Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема баси  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.09.15 20:59



добре си бях преди, като не четях новините, а и в 40-50 като не влизах. защо ми трябваше да си занимавам мозъчната кора с неща, от които не разбирам. леко безпокойство навлезе в мен.
паника-паника, тук - смут

вие какво мислите за новия свят на старата Европа? щеше ми се да прочета живеещи в Германия- Изрода и Прасето.

*то не стана ясно от какво се смути моя милост- от ордите бежанци. а колко много ми ареса един коментар, после още един. "Всяка нова демикрация = мнооого имиграция. Само онез у белата къща да не решат да ''демократизират'' китай че тогава че я втасаме....." и "Интересна работа! Докато Ирак, Сирия и Либия ги упрявляваха "кървави" диктатори.. българите отиваха да правят пари там, а тамошните идваха само като студенти в България или пък да чукнат нещо бяло!
От както ги демократизираха и освободиха.. неможем да се отървем от емигранти! Като хукнаха да бегат от тая демокрация не можем да ги спрем!"

може малко по бабешки да разсъждавам, ама право думат хората...


А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 25.09.15 21:06.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.09.15 14:26



някакси правя паралел с непоискатана помощ и съвет... да накараш насила една популация да се промени по твоя модел /без да засягаме, че тая популация стои върху несметни богатства, примерно, нали, хуманна ни е и предната и задната мисъл/, накрая изяждаш четвъртития и страдаш барабар с облагодетелствения от твоята помощ...


а тук няма никой вече. Светлеее помагай, душо

говоря си сама тук
байдъуй, мен редовно не могат да ми запомнят името в реала и често ме кръщават на "Светла" ненам що така

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано26.09.15 19:47



Защо не се престрашите и не представите вашите политически идеи в 40-50? Намирам ги за много интересни.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.09.15 21:04



А, не вярвах, че ще се зарадвам на Вашето присъствие

чувствам се досущ като оня дето си говореше с топката Уилсън. В смисъл, като на самотен остров

А по темата- нямам политически възгледи, но там (40-50) си харесах двама анализатири- на противоположни позиции, ама май не точно, но единия е много интересен засега. Както и да е, няма какво да се престрашавам, даже се въздържам да не пропиша там. Не искам и последната крепост на свободния дух да падне

Вие как я карате иначе?

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано26.09.15 21:57



Четох многократно вашата тема. Не искам да съм на мястото на бъдещите ви опоненти. Но помислете, защо трябва да се хабите с политика, тя е за стари и болни хора. Вие интересувате ли се от извънземни? Тук има клуб за нло, където можем да говорим на спокойствие.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.09.15 22:32



Да не сте пиян, господине? Може да съм стара и болна, но не съм двойна! Амаха

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано26.09.15 22:38



Не разбирам вашите скрупули.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.09.15 22:46



Ако не проговориш разбираемо, ще отплувам на лодката, с която те доведе водата и ти оставаш тук сам с уилсън. Избирай

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано27.09.15 00:36



Добре. Кой от вас двамата е с по-големи цици?



Редактирано от prekrasenden на 27.09.15 01:19.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано27.09.15 09:28



Момент! Обещаваш ли да си добър с Уилсън?



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано27.09.15 14:19



Чакай, не съм гледалфилма

Сега сигурно ще свърша тая работа.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано27.09.15 17:54



гледаш ли, гледаш ли, прекрасний?



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано27.09.15 18:04



ей, мазния арабин за каква работа се фана първом като пример- "if you kill, do it properly"...the Prophet said...и веднагически следва този пример. мчи те органически са сбъркани, мамка му

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано27.09.15 19:54



:) Може би беше проява на хумор, поне ми се видя умен човек. Или пророкът да се е шегувал, както Ошо често се бъзика. Друг въпрос е, че част от мюсюлманите са оперирани от хумор и приемат такива неща буквално. Това е, трябва да се работи здраво, иначе човек започва да мисли в глупости, и ние сме така


Изгледах филма. Хареса ми. Но по тая тематика може да се направи нещо мнооого интересно, да се откриват разни неща по острова, храни, растения, малко земеделие примерно, постепенно да се разгърне цял отделен свят и да е приятно. Да си построеше навес нещо, къщичка, щеше да е много яко, поне за мен. А в случая героят през повечето време откачаше, защото така и не свикна с мястото, мислеше само как да се махне и се мъчеше. Това ми е забележка малко нещо. Но бива, бива.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано27.09.15 20:23



като изключим музиката и изкуствата и всичко ценно, имам лични наблюдения от араби. въобще не ме вълнува каква вяра са- всичките са мазни и лицемерни с нас! християните и европейците. ама и между себе си са гадни, но като имат около тях друговерци автоматично забравят враждите и са единни срещу нас.
арабска хитрост- точат се като свински черва. приобщиш един- идват още много така, на индианска нишка като че ли и докато имат полза от теб- са с усмивки стокарата.
преди години като играех в нета имах едно приятелче от кувейт. родителите му разведени, то първи син на баща си... много ми е разказвал за битието им, ама не като за пред чужденците, а едно-към-едно с реалността му. споделяше момчето /20 годишен беше тогава/ тогава разбрах едно нещо- арабските жени са много гадни, защото са притискани и мачкани от обществото /абе от семействата си първо/, нищо че имат емнайсет права, видиш ли... това се отразява на самите им характери. колко омраза и ненавист имат в тях, не е истина. това европейците не можем да си го представим даже.
отнесох се.

това на самотен остров да си построиш рая, ама трябва много да не обичаш хората, нали. аз ще полудея там, няма ли на кого да надувам главата- заеби.

освен това ми идва малко тясно и монотонно.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 27.09.15 20:25.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.09.15 21:10



*то не стана ясно от какво се смути моя милост- от ордите бежанци. а колко много ми ареса един коментар, после още един. "Всяка нова демикрация = мнооого имиграция. Само онез у белата къща да не решат да ''демократизират'' китай че тогава че я втасаме....." и "Интересна работа! Докато Ирак, Сирия и Либия ги упрявляваха "кървави" диктатори.. българите отиваха да правят пари там, а тамошните идваха само като студенти в България или пък да чукнат нещо бяло!
От както ги демократизираха и освободиха.. неможем да се отървем от емигранти! Като хукнаха да бегат от тая демокрация не можем да ги спрем!"


- Много опростено мислене на този коментатор, което пък на мен не ми харесва. Кат некой дърт комунист на лозунгарство го е ударил: "Всяка нова демикрация = мнооого имиграция. По безсмислие се равнява на култувия комунистически лозуннг: "При капитализма човек експлоатира човека, а при комунизма е обратното"
... /Опонирам ти политически

/
Ама Вие на циите преминахте та незнам...



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано28.09.15 21:24



Здравей Опоненте!


Ама утре ще изложа бабешките си съждения, но много моля- никога не съм харесвала комунизма и капитализма. Не ме обърквай, мойта модна линия е изчистена от финтифлюшки и само коментирам човекопотока. Има ли такъв-има.
Лягам и умирам сега. И утре е добър ден за опониране

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.09.15 21:49



Само да кажа, че и на мен сагата с наплива от имигрантите хич не ми харесва и съм за затваряне на границите или поне доста по-строг контрол.

Но по принцип като се замислиш, кой хуква да ходи там където е лошо и гадно - никой? Всеки гледа да отиде на по-добро..... Значи къде е по-добро?
Що от всички маймунски, талибански и всякакви други страни бягат към Европа и Америка, не към Русия, Куба или Северна корея, а

Само онез у белата къща да не решат да ''демократизират'' китай че тогава че я втасаме.... Егати акъла. Та Китай се демократизирва и в момента и ще се демократизира още в бъдеще, просто няма няма избор и няма как да го избегне... Въпросът е колко бързо и дълбоко ще става това...


