Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 21.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 105  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано16.01.09 01:34



Сега навлизам в 105ият си ден без цигари . Да не съм ги спрял и няма и да ги спра просто не съм пушил толкова време , няколко дни преди да ги спра бях на планина , там свърших цигарите по рано защото едно момче нямаше и му дадох една кутия , а само да добавя на 27 години съм пуша над 20 години нямам спомени без цигара , та така и там последният ден останах без цигари в планината , нямаше от де да си взема а имаше някакъв християнски лагер и никой не пушеше а които пушеше се криеше де . И така тогава си казах това е знак ще спирам е предният ден си бях чистил едно място да ми е чисто там и събирах фасове и боклуци да ги изхвърлям . Та като тръгнах да спирам тогава цигарите и направо лазих правих военни тактики да си намеря някой фас и да не ме видят , няма да говоря е това съм аз така спирам цигарите , известно време след това се предадох не ми се бореше вече с цигарите , просто осъзнах , че ме контролират , че съм обсебен от тях , признах си го от сърце съжалих за това нещо , но осъзнах че нищо не мога да направя , тогава явно отворих вратата за някаква сила защото наистина усетих сила и , че тя ще ми помогне за цигарите , до днес и се доверявам , че и днес ще ме пази от тях , да и почнах и да работя по една програма щото аз съм зависим от бая работи , та така , обаче след 22 дена без цигара пак пропуших но след това отново се предадох , и това е значи това е предаваики се някак знам ли няма я тая натрапчива мисъл , постоянно да мисля за цигарата на моменти когато ми е много тежко се сещам , или когато се възгордея че аз го правя това пак се сещам за цигара и ми се допушва но не е същото вече , ей сега ще постна тук едно нещо дет превеждах вчера и то за капитулацията но за наркотиците те зависимостите са едни и същи . Е лека нощ на всички . И ви пожелавам 24 часа без цигари . малко смених тук някой думички ай лека нощ вече ...

13 Януари
Победа чрез капитулация .
“Помоща за зависимият може да доиде , едва когато признае пълното си поражение.”

Пълно поражение – отлична концепция ! Трябва да означава капитулация . Капитулация означава да се предам безусловно . Изходът от играта е да не се оставят резервни варианти . Вдигнете ръце и спрете борбата . Може би , това означава да вдигнем ръка на първата ни сбирка и да признаем , че сме зависими .
Как ще разберем , че сме направили първа стъпка , която ще ни позволи да живеем без цигари ? Знаем , че правеики тази гигантска стъпка , повече не е нужно да употребяваме цигари – просто днес . И само днес . Не е лесно но е много просто.
Работим по първа стъпка . Признаваме , че сме зависими от цигарите . “Една доза е прекалено много а хиляда са малко “. Убедени сме , че тази фраза важи за нас . Признаваме , че не можем да живеем нормално с цигари , под каквато и да е форма . Признаваме това , и ако е необходимо го казваме силно на глас .
Правим първа стъпка в началото на всеки ден . И само един ден . Това признание просто днес ни освобождава от необходимоста , да се възвръщаме към зависимоста си отново и отново . Капитулирахме пред тази болест . Излязохме от играта . Но предаваики се ние побеждаваме . И това е парадокса на първа стъпка : капитулираме за да победим , и капитулираики ние придобиваме такава могъща сила , каквато просто не можехме да си представим никога .
Просто за днес : Признавам , че съм безсилен пред зависимоста си . Ще капитулирам , за да победя .





Тема Re: 105нови [re: koceto22]  
Автор hubris (непознат)
Публикувано16.01.09 10:56



Чудесно написано. Браво!



Тема 110нови [re: hubris]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано21.01.09 01:05



110 сега преди час навлязох в тоя ден .

