Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 06.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано17.11.09 01:19



1. Преди да зададете въпрос в клуба, прегледайте темите тук, поне тези на първа и втора страница. Много вероятно е да намерите по-бързо решението на своя проблем.

2. тъй като зачести появата на ощипани моми:

2.1. форумите никога не са били подходящи за обидчиви юзъри.

2.2.
"kogato prosis - ne ogolvai zubi , zastoto vmesto moneta ste poluchis ritnik.
doshul si kato prosiak - trugni si kato prosiak . stoi si na nivoto. ne podskachai da se sravniavas s tezi koito ti okazvat milostinia."

DrFrancky




2.3. тези, които могат да отговорят на въпрос не са ви криви, че вие не можете да се справите сами.

2.4. тези, които могат да отговорят на въпрос не са длъжни да разбират какво искате от обърканите ви писания като на бълнуващ наркоман.

2.5. тези, които могат да отговорят на въпрос не са длъжни да бъдат учтиви според вашата гледна точка, каквато и да е тя.

------------------

Редактирано от Cпиpo на 17.11.09 01:17.



Тема Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано21.01.03 21:50



"Уиндоуса си има безупречна Кирилица вътре."

Лесно е да пуснете кирилицата в действие без да използвате допълнителни кирилизиращи програми, които в повечето случаи не водят до добри резултати и имат меко казано неприятни странични ефекти.

За да разберете как да направите това - прочетете написаното

или .

Ако ви интересува защо не бива да инсталирате допълнителни кирилизиращи програми - прочетете или


Успех!

Редактирано от Xypodilec на 22.01.03 16:30.



Тема Аудио-Видео (Кодеци, Плейъри, ...)нови [re: Xypodilec]  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано22.01.03 20:14



* GSpot -

, (OKL)

* DivX codec - (OKL)

* XivD codec - или (OKL)

* ffdshow filter - (OKL)

* AC3 filter - (OKL)


* освен ffdshow, субтитри се показват и от и, според мен - с повече възможности за настройки на субтитрите - позициониране, например. (=.=.=)

Коментари (слагам ги тук, за да ги има и след като темата отиде в архива някой ден):
Cтepн™: DivXG400 трябва да се забрани със закон - обикновенно прави > бели от ползите му. Виждал съм няколко случая, когато кепчъри обръщат картината на 180 градуса по вертикала; долу на трая се появяват 2 икони на DivXG400 и чак когато се разкара напълно кепчъра записва нормално.
Не зная къде си мешат капите, но съм го виждал няколко пъти лично този ефект

=.=.=: Ти пък - чак със закон:))) Все пак това не е FlexType:)
Да, аз също съм има случаи на обръщане на картината с DivXG400. Това е вече до конкретната видеокарта. Или пък дори до драйвери, ако щеш.
По принцип DivXG400 е писана специално за картите с чип G400 на Matrox - именно заради подобни мизерии, които правят тези чипове. Като допълнителна екстра е това, че може да извежда субтитри и да показва времето, както и още няколко гъдела.
Но на повечето видеокарти, които съм виждал - ATI, Nvidia, Matrox, 3DLabs и т.н. няма проблеми.
Като обобщение - при малко повече ровичкане из ffdshow, наистина няма нужда от DivXG400.




* Div3 предотвратяване "замръзване" на фреймовете - (=.=.=)





Редактирано от Xypodilec на 23.01.03 23:29.



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Авторgoro (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:57



znae6 li na4in da preobrazuvam ot "dgingefil4eta " kirilicata na MS-DOS zapis v
razbiraemo 4etmo pod windows . Pitam 4e imam problem !!!



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Авторжopo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 19:11



Знаеш ли начин за транслиране на текстово поле от база данни -. DBF -фаил написано под ДОС на кирилица ,в размираем текст в Уиндоус таблици на Ексел пак на кирилица.Кирилизиращата програма под Дос е БДСБИГ.КОМ
Питам защото имам проблеми в прехвърляне на програма от Дос във Ундоус.
Ако знаеш нещо предварително -МЕРСИ !

gmitov@hotmail.com



Тема Щирлицнови [re: жopo]  
Автор XypodilecМодератор (тъп юзър)
Публикувано27.01.03 19:50



Опитай с "Щирлиц". Не зная дали ще проработи - нямам такива текстове и няма как да проверя.

Официалния сайт беше

, но може да са го променили - не открива хоста вече. Потърси shtirlitz за даунлоад из мрежата, все накъде ще го има.