Само три вида хора:- комунистите, циганите и религиозните талибани не подлежат на никаква демократизация или превъзпитание, поне това показва опита.

Редактирано от lvony333 на 28.09.15 21:49.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано28.09.15 22:07



Темата беше защо тия хубави държави като отидат да помогнат за нещо, и започват да бягат към тях, а не защо не бягат към Русия, или защо преди това не са бягали наникъде.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.09.15 10:55



Хората си мигрират по цялото земно кълбо. Ама поток и напрежение по границите е следствие оказано насилие. Представи си, ти си много голям, владееш положението в световен мащаб. Пускаш едни камъни в чужд кошер и какво следва? Отговорът в природата е същия, както и физичния закон за действието и противодействието, мисля. Остава тайната, след като и малките деца го знаят това, защо му е на някои да се упражняват в риторика и демагогия.

Ама дали си бял и добър, дали си богат или беден- за кошера вече няма значение. Ти си им развалил кошера. Ама кошерът не им бил идеален- и кво от това, той е такъв, какъвто те могат да изградат и да поддържат. Сега един скъпо струващ нов кошер, с чии пчели ще се поддържа?" Старите", наличния материал е ясно какво могат да изградат и поддържат. Това са им възможностите.


А това за "демократизирането" на Китай, авторът на коментара го е сложил в кавички. На всеки му е ясно, че хубост ма сила не става, даже и на пластичния хирург-световният елит. Въпрос на демагогия и "да сме в бизнеса"


Относно циците, кво да ти кажа.... Човек като задълбае в международните отношения и му иде отвътре да ги оприличи на животински секс и да потекат реки от изразни средства. Та го разбирам "колегата"

а ти чете ли и на баба Ванга пророчеството. Да ви питам, можете ли да си служите с оръжие? оххххх не знам как да възпитавам сина си. Като всяко дете на 4 годинки все автомати, пистолети и други подобни играчки иска в Джъмбо. Аз му говоря, не са добри тези играчки, че с неиграчките хората плачат и има кръв. Ама после си мисля, ами ако стане некой женчо. И въобще ....
А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 29.09.15 13:26.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.09.15 20:21



Помагат/непомагат всички все натам бягат, дори и руснаците.

- Колко милиона руснаци избягаха ог Русия в щатите и Европа, знаеш ли?



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.09.15 20:32



абе и това е вярно, но не това ще почне третата световна война, нали?

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.09.15 20:50



Бре па много знаеш кое от каво е. Тия бягат и от "ислямска държава" и от Асад.
Какъв кошер какви камъни? Кой им е развалил кошера, нали те сами си го разбутаха. В тия страни - арабските, мир скоро няма как да се установи, поне докато не си урегулират раждаемостта, все ще си воюват и ще гледат да избягат. Това е едиствения начин по който си урегулирват насалението там. Ако ти и всеки българин имаше по 10-15 деца и тук щеше 1 към едно със Сирия, по простата причина, че като станат на 20-30 г. поне половината от тях няма да има какво да работят. И какво мислиш, че ще правят освен да се вманиачат в нещо..., я религия, я политика, я патизанско движение ...
Отделно, че съдбата на всеки един диктатор по света е таква: Или става жертва или той жертва народа заради себе си. Или пък до едно време жертва народа си а после той става жертва.... На абсолютно всеки диктатор такава му е съдбата.
Като почнеш от Фидел Какстро, който направи всички кубинците просяци с по 16.7 USD средна месечна заплата, заради себе си (революцията), та завършиш със който и да е диктатор, ти си избери кой, все подобно е.
Асад изби 350 000 сънародници, които не бяха съгласни с управлението му. Практиката на запад е обратната, там политиците си подават оставката а не трепят народа си... - Просто фундаментална разлика в мисленето и манталитета.





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.09.15 21:05



аз затова казах, че не ми разбира мозъчната кора от политика. гледам опрострено на цялата картинка. при мен обаче няма никакъв шанс да величая която и да е страна, и да съдя по икономическите и постижения за нейната хубавина. все ми е тая за русия или за германия.

обаче ти си противоречиш. значи казваш- ситуацията в тези страни е такава, защото имат много хора, а нямат работа и затова алтернативата им е вместо да играят карти- да се убиват. ами добре! това Е тяхна работа. те така искат-така си живеят. или по-добре да дойдат нас да ни убиват?! както са тръгнали вече?

ти разбираш ли, че белите и хубави държави в момента ни слагат в ситуация на война и ние ще плащаме за какво?! защото сме малки и глупави и слаби... по моята логика тези държави не ми правят услуга на мен лично. и личното ми отношение става все по-негативно към правителствата им.


А хитростта е ума на глупака.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от coffeemate на 29.09.15 21:10.</EM></FONT></P>

Редактирано от coffeemate на 29.09.15 21:11.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано29.09.15 21:49



За разликите съм съгласен, а ти знаеш ли по какво си приличат и Щатите и руснаците и всички велики сили? - по отношението им към по-слабите. Ето за това беше темата.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано29.09.15 22:24



първоначално темата беше да напиша страховете си. после продължих да чета за тоз конфликт и накрая разбрах, че колкото повече навлиза в детайли човек и почва да търси кой е виновен, и кой е дребнопишковеца и кой станал с д-то нагоре първи от всичките велики и слаби сили..и разбрах, че губя моята гледна точка. ама засега я губя, щото все още малко в миражи е опасността, някак далече е все още

преди време спорехме в една друга политическа тема. там за бсп и дпс и разни други раб'ти и полидевк рече- ако трябва ще се воюва. аз му рекох- ей тва мъжете много лесно се хващате за оръжието и сте ербапи..нещо подобно беше. и дойде това време май. дано да не става такова нещо, но като гледам от една страна разложения запад, от друга дивия изток, отдолу- пустиня, отгоре студен фронт и си мисля- досега някак човек си казва- като стане нетърпимо- ще се преместя в средна европа, може в слънчева италия...на ред и благоденствие, нали. сега вече не знам с какво ще се залъгваме и къде ще пращаме децата да се спасяват от чудовището, което ние създадохме и поддържаме в България

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 00:11



вместо да играят карти... Ха-ха-ха. Ти ако си без работа, няма какво да ядеш, имаш 10-15 братя и сестри в същото положение и не виждаш никакво бъдеще, карти ли ще играеш?



ти разбираш ли, че белите и хубави държави в момента ни слагат в ситуация на война и ние ще плащаме за какво?! - Ти откри Америката.
Само, че Америката (САЩ) това го е открила отдавна, затова се опитва да ги демократизира, защото алтернативата е рано или късно - война.

Коя държава какви услуга не ти прави? Ако може по подробно, че хич не можах да разбера това твое недоволство срещу коя страна е? Обясни какво точно искаш да направи таци дадената държава за теб и се обоснови защо.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 00:16



Не смятам. Поне не важи за България. Ето: Руснаците наложиха в БГ комунистическа диктатура със сила и терор. Американците нещо да ти налагат?



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 00:31



Аха, значи за да избегнем една хипотетична война, ние я направихме реална. Ивони, ето такива услуги не искам. Няма и да им благодаря на мисионерите американци, евтопеци, че и руснаци. Последните са ми виновни, защото не успяха да предотвратят на свръх силните на деня да "облагородяват" конфликта в Сирия и ще се наложи да ги гледаме пак като спасители. Деееба тоя имидж.

Ти ако не ми разбираш мисълта, ще се откажа да споря. Най-обичам да ме затапват



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 01:09



Аха, значи за да избегнем една хипотетична война, ние я направихме реална. - Какво имаш предвид под ние я направихме реална? Ти ако нещо си правила там та сега има война, аз нямам нищо общо.

