Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 30.04.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 105нови  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано16.01.09 01:34



Сега навлизам в 105ият си ден без цигари . Да не съм ги спрял и няма и да ги спра просто не съм пушил толкова време , няколко дни преди да ги спра бях на планина , там свърших цигарите по рано защото едно момче нямаше и му дадох една кутия , а само да добавя на 27 години съм пуша над 20 години нямам спомени без цигара , та така и там последният ден останах без цигари в планината , нямаше от де да си взема а имаше някакъв християнски лагер и никой не пушеше а които пушеше се криеше де . И така тогава си казах това е знак ще спирам е предният ден си бях чистил едно място да ми е чисто там и събирах фасове и боклуци да ги изхвърлям . Та като тръгнах да спирам тогава цигарите и направо лазих правих военни тактики да си намеря някой фас и да не ме видят , няма да говоря е това съм аз така спирам цигарите , известно време след това се предадох не ми се бореше вече с цигарите , просто осъзнах , че ме контролират , че съм обсебен от тях , признах си го от сърце съжалих за това нещо , но осъзнах че нищо не мога да направя , тогава явно отворих вратата за някаква сила защото наистина усетих сила и , че тя ще ми помогне за цигарите , до днес и се доверявам , че и днес ще ме пази от тях , да и почнах и да работя по една програма щото аз съм зависим от бая работи , та така , обаче след 22 дена без цигара пак пропуших но след това отново се предадох , и това е значи това е предаваики се някак знам ли няма я тая натрапчива мисъл , постоянно да мисля за цигарата на моменти когато ми е много тежко се сещам , или когато се възгордея че аз го правя това пак се сещам за цигара и ми се допушва но не е същото вече , ей сега ще постна тук едно нещо дет превеждах вчера и то за капитулацията но за наркотиците те зависимостите са едни и същи . Е лека нощ на всички . И ви пожелавам 24 часа без цигари . малко смених тук някой думички ай лека нощ вече ...

13 Януари
Победа чрез капитулация .
“Помоща за зависимият може да доиде , едва когато признае пълното си поражение.”

Пълно поражение – отлична концепция ! Трябва да означава капитулация . Капитулация означава да се предам безусловно . Изходът от играта е да не се оставят резервни варианти . Вдигнете ръце и спрете борбата . Може би , това означава да вдигнем ръка на първата ни сбирка и да признаем , че сме зависими .
Как ще разберем , че сме направили първа стъпка , която ще ни позволи да живеем без цигари ? Знаем , че правеики тази гигантска стъпка , повече не е нужно да употребяваме цигари – просто днес . И само днес . Не е лесно но е много просто.
Работим по първа стъпка . Признаваме , че сме зависими от цигарите . “Една доза е прекалено много а хиляда са малко “. Убедени сме , че тази фраза важи за нас . Признаваме , че не можем да живеем нормално с цигари , под каквато и да е форма . Признаваме това , и ако е необходимо го казваме силно на глас .
Правим първа стъпка в началото на всеки ден . И само един ден . Това признание просто днес ни освобождава от необходимоста , да се възвръщаме към зависимоста си отново и отново . Капитулирахме пред тази болест . Излязохме от играта . Но предаваики се ние побеждаваме . И това е парадокса на първа стъпка : капитулираме за да победим , и капитулираики ние придобиваме такава могъща сила , каквато просто не можехме да си представим никога .
Просто за днес : Признавам , че съм безсилен пред зависимоста си . Ще капитулирам , за да победя .





Тема Re: 105нови [re: koceto22]  
Автор hubris (непознат)
Публикувано16.01.09 10:56



Чудесно написано. Браво!



Тема 110нови [re: hubris]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано21.01.09 01:05



110 сега преди час навлязох в тоя ден .

искрено си се радвам , за това дори цигарите ги чуствам някак си толкова далеч все едно никога не съм пушил . Точно това дет го пусках за безсилието , нали знам ли тая сила която усетих точно тая сила май ми премахна , натрапчивото мислене за цигари . Това е зависимост , има всякакви зависимости от дрога алкохол цигари компютри всякакви , това е натрапчивото мислене за нещо , това е неспособноста за живот без него , ами как мога да кажа , че ще спра нещо , ще контролирам употребата на нещо като , ако погледна истината се вижда , че то контролира мен ... Ужас направо ужас . Благодаря на тая сила , че и днес ме остави без цигари , аз съм зависим също и от наркотици и алкохол , и съм благодарен работя по една програма за възстановяване от тях . И първо така стана да остана без тях нали , и след това деиствах и с цигарите за това . Знам че програмата за възстановяване от наркотиците и алкохола по нея работят и зависими от всичко от хазарт такива дет преяждат от компютри и опитах да деиствам по същият начин и с цигарите . Ако някой иска да си осигури това да не пуши ден за ден със деиствие не само , както всеки път просто да си мисли , че ще спре ей така и няма да прави нищо да потърси някъде дали работят по програмата 12 стъпки или да влезе във форума на алкохолно зависимите там има няколко човека дет я работят за алкохола но могат да споделят опит как се прави , мога да кажа че двама от тях които познавам , са спряли и цигарите нали , точно те ми споделят и ми помагат да остана чист и днес от всичко нали . Та така името на играта е деиствие , както диабетика за да е добре днес си взима инсулина така и всеки пушач или зависим днес трябва да си вземе лекарството за да се възстановява . Ай лека нощ ...



