Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 28.05.24 
Градове
   >> Смолян
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо за Смолян !!!  
АвторBaвa M. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 22:51



Кажете ми нещо за Смолян - нищо не зная за този град - аз съм селяк и искам да проуча нашата татковина България...........................



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
Авторnuno (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 19:17



spokoino ,nevejestvoto ne e porok!!!!!!



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
Авторpaйkoвka (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 19:46



70 4овека не са се сетили какво то4но могат да ти кажат за Смолян.
Аз съм смолен4анка , която много късно е проумяла какво то4но представлява града.
едва след като съм поскитала малко по света ми светна , 4е всъщност Смолян е един много добре организиран архитектурно град. знам , колко хора ще гракнат срещу това ,но.... ако видите само какво представляват италианските по нови градове около Венециа ... Градове в които много трудно се намира свободно пространство в което хората да се поразходят събират и т. н.
Смолян предразполага много за това а и хората също.
Просо трябва да се вдигнеш и да опиташ.
С разказване купон не става.





Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
Автор Secret_boy (Умното момче:))
Публикувано11.06.05 19:03



За съжаление много ми липсва като съм извън Смолян, но като се прибера просто това спокойствие, което е там и замрелия живот ме стряскат малко, но искрено се надявам на развитиеееееееееееееееее...

Иска ми се всички приятели да се върнат, да има работа и т.н.

Затова гласувайте за мен на предстоящите парламентарни избори под номер 778. Ако случайно са ме пропуснали при разпечатването - ме допишете:)))


При маниаците компромиси няма!


Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
Автор DlVA JETA (model`s)
Публикувано13.06.05 22:23



има много красиви жени в СмОлЯН

по дрехите посрещат.


Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: paйkoвka]  
АвторRis (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 16:49



awe,raikowka...kude 6te mi srawniawa6 italy(venice) sas smolyan,we prowincialno 4ado:)
sn e nai-dulgia grad,kude towa prostranstwo deto go vidia?edna ulica i okolo neia ku6ti,blokowe i wuw vseki edin ot kwartalite po plo6tad4e(skromno pri towa)
uf,4e ste mi selian4eta!
hodite,vijdate i ni6to newliza w tezi korawi balkanski glawi...



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Ris]  
АвторPaиkoвka (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 09:48



Рис, голям задръстеняк си. Венециа и вси4ко наоколо е един ад за живеене!!!1 Аз разбирам да не жижея тук с години да седниш да ми разтягаш простотии ама се имам за много отворена райковка и хи4 не ми пука 4е ти се изказваш ПАК неподготвен по темата



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Paиkoвka]  
АвторRis (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 17:36



towa,4e ti se ima6 za otworena,ne te prawi otvorena i za ostanalite,raikowka!
ne samo,4e sam podgotwen po temata,no i 6te bada taka dobar da ti obesnq!
parwo ti srawnqva6 dve totalno razli4ni mesta(Venice na bg se pi6e s "q" kato qatak,a ne s "i" i "a",kuca6 zdrawo i s gramatikata) ,srawnqva6 towa ,koeto si vidqla -Raikowo i Venice(da ne zabrawqme,che Venice si widqla kato turist,jivee6 v pokraininite na Mestre,4ista4ka si sas malak sin,(edno wreme sestra ti be6e stra6no gadje,sega e izdala bagaja,no da se warnem na temata),a Italy znaem kolko e golqma vse pak,nqma6 baza za srawnenie prosto,zatowa gowori6 gluposti)!
az jiveq v Milan ot 23 god. i sam obikolil cqla Italy!
Nikoga nqma da moje6 da se integrira6 i da opoznae6 istinski horata tam 1 za6toto si na vazrast(problemi s ezika,akcent winagi 6te ima6 i 6te priswiwat o4i dokato te razberat kakwo iska6 da im kaje6),2 za6toto dohodite ne ti pozwolqwat da ima6 soc. jiwot ,koito e fondamentalen,za da se 4uvstwa6 4ovek ,a za da te haresat ital.(LATIN LOVER per eccellenza)trqbva da si meko kazano priwlekatelna!nali wijdam kak priqtelite mi ital. se darjat s jenite im bg-ki(krasiwi!pod4ertawam),ludi sa po tqh i se razdawat bez mn mn da mu mislqt!i te na6enkite dowolni,4e kato znqt v BG kolko boi pada,a te kak jiveqt kato principesse otwsqkade...!!!!
taka,4e nqma s kakwo tolkowa da se pohwali6...