- Дори не взимам страна нито на едните воюващи нито на другите /Ислямисте и Асад/, еднакво противни са ми.
За какви мисионери говориш и какво искаш да правят при наличие на две воюващи страни? Може би да застанат по средата на фронта и да убеждават двете страни да не воюват, че ти няма да си доволна? - Съмнява ме, че ще подейства.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 10:52



Ама ти не си ли разбрал досега, че аз не мога да се изразявам?! Там сатурн в близнаци нещо...


Под ние разбирам-хубавите страни, тези дето помагат. Мързи ме сега да слагам кавички.
И да, ние с теб нямаме нищо общо с тази война там, в Сирия, но ще и ядем плодивете скоро тук, в България.
Нали не вярваш, че американците нямат пръст в създаването на опозицията на асад? Ако вярваш в обратното, че са вода ненапита- спорът отива като друга тема, но за нея ние с теб не сме готови да спорим, щото нямаме интърнал информейшън. А и на мен ми е безразлична подобна тематика.
Мисионерите в този конфликт са там от самото му създаване и не са имали цел да правят мир. То ако мирът се беше самопостигнал, ехеее

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано30.09.15 18:33



вие какво мислите за новия свят на старата Европа?


...нещо като населването на Америката.



Има го и Eвропейския рай...:-)

Редактирано от T a n y a на 30.09.15 18:35.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 19:34



златотърсачи в застаряваща Европа. и това е вярно- природата не търпи празни пространства.



ама много се радвам, че някой наминава тук да пише, освен обичайните заподозрени. да взема да пусна още някоя тема ли... чудя се

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано30.09.15 19:39



В някои държави се наложиха точно така, а тук защо им е да го правят, като и без терор управляващите са съгласни на всичко, само да останат на власт. Ако се появи политик, който да отебе Щатите, което няма да стане разбира се, и тук ще се почнат с протести, революции, екзекуции на диктаторите и т.н. Затова политиците ни много добре си знаят да слушат.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 19:43



абсолютно на същото мнение съм и аз!

ако крадяха и по-умерено- да ги разцелува човек. ама да не бъдем максималисти...



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 20:27



Ако се появи политик, който да отебе Щатите, което няма да стане разбира се, и тук ще се почнат с протести, революции, екзекуции на диктаторите и т.н. Затова политиците ни много добре си знаят да слушат.


Ако се появи политик да драпа да ни откъсне от запада и щатите, значи иска или да ни направи комунистически просяци като кубинците, или комунистически роби, като севернокорейците или да ни подари на турците и заслужава не протести и не революции, ами да бъде публично обезглавен докато го изнасилват десет негри, а осле да бъде забучен на кол насред площад Батенберг, а с главата му да открият дербито Левски-ЦСКА, и пак съм скромен щото ще му е малко.





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано30.09.15 20:35



природата не търпи празни пространства...

...ама много се радвам, че някой наминава тук да пише


Ми така то - един стане, друг седне на неговото място :)))

Населявам аз готини места... в тч. Европа.
...в шантавото надничам. :-)



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 20:39




Нали не вярваш, че американците нямат пръст в създаването на опозицията на асад?
Ми, че какво му пречи на Асад опозицията. Във Англия от 400 г. има опозиция па гражданска война няма. Та дори и у нас има опозиция ма няма война? - Явно нещо друго е причината, не в опозицията а в манталитета .... А в една страна трябва да има опозиция задължително. Ти не разбра ли, че големийот въпрос е ние ли /имам в предвид западняците/ ще ги превъзпитаме или те нас. Ако ние не ги превъзпитаме и цивилизоваме, те ще ни поталибанчат. Та трябва да свикнат да имат опозиция... сам ще се побият ли, попоколят ли, който оживее някак пак ще трябва да свиква с опзиция и така... Бе те как ще си се забавляват, дали ще се колят, или ще правят секс си е изцяло тяхна работа.





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 21:03



там, на тия готини места, местното население вълнува ли се от бежанските набези, както ние тук сме се развълнували?

мен ми размина уплаха и нещо живнах видимо. може и да е от опита на един грип да катурне имунната ми система, ама неуспя този път.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 21:25



добре, така е- нека има опозиция. ама когато тази опозиция е бабувана от чужда държава това се нарича вмешателство в суверенна държава. но, да речем, че превенция е и запазване на европейците и християните... би било чудесно, ама аз не вярвам да им е хуманна дейността и задната мисъл на американците, затова се дразня. еле пък сега- опасността да ни поталибанчат въобще не е малка. та ще видим до какви резултати ще доведат добрите намерения на хубавите страни.


обаче знаеш ли какво още ми хрумва- излиза, че силните страни действат подмолно, а можеше просто да инвестират там, да създават условия за работа на тези хора... или това е утопия. по-добре да бъдат смазани. а и друго- след като силният си е дал зелена улица да действа нечестно и подмолно- защо да се сърдим на реакцията на другата страна?!
но, важното е, че ние пак ще загубим. кой-каквото и да прави, ние българите сме все в box-а....

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано30.09.15 21:37



Това може да се случи, само ако е изгодно на доминиращата външна сила в момента, но не зависи от мнозинството народ какво иска или не иска. Нали, ако бг народ някой го питаше нещо насериозно, нито сме щели да влизаме в Османската империя навремето, нито в комунистическия блок по-късно, нито в НАТО сега, защото желаещите тези исторически събития, са били едно нищожно малцинство. Ние засега можем само да изразяваме свободно мнението си, стига от него да не произлизат проблеми.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 22:36



ама когато тази опозиция е бабувана - не разбирам много от бабуване, но аз като пък съм бабуван от Великото Спагетено Чудовище, тоест още по-лошо - от извънземно същество съм бабуван, защо никой тук не иска да ме убива, нито пък на запад убиват такива кат мен?


това се нарича вмешателство в суверенна държава - Кое по-точно така и не разбрах, но ако това е вмешателство, ние защо не си избиваме всички русофили, а, като те са "бавувани в от чужда държава... това е вмешателство викаш" - Виж как стигна до извода, че русофилите трябва да се пребиват.... аз откога казвам, че са продажни кучета на чужда държава.
Абе, въобще ми се струваш много объркана честно казано...
Еле пък с това : "да речем, че превенция е и запазване на европейците и християните" - Къде това бе? Ви Сирия ли? - За пръв път чувам за такова нещо там, че това била целта на запада и САЩ. Ми те ако това им е целта щяха да вземат на запад само хриситияни имигранти, и така да ги опазят...
Незнам къде ги чуваш или прочиташ тези неща, но не е здравословно да четеш такива там повече....
а можеше просто да инвестират там, да създават условия за работа на тези хора... - Че то всяка страна се състезава с другите да привлече повече ивнестиции. Незнам дали знаеш, но на запад инвестициите са частни и отиват там където няма войни, корупция и има ред, закони и образование.... - Едва ли сирийците ще привлекат инвестиции с война, по-скоро ще отблъснат и тези които са имали...
или това е утопия. по-добре да бъдат смазани - Ама катчели не си информирана. Там се бият Комунисто-Шиити срещу Мюсюлманска държава (сунити) Тоест два клона на исляма. Запада не е страна, а се опитва да ги очовечи и да намали кланетата, най-вече от страна на Мюсюлманска държава, че колят наред. Но не може да закача Башар Асад обаче, не го подсрепя, но няма правно основание от ООН да го пипне с пръстче.... Ако ООН даде разрешение, и САЩ могат на 5-тата минута след това Башар Асад няма да го има вече.... Но нямат никакво основание да воюват с него и те както виждаш въобще не го закачат военно него, а си бомбандират само Мюсюлманските братя....
Абе хич не си в час....
защо да се сърдим на реакцията на другата страна?! - Че кой е казал че трябва въобще да се сърдим на някоя страна за нещо си. - Ти се сърдиш на някой, но не знаеш на кой, аз на никой не се сърдя.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 23:08



абе и аз като тебе чета хрониките и новините, май предимно от дир-а, ама съвсем други работи виждам

изводът, който си правя е, че ти виждаш 1 и 1, а не ги събираш, за да видиш, че правят 2
какво излиза. дотук от нашата дискусия излиза, че този свят никога няма да се оправи по стария, т.е. наличния метод за оправяне. и без войни силните немогат да съществуват като силни. пример- разрушават една държава и после айде да инвестираме на новия мир... комуникации, магистралки, туй-онуй частни били инвестициите... именно, те нашите от кого се учат да си имат държава като маша

спирам да споря с теб.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано01.10.15 11:35



Опоненте, Честит рожден ден! Много здраве и усмивки! :)))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор Eritea ()
Публикувано01.10.15 22:10



Честит рожден ден, мен:))))) С година по- готин ставаш, ама до къде ще я докараме така? М?