Тема Щирлиц ще го намериш в PC Helpнови [re: Xypodilec]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 23:00



Sorry, че става малко като реклама, но...
За теглене на Щирлиц версии 2, 3 и 4.01 (която локализирах на български) -

. Също там можете да прочетете и доста сериозен (а и достатъчно обемен :) материал за кирилизацията, проблеми с кирилизациите, конвертирания на кодировки, съответно и най-различен софтуер по темата. Ето [urlhttp://pchelp.cablebg.net/Tutorials/Sys_tuning/Cyr/Cyr.htm][директен линк/url], но не гарантирам, че вечно ще е такъв.

поздрави
Philip



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор Avren (she)
Публикувано01.02.03 10:20



Търся връзка с вас. Прочетох внимателно всичко тук. Виждам, че знаете и можете много неща. Макар, че питането ми няма връзка с вашата тема, искам да попитам дали не бихте могъл да ми помогнете да намеря една програма? Търсих къде ли не, а тя е скъпо платена - не мога да си позволя да си я купя. Става дума за електронен речник, който работи добре с Word това е Euroglot Profesional 4.0 Имам предишната версия 3.0, а за 4.0 не мога да намеря нито демо версия, нито ъпрдейт-ъпгрейд, нито инсталационен файл. Иначе серийни номера и кракове има. Трябва ми спешно, ще ми помогнете ли в търсенето?
Благодаря ви, предварително



Тема Re:Ламерски въпроси ?....нови [re: Xypodilec]  
Автор gydi (engineer)
Публикувано05.02.03 10:12



какво е кодек?-и кои програми от избоените са такива
кои са плейъри ?
кои са филтри и за какво се използват ?



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано05.02.03 16:59



Да спомена и въпроса от къде може да се свали нещо
Освен стандартните free* искам да добавя и

, както и PtoP търсачките aca KaAzA e-donkey etc.

Алкохола е враг на човека, но бог е казал: "Обичай врага си!"

Тема Re:Ламерски въпроси ?....нови [re: gydi]  
Автор=.=.= (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 01:09



Пич, хващаш двата кодека и двата филтъра и ги инсталираш на компа си в произволен ред без да се интересуваш кое какво е. Както правилно отбелязваш - нито едно от тия не е плеър - имаш си плеър вграден в уиндоуса.
Другото просто не те касае, ако само ще гледаш филми. Ако смяташ да правиш нещо друго с тия филми - вземи и порови в интернет има милиони постинги и публикации.



Тема Хипо, кирилицата на dir.bg много хоранови [re: Xypodilec]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано07.02.03 14:00



не я забелязват. Напишете, бре, братлета, нещо такова

За да пишете на кирилица натиснете тук --->

Много досадно става, когато трябва да се пише смесено и на кирилица и на латиница. Възможно ли е да се направят три квадратчета едно до друго: EN, BP и BG? Няма ли да е по-добре EN изобщо да няма? Да има две квадратчета BP и BG. При първо чукане кирилицата да се включва, при второ - да се изключва.

Пояснителният текст що е на латиница???

Като цъкна с десния върху BP или BG излизат маймуни. След второ цъкане се появяват клавиатурите.

Защо тази кирилица я няма при редактиране на мнение???

Пэ-здрав!

Редактирано от ASSASSlN на 07.02.03 14:20.



Тема Еми не мога да намеря и това си :(нови [re: Xypodilec]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано10.02.03 15:44



А ми трябва кей за флекс тайп за Win NT 4. И ако някой ми каже ще съм много благодарен. Ако ще ми казвате сайт да свалям, имайте предвид, че повечето фрий сървъри от Бг са ми забранени от прокси!

10х

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема problem s avi(divX)нови [re: Xypodilec]  
Авторruty (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:57



Ami problema mi e slednia.Predi imah Win98 i si gledah DivX bez problem.Obache kato si slojih Win2000 i plearite mi (bsplayer,divX player 2.0 alpha)zapochnaha da pleivat Avi failovete dva puti po-burzo,imam predvid na burzi oboroti.Inache vsiakakvi mpg ,mov ,asf i drugi si vurviat idealno.Ako niakoi moje da mi pomogne shte mu buda mnogo blagodaren.



