здрава? Кой е здрав напълно?
Ти ако си шеф, ще искаш ли работник, криещ се по тоалетните, за да се скатава и разнася клюки?
Но живота си е твой Фитроле, просто ти давам гледна точка, как изглеждаш отстрани, за да можеш да се замислиш, ако искаш и можеш.
А иначе...изборите са си твои.



Тема Re: Темата на Финтролнови [re: ShokoLada]  
Автор Ludo2 (бях svestna)
Публикувано09.02.18 11:56



Абе ей, три дни е работа до скъсване, при това без клиенти. Представяш ли си ако имаше и клиенти

.
И италианците, кат гърците, даже те по-тарикати ми изглеждат .

Всичко, което виждате в мен, не е мое-ваше е. Мое е това, което виждам във вас! Ерих М.Ремарк


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.