Здраве, късмет, любов:)))

Весел празник:)



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.10.15 16:09



Мерси, Мерси!





Тема Re: басинови [re: Eritea]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.10.15 16:11



Мерсиии!


Ей, ама много добри пожелания получих. Ако успея да изпълня и 50% от тях ще е добре.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.10.15 16:30



Докато не се цивилизоват, арабско-мюсюлманските страни са обречети или на войни или на диктатури, или на периодично редуване на едното с другото... - Това е! И не е нужно да обвиняваш запада, изтока, севера или юга за това. Насила никой не може да ги цивилизова и това западняците го разбраха вече. А ако оправдаваш избиването на едните от другите, щото другите видиш ли били опозиция научена от САЩ или нам си кой, ако мериш с еднакъв аршин трябва да оправдаеш и ако тук вземем да избиваме русофилите например, разбираш ли, същото е.
Само, че както виждаш тук никой никого не избива, пък там винаги си намират някакво оправдание защо трябва да се избиват..., я защото е шиит, я защото е сунит, я неверник, я щото е с шапка, я щото е без шапка

И не са им е виновен ни запада, нито изктока, нито севера, никой не е длъжен и не може да ги цивилизова насила.

Проблема е, че много се размножават и мигрират насам, без преди това да са се цивилизовали и да знаят, че тук не е като там... Щото както знаеш, тук който не яде свински пържоли кат умре не само отива да се пържи в Ада, и освен това му се падат 40 бабички...



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.10.15 16:50



Лелей това с бабипките/дядковците е ужасно заклинание.



Имам леееко по-различно становище по въпроса кой искал да се цивилизова и кой не. Ама не смея да обеля дума. Но, ще загатна- тези дето не искат да ги цивилизоваме са отдавна по-цивилизовани от нас и не искат и да чуят да се смесват с наща цивилизацийка. Тези дето имат стремеж да ни подражават-ИДАТ. Ще ни сменят и кожата и ще сложат и те няколко маски на муцуните си и ще заприличат на хора. Само им трябва работа, образование и т.н.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.10.15 19:58



Закъсняла съм с честитките - но ще го играя ала Феята Кръстница на Спящата Красавица



И така, дете мое, нека всичко, което пожелаеш от сърце, да се осъществи/реализира/материализира по начин желан от теб.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 13:54



За пръв път, а може би и за последен следя военните действия. Мисля, след ударената болница, всеки би искал американските наркомани да стоят настрани и да гледат как се прави акция. Деееба и капутите. Ама кво се чудя, те бъркат в чия граница се намират, че по-малък обект ще улучат. Дано не ни пазят те въздушното просъранство. На кого го дадоха последно?
Че и хленчат милите, били ги "избутали" рускнаците по въздух.
"

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 16:46



Много се уядоха последните два-триесе години и почнаха да деградират. Без Западна Европа за партньор няма как да дърпат конците, обаче параноята ги тресе здраво, щом същите курвенски номера започнаха да прилагат и срещу врагове, и срещу приятели. Ще се оправят, все пак ги управляват хитри и умни хора.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 16:59



Обаче каква пропаст между управляващи и нация. Едните са хитри, алчни и зли, а масата американци били (по мои впечатления са) наивни, доверчиви и доброжелателни. Докога ще оцелеят тези две реалности?
И кво излезе накрая- руснаците с какво се похвалиха на парада, а накрая "изненадааа" (ела и си вземи...) Има нещо много смешно в цялата международна игра, ако забравим, че се плаща с човешки животи

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 17:03



Обаче аз друго си мисля. Преди Либия Германия стоеше някак встрани, сега пък Англия е така. Тая Меркел да не е на дистанционно управление нещо...като патица гледа, като бабка мисли...деколтета показваше на изборите им. Тази жена силно ме съмнява да е адекватна.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 19:16



Хитрите и злите не ходят да се бият с чужди държави,те са в залите, където се взимат решения. В армиите на великите сили са доброжелателните и наивни хора, както ги определяш, които са тръгнали да избиват цивилни в различни държави. Хора от бедни семейства, които са тъпи и не им се работи, но искат да направят впечатление на останалите, а армията е сигурна и дохода работа. За мен всички, които участват, са еднакво виновни, няма значение руснаци, американци...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 19:18



Къде е Афганистан къде Сирия.... Там е съвсем друго... не се бомбандират неподвижни цели а движещи се муджахидини. Ми били са в района на болницита и са ги бомбандирали, случват се грешки....
Ама в Афганистан Американците изгониха муджахидините, проведоха избори - честни и там си имат истинско легитимно избрано правителство и президент си демократични избори. Освен това Американците бомбандират и действат в Афганистан по разрешение на легитимното правителство на Афганистан.
Така както Руснаците са по покана на Асад в Сирия. Хамериканците нямат покана или разрешение за Сирия... и затова не хленчат, че не бомбардират...

Научи малко от международното право за да се ограмотиш, кога могат да бомбандират някъде, в три случая:
1. Имаш покана/разрешение от законното правителството на страната /пример: Виетнам, Корея .../
2. Обявил си война /Ирак/
3. Съграсие/Решение на "Общото събрание на ООН"

Тоест не може САЩ да реши да бомбандира щот си и иска. Извън тези случй бомбандировки са изключително рядко - При единични операции за убийство на някой конкретен терорист например Осама, и примера със Сърбия разбира се, която обаче я бомбандираха по Решение на НАТО / Цялото НАТО включително и всички европейски страни бяха съгласни/ зарази започналата от Милошевич операция "подкова" на сръбската армия за етническо прочистване на Косово...

А ти ревеш за 19 човека, убити по погрешка и в същото време защитаваш диктатор убил стотици хиляди цивилни и то не по погрешка.... Това медицински как се нарича?


Щото чичко ти Асад сам си избива народа, дори използва химическо оръжие срещу собствения си народ, и дори пусна химически бомби върху цели квартали на собствената си столица .....


Нищо не следиш..., следиш откак руснаците помагат на Асад само...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 19:22



каква пропаст между управляващи и нация Големи, много големи глупости на търкалета ...


Американската политика си е една и съща и не се е променяла от 1944г., независимо кой и какъв е президент на САЩ .... Има само нюанси в осъществяването и решениеята, но като цели и посока няма промяна от 44-та ...

Редактирано от lvony333 на 04.10.15 19:25.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:26



аз говоря за тези, дето хал хабер си нямат от политика и не ги интересува. малко като упоени стоят, но то и ние сме си така донякъде.
за тези в армията не ми е жал, защото са тръгнали да убиват, а не да защитават своите граници.

