Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 03.05.24 
Контакти
   >> Споделено
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Вечно тъжния човекнови  
Автор kage (сянка)
Публикувано06.01.03 21:25



Съществува ли той?


П.п. Мислех да напиша някои неща, после усетих, че колкото повече пиша, толкова по-объркано става. Затова ще оставя на вас, докато аз се съвзема



Тема Re: Вечно тъжния човекнови [re: kage]  
Автор Tb}|{EH™ ()
Публикувано06.01.03 21:41



смяташ че ти си такъв или грешно подразбрах?



Тема ПП:нови [re: Tb}|{EH™]  
Автор Tb}|{EH™ ()
Публикувано06.01.03 21:58



да отговоря на въпроса- преоблядаващо тъжни има, вечно... няма нищо вечно



Тема Re: Вечно тъжния човекнови [re: kage]  
Автор reader (bitter)
Публикувано07.01.03 00:26



Да, познавам го!

"Човек иска да бъде РАЗБИРАН, макар и да ЗНАЕ, че не е ОБИЧАН"


Тема Re: Вечно тъжния човекнови [re: kage]  
Автор *Hope* (live)
Публикувано07.01.03 06:38



Зависи как разбираш вечността, защото вечност може да бъде и един миг... Иначе - наистина няма вечно състояние, в което да се намира човек. Дори той да ти изглежда наистина вечно тъжен повярвай има мигове, в които той е усмихнат на смеха на малкото дете, на зеленината и необятността на планините, на вечното синьо на небето или просто на усмивката на един непознат. Има много тъжни хора, вечно тъжни...мисля, че няма и дано не греша...
Зависи, зависи как измерваме вечността...



Тема Re: Вечно тъжния човекнови [re: Tb}|{EH™]  
Автор kage (сянка)
Публикувано07.01.03 08:29



Надявам се, че не съм такъв човек. Страхувам се, че съм такъв.
Което не ми пречи да се усмихвам все пак :-)



Тема Re: ПП:нови [re: Tb}|{EH™]  
Автор kage (сянка)
Публикувано07.01.03 08:43



Е, това е моят пореден успех - да успея да объркам хората дори с едно изречение, което ми се е струвало много добре формулирано ;-)
Май е време да премина към обяснителната част.
Вечно тъжен човек звучи красиво, но наистина не е точно.
Ще се опитам да го кажа по друг начин: човек, на когото винаги нещо не достига, който винаги се нуждае от нещо ново, от нещо повече, който винаги си намира заради какво да бъде тъжен. Не песимист - реалист, а понякога и оптимист, който обаче...Това е някакво усещане, което не мога да обясня. Като да искаш да си дивееш тогава, когато трябва да стоиш мирно и да искаш спокойствие и самота, когато всички се интересуват и са около теб :-)



Тема Re: Вечно тъжния човекнови [re: reader]  
Автор kage (сянка)
Публикувано07.01.03 08:46



Дай го насам да се запознаем



Тема Re: Вечно тъжния човекнови [re: *Hope*]  
Автор kage (сянка)
Публикувано07.01.03 08:59



Забелязах, че всички се хванаха за думата "вечно". Самата дума в твърде спорна. Нейното значение може да бъде обект на обсъждане в отделна тема дори :-) Вечност е дума, която стои наравно с такива думи като безкрайност, невъзможност и други...
Махвам с ръка, забравете за "вечно" :-)
Напълно си права. Има моменти, в които човек се усмихва, радва се, щастлив е, може да оцени красотата на момента, дори да се възхити на дребни неща, които рядко някой забелязва. Всъщност , струва ми се, именно такъв човек може да се възхищава на дребните неща. Т. нар. тъжен човек :-) Не става въпрос за мърморковци и досадници, вечно :-) недоволни от нещо.
Опитах да обясня по-горе, но мисля, че само човек, който го чувства може да разбере. Тогава, когато тъгата е някъде наоколо, витае и ти се умилква. Прогонваш я понякога..и после тя се връща, като досадна любовница :-)
И на това отгоре те избива на писане, ако забелязваш ;-)



Тема Re: ПП:нови [re: kage]  
Автор *Cнeжaнka* (любов)
Публикувано07.01.03 10:40



"човек, на когото винаги нещо не достига, който винаги се нуждае от нещо ново, от нещо повече, който винаги си намира заради какво да бъде тъжен. Не песимист - реалист, а понякога и оптимист, който обаче...Това е някакво усещане, което не мога да обясня. Като да искаш да си дивееш тогава, когато трябва да стоиш мирно и да искаш спокойствие и самота, когато всички се интересуват и са около теб "

Познато, много познато...ужасно познато ми е това!
Сякаш си бездънна яма - поемаща, искаща, непрестанно търсеща,
още...много неща
или
само едно,
на което обаче ти е трудно да дадеш име...







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.