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Ris]  
АвторPaйkoвka (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 21:11



Сега ще ти обясня много добре,къде грешиш.
ДА жижееш ж Милано няма нищо общо с това да живееш във Венето.
Много хора ,които са живяли вМилано и после са се преместили в този район ,които сам аз , не са остискали. Тожа е като друга държава. Много тежко от 4исто психологи4еска гледна то4ка.
Самите италианци предпо4итат много 4есто да сменят Венето с нещо по поносимо.
А ако са от друг район никога не успяват да се преспособят и знаеш ли защо...
Не 4е не говорят италиански, отворко , а 4е местните не ги признават. Те не понасят тези от Рм , тези от Милано ,Тези от Наполи да не говорим.

Ако един банков агент не говори техния диалект е трудно да го приемат.Иоще хиляди примери като този мога да ти дам

И то4но аз сам тази , които преди 4 години е кацнала на 4ерно и сам запо4нала от там кадето мишки ходят докато списх. Запо4нала сам сама . Сега идетето ми е смени т. н.Ама знаеш ли сега от къде ти пиша . От собствения си офис, който е на 13 километра от Венеция.
И знаесх ли защо .....
Защото сам много серт, колкото и да ми е трудно.. И защото никога няма да лижа гъза на Италианците. Като те гледам как говорисх , ти маи си падаш по тях.
Не казвам 4е вси4ки са еднакви, но ти преди да злобееш и да се заяждаш мМИСЛИ !!!!
А 4е сам отворена го казват и Италианците, ама по принцип жси4ки от БГ в Сравнение с тях са отворени....


А преди да запо4ниш да злобееш , трябваше да вникнесш какво то4но сам искала да кажа за Смолян , катоград.
Смолян е град в които можеш да общуваш.... Това , което на много други места липсжа , Като наминесх покрай Венеция ела да ти покажа истинския й облик.
И слажа богу не живея в гнусната Местре.. 1000 пати бих предпо4ела село Райково....



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Ris]  
АвторPaйkoвka (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 22:35



Най /сетне не бързам и сядам да ти пиша на спокойствие.

Сега про4етах писмото ти спокойно и мога да кажа , 4е ми зву4и необедително.
Не знам на колко смесени брака си станал свидетел , и дали наистина от 25 години живееш в Италиа, след като имаш този на4ин на обноски.....[namigam

Дори да предположим 4е аз греша, иска ми се сега да са пред мен вси4ки тези измъ4ени българки и емигратки , които търпят италианските си мъже по финансви мотиви. Както ти сам казваш , 4е материалното и красивото са много съществени неща в Италиа. Интересно ми е какво те ще ти отговорят на небрежното отворено писмо...
Ето това според мен е тъпото и повърхностното по принцип като на4ин на мислене.
Не е номера като отидеш на среща с италиански мъж , и той първо да се похвали с новата си кола.и т.н. Въобще голям материализм ги друсаа..
Надявам се да не правиш, като тях след 25 години престой..

Познавам много нашенки, които съвсем не приливат от щастие. и дори си заминават за БГ. И те ли са балъции.


За красивите и младите не сам съгласна , защото те налитат на вси4ко....... а тука и грозните мъже имат Шанс... И това не е майтап... А мене ли4но са ми лигави и мазни.

Майтапа на страна.Била сам и в други държави, но толкова много предубеденост не сам срещала. И аз никога не сам претендирала да говоря за Цяла Италия. Винаги сам казвала,, района в който живея,,
Имам много приятели от Рим, от юга . Да не си мислиш, 4е не са сложени на колене.. Само да ги 4уеш.. И то съвсем образовани и отворени хора.
Винаги съм съжалявала 4е то4но във Венето сам пуснала корени. И някак си ми се иска да се махна и то съвсем не по материални при4ини, защото наиситна , благодаря на Господа на мене ми потръгна. Извоювах си го.
Но това е един мъртъв , безмислен лукс.
Тука деца не можеш да видиш да играят на улицата. Те имат сериозни проблеми с комуникациата. И големи и малки.

А това там с акцентите и възрастта и тра ла ла не си заслужава......

А бе забравих да те питам, ти интегрирал ли си се..???? Кефи ли те....???
И защо ако толкова те кефи и ти се рахождаш по Смолянския клуб..
И хи4 не ми се вярва да си родоп4анин. Ейсая агресия от къде си я сбрал..



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
Автор SlOBHAN ((jayhawk))
Публикувано19.06.05 15:44



И на мене ни липсва, ама толкова много, че като свия с колата нагоре след Каптажа и "Златна Рибка" - и вече ме тегли да намаля и да обърна на 180 градуса.