иначе онази приказка, за спасителя и че няма безплатен обяд, си е вечно вярна.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:36



международно право, казваш, хахахаха

международното лицемерие не го познавам в такива детайли, но в пресата си има статии по въпроса за техните жалвания. да търся ли, да се запознаеш и ти или сам ще намериш? покани и непокани- оставям тези важни детайли за тебе.

иначе следя откакто застанаха на границата ни. изключително рядко се изказвам по такива политически и военни теми, защото нямам детайлен интерес и все има някой факт, дето съм го пропуснала.

обаче много обичам да сравнявам уж несъпоставими неща. сега ще ти предам думите на един приятел, дето преди 5 години се върна от Германия, а беше работил там над 15 години. казва така- влизат двама руснаци и искат да говорят с шефа. става въпрос за рекет. германецът разбира се отказва. идва края на седмицата. дискотеката /или там както го наричат/ е пълна. сбиват се двама руснаци и към тях се завихря едно меле- бият се вече две групи от руснаци. идва полиция и ги арестува. следващата седмица пак в края и се случва същото нещо. немците няма да посещават една дискотека, в която се бият ожесточено хора всяка седмица. на следващото посещение от двама руснаци- шефът кандисва и плаща, за да не му се развали бизнеса.

можеш да намериш прилики и разлики с положението в Сърбия. ако искаш, де. според мен схемата си е идентична, само дето има намесени и още страни.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:42



аз не съм виновна, че ти не разбираш какво точно казвам.
относно политиката им- ясна е- станаха противни на цял свят. свръх противни бих казала. не помня и един президент техен да не е спретнал война.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:47



както казах, не ме вълнуват диктаторите, те са продукт на техния манталитет и светоглед. ако им махнеш един диктатор- ще дойде друг. няма да е по-различно.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 20:28



Щом такива са законите, тогава защо ние не наредим наше правителство в САЩ, а те да ни поканят да ги освобождаваме?





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 20:34



между другото, това, че не различават в коя граница се намират нато/сащ, когато бомбандират от въздуха- имаме в България доказателство за това. бяха пуснали бомба на наша територия, вместо в Сърбия.
сега, ние тогава бяхме дали и коридор срещу съседите. ама не ние-аз и ти, а политиците ни. както е и при американците- никой не ги пита какво искат- вкарват ги във войни всеки мандат.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 20:40



ако вихрушката им застане на челото на България представяш ли си какви ще ги натвори/натворим. за нула време България ще се разпростре на не три, а четири морета и ще ходим да пущаме бомби докато си пием кафето по хамериканските терористи.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 22:14



доказателство за това. бяха пуснали бомба на наша територия, вместо в Сърбия - Ето така почват слуховете. - Бомба :)) Падна ракета въздух-въздух (противосамолетна) това е малка отбранителна ракета, която няма почти никаква сила да разруши нещо на земята...


Ама бомба... атомна не е ли паднала...



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 22:17



Че ние се намираме в Европа, не сме американски щат да участваме в изборите им... Баси въпроса.





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 22:21



Баси какви схеми са ти в главата не е истина. На биещи се руснаци в дискотека и как го свърза със Сърбия и какво общо има със Сирия, не е истина каква комбинация измисли...





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 22:24



станаха противни на цял свят Под цял свят, ако имаш в предвид мнозинство малоумници, плиткоумници и талибани - да. Но който разбира знае за какво става дума ...





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 22:29



ако беше паднала на главата на човек- какво щеше да направи с човека?!

а ако това бях аз- е, загубата щеше за мен да е 100%.



и не е слух, а е реално паднала ракета/бомба се тая. паднала ли е- паднала е.
ето и сега виждаме колко са кадърни - години след това върху болница. бомбандират ли - бомбандират. когато фактите говорят и боговете мълчат.
не ми ги защитавай тези главорези

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 22:34



Е нема как, стават грешки... Но 19 човека за да спасят 100 по 19 си струва.
Ти що не плачеш, кат Асад изби стотици хиляди с бомби варели, които пускаше по собствените си градове и квартали на столицата дори. Бе един ред не обели за стотици хиляди, сега за 19 по погрешка и голям въпрос го направи.
Има една народна поговорка: "Скъп на триците евтин на брашното" - Знаеш ли я? На теб 19 души ти станаха много скъпи, пък 200 000 - въобще не е нищо, кучета ги яли ....





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 22:35



имаш много интересно мислене обаче ти.

я да те питам- виждаш ли там, в тази история, мафията /в случая е руската/, която е скрита за фактологията и доказателствената част?

ако не я виждаш, ето защо не виждаш и другите схеми разгънато в 3D



добре, айде да заровим томахавката. все едно споря с дядо си. бивш военен ама жичкаджия, както казва. той колко мрази комунистите, не е истина. ама в тази омраза е сляп и залита директно при другите убавци.
при всички случаи убавците ще си разделят пицата, а ние ще живеем в страх оттук насетне. по-осезателно

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 22:37



Дядо ти е умен човек, трябвало е повече да го слушаш.





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 22:40



Много просто, защо да плача за всеки избит по това земно кълбо?! Аз да не съм Исус, Майка Тереза или Обама/Меркел и т.н.

.... айде малко реализъм. не ми пречат да си се избиват- както и ти намекна- те така си обичат, така си регулират и многочислието, така си се намират на работа/фанатизъм.

Сега ще ми го върне Обама- като заживея в страх за живота на близките си, той пък няма да плаче за мен и ако ме убият бежанците- него пък няма да го брига грам. И ще сме квит

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 22:41



интересното е, че е много умен и начетен човек, обаче като всеки умен човек е и малко глупав, както казваше баба ми по принцип. бабето му беше опозиция на него. голям смях падаше като се драчеха пред ... телевизора хахаха



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 22:45



обаче ми хареса едно изказване на един ник в 40-50.

" Re:нови [re: Crrafterr]
Автор whatever-48059 (Б.К.)
Публикувано 04.10.15 22:16


външната военна сила не решава въпроса с дискредитираното светско управление,
само влошава друг проблем: добавя вода в мелницата на джихадистите, като легитимира реториката им против немюсюлманския свят.
изключително лесно е да настроиш срещу себе си и умерените мюсюлмани с collateral damage.

полезен ход реално няма.
"



смея се, щото знам какво ще каже Ivony. иначе хич не е смешно

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 04.10.15 22:57.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 22:52



лелей това не съм го видяла преди това.

станаха противни на всеки човек, който не иска да воюва. това е нормалното цивилизовано мислене. а такива хора има навсякъде, ама не знаят, че са толкова много, че могат да обърнат света с хастара нагоре. но явно натам върви света- или големи, колосални войни и разрушения /според предсказанията/ или в осъзнаване.
обаче се оказва, че човешката популация може да се осъзнае само, когато загуби голяма маса от себе си. чак тогава ще се задвижи самосъхранието.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 23:00



Ти каза за Афганистан, че американците са оправили всичко, и аз помислих, че и ние може така в Щатите, поне сме по-близо, но пак не съм разбрал. Жалко





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 23:04



оу, по погрешка съм написала Сърбия, вместо Сирия.
печатна грешка. сори

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 23:16



Значи одобряваш как навремето ссср сформира правителства в източна европа и помагаше с каквото можеше?

Редактирано от prekrasenden на 04.10.15 23:16.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.10.15 20:56



Изгониха талибаните и създадоха условия за нормални избори. А кой ще управлява си го ришиха Афганците, те ходиха да гласуват.
А ние не сме си оправи още нашата страна, затова никой няма да ти даде да припариш до управление.





Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.10.15 21:07



Как може да сравняваш, какво общо имат време на СССР и сега!?! Аз не отривам нищо общо.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано06.10.15 14:27



тея двамата- Путин и Обама като си пиха шампанското, за какво си говореха? професионалисти, пред самите ни очи си спретнаха войничка, ние да го ...