Тема Re: problem s avi(divX)нови [re: ruty]  
АвторSlSl (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 15:12



PREDI DA SI ZAREDI6 PLAYERA SI PUSKA6 NA WINAMPA NIAKAKVA PASEN I DAVA6 PAUSA,POSLE ZAREJDA6 PLAYERA I VSI4KO E OK



Тема Re: Еми не мога да намеря и това си :(нови [re: KlD]  
Авторcawn(пъпeш) (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 13:17



Аз бих потърсил (ако става въпрос само за кирилицата) указанията на injinera
http://injinera.bgplus.com



Тема Re: DVD -> DivX Guideнови [re: Xypodilec]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано13.03.03 10:09



Често срещам въпроса "Как да си направя DivX филм от DVD". Мисля че това ръководство ще е от полза на всички:

. Може да е доста сложно за някои, но то е за хора които искат максимално качество.



Тема кодек за бавна машинанови [re: Xypodilec]  
Авторlamer (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 16:37



Ако машината ми е бавна, съществува ли начин да използвам кодек, който да е оптимизиран за по-бавни машини? По-старите версии на кодеците по-бързи ли са? (смятам да ползвам кодека само за гледане на филми, а не за компресиране)



Тема Re: DVD -> DivX Guideнови [re: D.H.V.]  
Автор _Gift_ (верващ)
Публикувано15.04.03 23:20



zdr d.h.v.
Tochno tova tarseh i dobre, che ne popitah .
Samo dva doutochniavashti vaprossa:
1. 1 DVD -> 2 CD (avi)
Kolko miasto triabva na HD-to zaedno s temp files?
2. Na edna ot kartinkite vidiah format VCD i SVCD.
Kolko e podoben nachina za convert v takav format?

TKS

Вервайте ми!


Тема Re: DVD -> DivX Guideнови [re: _Gift_]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано16.04.03 00:22



Обикновено 10 GB стигат за конвертирането заедно с темп файловете. При по-дълъг филм максимум 12 GB (повече от 9 - 10 не са ми трябвали дори за Бен Хур).

VCD и SVCD си видял в GordianKnot, защото с нея могат да се подготвят файлове и за тези формати. Обаче начинът на работа е различен, а и не съм го правил. Ползвал съм други методи за VCD, а SVCD не съм опитвал. Това ръководство съм го оптимизирал само за DivX 3.11. Често ми задават въпроса защо не използвам DivX5 или XviD, защото са по-нови. Отговорът е че качеството им не е по-добро (горе-долу еднакви са), а този метод съм го оптимизирал за най-доброто качество. (не използвам нищо от автоматизацията на GKnot, всичко се прави ръчно за да има пълен контрол). Ако някой знае отлично всички параметри на XviD и DivX5, може да постигне подобни резултати с тях. Аз все още предпочитам DivX 3.11 SBC / Nandub, и го препоръчвам засега.

за възникнали въпроси по-добре пишете на e-mail-a ми, за да не пълним тази тема. По-важните уточнения ще се опитвам да ги отбелязвам в ръководството



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 04:59



Здравей,
Имам следния въпрос към теб:С коя програма плеар мога да гледам филми от интернета ? Ако има такава постни и от къде мога да ги тегля.Става въпрос за директно видео без да се дърпат на компа.Един познат ми демонстрира с кабелен нет и 10мб мрежова катра.Как става това с тия ФТП сървари и има ли у нас такова чудо.



Тема Original MS Bulgarian Proofing Toolsнови [re: Xypodilec]  
Автор harka ()
Публикувано05.05.03 21:54



Доста хора се интересуват от "чек-спел" (проверка на граматика и правопис) за български език. Повечето ползват български програми от рода на Кирила, Флекс Уърд и т.н.
Майкрософт си има т.н. Proofing Tools, т.е. една допълнителна програмка, която ти инсталира освен проверка за правопис и граматика, а така също и възможност за търсене на синоними, производни думи и превод 'от' и 'на' съответния език.
И според мен е много по-добре да се ползва тази възможност, отколкото направени-недонаправени български вариации. Но пък Proofing Tools за български език се намират доста трудно.
Преди време в този клуб се появи една 'връзка' за сваляне, където има програмката не само за български, но и за френски, немски, полски и още много други езици.
Версиите са за MS Office 97, 2000, XP

ето и линка:



Сваляйте на воля!



Тема Re: DVD -> DivX Guideнови [re: D.H.V.]  
АвторEи4 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 11:30



По същата методика могат ли да се правят от VHS формат на AVI? и същата програма?



