Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 01.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Как да се реши проблема с пафкането, а?  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 17:33



Напоследък много мозък се изля в разни тъпи спорове по разни тъпи теми, та 'зех да се чудя как я виждат хората тая работа със справянето с проблема пафкане.

Отсега смятам, че пътя на забраните не е начин, то е като да съм лекар и да ми дойде някой с жълтеница, да му прасна един фондютен и да извадя едно огледало, да му 'покажа', че е здрав и да му бия шута.

п.п.
Ако някой тъпак 'земе/реши да се обърка и почне да пише как 'ше се справяме с пафкачите няма да е добре дошъл и да не мрънка, кат' го прекълцам.



Тема Re: Как да се реши проблема с пафкането, а?нови [re: Eмo]  
Автор kent (елф)
Публикувано01.02.07 20:08



..надали ще се реши в Бг, поне скоро. Мен лично като гвоздей в мозъка ме човъркаше и изплашения плач на щерката, като току се беше научила да чете....
Тя: -Тате, скоро ли ще умреш? Какво ще правим с мама без тебе

...каза го съвсем спокойно....
Аз: - Що, бе?
Тя: - Ми тука пише /на цигарите/ тютюнопушенето убива....личицето се смръщи, почва да плаче...
Аз:.....
Май тогаз нещо ми щракна в тиквата...беше преди две години

С две думи - първо..въпрос на личен избор. Второ .... Децата ще са по-мъдри от нас и надали по тяхно време БГ-то ще гони мрачните рекорди на брой пушачи, честота на ССЗ и прочие съмнителни екстри....



Тема Re: Как да се реши проблема с пафкането, а?нови [re: Eмo]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 08:51



Абе пушещи братя, никой не иска да ви беси и коли на площада. Искаме като непушачи да не пушите около нас. Като искате да се тровите, да мрете и тем подобни - правете си го у вас. А ако не искате - санкции, високи цени на цигарите, тотална забрана за пушене на обществени места и това е. След като никотина ви е повредил мозъка трябва силово да ви ограничават. Като не ви достига да се съобразявате - ще ви се наложи и толкова.

Жоро



Тема Re: Как да се реши проблема с пафкането, а?нови [re: Joro]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано02.02.07 10:44



Сега не си в България. Говори на пушачите до тебе, не на тия дето са далече. Те не са до теб да ти пушат и без друго.



Тема Решениенови [re: Ognen_Demon]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано02.02.07 10:54



Проблема с пафкането се решава просто (но не лесно) -- с мерак. Но не мерак на никога не пушилите (като Жоро), а мерак на пушачите.

Никога не пушилите като не могат да проявят толеранс към проблем за който нищо не знаят, поне да не се обаждат неподготвени.





Тема Re: Как да се реши проблема с пафкането, а?нови [re: Joro]  
Автор motle ()
Публикувано02.02.07 11:11



ако искаш да знаеш (риторично де), зависимостта от никотина е едно на ръка; ако някой пушач е на цигари от само тютюн или на "купешки" - сигурно има разлика, и тоя с купешките е още по-зависим, т.е. не се знае какво слагат още
загрижили се управляващите за хората...; и хем печелят на наш гръб, хем уж забрани - ти на кой свят живееш? може би си много млад, щом си толко наивен и вярваш добрите им намерения; хем ти завиждам, хем ми е истински жал, но естествено не ти пожелавам такива разочарования (на теб и другите несблъскали се);
те така си ни отглеждат - както пушачите, така и пациентите на официалната медицина и на фармацефтичните компании - сещаш ли се - като в "Матрицата", и теб също с нещо и за нещо си те отглеждат
айде и аз малко да подрънкам, стига толко



Тема Re: Как да се реши проблема с пафкането, а?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Hani_G (непознат)
Публикувано02.02.07 11:47



еми то до мен няма :) иначе разбира се че ще им кажа.



Тема Абе аре фак оф!нови [re: Joro]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 14:11



Теб май пак те присърбя за една родна, а . . .



