Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: OO7]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано07.03.06 21:41



В отговор на:

Интересно кои идеи са ти близки - национализация, лагери , антизападна политика или нещо друго.



Това за национализацията не знам доколко е възможно. Предприятията отдавна са съсипани и препродадени. Пък и все трябва да има някои приватизационни сделки, които не са грабеж. Ако може да се върне в държавата част от откраднатото би било добре. Задължително трябва да има наказания за престъпниците.
В утрешния вестник "Атака" има добра статия по въпроса -
Лагерите и антизападната политика са му приписани от медиите, които са небългарски. Аз съм твърдо за лагери за цигани, евреи и хомосексуалисти, само че Волен Сидеров не е обещавал такова нещо. Той предлагаше извършителите на тежки престъпления без оглед на произхода да се пращат в лагери за да подобряват инфраструктурата на страната.
Аз съм за сътрудничество със западни държави, които са управлявани от свестни хора. Атака си сътрудничи с разни западноевропейски националистически партии. За съжаление повечето западни държави са управлявани от евреи, с които не бива да си имаме работа. Например наскоро в Австрия осъдиха най-големия историк на Втората световна война на 3 години затвор, защото през 1989 бил изказал съмнение, че Холокостът се е случил. Подобни закони има в почти всички държави в ЕС. Не искам да влизам в съюз, където мога да вляза в затвора за престъпмисъл (термин на Оруел).

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 08.03.06 01:15.



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано08.03.06 10:57



прекалено много асоциации има с нацистка от 30-те години. Не само в експресивно-жестоимичен план, но и в идеите и във социалния статус на участниците.

Ясно е, че има криза - икономическа, политическа културна (духовна) ... Ясно е че трябва решение ... Но не ми харесва предлаганато от Атака решение.
Да не споменавам някои подръжници, дето искат лагери за различни от тях и "евреи". Макар че съм сигурен че №@#$%%№ понятие си няма от това що е евреин и реалната им история. Но за съжаление такива са много. Пък и само изключителен задръстеняк може да отрича холокоста. Все едно да казваш, че в София няма Централни гробища.

Доскоро осмивахме червените бабички, само че те формираха едва 1/3 от населението или малко по-малко и бяха политически пенсионери, т.е. вдигаха се "на бой" само по избори. А истината е че по социален статус хората от митингите на Атака наистина отговарят на доста по-голям дял от населението. Не просто са от най-ниската класа, несправили се с прехода, или средна класа, но разочарована и т.н.
Проблемът е, че те намират алтернатива в Атака.


Атака провеждат организирана кампания, само не ми е ясно от къде идват парите. Та по снимките се виждат плакати от цяла България. Което означава не просто наемане на автобуси, а много по-сериозна организаторска работа и повече парички естествено.



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано08.03.06 12:23



В отговор на:

Макар че съм сигурен че №@#$%%№ понятие си няма от това що е евреин и реалната им история.



Да, така си е. През живота си не съм прочел една книга, камо ли пък нещо за евреи. Обаче съм пълнолетен български гражданин и имам право на глас, също като теб, въпреки твоята свръхинтелигентност, богатство и неразочарованост

В отговор на:

Пък и само изключителен задръстеняк може да отрича холокоста.



Разбира се. Наказанието за "изключително задръстенячество" - 3 години лишаване от свобода - според не е ли твърде малко?

В отговор на:

Атака провеждат организирана кампания, само не ми е ясно от къде идват парите. Та по снимките се виждат плакати от цяла България. Което означава не просто наемане на автобуси, а много по-сериозна организаторска работа и повече парички естествено.



Да не би да подозираш някаква конспирация?



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано08.03.06 12:37



В отговор на:

твоята свръхинтелигентност, богатство и неразочарованост




де да беше така ...

но не може да претендираш за интелигентност и да твърдиш че холокоста не е съществувал а е било една голяма фалшификация. Всеки който адмирира избиването на стотици хиляди хора за мен си остава безмозъчен тип, въпреки че има право на глас. Нали сме свободна правова държава :-)

А за задръстенячество не предвиждам наказания, но ако освен изразяване на глас тръгнеш да осъществяваш идеите си - ще гласувам с две ръце за смъртно наказание.



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: harka]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано08.03.06 13:05



“но не може да претендираш за интелигентност и да твърдиш че холокоста не е съществувал а е било една голяма фалшификация.”

Незнам кого точно имаш предвид с това си изречение, но искам да ти отбележа, че ревизионистите на холокоста не отричат смъртта на стотици хиляди еврей. Отричат се методите и общата бройка на загиналите. Също така се отрича и съществуването на планове за унищожаване на хората още преди началото на войната. Голяма част от тезите и заключенията на ревизионистите вече се приемат и от повечето израелски изследователи на холокоста. Вече се приема, че не е правен сапун от хора; не са правени лампиони от човешка кожа; не е имало масови избивания в лагерите на територията на Германия; не е имало избивания в дизелови фургони. Остават спорни едиствено газовите камери в Аушвиц.
Също е да отбележа, че израелските изследователи на холокоста приемат и голяма част от становищата на влезлия на скоро в затвора Дейвид Ървин. Той пръв разкри, че няма писмена заповед на фюрера за започването му.
Факт е, че фалшификации в историята на холокоста е имало и те вече се признават от почти всички. Темата е доста сложна и на места доста техническа.