сега бежанците ще побегнат от наща територия със сигурност.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано07.10.15 00:33



тея двамата- Путин и Обама като си пиха шампанското, за какво си говореха - Те си говорят, но забравяш, че на различни езици....





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 10:16



Да не се окаже, че всичко е срещу Европа. Като гледам, кой ще пострада най-много. Китай от къв зор и те?! По кой път на логиката те се разхождат насам?

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано07.10.15 15:14



Искаш ли да ти кажа, защо се включи Русия, а покрай нея и Китай - какво мисля аз. - Защото Русия загуби. Загуби окончателно и безвъзвратно Украйна. Украйна никога повече няма да се варне към Русия. Каквото откъснала-откъснала Домбас, нам си кво - това е. Сега за това предстоят пазарлъци. Обаче изгуби Украйна. На практика там войната свърши.
И понеже загуби, за първо да отвлече вниманието от Украйна - изцяло да промени дневния ред, второ за да си вдигне самочувствието, поне за пред народа.
Това е.
САЩ сега им гледат сеира но не могат да се намесят, щот нямат право.
Иначе, доколко се пише не е само Русия и Иран помагат на Асад с оръжие и войска. Ами и всички Сунити са изпратили милиции има Афганистански, Пакистански и нам си кви милиции на страната на Асад. Дори Северна Коея им е изпратила свой летци, да трупат боен опит. /На този Миг 29, дето нам си кво с Турските изтребители се оказа, че пилота е от Северна корея/ а и Китай ....

Абе всички ползват Сирия за опитно поле - трупане на военен опит, всичко на гърба на сирийците.... Това за да защитават добрия законен чичко Асад, избил около 300 000 сирийци сред които жени, деца и тнт...





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано07.10.15 15:42



опитно поле

а има ли днес печеливша политика?



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано07.10.15 15:45



може и да е от опита на един грип да катурне имунната ми система, ама неуспя този път

... и около мене витае един такъв вирус, ама засега бягам :-)



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 17:18



Като замижам на моментите ти на пристрастие към американците и европейските лидери- за другото си абсолютно прав. Руснаците, както казват, имат имперско мислене, те и американците и те били така, макар да-го-еба, кога създадоха такова, като са млада държава, нямат моралното право да се чувстват такива.
Та, да, нараненото его на големите Е проблем. Такова беше на германците след първата световна война и кво- направиха втора. Та, съгласна съм, че нещата загрубяват и няма милост към малките и слабите. Оприличавам ситуацията като кучешка разправия- като заръфат много кучета едно куче и то квичи.

Цивилизация ли- няма такава! Това е махленски начин на мислене на "високо ниво"- те затова никога така няма да има разбирателство и винаги войни.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 17:22



с бягане не става- изправи се лице в лице с него и го уплаши



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано07.10.15 19:00



А ние дали някога ще станем такава сила? И ние малко да запомагаме на другите. Какво по-хубаво от това, всеки иска да е филантроп





Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 20:10



Е, доколкото съм разбрала от световното възпитание- цивилизованите са на принципа "бий, за да те уважават". Не виждам с какво бихме им били в помощ.

Иначе индивидите могат да постигнат повече на ниво човек-човек.

От какво имаш нужда, чадо?



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано07.10.15 20:12



Написъл съм грешно Сунити вместо Шиити горе, ама карай.

Ей тая статия ме кефи, като, че е истина. Там споменават и други усастници в конфликта - Турция и Саудитска Арабия които не споменах. С тях учасниците в конфликта стават съвсем пък прекалено множко.... и печеливша политика ...незнам. За кой да е печеливша по-точно. Всеки иска да спечели нещо или да е от печелившата страна и затова...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано07.10.15 20:27



Като замижам на моментите ти на пристрастие към американците и ..... Моментните ми пристрастия към американците са от .... както се помня. Всъшност абсолютно никога не съм бил пристрастен към руснаците, руското или комунизма. И много се радвам, че дойде демокрацията защото знам, че с моята свободолюбивост щях да си имам проблеми. А и по принцип никога не съм харесвал нещо което са направили руснаците, нито пък начина им на мислене или разбиранията. За мен начина на мислене на руснаците се изчерпва с думата "Сделано" която за мен е равносилна на: "Ако липсва с какво друго и това ще свърши работа, но с определено количество мъка, щото не е направено съвсем както трябва...".



Редактирано от lvony333 на 07.10.15 20:27.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано07.10.15 20:44



Интересува ме, ти обмисляш ли да станеш модератор на този клуб. При евентуален наплив да не стане мазало с троловете, ако няма кой да се грижи.





Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 20:49



Ако съм модератор-акаунта става общ за 90%от клубарите и делото по поддръжката е общо. Смяташ ли, че има много администратори, които да заложат на подобен подход? Такъв още не се е родил



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 20:52



Честно казано, това е необяснима любов (четох в 40-50 там един клубар пък обича Русия). Аз го разбирам донякъде и не ми пречи.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано07.10.15 21:10



с бягане не става- изправи се лице в лице с него и го уплаши

миии да го уплаша - ще опитам ...
... ама той като ме харесва? : ))))



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор T a n y a ()
Публикувано07.10.15 21:21



и печеливша политика ...незнам. За кой да е печеливша по-точно. Всеки иска да спечели нещо или да е от печелившата страна и затова..

този/тези. който/които
спира войните и решава конфликти....



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.15 22:35



Хах, дигай бялото знаме и се предавай на вируса тогава. Май, май, не ти се бяга много бързо



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано08.10.15 19:40



де да знам - аз да се предам
... ама можеее и той да се откаже.
:)))


Нещо прегрях от работа днес.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано08.10.15 20:06



хубаво е, че има работа. иначе как ще оценим свободното време

ти каква музика слушаш, Таничка?
:)



обичам хубаво измислени клипове и песничките към тях да са хубави

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано09.10.15 14:06



и на работа е хубаво..
и в свободното време ми е хубаво...
и есенно ми е хубаво...
... хубаво ми е. :-)
Казах ли, че ми е хубаво? :)))))





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.10.15 22:58



тази певица не я бях чувала преди. Благодаря!



ето и какво открих


А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано10.10.15 15:37



:-) ...
....... а това?





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.10.15 00:24



Честно казано, това е необяснима любов. - Неееее. Чак любов... не е.

И друго не е. Не е необяснима за мен, напротив абсолютно обяснима е. - Свободата, това е обяснението. Има свобода, но има и правила....
Не е диктатура. Аз не мога да живея някой да ми диктува.
Дори в казармата нач. щаба Майор Конов, ме беше извикал веднъж да ми чете конско, че не изпълнявам заповеди. А аз му казах, че аз просто не съм възпитан/научен да изпълнявам заповеди на по-тъпи от мен. - Такова възпитание са ми дали, ко да правя?
А той ми отговори, че тука в казармата било така, трябвало да се изпълнява и нямало да ме търпи да не изпълнявам. А аз му казах, че аз не съм дошъл по желание в казармата и ако не иска да не ме търпи, ми да ме уволни, аз много ще се радвам. При което той се депресира леко ... Мен ми стана малко жално и му се извиних.
И досега в псих. ми характеристика от казармата пише, че не се подчинявам на заповеди.
Та исках да кажа защо харесвам Щатите и не търпя никакви диктаторчета, бък били те и джобни като Путя.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано13.10.15 00:43



Значи.., няма необясними неща. В един момент се стига до скалата на ценностите и те решават...
И затова е много важна класацията на ценностите на даден човек. - На материално ниво е по-универсално за всички почти, едно от най-високите места заема оцеляването, запазване на живота, после са всички останали.... Но на нематериално ниво е по-интересно. В тази класация при мен "личната свобода" е класирана по-високо от "социализацията" и е повече ценена.