вероятно звучи смешно, ама е истина.
не ме интересува стандарта на града, нито колко като процент са извън България и къде искат да прекарат шибания остатък от живота си.
не съм чул човек от този град, независимо къде е, да не иска да се върне.
вероятно греша, вероятно всеки би могъл да ме засипе с опровержения.
сигурното е, че Смолян е хубав град (да не говорим за хората му) и като такъв дори и не помислям да го сравнявам с никой друг по света.

жена ми, а и всичките ми приятели са оттук, първата ми рожба е родена тук, така че, горният коментар си е направо излишен...

music was invented to confirm
human loneliness


Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Paйkoвka]  
АвторRis (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 15:33



i v druga zona na Italy da be6e,pak 6te6e da se oplakwa6,4e ti e kriwo,raikowo...raikowo...:)
samo tam wi e dobre na was,wsi4ki si se znaite,wsi4ko si poznawate,v DNK- ato wi e da ne se prisposobqwate nikade i da se oplakwate!
23 godini ne "prestoi",a jiwot wodq tuk i nqma kakwo da mi obqsnqwa6 za razlikite w regionite ti to4no!
meti si ofisa i wisi si v kluba(to i tuk kato gledam nikoi ne te ebawa...mnoo sert 6toto)
nqma da si gubq wremeto da ti obqsnqwam ot kade si do6la i kade jiwee6,bezpredmetno e,nikakwi priznaci na wazpriemane ......
emigrantite(ot dalgi godini w 4ujbina) i balgarite jiwee6ti w BG ni swarzwa samo bg ezik
ob6tuwaneto i komunikiraneto e edno,wiseneto po kafeta i mehani4ki s hora,okolo teb izdawa6ti samo zwuci e drugo
opitai se da pojivee6 istinski i 6te widi6 za kakwo ti goworq



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Ris]  
АвторPaйkoвka (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 20:24



Абе темата беше: Град Смолян.
Не 4е последното ти излияние ми стана много ясно..,ама .

На тема колко са ни твърди балканските глави, както се изразяваш ти, съм съгласна само за моята. За другите не отговарям.

А пък , като 4ета как злобно пишеш си мисля, 4е и ако аз стана като теб след 25 години живот в Италия, по добре да се пребирам на село...
Имаше една селянка от едно плевенско село, дето беше примадона в Миланската скала. Дето и тя от селски 4увства искаше да бъде погребана в България..!!! Надявам се за 25 години в МИлано все да си я 4ул как пее Гена Димитрова , нищо 4е е от село
Или ти със селяни си нямаш работа.......

Де да бяхме вси4ки селяни ,като нея..!!!!.



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Paйkoвka]  
АвторRis (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 18:01



definiciq za selqnka:
jena,koqto iska da se otli4i s ka4estwa(koito qwno nqma!ina4e nqma6e da se poti tolkowa da izpakne),4esto gowori zle rodniq si ezik(za 4ujd ne mi se misli kak waob6te se sprawq,ako se sprawq izob6to?),sama se hwali,za da pod4ertae towa,koeto NQMA i waob6te ne e zadaljitelno da se e rajdala na selo-towa e na4in na darjanie i na mislene-wroden e!

p.s:zakasnqla si s nowinata za G.Dimitrowa,w4era li go pro4ete,leka i prast...



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Ris]  
АвторPaйkoвka (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 20:48



Ама защо не се опиташ да пишеш с BP ili BG . Знам 4е е малко кофти в на4алото и се бъркат клавишите , ама си заслужава. Да видим тогава как ще спелуваш .Венеция. и мене така ме помолиха и аз от добри 4увства се постарах да ни ги дразня хората в клуба

Ама аз се разхождам в този клуб за положителни емоции, затова няма да давам определение за злобен 4овек

И зщо ли не ми отговори на нито един конкретен въпрос!!???
Най ве4е. Кефи ли те Смолян или не..............!!!??



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
АвторAndi (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 14:57



V Germania sum i po-to4no v Heidelberg !I ako tozi nemski grad se s4ita za nai-romanti4nia v Germania,to sus sigurnost Smolyan e nai-romanti4nia grad v Bulgaria!Zavisi oba4e omantikata na du6ata vi da ne e v kavi4ki.Ima mnogo hliab i bude6te v Smolyan !Prekrasno e !



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Andi]  
АвторRis (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 17:49



hubawo grad4e e h.!krasiwo plo6tdad4e s katedralka i sre6tu neia hotel kato dworec..palen s mladi hora
i smolyan e hubaw grad za bg:)
samo da se wra6ta6 za po4iwka..za drugo ne



Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
АвторAndi (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 13:32







Тема Re: Нещо за Смолян !!!нови [re: Baвa M.]  
Авторandi (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 21:39








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.