Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 14.06.24 
Здравна
   >> Тютюнопушене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Това работи 'железно'!нови [re: kent]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 16:37



Предпазване от пропушване, останалото времето го оправя. Това работи при всеки родител, независимо от това дали пуши или не.



Тема Re: Абе аре фак оф!нови [re: Eмo]  
Автор Hani_G (непознат)
Публикувано02.02.07 20:32



Емо май тебе като не си вземеш никотиновата доза на агресия те избива.... !



Тема Ей . . . ,нови [re: Hani_G]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 21:25



.



Тема зарежинови [re: Eмo]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано04.02.07 15:21



Емо зарежи. Всяко мнение тип "обществото нищо не прави" и "вие тровите пасивните пушачи" се убеждавам че почти винаги е от човек тип "незнам сега в коя дупка да си бръкна и понеже ми е криво ще плюя пушачите".

Отказването трябва да стане отдолу нагоре - от потребителите към производителите. Демек - няма потребители - закрива се пазара. За това е нужно съзнание първо че сам си вредиш като пушиш. Аз съм осъзнал и вие също. Няма да сме последни това е сигурно. Но вече ми писва да обяснявам на разни никога не пушили. И мен ми е криво - вече и аз съм от пасивните пушачи, но поне знам за кво иде реч. Останалите май си плачат за едно е*ане в г*за.





Тема Резирекшън!!!нови [re: Eмo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 22:17



Нищо не съм забравил, помпайте хилавата тема, изливайте хайвер, имаше много лешпери, никой нищо смислено не написа, сега му е времето!!!



Тема Az sym za zabrana !нови [re: Eмo]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 01:32



tova e edinstveniq nachin...



Тема Re: Az sym za zabrana !нови [re: Joro]  
Автор джy (една такава)
Публикувано03.04.07 16:17



Не става със забрана. Кофти, ама не става. Като беше забранено да се пуши в училище - какво? Пушехме в кенефите. И какво ни правеха, като ни хванеха? НИ - ЩО. Едни комсомолски съвети, едни глупости... Много страшно! Спрях ли да пуша тогава? Не.
Решението е вътрешно. Осъзнаване се нарича.
Може би единственият изход да се повлияе по накакъв начин на всеки пушещ, за да стигне до някакъв такъв извод, е да има наистина повече информация. Но трябва да е кампанийно, масово и агресивно, както ни убеждават да използваме Бонукс, например, а не да ми лепят по кутиите с цигарите надпис, че ще умра по-бързо от другите, щото кой ги чете тия глупости?
Трябва да се вдига повече врява - както сега се прави това с медицинските ни сестри или с "... искам да стигна жив." И аз искам да стигна жива до 80 г. Взех си решението и спрях да пуша. Не знам дали ми е достатъчно обаче.
Мисълта ми е , че трябва да има организираност, но не ми е ясно дали има някой, който би се заел с тази дейност - тя изглежда толкова идеалистично в очите на голяма част от населението.
Щото инвеститорите в този гаден бизнес кой може да ги пипне, а?
Много е неравна битката, затова и никой не се заема насериозно. Малко стикерчета по кутиите, един билборд пред ЦУМ и стига толкоз. Предупредени са пушачите...
Въпреки, че съм оптимист за повечето от невъзможните неща в живота, не мога да видя ясно как точно да се справим с проблема и това е доста тъжно всъщност...

...И да се удавиме -
няма да се даваме!...


Тема Re: да се работи на всички равнищанови [re: Eмo]  
Автор novavkluba (но с опит)
Публикувано03.04.07 23:25



На първо място - забрана за пушене на обществени места и Забрана на рекламите- то е ясно че за пушещите от 10 години няма да има ефект, но трябва да се мисли и за тия след нас- сега посягащите към цигарите.
Не съм съгласна с Джу- да, беше забранено пушенето около училището и пушехме по- малко. Ти минавала ли си скоро около някое даскало- около 50 ученика на възраст от 13 до 18 години са се наредили като врабци на оградата да изпушат по една цигара и то забележи в малкото междучасие.
Та, по темата - да не се дават по телевизията пушещи хора, а филми и предавания без цигари.
На следващо място - поскъпване на цигарите.
След това- показване на реалната вреда от цигарите- какво ти причиняват.
После- реклама срещу тютюнопушенето.
Мисля, че има и още начини, но засега въображението ми стига дотук.
С една дума трябва да стане като на запад- непушенето да е символ на здраве и щастие.



Тема Re: да се работи на всички равнищанови [re: novavkluba]  
АвторJulia (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 13:36



"С една дума трябва да стане като на запад- непушенето да е символ на здраве и щастие"
Не е само това - не можеш да си позволиш даже навън пред офиса да пушиш, гледат те накриво. Ако случайно си шеф, още по-лошо - разваляш си репутацията.



Тема emi da stane po 10lv kutiqta...нови [re: Julia]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 01:42



i da vidim koi shte pushi :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.