Редактирано от lvony333 на 13.10.15 00:43.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.10.15 08:32



Дам, това със заповеди от по-тъпи хора от мен ми е познато. Верно бяха трудни за преглъщане тези особености на "социализма".

Като цяло те разбрах защо клониш към сащ и сие. Въпросът е, че ако човек подходи критично към всички дъежави- никоя не е света вода ненапита. Едните са една идея по почтени във война, другите в мирно време са по-удобни. Накрая си мисля, че е без значение за мен. Като няма избор, не гласувам. Т.е. като всичките са ми криви-вътрешно се дистанцирам и чакам събитията да се случват. Така и така никой не ме пита.

Най-накрая вируса ме победи и съм с температура и сега не мога и да мисля, а и да пиша.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано13.10.15 19:14



Най-накрая вируса ме победи и съм с температура и сега не мога и да мисля, а и да пиша.

Да оздравееш бързичко :)
И чай, чай от мащерка.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано13.10.15 20:44



Особено с мед и лимон.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.10.15 20:47



Споко, сичко е под контрол.

просто един вирус се опитва да пребори друг, по-едричък.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.10.15 20:55



И особено по десет лимона на ден- няма температура, която да може да не бъде спадната. Преди време с 39.9 така оцелях. Само това ме спаси. Гласът ми беше все едно някой страдащ дух от оня свят се обажда.
Абе вие кво сте се загрижили толкоз.

то било гот човек да се оплаче. Глей колко хора имало

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано13.10.15 22:10



Просто се притесняваме да не стане нещо лошо с теб. Защото няма да има на кой да си го изкарваме





Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано13.10.15 23:33



Тъдъдъммм настана време за самопризнания. Късно е да променям версията, че съм на смъртно легло.

как ми даваш идея обаче. Хахаха

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано14.10.15 15:07



и какво ново на фронта? :-)



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано14.10.15 17:05



силите на вражеския лагер отслабват.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано14.10.15 18:50



йес, йес! знаех си, знаех си.... :-)

Малко глезотиийки са позволени на победителката, дан забравиш!
Съм до късно заран... примерно.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано14.10.15 20:15



ах палавница такава

но не мож ме извадиш от редиците на мъжелюбките с топ или без топ- не помръдвам от там

- тази песен точно слушах по радиото

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано14.10.15 20:56



но не мож ме извадиш от редиците на мъжелюбките

няма, няма, стой си в редиците... : )))
тоо всяка жена е Жулиета и обича Ромео. .:-)



Ама нали ти призова да се подкрепяме жените във форума
... и аз солидарна :)



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано14.10.15 21:47



тази песен е хубава, ама другите много депресарски нещо. нищо не си избрах да върна жеста. още търся



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано15.10.15 16:58



за малко в черно бяло днес? :)

бяла, бяла .... и добра :)))))




пп. това беше за " Един мит и половина"
ама нещо пообърлала темите аз.

Редактирано от T a n y a на 15.10.15 17:00.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.10.15 20:02



ех, Таничка, ще накараш главата да замечтае :-))))



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано16.10.15 17:17



мечти..... :))))



И днешния ден е хубав. :)



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано16.10.15 20:18



какво уникално семейство беше, м?

а днешния ден беше като женския месец- непостоянен. имаше от всичко- слънце, вятър, дъжд

като казах женски и се сетих да потърся нещо смешно-вярно, почти универсално да е, ама ако може и да е образна картинката



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано17.10.15 11:07



... мир.... :))))





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.10.15 12:30



Е, това ми хареса истински. Точно преди "when only ashes are left". Линк после, че сега технически не умея.

Тая група много кефи.

мир :)))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано17.10.15 13:36



Златна есен, топла.. :)





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.10.15 20:44



сезонът есен не ми влияе топло, но щом казваш :)))

това ми е по-скоро усещането за есента:



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.10.15 21:01



това "шамтавия" имам няяякакъв бегъл спомен, че не го оправих в един пост. ама поста не го намирам. пък може и да не съм аз била, обърках се.


иначе- виж там някой мъж покани, че не го виждам Ivony кво ще прави.

гледам Румен не се е засилил да пише тук много-много. мен ако питаш- не ни и трябва. така и така си имаме достатъчно проблеми

както се пее в една песен "I need a crowd of people, but I can't face them day to day"

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 17.10.15 21:11.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.10.15 21:04





А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано17.10.15 21:11



есенно - в тишината на листопада .... :)





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано17.10.15 21:18



това "шамтавия" имам няяякакъв бегъл спомен, че не го оправих в един пост. ама поста не го намирам. пък може и да не съм аз била, обърках се.


ааа аз спрягах името на клуба този днес
и като погледнах сега и аз "шамтав" съм го написала . :))))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.10.15 22:15



държиш да изживеем до дъно есента. добре. може и да ме излекуваш от меланхолията

вечната



още го гледам. дано да е докрая красив клипа

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано17.10.15 23:05



Лятото човек се баня по-често, а есента веднъж месечно. Затова на човек му остава време за философски размисли и се чувства меланхолично. На теб какво ти тежи?



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.10.15 23:24



ами нищо не ми тежи.

как веднъж месечно?! меланхолия о.к., ама мазохизъм не.




а само да добавя, че най-много философствам в банята. предполагам всички са така. от топлата вода е- тя размеква черепа и мислите могат спокойно да циркулират, че и да излизат от кутията

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 17.10.15 23:27.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 14:57



Есента е сезонът на почивката...
и за зазимяяяване... :-)))))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 16:42



Минавам покрай блока и гледам- в ограденото игрище за футбол/баскетбол са се формирали отбори от съседните блокове. големи ученици и мъже играят футбол. около игрището публика от блоковете. смеят се хората, викат като на мач. играчите къде вкарват спортан злоба, къде се шегуват и със себе си и с опонентите. идилия. и друг път съм ги виждала така да се организират. а наоколо са много блокове в кръг и високи при това. обаче са си направили маси и пейки под един кестен- добре са ги сглобили от европалети. чистят си редовно това немалко пространство- тревна площ, игрище. имат си и градинки и всяка година /от три години ги наблюдавам/ все по-добре им изглеждат градинките. има конкуренция по тоя въпрос между блоковете. хареса ми.

каква почивка пък ти?! де я?! някои така сме си построили живота, че и да искаме почивка- ще е само под формата на излежаване 2 часа повече в леглото. иначе аз съм мързеливо същество, много мързеливо. мога буквално нищо да не правя дълго време и пак да се чувствам уморена, от себе си хахаха. но най-обичам да мързелувам като си правя неща, които обичам.

зазимяване? ти къде ще се зазимяваш?!
я кажи, има ли изгледи да затворят дир-а? нещо много ама съвсем и очеизвадно стана- няма хора да пишат. това е тъжно

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 16:43.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 16:53



аз пак да питам тукашните анализатори- според вас как изглежда в момента международното положение? интересува ме- ще има ли война межда Русия и САЩ+Европа? И друго- от къде черпите информация по въпроса- само от български медии или и от други източници. Ако четете по-апокрифни сайтове- бихте ли ми дали линк на лични събщения, ама ако може да не е порно сайт!
Благодаря предварително!



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 17:03



Аз от скоро пиша тука, така че не знам каква е хавата в сравнителен план....
... населена, разредена.
Пък то мястото ще е такова каквото ние си го правим. :)

А ти спрягаш право пропорционално мързел и умора? :))))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 17:15



а, не се изразих правилно. нищо не спрягам.