Тема Re: Хипо, кирилицата на dir.bg - няма ли...нови [re: ASSASSlN]  
Автор SunnyRay ()
Публикувано13.05.03 17:17



Абе няма ли някоя клавишна комбинация за случая?! Като пиша на кирилица по десетопръстната, и както си препускам по клавишите и по навик си натискам контрол-шифта и тогава се сещам (усещам), че тук не може... И направо умирам от яд и досада, честно, да му се отще на човек, започнах да си кравя копи и пейст на разни низчета от символи, дето веднъж съм ги написала някъде в същия пост, оказа се по-бързо, отколкото 2 пъти да си избирам шрифта от меню, ако искам да напиша символите за вида или цвета на буквите, например

/Ех, ето как човек, иска - не иска, се принуждава да започне да пише уиндоувска и прочие компютърна терминология, т.е. английски думички, с кирилишки букви... Що така, бе, хора?/

Редактирано от SunnyRay на 13.05.03 17:45.



Тема Re: DVD -> DivX Guideнови [re: Eи4]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано13.05.03 22:03



Могат.
Първо сваляш видеото в компютъра през capture, след това тъгваш от стъпка 4, отваряш avi файла в GordianKnot. Преди това може да се наложи някоя обработка на изходния материал, и да се отдели звука от картината.
По-нататък се следва ръководството. Има малки разлики, но ако горе-долу ти е ясно как работи метода, може да се сетиш как да действаш в конкретната ситуация.

------------------
Пишете ми на e-mail-а за да не пълним форума с безкрайни уточнения.



Тема Re: DVD -> DivX Guideнови [re: D.H.V.]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 01:25



Znaesh li otkyde moga da go svalja ako sym v chujbina?



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 10:43



A kak miga da si oprawq starite imena na fileta koito sa bili na kirilicaa sega sa maimunki nqkakvi??????



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: az]  
Автор Waz Gaa (_)
Публикувано18.06.03 19:10



Q go izvadete tova vuv vunshna tema.

Ami trqbva ti nqkakva programa za konvertirane na failove s ima na DOS kirilica v takiva s Windows kirilica. Po edno vreme se govoreshe za tova v edna tema, no neznam dali nameriha takava.

Neznam kakvo shte stane, ako gi otvorish s NC (dali shte se vijda kirilicata) i gi preimenuvash na angliski i sled tova pak na bg, veche pod Windows.

by Waz Gaa



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор W.A.S.P. (Cock-knee)
Публикувано19.08.03 17:25



The page cannot be displayed
The page you are looking for is currently unavailable. The Web site might be experiencing technical difficulties, or you may need to adjust your browser settings.

--------------------------------------------------------------------------------

Please try the following:

Click the Refresh button, or try again later.

If you typed the page address in the Address bar, make sure that it is spelled correctly.

To check your connection settings, click the Tools menu, and then click Internet Options. On the Connections tab, click Settings. The settings should match those provided by your local area network (LAN) administrator or Internet service provider (ISP).
If your Network Administrator has enabled it, Microsoft Windows can examine your network and automatically discover network connection settings.
If you would like Windows to try and discover them,
click Detect Network Settings
Some sites require 128-bit connection security. Click the Help menu and then click About Internet Explorer to determine what strength security you have installed.
If you are trying to reach a secure site, make sure your Security settings can support it. Click the Tools menu, and then click Internet Options. On the Advanced tab, scroll to the Security section and check settings for SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0, PCT 1.0.
Click the Back button to try another link.



Cannot find server or DNS Error
Internet Explorer



Тема Problem s Windows Media Playerнови [re: W.A.S.P.]  
АвторKotaraka (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 19:46



1vona4alno kato mi ka4iha windows XP seki fail koito cukah video ili audio go otvarq6e windows media player i az mojeh da go gledam bez da go svalqm.Sled tova si ka4ih real player i toi po4na da upravlqva audio i video failovete.Sled kato un-instalnah kato cukna po nqkoi fail se otvarq Media.Kak moje da se vurna kum 1vona4alnoto polojenie?



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
АвторHия (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 10:24



Кирилски шрифтове изтеглени от руския сайт на Веди на моя компютър излизат като правоъгълници - какво да правя?



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Hия]  
Автор Valentin ()
Публикувано03.01.04 18:46



Потърси из сайта на Инжинера една програмка за ремонт на 'кирилизирани' шрифтове.