искрено си се радвам , за това дори цигарите ги чуствам някак си толкова далеч все едно никога не съм пушил . Точно това дет го пусках за безсилието , нали знам ли тая сила която усетих точно тая сила май ми премахна , натрапчивото мислене за цигари . Това е зависимост , има всякакви зависимости от дрога алкохол цигари компютри всякакви , това е натрапчивото мислене за нещо , това е неспособноста за живот без него , ами как мога да кажа , че ще спра нещо , ще контролирам употребата на нещо като , ако погледна истината се вижда , че то контролира мен ... Ужас направо ужас . Благодаря на тая сила , че и днес ме остави без цигари , аз съм зависим също и от наркотици и алкохол , и съм благодарен работя по една програма за възстановяване от тях . И първо така стана да остана без тях нали , и след това деиствах и с цигарите за това . Знам че програмата за възстановяване от наркотиците и алкохола по нея работят и зависими от всичко от хазарт такива дет преяждат от компютри и опитах да деиствам по същият начин и с цигарите . Ако някой иска да си осигури това да не пуши ден за ден със деиствие не само , както всеки път просто да си мисли , че ще спре ей така и няма да прави нищо да потърси някъде дали работят по програмата 12 стъпки или да влезе във форума на алкохолно зависимите там има няколко човека дет я работят за алкохола но могат да споделят опит как се прави , мога да кажа че двама от тях които познавам , са спряли и цигарите нали , точно те ми споделят и ми помагат да остана чист и днес от всичко нали . Та така името на играта е деиствие , както диабетика за да е добре днес си взима инсулина така и всеки пушач или зависим днес трябва да си вземе лекарството за да се възстановява . Ай лека нощ ...



Тема Re: 105нови [re: koceto22]  
АвторДok (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 15:24



Стига бе на 110 ден още ли си зависим,то май цял живот ще се мъчим...Аз съм на 22 ден,но промяна в силата на желанието няма,имам чуството че ми е отнет половината живот..започвам да се замислям има ли мисъл да се мъча години наред... и дали някога кошмара ще свърши и аз незнам как издържах 3 седмици чудо направоо...дай те кураж бе хора кажете че ще мине тая проклета зависимост...:( аз май и от физическата не съм се отървал :(



Тема Re: 105нови [re: Дok]  
АвторHubris (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 19:47



Спокойно, ще мине, издържал си най-трудното и гадното. Стисни зъби още малко , кажи си че си св достатъчно силна воля да се пребориш с тази гадост. Освен това си помисли стрували си да си се гърчил толкова време и да се откажеш.
Аре успех.



Тема Re: 110нови [re: koceto22]  
Авторneuspiala (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 14:08



Добре де четох 12 стъпки на АА,но не мога да резбера как се работи тази програма.Зная само че трябва да дойде моя момент и да се справя сама ,но все отлагам

.Та дай малко информация как се работи по програмата.



Тема Re: 110нови [re: neuspiala]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано22.01.09 14:57



Ами знам ли как работи то си има глава как работи програмата пак в книгана на АА аз просто се опитвам да правя точно това което пише в стъпките първа признахме че сме безпомощни пред цигарите и че живота ни е неуправляем , или ще напиша горе долу какво стана при мен . Значи ей така нали вече усетих , че не става няма накъде бях готов да направя всичко за да се отърва пред мен имаше един пример момче , което работеше по тези стъпки и вече над година не беше пипало нищо включително е спряло и цигарите . Тогава повярвах , че това нещо работи втора стъпка повярвахме , че сила по висша от нас самите може да ни върне здравият разум всичко но не и аз . Тогава го помолих за помощ ето трета стъпка взел съм решение май незнам просто повярвах , че това нещо може да ме измъкне хванах се за сламка . Оттук натам са практическите стъпки . Описах си миналото и го споделих с него четвърта и пета сега продължавам всеки ден да си описвам нещата да си правя самоанализ 10 моля се 11 , 6 , и 7 . Опитвам се да споделям и с други . То много просто си е написано как точно се работят стъпките . Аз съм в самото начало и баш баш нямам голям опит по тях но се опитвам опитвам се да правя каквото пише и ми се казва от човек с опит . Не да разбирам а да правя . Виж ако наистина имаш желание да работиш по тях кажи може да се намери човек с повече опит . И след време да си създадете такава сбирка . То как работи програмата го има в голямата книга на АА тя така се казва книгата Анонимни Алкохолици . От там тръгва всичко от нея после се създава програмата на наркозависимите след време на комарджии . За всички зависимости . И работи значи то си го пише точно в главата как работи програмата в тая книга . Започва така . "Рядко сме виждали човек да се проваля ако стриктно следва нашият път . Не се възстановяват онези , които не искат или не могат да бъдат честни със себе си . " и т.н. товя рядко е трябвало да бъде никога но не е написано така за да не провокира хора да се издънят . Тя книгата е от опит не теория и дотогава не е имало човек , които да работи по стъпките и да се издъни така , че това нещо работи . И е измъкнало милиони алкохолици , и още милиони зависими от всякакви работи . Дори преяждащи но наистина аз не мога много много да споделя щото нямам много опит по тея стъпки . Но по принцип има сбирки по скаип ако искаш да се включиш някой път пиши ми на лична бележка и ще ти кажа кога са и как са . Там има повече хора дет имат опит по програмата и така . Извинявайте , че много се разписах но ... Лек ден без цигари на всички . И ще се радвам един ден да чуя за сбирка на зависими от цигарите . Дори сега се сетих вчера бях при една приятелка която не пуши от незнам колко де тя ми каза колко време беше но са поне 20 дни де може и повечко да са 40 бяха де . Та така ние с нея често си споделяме така . Ох пак се разписал лек и успешен ден на всички .



