Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Социология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Harka, защо заключи хубавата тема?  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано06.06.05 13:02



Изказа си експертното мнение и реши, че след теб вече нищо смислено не може да се добави?



Тема Re: Harka, защо заключи хубавата тема?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
АвторБyч (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 23:56



Защото срещу силата на фактите се изправя силата на цензурата. Нищо ново под слънцето. Това е отражение на действителността. Когато се говори , че има цигански проблем вестниците, телевизиите и радиостанциите си обръщат главите на другата страна. А ако някой си позволи да каже истината го санкционират с глоби и спиране.

Ти спомняш ли си какво стана с Тома Спространов, най-добрия български музикален журналист? Беше си позволил да каже нещо много вярно: че циганката Софи Маринова не може да ни представлява на Евровизия. И какво стана? Веднага глобиха националното радио с 2000 лева. А Тома Спространов е институция, музикален енциклопедист. Софи Маринова е...циганка.

Така се затварят устата на мислещите хора, а се дава приоритет на цигани, които дори и български не знаят правилно. Не се сърди на модератора, той това вижда във вестниците , това прави и във форума.

Към модератора: Свободата включва също и неудобството да четеш неща , които не ти харесват. Иначе свободата се превръща в тирания.



Тема Re: Harka, защо заключи хубавата тема?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Авторблa_блa_блa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 00:55



За пръв път да съм съгласен по едно нещо с вас - за нелепата цензура, още повече, че размяната на реплики не се състоеше от псувни.

Явно тоя harka е някое типично недоучило зубърче; и сега като е гепил шалтера и здраво ръчка: иска да преустанови тема, която дори не е разбрал, а тя не е толкова трудна за разбиране. И то в клуб, в който е пълно мъртвило.
Аз самия уча в СУ и ми е писнало от студентчета и асистенчета, които не смеят да мислят, щото учителите им били казали, че всичко вече е написано.
Поне да можеха оригинално да комбинират цитати, ама нейсе



Тема Re: Harka, защо заключи хубавата тема?нови [re: блa_блa_блa]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано07.06.05 13:01



ей че експерти се извъдихте всички. :)

От бла_бла не го очаквах, ама "попадна на хора ... и стана човек" май важи и в обратния смисъл.

пак повтарям - лични обиди към пишещите никога няма да се толерират. Оставих 3 такива постинга и при появата на 4-ти - "дърпам шалтера". Няма и да чакам да има 3 реда псувни.
И за да доизясня нещо - заключването на темата беше направено след като уведомих потребителя, който я пусна.

Да не говорим че самата тема беше размита от всякакви откровенно расистки изказвания и последните постинги нямат нищо общо с поставения въпрос.

Колкото за разбирнето на темата, зубърството, ученето в СУ и качеството на студенти и асистенти - не се изказвай неподготвен.

Редактирано от harka на 07.06.05 13:16.



Тема Re: Harka, защо заключи хубавата тема?нови [re: harka]  
Авторблa_блa_блa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 14:15



Квалификациите, които дадох бяха пресилени, но реакцията ми беше най-вече свързана с това, че в този клуб е (за трети път го казвам) МЪРТВИЛО и дори не толкова адекватни постинги като във въпросната тема са някакъв стимул или по-точно - дразнител и за евентуални по-смислени постинги. Не е задължително "дискусията" да ентропира към размяна на псувни. Винаги има остатъчна неопределеност, която е вдъхновяваща.

Колкото до качеството на студенти и асистенти в СУ (вкл. от спец. Социология) е истинска рядкост някой да изложи някакъв подробен анализ на конкретен актуален феномен - занимават се предимно с дескриптивна статистика и възпроизвеждане на теории с повече от половинвековна давност. Дискусиите са като в гимназиален час по литература, с тази разлика, че малкото думи, които се използват не са български: например "практики" и "легитимация" са толкова свръхангажирани в изграждането на учебните псевдосеминари, че вече имат функция само на препинателни знаци, оразмеряващи дихателните паузи преди сакралното рецитиране на поредния out of topic цитат от Вебер.



Тема браво - искренни поздравинови [re: блa_блa_блa]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано07.06.05 14:33



Мнение, което да прочета с такъв 'кеф' отдавна не бях срещал в този клуб. Още повече, че ако добре съм разбрал - ти си студент(ка) в специалност социология на СУ. Хубаво е че има хора, дето мислят и виждат недостатъците.

За МЪРТВИЛОТО - абсолютно си прав. Клуба беше доста по-оживен преди време, но след това замря. Отдавам го на това, че ентусиастите, които редовно пишеха, вече нямат време, нито пък желание. И повечето от тях бяха от "по-старото" поколение. (Дано някой не се разсърди - особено дамите)

Но безсмисленото говорене няма да наруши мъртвилото. Лошото е че повечето нови теми са от рода - трябва ми книга, търся лекции, как да взема този изпит, купувам курсова работа и т.н.

