Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 01.05.24 
Здравна
   >> Множествена склероза
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Неефективност от прилагане на Метилпреднизолон?нови  
Автор s_msМодератор (член)
Публикувано30.01.11 18:36



Случвало ли Ви се е при пристъп и прилагане на Метилпреднизолон да не получавате подобрение?


Какво се прави в такъв случай? Има ли друго лекарство което се прилага в този случай, или дози по-големи от 500мг?



Тема Re: Неефективност от прилагане на Метилпреднизолон?нови [re: s_ms]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано01.02.11 09:32



На мен ми вливаха по 1000мг. на ден три дни, после в намаляваща прогресия с последваща опашка от хапчета. Причината беше загуба на зрението в дясното око. Вливанията започнаха на втория ден от влошаването. В момента на започване на вливанията имах 60% зрение. На четвъртия ден беше 0. Това беше 2006-та. От тогава зрението ми се възвърна до 5%, периферното субективно усещане-повече. За мен терапията беше неуспешна на първо гледане, но пък никой не може да каже без нея какво можеше да стане. От тогава съм на Копаксон и съм доста добре, като се махне неудобството, че нямам стерео виждане понеже съм с едно око



Тема Re: Неефективност от прилагане на Метилпреднизолон?нови [re: s_ms]  
Автор stefo1977 (минаващ)
Публикувано02.02.11 19:04



Последните 2 пристъпа ме лекуваха с вливания по 1000мг, със Солу-медрол,което по своята същност е метилпреднизолон,но нямаше голям ефект.Откакто ме лекуват с него е така,коренна разлика със самия Метилпренизолон.Всъщност това може да се обясни и с цената му- 16-17 лв за 500мг спрямо цената на Метилпреднизолон- 80-82 лв.





Тема Re: Неефективност от прилагане на Метилпреднизолон?нови [re: stefo1977]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано03.02.11 16:55



да има нещо такова...и на мен ми направи впечатление....SOLU MEDROLA е доста по евтин...и според мен също с по-малка ефективност....


Лошото е че по складовете се предлага само той...SOLU MEDROL....


За ниската ефективност спрямо МС съдя и по липсата на страничните ефекти...

Няма да се учудя и това да е поредното МЕНТЕ в България....за наше огромно съжаление....





Тема Re: Неефективност от прилагане на Метилпреднизолон?нови [re: s_ms]  
Автор stefo1977 (минаващ)
Публикувано03.02.11 19:09



По складовете има само Солу-медрол,защото болниците закупуват само него поради много по-ниската му цена спрямо тази на Метилпреднизолона.Поради липса на заявки и поръчки за Метилпреднизолон, "Соффарма" го е спряла от производство.



Тема Метилпреднизолон?!?!?нови [re: stefo1977]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано04.02.11 03:09



Много неприятна новина...трябва да потърсим...може все пак някаде да има останали количества...

Аз лично имам две апмули по 250 мг със срок на годност 2014 г

Надявам се да има непродаден в някой склад... :) Ако намеря ще пиша...



Тема Цена ?!?нови [re: stefo1977]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано04.02.11 03:11



А на какво се дължи драстичната разлика в цената?

А като съдържание каква е разликата?


Аз лично на много места съм срещал инфо, че и SOLU MEDROL-a може да се ползва при МС...даже и на неговата си листовка пише...



Тема Re: Цена ?!?нови [re: s_ms]  
Автор stefo1977 (минаващ)
Публикувано04.02.11 21:30



Виж 1-ят ми пост,там ще откриеш отговорите





Тема Re: Цена ?!?нови [re: stefo1977]  
Автор s_msМодератор (ентусиаст)
Публикувано05.02.11 05:10



Четах инфо относно съдържанието на двата продукта...не намерих разлика....


На какво ли се дължи различното действие ?!?!?





Тема Re: Цена ?!? [re: s_ms]  
Автор stefo1977 (минаващ)
Публикувано05.02.11 17:31



Предполагам разликата идва от качеството на самите съставки...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.