(По този начин Windows-а ти (ако е чист от кирилизатор) ще може да показва текст на кирилца (с тези шрифтове) правилно (но някои букви от азбуката на немците ще се виждат като кирилица)).






Тема bin & cue файлове - що е то?нови [re: Xypodilec]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано12.01.04 17:16



Bin и cue файловете (а също и iso, nrg) са CD-Image - т.е. копия на CD във файл. За да използвате "нещото", което е в тези файлове, използвайте Nero - File | Burn Image за да го запишете на CD и след тва си ползвайте CD-то :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: bin & cue файлове - що е то?нови [re: Vladi]  
Автор gydi (engineer)
Публикувано21.01.04 17:05



http://cdmage.orcon.net.nz/frames.html

www.download.bg

cdmage -"разархивира" всякакви image файлове за CD



Тема граматичен коректорнови [re: gydi]  
Авторcaшo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 11:41



Кажете някой БГ коректор на правописни грешки за Office 97. Мислих да изтегля Акт Софт Кирила 2003, но се оказа, че е само за XP и 2003 :(



Тема Re: граматичен коректорнови [re: caшo]  
Автор gydi (engineer)
Публикувано11.02.04 12:49



http://www.zjzmpop.co.yu/
http://www.bacl.org/



Тема Щирлиц , ама и още нещо.Help!нови [re: Philip]  
Автор 3apeтo (умерен песимист)
Публикувано31.03.04 14:28



Имах преди време една програмка, май се казваше Лозенец (има и такъв шрифт) която се инсталираще в Tools-а на Word-а и при проблеми директно сменяше шрифтовете и маймунките изчезваха. Е, ама аз си смених машината и сега се чудя откъде ми беше попаднала тази програма.Моля всички, които имат някакви спомени или линкове за програмата да се отзоват.



Тема Re: Хипо, кирилицата на dir.bg - няма ли...нови [re: SunnyRay]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано03.04.04 11:28



Два пъти бързо натискаш Shift... да имаше начин и да се изключва...

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ)-Драйвер-АОС-F1210нови [re: Xypodilec]  
Автор GattaNegra (Wild One)
Публикувано11.07.04 02:17



Момчета, помагайте!
Тръснаха ми един скенер АОС-F1210, ама без драйверите, щото диска бил с някакви други програми у лелята на чичото на собственика, а аз не мога да намеря никъде такъв драйвер . . А и не знам с каква програма работи това чудо, пък искам да го подкарам - някакви идеи?
Предварително да кажа, че порбвах в FILESEARCH, DRIVERGUIDE, GOOGLE - търсене по всякакви критерии, YAHOO (кой знае защо), както и купища малки и големи сайтове, на окито любезно ме подканват да си платя еди-колко си за да ми кажат от къде да отида да си дръпна драйвера . . . Ако имате идеи . . .МОЛЯ!!! :)))))))))

Cats walk alone. That's the difference.


Тема Re: защо реши че въпроса ти е FAQ?!?нови [re: GattaNegra]  
Автор tany@ (dead)
Публикувано11.07.04 11:27



whatever....

търсенето и намирането на драйверите ми отне около 5 мин. (може и по малко да бяха)
забави ме download- връзката с Drivergiude.com беше бъгава
и никъде не ми поискаха нищо за да ги сваля...

можеш да си ги свалиш от

rack5.free.evro.net/free2/tanyata/AOC F1210

ето ти и линковете:

http://www.google.com/search?hl=bg&inlang=ru&ie=windows-1251&q=F1210+scanner&lr=

http://www.somitronics.ro/pagini/tehnic/scanneraocf1210.php

http://members.driverguide.com/index.php?companyid=89&devicetypeid=17&action=wizard_step_3&company=89&Submit=%A0%A0SELECT+COMPANY%A0%3E%3E%A0%A0

Most Popular Downloads For Scanner / AOC
Top 25
1. AOC Spectrum F-610 Nov 12, 2000
2. AOC Spectrum F600 Aug 25, 2000
3. f 610 Jul 1, 2003
4. Spectrum F-610 Dec 7, 2001
5. F-600 Sep 5, 2003
6. F-1210 Nov 27, 2002
7. F-1210 Aug 12, 2003
8. F-610 May 16, 2002
9. f-600 Oct 1, 2003
10. f=610 Feb 17, 2002
11. f610 Nov 8, 2002
12. f-610 Mar 16, 2002
13. F-1210 Jan 21, 2004
14. F-600 Aug 14, 2003
15. spectrum f-1210 Dec 11, 2001
16. Spectrum F-1210 Mar 15, 2002
17. SCANER32.EXE Jul 1, 2003
18. F-1200 May 26, 2003
19. 006-0145-01 May 13, 2003
20. f610 Dec 30, 2002
21. xfiler32.exe May 16, 2002
22. Scaner32.exe Sep 25, 2003
23. SCANER32.EXE May 16, 2002
24. PAPERCOM.HLP May 16, 2002
25. Spectrum F-610 Jun 13, 2002