Тема Re: Как да се реши проблема с пафкането, а?нови [re: Eмo]  
АвторEйнджъл (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 14:12



Здрасти бате Емо!
Не искам да се заяждам с теб, нито с хората тук, само давам мнението си, а то е че проблемът с пушенето в България няма скоро да се реши, макар че храних някакъв слаб оптимизъм.
Питаш ли се защо правителството не прие препоръката на ЕС, а? Ами защото в тоя така наречен наш парламент има мнозинство една партия (няма да я споменавам коя е, за да не ме обвинят пак в нещо, вие си знаете), която има акции в Булгарташак и е заинтересована тютюневата продукция да се продава, без да ги е грижа за населението дали ще живее или ще мре, важното е те да печелят, продавайки дрогата си. Продължават да се наливат пачки в бюджета на Булгартабак, като ощетяват другите области, включително и здравеопазването. Само в нашата страна може да съществува такъв абсурд тютюнева компания да стимулира хората с награди, за да купуват гнусната им продукция. Защото, ако въведат закон, който забранява пушенето в заведенията, не собствениците на заведенията ще пострадат, а производителите! Хората пак щяха продължат да ходят по заведения, да пушат по-малко, предимно в къщите си. Много щяха да откажат цигарите. Но сега – сега пак си продължава по старо му – пушачите ще си пушат, ми защо да спират когато навсякъде е разрешено да се пуши?! Що да отказват цигарите, когато колегите и приятелите им пушат!? Дори част и от тия, които са отказали пушенето ще си кажат, а бе защо пък да не си пална пак – я гледай, ами те цигарите евтини, Булгартабак и награди раздава, що да си мъча аз душицата и не взема пак да запаля!? Пушачите ще продължат да тровят и нас непушачите – я, па тия шепа народ, превъзнесен и капризен, дето иска да си диша чист въздух. Къв` чист въздух бе, гледай колко коли, колко пушеци, тоя нек`в на мен ще ми прай` забележка. Ше ми вика, че му смърдя, я да зема аз да го осъдя за тая та работа, иска да си гася фаса и ме обижда тъпака му с тъпак!
Така, че Емо – пушенето освен, че е индивидуален, е и социален и обществен проблем. Ако обществото приеме, че не трябва да се пуши на обществени места, ако имаше повече информация по медиите относно тютюнопушенето и това което то причинява на здравето, пушачите постепенно ще намалеят. Защото истината за това, което цигарите причиняват на активните и пасивните пушачи трябва да се каже в очите, колкото и да е грозна тя. Повечето може да го отминат с насмешка и с думите „не ми пука!”, но ще има и такива, които ще се стреснат и ще вземат някакви мерки. Да, трябва да се направи нещо, ето тук трябва да помогне обществото. Но засега обществото не прави нищо или прави точно обратното по този въпрос.
Заведения пушачи / непушачи – не, такова нещо в България няма – тук заведенията са само за пушачи! В която и сладкарница или малко заведение да влезеш, примерно 10 маси за пушачи, 5 за непушачи и всички дишат дима. Няма отделни помещения, пък за вентилация да не говорим. Затова заболелите в следствие на цигарите в са толкова много и ще се увеличават. Затова има толкова много деца с дихателни алергии. А да не говорим за здравеопазването – 30 % от лекарите в България са пушачи. (в Европа са 2 %). Има дори и такива, които все още си пушат дори в кабинетите, където приемат пациентите. И такъв лекар да те лекува...
Кент, много ми хареса поста ти. Между другото станах свидетел в парка на нещо подобно. Едно момченце сричаше надписа върху цигарената кутия, явно току що купена, и плахо попита майка си – Ама, мамо тук пише, че се умира от това...
Е, все някой ги чете тия надписи





Тема Интересен анализ,нови [re: Eйнджъл]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 16:27



Булгартабак лобира на държавно ниво, нормално. Има напредък, точно така, проблемът е обществен. Обсъждане на това колко е труден и личните ни прогнози са абсолютна загуба на време, затова предлагам да мислим как да се реши.

Абстрахирайки се от отчаяният ти увод, стигам до момент, в който смяташ, че е удачно да се покаже по-натрапчиво до какво води тютюнопушенето, какви са последствията за здравето. Аз мисля, че това ще има разнопосочен ефект, който като цяло няма да доведе до редуциране на пафкането, вследствие на отказали се от цигарите пафкачи. Ефекта ще е минимален за сметка на допълнително изостряне на отношенията пафкачи-непафкачи, което ще доведе неминуемо до девиантно отношение на всяка от групите към проблема или това е пак състоянието, в което сме в момента и търсим начин да променим.
В крайна сметка, ако така можеше, надписите върху кутиите с цигари отдавна да са оправили 'нещата'.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.