Тема Re: 105нови [re: koceto22]  
АвторДok (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 15:24



Стига бе на 110 ден още ли си зависим,то май цял живот ще се мъчим...Аз съм на 22 ден,но промяна в силата на желанието няма,имам чуството че ми е отнет половината живот..започвам да се замислям има ли мисъл да се мъча години наред... и дали някога кошмара ще свърши и аз незнам как издържах 3 седмици чудо направоо...дай те кураж бе хора кажете че ще мине тая проклета зависимост...:( аз май и от физическата не съм се отървал :(



Тема Re: 105нови [re: Дok]  
АвторHubris (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 19:47



Спокойно, ще мине, издържал си най-трудното и гадното. Стисни зъби още малко , кажи си че си св достатъчно силна воля да се пребориш с тази гадост. Освен това си помисли стрували си да си се гърчил толкова време и да се откажеш.
Аре успех.



Тема Re: 110нови [re: koceto22]  
Авторneuspiala (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 14:08



Добре де четох 12 стъпки на АА,но не мога да резбера как се работи тази програма.Зная само че трябва да дойде моя момент и да се справя сама ,но все отлагам

.Та дай малко информация как се работи по програмата.



Тема Re: 110нови [re: neuspiala]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано22.01.09 14:57



Ами знам ли как работи то си има глава как работи програмата пак в книгана на АА аз просто се опитвам да правя точно това което пише в стъпките първа признахме че сме безпомощни пред цигарите и че живота ни е неуправляем , или ще напиша горе долу какво стана при мен . Значи ей така нали вече усетих , че не става няма накъде бях готов да направя всичко за да се отърва пред мен имаше един пример момче , което работеше по тези стъпки и вече над година не беше пипало нищо включително е спряло и цигарите . Тогава повярвах , че това нещо работи втора стъпка повярвахме , че сила по висша от нас самите може да ни върне здравият разум всичко но не и аз . Тогава го помолих за помощ ето трета стъпка взел съм решение май незнам просто повярвах , че това нещо може да ме измъкне хванах се за сламка . Оттук натам са практическите стъпки . Описах си миналото и го споделих с него четвърта и пета сега продължавам всеки ден да си описвам нещата да си правя самоанализ 10 моля се 11 , 6 , и 7 . Опитвам се да споделям и с други . То много просто си е написано как точно се работят стъпките . Аз съм в самото начало и баш баш нямам голям опит по тях но се опитвам опитвам се да правя каквото пише и ми се казва от човек с опит . Не да разбирам а да правя . Виж ако наистина имаш желание да работиш по тях кажи може да се намери човек с повече опит . И след време да си създадете такава сбирка . То как работи програмата го има в голямата книга на АА тя така се казва книгата Анонимни Алкохолици . От там тръгва всичко от нея после се създава програмата на наркозависимите след време на комарджии . За всички зависимости . И работи значи то си го пише точно в главата как работи програмата в тая книга . Започва така . "Рядко сме виждали човек да се проваля ако стриктно следва нашият път . Не се възстановяват онези , които не искат или не могат да бъдат честни със себе си . " и т.н. товя рядко е трябвало да бъде никога но не е написано така за да не провокира хора да се издънят . Тя книгата е от опит не теория и дотогава не е имало човек , които да работи по стъпките и да се издъни така , че това нещо работи . И е измъкнало милиони алкохолици , и още милиони зависими от всякакви работи . Дори преяждащи но наистина аз не мога много много да споделя щото нямам много опит по тея стъпки . Но по принцип има сбирки по скаип ако искаш да се включиш някой път пиши ми на лична бележка и ще ти кажа кога са и как са . Там има повече хора дет имат опит по програмата и така . Извинявайте , че много се разписах но ... Лек ден без цигари на всички . И ще се радвам един ден да чуя за сбирка на зависими от цигарите . Дори сега се сетих вчера бях при една приятелка която не пуши от незнам колко де тя ми каза колко време беше но са поне 20 дни де може и повечко да са 40 бяха де . Та така ние с нея често си споделяме така . Ох пак се разписал лек и успешен ден на всички .



Тема Re: 110нови [re: koceto22]  
Авторneuspiala (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 16:05



Много ти благодаря за искрения отговор.Сега съм наясно ,че може и да има някаква надежда за мен/такава заклета пушачка съм,пък ми пречат/.Ще прочета от книгата ,за да преосмисля нещата за себе си.



Тема Re: 110 [re: neuspiala]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано24.01.09 00:00



Забравих да как работи програмата продължава и в глава шеста да деистваме , в пета са до четвърта стъпка . От пета нагоре са в да деистваме , а за дванаиста е цяла глава , как да работим с другите . Първа е в още за алкохолизма , и мнението на лекаря но те са повече за алкохола от там може да се вземе само , че зависимоста е и физическа болест , като диабета рака и всичко останало . Да и има физическо желание за пушене така да се каже . И , че трябва да се лекува по някакъв начин нали . Втора стъпка е в ние агностиците описана така и вече натам трета и четвърта са в глава пета . И после продължава както го казах нали. Лека вечер .





Тема 120нови [re: Hubris]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано31.01.09 16:51



ехе днес ми станаха 120 дни без цигара , това е яко дори аз не го вярвам . Четири месеца супер .






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.