SCANER32.EXE Win XP

ff1210 Win95 & Win98

AOC-F1200.exe Win98SE
Windows 95/98/98SE driver for the AOC (International Spectrum) F-1200 scanner.

FF1210.exe Win 2K



Тема Re: защо реши че въпроса ти е FAQ?!?нови [re: tany@]  
Авторgattanegra (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 18:27



:))) Знам, че не е и много съжалявам че тук съм го пуснала. Причината е че след като се уморих да търся проклетия драйвер реших да пусна въпрос в дир-а , нали така се прави и понеже не бях пускала точно постинг за " нямам едикаквоси" реших да прочета предните теми и правилата, за да не оплескам нещо. . . Обаче съм задрямала докато съм чела и като се събудих много схваната от това че имам буквичките F, G , H , V , B , N и т.н на челото реших да постна въпроса и да си лягам. Едва на другата сутрин се сетих куде сум го цвъкнала, но имах много работа в Офиста и за това не ми остана време да го махна , или поне да се извиня за проявената тъпотия.
Нои все пак благодаря за помощта, тъй като драйвера заработи и вече мга да си ползвам скенера. Мерси много!!!!
В драйвъргайда не ходих, не знам откъде е качен в евронет-а, но този който взех първоначално от драйвъргайд-а не бачкаше, в това съм сигурна. А може и да не съм го била инсталирала правилно, кой знае? Ама пробвах и не стана . . .
Много много благодаря още ЕН-брой пъти и се извинявам за мястото на пост-а !!!!
Всичко добро!!!



Тема За пръв път ми се случванови [re: Xypodilec]  
Автор 3apeтo (умерен песимист)
Публикувано26.07.04 16:03



Колега ме помоли да му оправя клавиатурата - не ще да пише на латиница.Системата е W'98 SE. В настрйките в Контр.панела си има всичко-англ и БГ.Щракнах и в прозорчето да ми се показва синьото квадратче до часовника.Еппли и готово.Да, ама - не, пише само на фонетична кирилица. Влязох отново.Ремувнах БГ драйвера и еппли. Друг път. А, и прозорчето не се показва (онова, синьото). Вляхох пак - мъдри се БГ, все едно, че не съм го махал.Какво е сбъркано?



Тема Re: За пръв път ми се случванови [re: 3apeтo]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано26.07.04 23:34



Виж в "Regional settings", май оттам е тръгнала кашата. И беше добре да извадиш отделна тема, така няма да те забележат.

Между другото, има ли инсталирВан някакъв кирилизатор на оня компютър?





Тема Re: За пръв път ми се случванови [re: Haчko]  
Автор tany@ (DustInTheWind)
Публикувано27.07.04 01:19



ми той го е постнал и в Windows...

Guns don't kill people, lie kills people..


Тема Re: Благодарянови [re: tany@]  
Автор 3apeтo (умерен песимист)
Публикувано27.07.04 19:40



Отзивите в клуб Windows ме накараха да си заблъскам малко тиквата, ама за хубаво е било. Оказа се, че някой някога му е шибнал един Флекс, без да се активира прозорчето, после други ръчички са правили опити за някаква друга кирилизация и мазнята беше пълна. Като махнах Флекса и върнах стандартната кирилица всичко си дойде на мястото. Е, човек се учи непрекъснато



Тема Re: Благодарянови [re: 3apeтo]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано27.07.04 21:23









Тема Please help!нови [re: tany@]  
АвторEd:) (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 05:10



Aide molia vi se pomognete mi! V New Zealand sam i niamam vrazka kam free.techno-link ili evro.net ili data.bg... IMA LI NIAKOI SAIT ZA SVALIANE NA PROGRAMI I IGRI(full version) ili niakakva tarsachka kato techno-link?