Тема Re: 110нови [re: koceto22]  
Авторneuspiala (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 16:05



Много ти благодаря за искрения отговор.Сега съм наясно ,че може и да има някаква надежда за мен/такава заклета пушачка съм,пък ми пречат/.Ще прочета от книгата ,за да преосмисля нещата за себе си.



Тема Re: 110нови [re: neuspiala]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано24.01.09 00:00



Забравих да как работи програмата продължава и в глава шеста да деистваме , в пета са до четвърта стъпка . От пета нагоре са в да деистваме , а за дванаиста е цяла глава , как да работим с другите . Първа е в още за алкохолизма , и мнението на лекаря но те са повече за алкохола от там може да се вземе само , че зависимоста е и физическа болест , като диабета рака и всичко останало . Да и има физическо желание за пушене така да се каже . И , че трябва да се лекува по някакъв начин нали . Втора стъпка е в ние агностиците описана така и вече натам трета и четвърта са в глава пета . И после продължава както го казах нали. Лека вечер .





Тема 120нови [re: Hubris]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано31.01.09 16:51



ехе днес ми станаха 120 дни без цигара , това е яко дори аз не го вярвам . Четири месеца супер .





Тема Re: 110нови [re: neuspiala]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано07.02.09 15:16



Здравей неуспяла, някъде навремето четох че един върл пушач има по големи шансове да спре цигарите от един посредствен.И в двата случая говорим за зависимост но при първия случай е по лесно да се осъзнае че я има.Осъзнаването на проблема е и първото условия за де се успее да се премахне зависимостта.
Аз пушех до един момент по 5-6 кутии на ден.След като спрях алкохола пушех по 2 кутии и след време ги качих на 3 и после 4 кутии на ден.Не пуша вече над 9 месеца и ги спрях като пушех по 4 вече.Не мога да кажа че не пуша завинаги.Не пуша само днес и съм със ясното съзнание , че ако запаля една цигара и съвсем скоро ще пуша пак по 4 кутии на ден.За мен е по лесно да устоявам на моментното желание за първата цигара отколкото после отново да се мъча да ги спирам.Когато ми дойде мисълта за пушене ( а тя идва дори и след 9 месеца) не се заигравам с този импулс докато прерастне в непреодолимо желание а се старая да премахна веднага тази мисъл, да я изритам от главата си на секундата. Друго важно нещо е че не пуша защото това е подарък за мен и това е добре за мен.Преди докато спирах цигарите с мисълта че това е наказание никога не успявах.
Успех приятели.





Тема Re: 120нови [re: koceto22]  
Автор theteacher_ (непознат)
Публикувано19.02.09 13:30



120 дена и още броиш дните? Ти отдавна си непушач. Престани да се занимаваш с глупости и да броиш дните. Продължавай живота си напред, вече не ти се пуши. Мислиш си че ти се пуши но не ти се. Сигурен съм, че вече с лекота преодоляваш поривите си да запалиш. И недей с тази нагласа, че все някога ще пропушиш пак. Ще пропушиш само ако ти го пожелаеш, както и ще останеш непушач само ако ти го пожелаеш. Наистина, спри да броиш дните, това само ще ти напомня. Единственото което аз помня от времето когато пушех е последната дата на която запалих последната си цигара - вече над 5 години от тогава.



Тема Re: 110нови [re: puvpav]  
Автор Alex75 ()
Публикувано23.03.09 00:04



Ей, възхищавам ви се. Аз съм от върлите пушачи, дето не могат да спрат, а така ми се иска. Мразя ги тия цигари, пречат ми, но до там съм.
Само от мисълта да ги спра и изпадам в ужас. Браво на вас успелите :)



Тема Re: 105нови [re: koceto22]  
Автор banbinka (не е лесно)
Публикувано25.03.09 16:35



Здравейте,ако знаете как се радвам да видя тема за отказване от цигарите по 12 стъпки.Супер.


