Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Кирилица за Windowsнови [re: Xypodilec]  
Автор tusana (новак)
Публикувано16.11.05 09:13



zdravejte, ne znam kade da pitam. no ot start menjuto mi izcezna azbukata. i sega samo na latinica moga da pisa. dali moze njakoj da mio pomogne kak da varna azbukite, kirilica i drugi. blagodarja.



Тема Как да затрия файл?нови [re: Xypodilec]  
АвторSoviet (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 19:42



Не ще по стандартния начин, не мога да го мръдна от десктопа, не мога да го преименувам, рестартирам - пак същата...



Тема XP boot blue screen of death STOP 0x0000007bнови [re: Xypodilec]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано31.10.06 22:17



днес бозата в съседната стая умря и при следващи boot-вания (Normal, Safe mode, etc. каквито дава в текстовото меню), излизаше заветния BSoD с месидж, от който не става ясно защо аджаба се е наложило да ми предпази хардуера чрез спирането си.

след известно сърчване, попаднах на

. пробвах няколко обнадеждаващи варианта. не помогнаха.

след това си спомних единствената смислена част от бозавото съобщение за предпазването на хардуера ми поради грешка, а именно последния ред:
... STOP: 0x0000007b (.... 0xC000034 0x00000000 0x00000000)

пак сърчнах и разбрах за какво иде реч:
"Stop 0x0000007B or INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

The Stop 0x7B message indicates that Windows XP has lost access to the system partition or boot volume during the startup process. Installing incorrect device drivers when installing or upgrading storage adapter hardware typically causes stop 0x7B errors. Stop 0x7B errors could also indicate possible virus infection.

The second parameter is very important because it can indicate whether the 0x7B Stop message was caused by file system issues or problems with storage hardware and drivers. Values of 0xC000034 or 0xC000000E typically indicate:

* Disks or storage controllers that are failing, defective, or improperly configured.
* Storage-related drivers or programs (tape management software, for example) that are not fully compatible with Windows XP Professional."


тъй като вече бях проверил кабели, TV-платки, RAM и т.н. реших, че трябва някак да може OS-a да се инсталира без да ми прецаква доста неща и намерих това:


много полезно се оказа, особено и препратката му към написано от Charlie White.

последния линк свърши идеална работа с една дребна оптимизация на броя на reboot-ванията - CD с linux и mc + дялът на бозата е fat32 и си прехвърлих петте нужни файла:

от

System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SAM 

System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
System Volume Information/_restore{__бал__мла__}/RPxxx/snapshot/_REGISTRY_USER_.DEFAULT


в


WINDOWS/system32/config/SAM
WINDOWS/system32/config/SECURITY
WINDOWS/system32/config/SOFTWARE
WINDOWS/system32/config/SYSTEM
WINDOWS/system32/config/DEFAULT


без да се налага да ходя ту в recovery console, ту да пускам windowsa, па после пак recovery console. важно е все пак, след като/ако boot-не успешно, да се пусне нормалното recovery, защото някои неща може и да не сработят.

не е много юзър френдлъ, но става.

аре.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:34



ne moga da razbera.za6to ne moga da pi6a na phoneti4na az-buka.Kato mu zadam Bulgarien Phonetic mi dava e tva "Windows could not properly load the Bulgarian-Bulgarian Phonetic keyboard layout".Molq vi pomognete.



Тема Re: Original MS Bulgarian Proofing Toolsнови [re: harka]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано17.02.07 18:49



Може да ползвате OpenOffice.org за проверка на правописа:





Тема отваряне на кирилизирани файлове (.RTF, .DOC)нови [re: Xypodilec]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано17.02.07 18:54



Инструкции с картинки как се конвертират кирилизирани файлове, така че да се отварят на системи, които поддържат кирилицата по стандартен начин:



Инструкциите са написани за , но под Windows нещата са аналогични. Само намирането на директорията, където е програмата unopkg става по друг начин - щрака се на иконата на OpenOffice.org с десния бутон, избира се Properties, натиска се Find Target и готово.



Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
АвторИO (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 13:15



Имам кирилизатор на комп-а си но ми дадоха един уордовски файл и в него се оказа че съществува фонт с име A4p.ttf а на моя комп го нямам намирах от един друг комп но в момента и това не мога да направя та питането ми е откъде да намеря този фонт



Тема Re..............нови [re: lamer]  
Авторivelina (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 21:46



извинете може ли един въпрос защо филмите които съм изтеглила не тръгват тръгват ама и ма само глас но не и картина пробвах и в windows media player ,cristal player i winamp нестава и нестава може ли да ми помогнете благодаря предварително





Тема Re: Re..............нови [re: ivelina]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано20.02.08 08:08







Тема Re: Често Задавани Въпроси (FAQ) - кирилица и т.н.нови [re: Xypodilec]  
Авторnopix (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 22:53



kak moga da prowerq skorosta na adsl




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.