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор plp (непознат )
Публикувано18.11.04 21:18



Направиха саит за софтуер. Мисля че ще ми е по трудно да ви обясня садържанието му, отколкото да дам адреса :





Тема DVD copyнови [re: D.H.V.]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 22:08



Здравейте!
Интересува ме къде мога да намеря информация за копиране на DVD. Примерно - взел съм филм на заем и искам да си го презапиша. Ще се запазят ли всички мултимедии и екстри? Трябва ли допълнителна програма, защото май само с Неро както се копират аудио дискове не става?




Тема Re: problem s avi - запис и ДВД плеърнови [re: ruty]  
Автор anaili (samoten)
Публикувано29.03.05 07:17



Записах си Ну погоди и един филм на англииски(ави формат) на 2 ДВД диска с Рекорд нау като дата фаилс

ДВД плеаъра не ми ги чете, а на РС то мога да ги гледам
Някакви и деи защо е така и може ли да се оправи ?



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Автор tusana (новак)
Публикувано16.11.05 09:13



zdravejte, ne znam kade da pitam. no ot start menjuto mi izcezna azbukata. i sega samo na latinica moga da pisa. dali moze njakoj da mio pomogne kak da varna azbukite, kirilica i drugi. blagodarja.



Тема Как да затрия файл?нови [re: Xypodilec]  
АвторSoviet (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 19:42



Не ще по стандартния начин, не мога да го мръдна от десктопа, не мога да го преименувам, рестартирам - пак същата...



Тема XP boot blue screen of death STOP 0x0000007bнови [re: Xypodilec]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано31.10.06 22:17



днес бозата в съседната стая умря и при следващи boot-вания (Normal, Safe mode, etc. каквито дава в текстовото меню), излизаше заветния BSoD с месидж, от който не става ясно защо аджаба се е наложило да ми предпази хардуера чрез спирането си.

след известно сърчване, попаднах на

. пробвах няколко обнадеждаващи варианта. не помогнаха.

след това си спомних единствената смислена част от бозавото съобщение за предпазването на хардуера ми поради грешка, а именно последния ред:
... STOP: 0x0000007b (.... 0xC000034 0x00000000 0x00000000)

пак сърчнах и разбрах за какво иде реч:
"Stop 0x0000007B or INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

The Stop 0x7B message indicates that Windows XP has lost access to the system partition or boot volume during the startup process. Installing incorrect device drivers when installing or upgrading storage adapter hardware typically causes stop 0x7B errors. Stop 0x7B errors could also indicate possible virus infection.

The second parameter is very important because it can indicate whether the 0x7B Stop message was caused by file system issues or problems with storage hardware and drivers. Values of 0xC000034 or 0xC000000E typically indicate:

* Disks or storage controllers that are failing, defective, or improperly configured.
* Storage-related drivers or programs (tape management software, for example) that are not fully compatible with Windows XP Professional."


тъй като вече бях проверил кабели, TV-платки, RAM и т.н. реших, че трябва някак да може OS-a да се инсталира без да ми прецаква доста неща и намерих това:


много полезно се оказа, особено и препратката му към написано от Charlie White.

последния линк свърши идеална работа с една дребна оптимизация на броя на reboot-ванията - CD с linux и mc + дялът на бозата е fat32 и си прехвърлих петте нужни файла:

от

System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SAM 

System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_USER_.DEFAULT


в


WINDOWS/system32/config/SAM
WINDOWS/system32/config/SECURITY
WINDOWS/system32/config/SOFTWARE
WINDOWS/system32/config/SYSTEM
WINDOWS/system32/config/DEFAULT


без да се налага да ходя ту в recovery console, ту да пускам windowsa, па после пак recovery console. важно е все пак, след като/ако boot-не успешно, да се пусне нормалното recovery, защото някои неща може и да не сработят.

не е много юзър френдлъ, но става.

аре.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:34



ne moga da razbera.za6to ne moga da pi6a na phoneti4na az-buka.Kato mu zadam Bulgarien Phonetic mi dava e tva "Windows could not properly load the Bulgarian-Bulgarian Phonetic keyboard layout".Molq vi pomognete.



Тема Re: Original MS Bulgarian Proofing Toolsнови [re: harka]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано17.02.07 18:49



Може да ползвате OpenOffice.org за проверка на правописа:





Тема отваряне на кирилизирани файлове (.RTF, .DOC)нови [re: Xypodilec]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано17.02.07 18:54



Инструкции с картинки как се конвертират кирилизирани файлове, така че да се отварят на системи, които поддържат кирилицата по стандартен начин:



Инструкциите са написани за , но под Windows нещата са аналогични. Само намирането на директорията, където е програмата unopkg става по друг начин - щрака се на иконата на OpenOffice.org с десния бутон, избира се Properties, натиска се Find Target и готово.



