Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 29.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Eтнически аспекти на престъпносттанови [re: eisiges licht]  
Автор all_loosers (пародия)
Публикувано26.09.05 15:02



ми хубаво, като не те интересува :)

Много скучен стана разговора с тебе -
нещо започваш да се правиш на
"нормален човек" ;)

Аре оди развявай свастики, че
си досаден, освен гнусен

WOW! ще кажа само
не-знам-си-там-какво във вишнев цвят


Тема не ви ли омръзна да повтарятенови [re: eisiges licht]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано27.09.05 08:57



едно и също - вече става доста скучно за страничния наблюдател да следи "дебата" ви. (имам предвид eisiges licht, №&*$%# и Лузъра)

виж, иначе графиките на №$%&# са интересни, само че така извадени от контекста, могат да се тълкуват както си искаш.

Ето един пример - става дума за разкрити престъпления, което иде да рече че единственото за което можеш да обвиниш ромите e, че са доста по-неорганизирани от останалия престъпен свят и затова по-често им разкриват простъпките. Съответно по-често става дума за дребни, битови престъпления, които също са сред най-често разкриваните.
И по-важно е според мен да се разкрие един канал за трафик на дрога/хора/оръжие, отколкото 1000 дребни кражби. Или пък да се осъдят "едрите риби" , а не джебчиите и кокошкарите. Тях всяко РПУ си ги знае и лесно ги залявя и добре че e така, че иначе какво ли ще рапортуват за "разкрити престъпления", не ми е ясно.

p.s. за убийства и изнасилвания - виж тук има проблем, но едва ли ще се реши с "ромите вън" или "ромите на сапун". По-скоро има проблем в системата, позволяваща толкова много убийства/изнасилвания да се случват - това показва, че извършващите ги твърдо вярват в безнаказаността на простъпките си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.