„Всеки който адмирира избиването на стотици хиляди хора за мен си остава безмозъчен тип”

Тука също незнам за кого говориш, но виждам противоречие в думите ти: хем се възхищават на избиването на хора, хем отричат, че се е случило? Вече ти казах каква е позицията на ревизионистите. Повечето от тях съвсем не са някакви лумпени анти семити, които се възхищават на Третия райх. Не че и такива ги няма, но голяма част от тях са серйозни изследователи.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 08.03.06 13:07.



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: harka]  
Авторeisiges licht (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 13:26



Aко т.нар. Холокост е толкова несъмнен, защо по такъв истеричен и фрапантен начин се преследва всеки, който се съмнява в него? Ако някои историк отрече турското робство (османското владичество) примерно няма ли да е почти същото? Той ще бъде заклеймен от обществото, но няма да влезе в затвора, нито дори ще го изключат от някои университет

За съжаление обаче Атака наистина не дава никакви решения и хич не вярвам в това, че медиите изопачават идеите им. Да, наистина правят някакви опити да си сътрудничат с европейската национална десница, ама в същото време Волен плюе по"Труд" и "24 часа" понеже били немска собственост. Хубаво е че има някакъв отпор с/у тоталния либерализъм, но едно е да искаш протекционизъм и по голям % публична собственост, съвсем друго - национализация на всичко. Добре е да се вземат мерки с/у турцизацията и ислямизацията в някои райони, но не и да се нападат безогледно всички турци, повечето от които не вредят особено на България само по себе си (за разлика от циганите).



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано08.03.06 13:27



В отговор на:

не може да претендираш за интелигентност и да твърдиш че холокоста не е съществувал а е било една голяма фалшификация.



Това няма връзка с "адмириране на избиването на стотици хиляди хора". Как така ще адмирирам нещо, което не се е случило?



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: eisiges licht]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано08.03.06 13:31



"Труд" и "24 часа" са еврейска собственост. "Немска" в случая е евфемизъм.
Има доста турци, които биха гласували за Атака на евентуални избори, имаше интервюта във вестника, така че Волен не е против всички тях. Все пак неговата теза е, че българските турци са ислямизирани българи (такава теза не е безпочвена, има много доказателства в тази насока). Той даже не ги нарича "турци", а "турскоезични" или "турчеещи се".



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано08.03.06 13:41



В отговор на:

Това няма връзка с "адмириране на избиването на стотици хиляди хора". Как така ще адмирирам нещо, което не се е случило?




Мислете бе хора, втори човк прави същата забелжка.

Става дума за две различни неща - отношението към Холокоста и мнението, че трябва да пратим всички евреи и цигани в лагери (резултатът от такава политика е ясен за потърпевшите)

Колкото то модерните ревизии за историята на Холокоста - от всякъде чувам какви ли не твърдения, ама досега не ми е попаднало някое сериозно изследване извън журналистически статии. Може и да са прави, ама някак не ми се връзват нещата.

Един малък пример - някой тук твърдеше че не-знам-кой-си учен (и то евреин) доказал че няма писмена заповед на Хитлер. Само че аз съм виждал документални кадри с документи на Борман, Химлер и т.н. за създаване на лагерите, за "планирано изселване и намаляване броя на не-арийците" (цитирам по памет) и т.н. Може Хитлер да не е подписвал, ама не вярвам, че това е станало без негово знание.

Или всичко това е част от голямата еврейска конспирация.


Само че много се отклонихме от темата - да върна на въпроса - "как си обяснявате тези социални процеси"
Хм, май за пръв път съм съгласен с №&*(#$& - трябва да си обясним тези процеси, или поне да търсим обяснение и решение на явния проблем.



Тема Re: Как си обяснявате тези социални процесинови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано08.03.06 13:58



В отговор на:

някой тук твърдеше че не-знам-кой-си учен (и то евреин) доказал че няма писмена заповед на Хитлер.



Ученият е Дейвид Ървинг (Irving) и е най-добрият познавач на Втората световна война. Не е евреин. Още през 70-те години е обявил награда за всеки, който му представи документ със заповед на Хитлер за избиване на евреи. Наградата не е спечелена.
Иначе има доста евреи, които също твърдят, че Холокостът е лъжа. Любимият ми е шахматистът Боби Фишер, който може да не е правил изследвания по въпроса, но майка му е швейцарска еврейка.

В отговор на:

Само че много се отклонихме от темата - да върна на въпроса - "как си обяснявате тези социални процеси"
Хм, май за пръв път съм съгласен с №&*(#$& - трябва да си обясним тези процеси, или поне да търсим обяснение и решение на явния проблем.



Ами едно много добро решение на проблема "Атака" е управляващите партии да почнат да се справят с проблемите, които поставя Волен Сидеров. Тогава няма да има нужда Атака да взима властта.
Ето пример - аз съм от Пазарджик. По принцип тук престъпността е много голяма, циганите са около 1/3 от населението. Полицаите си другаруват с престъпниците и не вършат никаква работа. След убийството на двете сестри някой започна много здраво да юрка полицаите. Сега ако получат сигнал за престъпление или сбиване или каквото и да е след една минута поне две коли са там. По цял ден бръмчат насам-натам. В резултат на това след убийството вече няма тежки престъпления. Значи е възможно престъпността да бъде спряна, ако има желание за това. Защо досега нямаше желание, аз си имам моите обяснения.
Допреди няколко седмици цигани всеки ден убиваха българи. Вече от много време не съм чул за такъв случай. Предполагам ти е ясно, че всеки убит българин носеше сума ти гласове за Атака.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.