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
АвторИO (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 13:15



Имам кирилизатор на комп-а си но ми дадоха един уордовски файл и в него се оказа че съществува фонт с име A4p.ttf а на моя комп го нямам намирах от един друг комп но в момента и това не мога да направя та питането ми е откъде да намеря този фонт



Тема Re..............нови [re: lamer]  
Авторivelina (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 21:46



извинете може ли един въпрос защо филмите които съм изтеглила не тръгват тръгват ама и ма само глас но не и картина пробвах и в windows media player ,cristal player i winamp нестава и нестава може ли да ми помогнете благодаря предварително





Тема Re: Re..............нови [re: ivelina]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано20.02.08 08:08







Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Авторnopix (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 22:53



kak moga da prowerq skorosta na adsl



Тема ударено инови [re: Xypodilec]  
Автор lSTORlK (GuardianOfTime)
Публикувано21.06.08 14:01



Здравейте!

Може въпросът ми да звучи на пръв поглед идиотски, но бих искал да попитам следното:

Как мога да пиша ударено и?

Аз пиша с фонетична кирилица.

Предварително благодаря на тези, които ще отделят от времето си, за да ми помогнат.



_______________________________
Imperare sibi maximum imperium est.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lSTORlK на 21.06.08 14:01.</EM></FONT></P>

Редактирано от lSTORlK на 21.06.08 14:08.



Тема Re: ударено инови [re: lSTORlK]  
Автор Pioneer® ()
Публикувано21.06.08 15:21



Виж

.



Тема Re: ударено инови [re: lSTORlK]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано21.06.08 18:02



Накратко казано не можеш. Удареното 'и' влиза в юникодската зона за кирилица (U0400), но не влиза в кодовата таблица Windows-1251. Което го прави неупотребимо, защото тя е много популярна. Тоя сайт, например работи с нея (както и повечето) и няма да ти го покаже коректно.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re:injnernata kirilica se precakaнови [re: Xypodilec]  
Авторazzz (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 21:53



sorry za latinicata i typiq vypros, no kirilicata mi ne6to se precaka. Instalirah si injinernata predi godini i vsi4ko si be6e nared dokato 1 den ne isntalirah Babylon re4nika. Moje i da nqma vryzka vsu6tnost no si mislq 4e ot togava ne moga da pi6a na kirilica, vyoreki 4e smenqm na bg klaviatura si izlizat latinski bukvi... Kakvo da pravq? Deinstalirah Babilon no ne pomogna........





Тема windows xp + SATA за FSC Amilo Li 2735нови [re: Xypodilec]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано15.07.08 20:24





слагам го тука, че може да потрябва некой път, мамаму.

секс, вандализъм и религиозно мракобесие

Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Автор liubitel (непознат )
Публикувано30.08.08 21:51



IMAM SI WUPROS WSE PAK. SLAGAM KIRILIZATA , NO WMESTO BG BUKWI SE IZPISWAT RAZNI UDARENI LATINSKI TAKIWA. KAKWO DA NAPRAWQ?



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: liubitel]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано30.08.08 22:30



Самоубий се.



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: liubitel]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано30.08.08 22:47



Коя кирилица слагаш бе, момко? Ти прочете ли FAQ, или си на принципа: "Чукча писател, Чукча не читател"!?



Тема Връзка на Bugzilla с LDAP на ADнови [re: Xypodilec]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано26.05.09 14:34



LDAP server: ldap.server.com:389
LDAPbinddn: CN=user.userski;CN=Users;DC=server;DC=com:userpass
LDAPbasedn: CN=Users,DC=server,DC=com
LDAPuidattribute: samaccountname

emailregexp
^[^@]

LDAPmailattribute

празно поле

Така Бъгзилата използва локални ЛДАП имена от активната директория а не мейл адреси.



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Автор galter (непознат )
Публикувано05.08.09 18:57



Ne moga da pusna BG Phonetik. Vazmojno li e de na e zalojen v moia Windows XP?



Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: galter]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано05.08.09 19:35



не само е възможно, но ги няма в XP.

ползвам от години това и никви грижи:



rust in peace

Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Автор bori43slav (непознат )
Публикувано07.12.09 18:09



проблем с паметта на харда




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.