цигарите са зависимост както другите зависимости и дори най трудната за отказване (поне аз така си мисля ). Аз не пуша вече 10 дена,нищо не е ще кажат някои,но за мен всеки ден е нещо. Имам опити да ги спра около 120 и повече пъти и нищо.Почвам да ги сънувам,в главата ми винаги се върти тази мисъл за тях.Постоянно ме преследваше
Накрадко какво се случи с мен.Прочетох книгата на Аланк Кар (той също пише и за зависимоста от алкохола ),после ми се наложи да прочета и ГОЛЯМАТА КНИГА 12-ТЕ СТЪПКИ.Чудото стана.Този път не се чувствам като предишните,никакви мисли постоянно не ме преследват и не сънувам цигари.Все едно никога не съм пушила,и навика да държа нещо в ръката като чели го няма или поне не го усещам така силно и постоянно.Тествах се в напрегнати ситуации и там нищо .пушат пред мен (но не и в нас) ,пак нищо.Незнам какво стана но някой ми помогна.Някой който винаги ме оставя да си счупа главата и когато добре си я размажа ме вдига и ми помага

Коце много се радвам че постави тук 12 стъпките срещу никотина.НИКОТИНА Е ЗАВИСИМОСТ И ТО МНОГО СИЛНА.Пробвайте следното
ПРАВЯ ТОВА ОТ КОЕТО СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ А НЕ ЗАЩОТО СЪМ ЗАВИСИМ

П.С. Днес съм решила да не се задушавам , утре ще го мисля като се събудя



Тема Re: 105нови [re: banbinka]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано20.04.09 07:47



Днес стават май 200 дни точно откакто не пуша така ги преброих незнам. 2 Октомври миналата година ми беше първият цял ден без цигара а последната ми беше към 11:30 предният ден. Спомням си как седяхме след сбирка на АА в болницата в раднево и си говорихме с едно момче с по голям опит от мен и той ми сподели как ги е спрял и ................ Та така благодарен съм и за този ден, че станах и не пуша... Тъй ми всеки ден може да пропуша и си го знам. И ни най малко не ме тормози това ха ха. Колко пъти съм чувал не го мисли само се тормозиш глупости ха ха да не съм мазохист. Да че ми го казват и хора, който още си пушат... Наистина пожелавам успех на всички с тези цигари наскоро много ми се допуши. Бях в ареста в софия за изясняване на нещо и ме държаха 24 часа накрая гледах някакви фасове там по стъклото и изведнъж си помислих, че сега да запаля една цигара да се поуспокоя да усетя топлината, но се усетих, че само искам да се облекча по някакъв начин. Та така наистина рядко ама много рядко ми се пуши, особено ако си деиствам по програмата. Тук ще постна едно от тези дет се опитвам да превеждам това е за алкохола но, ако някой иска може да си смени алкохол с цигари. Ако има истинско желание човек и търси начини съм сигурен, че ще го направи...


Ново въздеиствие.

“Имахме необходимост да сменим жизнените си стереотипи, който ни разрушиха.”

В ранното детство повечето от нас бяха способни да са щастливи, удивлени да отдават и получават любов без никакви условия. Когато започнахме да пием, се повлияхме от влиянието, което навлезе в живота ни, и бавно ни лиши от способноста да правим всички тези неща. Колкото повече слизахме по пътя на алкохолизма, толкова повече се отдалечавахме от удивлението и радоста.
Този път не беше минат от нас за един ден. Но независимо от това, какъв беше ние доидохме в Анонимни Алкохолици с твърде много проблеми, не просто химическа зависимост. Влиянието на алкохолизма се отрази във всички сфери на живота ни.
12 Стъпки правят чудеса, това е вярно, но тези чудеса не стават за един ден. Нашата болест бавно но сигурно спря духовното ни развитие. Възстановяването оказва на нашият живот съвършенно ново влияние. Имайки такъв източник на сила, като Братството и духовното развитие, ние поглеждаме към нов здрав образ на живот.
Тази промяна, не идва “просто така”.Но, ако ние деистваме, ще усетим влиянието, което АА оказва на живота ни. След време ще усетим промяната в своята личност. Тази промяна наричаме възстановяване. 12 Стъпки ни дават програма, с помоща на която ние връщаме в своя живот радоста, удивлението и любовта.

Просто за днес: Днес ще се оставя на новото влияние на духовната сила, която АА внесе в живота ми. Ще работя над следващата стъпка в моята програма.

Лек и изпълнен с много усмивки ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.