А малкото свестни теми (тази на Лиан беше определено сред тях) след не много време "стават жертва" на едни и същи хора, които редовно пишат по всички клубове, използвайки ги като място да изливат възмущението си от всичко на този свят. За всеки, който от години посещава клубовете, много бързо се набиват на очи почти еднаквите отговори, цитати и т.н., макар и пускани под различни псевдоними. Ей това много го мразя!

А за преподаването и качеството му в катедрата - май това е най-често обсъжданата тук тема. Има какво да се прочете.



Тема Re: Harka, защо заключи хубавата тема?нови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано07.06.05 18:46



В отговор на:

лични обиди към пишещите никога няма да се толерират. Оставих 3 такива постинга и при появата на 4-ти - "дърпам шалтера".



А преди да дадеш изключително ценното си мнение по темата нямаше ли вече 4 лични обиди? Защо тогава не дръпна шалтера? Или може би с твоето мнение станаха 4 обиди?

В отговор на:

самата тема беше размита от всякакви откровенно расистки изказвания



Имаш странна дефиниция за откровенния расизъм. Твоето искренно изказване слагаш ли го сред расистките такива? Все пак ти обясняваше как срещу евреите са били приети закони в почти всички европейски държави. Това е факт. Аз и Буч също говорехме само с факти, при това много по-конкретни.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 07.06.05 21:31.



Тема фактите такива кавито санови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор harkaМодератор ()
Публикувано07.06.05 19:14



Не мислех да отговарям ама нещо ме подразни. Не е това, че не знаеш какво означава "факт" или ти е по-удобно да се правиш, че не знаеш. Нито това, че се заяждаш за дребни правописни грешки, каквито и аз сигурно ще намеря ако почна да ги търся в твоите текстове.

Подразни ме начина на реагиране. За разлика от бла_бла_бла, който спори, изтъквайки аргументи, ти отхвърляш всяко различно от твоето мнение - какво говоря, ти въобще не искаш да чуеш различно мнение.

И да цитирам една любима книжка: "Станал си голям, пък все още не си научил, че мненията са като задниците - всеки си го има". Но за теб съществува само твоето мнение.

Айде да престанем с безполезното дърлене, че ми омръзна.



Тема Re: Harka, защо заключи хубавата тема?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
АвторБyч (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 20:14



Не се занимавай. Квалификациите "расист" , "фашист" , "националист" са признак на интелектуален мързел за всеки , който ги употребява. Слага се етикет и се смята, че мнението на човека окичен с този етикет не струва. Това е любим похват на медиите , които получават пари по различни програми за "интегриране" на циганите. Измислят се разни удобни етикети: интеграция, десеграгация, расизъм и се повтарят по една удобна рецепта 100 пъти. И виртуалната медийна лъжа става реалност. И всичко се прави естествено в името на получаване на пари. Всичко опира дотам. Зад блестящите фасади и декларирания идеализъм в борбата срещу "расизма" стои добрата стара алчност. Защо ли не се изненадвам.

А на онези , които обичат да употребяват етикети ще припомня думите на великия Лудвиг Витгенщайн : "Границите на моя свят са границите на моя език". А свят ограден с няколко рехави епитета изпразнени от съдържание не ще да е много широк.

Хубавото на етикетите е , че в един момент омръзват и не могат да бъдат набити в главата на населението. Защото то, населението, живее в реалния свят, обират го реални цигани, децата му учат с реални циганчета получаващи реални привилегии. И на населението в един момент тази глупава реторика и псевдо-марксистки напъни за борба за расизма , дискриминацията и други подобни ще му омръзне бавно докато накрая отмре. А за нас хубавото е , че докато борците срещу "расизма" лепят празни етикети , фактите и статистиката се трупат със страшна сила. А от тях по-убедителен аргумент няма.



Тема Re: фактите такива кавито санови [re: harka]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано07.06.05 21:38



В отговор на:

Не мислех да отговарям ама нещо ме подразни.



Ти не си ми отговорил на въпросите.

В отговор на:

ти отхвърляш всяко различно от твоето мнение - какво говоря, ти въобще не искаш да чуеш различно мнение.



Напротив, прочитам внимателно какво си написал и поставям конкретни въпроси. Ти се аргументираш като ме обвиняваш в расизъм, незачитане на чуждото мнение и т.н. Излиза, че аз съм заключил темата.

В отговор на:

Но за теб съществува само твоето мнение.



И затова заключвам темите, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.