Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 22.05.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Що само 10 кинта,нови [re: Joro]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 19:11



да стане 100, или направо 1000 лева, абе да се резне табакът и това е, а?!?. Как да не започнеш нелегална търговия с тютюн, тогава! Аз не бих се удържал, к'ви са последствията от 'сухия режим' в щатите, сигур пиячите са спрели да поркат, може би!?!?

Без майтап, със забрана и нереално виоки цени се отваря една врата, 'дето по-добре даже да не знаем к'во има отвъд, с две думи - не става!



Тема Re: Що само 10 кинта,нови [re: Eмo]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано10.04.07 09:43



Интересно как тези методи се прилагат по целия разумен свят, пък тук все се намират умни глави, които да спорят...



Тема Re: Що само 10 кинта,нови [re: _Memo_]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано10.04.07 10:28



И между другото, ето още една доста удачна мярка, която скоро се надявам да бъде приложена и у нас.

Редактирано от _Memo_ на 10.04.07 10:31.



Тема Добре бе . . . .нови [re: _Memo_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 11:03



приложи ги, оооо разумнио, дреме ми на шмайзера, ти пък к'во си губиш времето в тоя форум, отивай да прилагаш к'вото си искаш, к'во ми обясняваш, к'во се мотаеш тук, айде действай, като си толкова разумен.

Да те и в политишъна келяв, десет пъти безпределно ясно ти зададох един и същи въпрос (имаш ли/гледаш ли аквариумни риби) и десет пъти се въртя като гъз в коприва, накрая мазно обясни, че си предпочитал да запазиш отговора за себе си. Ти си некъв неуверен тъпак, който само гледа да придиря докато седи отстрани, ама не и щом става дума за него, 'ми 'пай си и тъпите мнения за себе си, щом това дали гледаш аквариумни риби е твърде личен въпрос за теб.



Тема Re: Добре бе . . . .нови [re: Eмo]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано10.04.07 14:15



Емо, брат, държиш са като малоумен човек... ама формено малоумен



И между другото, според мен, ти не си за тоя форум... Според мен, не си за никой форум... Там закъдето си няма форуми, малоУмни ми друже

Бъди здрав!



Тема Re: Добре бе . . . .нови [re: _Memo_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 16:34



Виж бате, разбирам че си в кризата на втория месец, но не е редно да подкачаш в крайности, да фърляш епитети и да се усукваш на елементарни въпроси. Аха, разбрах, ти си против 'глупаците без спирачки', тия 'спирачковите' ги търпиш, ха, ха, ебати тъпните. Смех.

[url="http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=smoking&Number=1947041734&page=0&view=collapsed&sb=5"]Тук твоето съвсем първо включване във форума, [/url] смех страшен! Позавъртял си се на около 180 deg от тоя пост, ама лошо нема, секи си показва най-хубууто, нали!



Тема Re: Добре бе . . . .нови [re: _Memo_]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 16:46



Чакай, че ме разсмя та забравих да те питам как според теб да се реши проблема с пафкането, щото съм сигурен, че си пропуснал заглавието на темата.

Ама да знаеш, че ме интересува к'во мислиш извън слабата ти мотивация във втория ти критичен месец на непушач. Ако можеш да се абстрахираш от уменията ти да ползваш търсачките и от желанието си да доминираш чрез обиди и квалификации и да напишеш нещичко полезно. Пропусни примерите и аргументите от 'останалите' страни, 'европейските' страни и други очевидно неприложими практики, благодаря.



Тема Re: Добре бе . . . .нови [re: Eмo]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано10.04.07 17:58



Не разбирам, защо си мислиш, че съм се извъртял на 180 градуса?
Аз все още си стоя зад думите! Мнението, което съм изразил, в посочения от теб линк, е провокирано от раздразнението ми от някои пъпчиви недорасляци, които бяха писали, че пушачите трябвало да се убиват... И преди съм писал и сега ще го направя, надявам се за последно и се надявам малко от малко да ме разбереш - нямам нищо против пушачите (най-малкото би било лицемерно, имайки предвид че доскоро и аз пушех), пушенето си е въпрос на личен избор. Който иска да пуши, нека пуши! НО който иска да не пуши, трябва да има също такава свобода така, че да не го прави (това се опитвах да ти изясня в темата за заведенията)... Наистина, не мога да разбера на такъв голям идиот ли се правиш, че не можеш да разбереш какво ти пиша и зацикляш в помията; дали наистина си малоумен (както обичам да казвам); обичаш да провокираш хората без значение какво ти казват; афектиран си по някакъв начин и ти пречи да възприемаш мненията обективно (казвам обективно, защото не те карам да си съгласен с мен, но ти явно просто не четеш какво пиша)...

Относно мотивацията ми и критичните ми месеци, прав си не ми е леко, но не ми е и чак толкова тежко, но друго тук е важното, всичко това, което съм написал съм го мислил и много преди да реша да спирам да пуша, не съм от хората, които като правят нещо носят вода от девет долини само и само да си оправдаят действията и респективно, когато се захванат с нещо ново отричат стартото и т.н.... Нека сме живи и здрави, пък ще видим, кой докъде ще я докара, че тая работа си е баш като с наркоманите, където няма бивши.

За мерките, хората са се изказали, писал съм и аз по други теми, че по разумния свят има много мерки, от които не е проблем да се съберат най-добрите практики и да се приложат в нашите условия.
Тези, които на мен лично ми се виждат най-ползотворни са:
1 - забрана на пушенето по обществени места (офиси, ресоранти, административни сгради), с изключение може би на някои нощни заведения (и това може би). (тази стъпка дори и да не откаже пушачите от цигарите със сигурност ще намали доста броя на изпушените от тях цигари, което пак е стъпка напред)
2 - увеличаване цените на цигарите, примерно 5лв на кутия според мен, ще е достатъчно, за да се намали поне наполовина процентът на децата, които пропушват в училищна възраст, понеже най-малкото няма да имат възможност да си го позволят.
3 - държавата да спонсорира (може да задължи тютюневите фирми да дават пари за това) кампании, които да разясняват вредата от пушенето, така че когато започваш да си наясно, какво точно би станало с организма ти (като например снимките върху цигарените кутии на бели дробове на пушачи или каквито и да са там поразени органи), това със сигурност би имало голям ефект.

П.С.
Не съм ползвал търсачки, никога не съм имал и за цел да доминирам с обиди (за кратка справка на обидите, виж своите мнения).
За жалост всички примери са въведени от останалите страни, които ти наричаш "европейските" (между другото Сингапур не е европейска страна

)
Според мен практиките са напълно приложими, стига да има воля да бъдат приложени. Ние не сме някакъв богоизбран народ, който не може да спазва правила - няма такъв народ - има хора, които не могат (нямат желание) да прилагат законите.

Жив и здрав бъди



Тема _Memo_ snimkite sa mn qki !нови [re: _Memo_]  
Автор Hani_G (член)
Публикувано11.04.07 01:21



dano i v ES da stanat zadyljitelni... a markata na cigarite da q napravqt mnogo po-malka otkolkoto e sega



Тема Re: _Memo_ snimkite sa mn qki !нови [re: Hani_G]  
Автор _Memo_ (s.argento)
Публикувано11.04.07 09:43



Така е, снимките са много по-въздействащи от каквито и да било надписи. А и за марката си права, че е удачно да бъде правена по-малка, защото в крайна сметка марката не е толкова, важна, хората трябва да знаят, че няма марка, която може да те предпази от рака.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.