има работа тип мъчение и психическо затормозяване, от която няма почивка реално. а има и работа приятна като мързелуването. ако от първата си почиваш, т.е. не я работиш, умората даже се увеличава хахаха

щото знаеш, че като свършат там няколкото дни- ще ти се изкарат тези дни през носа

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 17:27



аз мигрирах в горната редичка тука....:)))


има работа тип мъчение и психическо затормозяване, от която няма почивка реално. а има и работа приятна като мързелуването. а....

ааа да ти кажа тихичко...
работа ли е, все може да почака... ей на шопа чака доработи ли му се - да му мине... :)))))



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 17:38



мигрирах няколко поста надоле.... :)))



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 17:39



Вече сигурно клубовете са повече на брой от хората. Наистина жалко, защото това е едно развлечение, което е достъпно почти за всеки. Няма къде да видиш на едно място толкова различни хора, в реала обикновено се събират на някакъв принцип, по интереси, възможности... Но изглежда на самите участници им омръзна с времето, на кой по-бързо, на друг му трябваше повече, поне и при изключените накрая обикновено се усеща в участието им повтаряемост, отегчение, започват да роптаят или да нападат, не е това, което са били. А други просто забравиха да влизат. Всичко си има време, което изтича. Но чак пък да затворят дира! Не ми се вярва. Тогава къде ще ти се подиграваме

Не е редно!
Е, и това е хубаво, което казваш, хората са започнали да се събират в махалите, вместо да висят по компютрите. Не че едното пречи на другото, могат да се комбинират. Ти ходиш ли да риташ с тях, или те са от друга махала и не те искат?



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 17:42



тая приказка е била някога валидна, кога хората са имали по десет деца и са ги ползвали за работна сила.

сега вече децата са заети да учат и покрай ученето да добутат някак детството и няма как, трябва и шопите да работят

аз не съм шоп, ама така си мисля, че са се стекли обстоятелствата



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 17:48



аз не съм шоп, ама така си мисля, че са се стекли обстоятелствата


И аз не съм шоп. :)))))
... казваш шопите вече не са това, което са били?



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 17:51



Гадина

подиргавал се бил той...всеки път вместо да ми извадиш очи, ми изписваш вежди. Е, понякога реша да се поразкърша и ви намествам както трябва- последно файла го отнесе и още съжалява, вервай ми

Не, аз бях в публиката известно време. Там са мъже все пак, а и аз футбол не играя. Но като почнат да се събират повече хора в публиката и им става по-весело на всички. Т.е. пак участвам. Вие /споделенци/ не може да разберете, че мене винаги ме искат, но аз съм леко темерут.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 17:55



ами трудно ми е да кажа, че не работят. работят си софиянци, но са леко заспали според мен. поне тези, с които си имам работа са някак изоставащи спрямо темпото на другите. което е странно. но това е малък кръг от хора, та не знам- може би не съм права да обобщавам

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:02



видях аз, то все тая- в една тема е, тя и тя една темаааа



вие двамата- Таня и Прекрасенден- защо не си говорите помежду си? да не сте скарани нещо,м? да ви сдобря? бива ме за медиатор


после мога и да ви скарам, де
А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 18:04.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 18:03



но аз съм леко темерут.


a aз съм много темерут, много, много ... :-)

Ето призинала съм още в началото - да няма тъм-мън :)))





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:05



вярно. помня го даже.
с какви работи ми е пълна главата...

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 18:07



Спомням си, че го беше заплашвала да му пращаш някакви мутри. Ако си го направила това, не е хубаво. Някак си да общуваш с хора с месеци и с години, дори и да не ти върви приказката с някой, би трябвало да има налице някаква симпатия от самото опознаване, от времето прекарано заедно...
Не е лошо човек да спортува, особено който не пуши. Дълги години се занимавах любителски с бягане и по-добре се чувствах.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 18:09



та не знам- може би не съм права да обобщавам

нищо един двама объркани, няма да ги дирим се пак :))
тука шантав подход прилагаме...

То във Вселената Хаос...
а ний в таз тема - опит ред в Хаоса да съдаваме, правим.:))))

Словоредът ми е замечателен. :)))))



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 18:12



Зная. :-)
аз пия хапчета за познаване... :))))



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:18



не някакви мутри, а един сто килограмов, почти двуметров, дето чете чат-пат и може да се каже, че му е съкварталец. въобще не го заплаших, а направо го предупредих, че си търси белята. а пък ако съм се правила на страшна, да не мислиш, че ще си призная?! да призная, че съм излъгала с цел да го успокоя?! мне! никога.



аз карам колело в парка. а забелязвам, че откак направиха велоалеите колоездачите се увеличават. днес даже пешеходците трябваше да направим място в подлеза на два насрещни потока колоездачи да се разминат. какво излиза- направи среда и ще и се намерят потребители.
бягането не е за мен- въпреки, че съм с два далака, пак имам криза в един момент от бягането и като цяло това тръскане не ми е по вкуса. обичам спортове, в които няма подскачане. нищо, че бюста ми е малък

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:20



идеален ти е словореда. според мен



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 18:25



идеален...

как хубаво тази думичка моята скромност подхранва... да. :)))

Редактирано от T a n y a на 18.10.15 18:28.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:32



аааа ти си помисли, че аз като се поразкърша и е понатупан файла ли?! не, не, на думи го отнесе. киро я изтри темата. оттогава с файла не си разменяме постове и всеки пази дистанция. така е най-добре

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 18:33



То има предимство, че не изисква почти нищо, не е като футбола примерно, къде трябва да се събират хора. А и близо до нас има една градина и едно 10-15 години бягах през ден или всеки ден. По едно време стигнах до 15-16км на ден, но след месец всички кокали започнаха да ме болят и намалих. Преди 3-4 години обаче ми правиха операция на коляното, положението беше много зле, но попаднах на много добър лекар, и сега пак мога да стоя по цял ден на крак, което е хубаво, защото такава ми е работата. Обаче с бягането почувствах, че трябваше да приключа.
И други хора са ми казвали, че е тъпо и монотонно, но те толко и са се занимавали. Или, че ще е интересно да се тича някакъв маршрут, а не обиколки от по 400-500 метра. Но съвсем не е така. Просто съзнанието започва да работи по друг начин след примерно 1-2 километра, и човек направо потъва в някакво блажено спокойствие, чиста енергия, едни от най-хубавите ви моменти са били по време на бягане. И това, че е монотонно и ако няма какво да отвлича вниманието, са добри предпоставки.
Предполагам, че не те интересува, но сега ми се приписа за това





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:36



зависи кой ти го оценява.

тъй като на мен са ми се подигравали за словоред и правопис- от мен оценител не става. макар, честно да си призная, обикновено тези, дето са говорили за моя правопис- и идея си нямат нито от запетайки, нито от логична мисъл, нито от мисъл дори, но нека и те имат някаква гордост

но за медиатор...

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 18:40



това усещане ми е познато.

защо, интересно е. пиши



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 19:04



щом стоиш по цял ден прав- имаш ли проблеми с вените?

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 20:04



Не. Работата е свързана постоянно с движение. А и едно с едно нема! Дълго време това ми беше кошмар, защото примерно излиза нещо, дето сме го правили преди година, и човек се мъчи да си спомни , мисли, прави грешки, има напрежение... Сега точно поради същото нещо, започна да ми харесва. Човек се ошлайфа, спира да му пука и отпишва. Наскоро се замислих за това, как едно и също нещо, може да е лошо и добро, като изтече време.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано18.10.15 20:42



тъй като на мен са ми се подигравали за словоред и правопис- от мен оценител не става.

и аз не съм по забележките
и по даването на наклон на вятъра - кой как да пише :-)


За знаеш отклонихме се темата в анонса,
Дали авторката coffeemate няма да ни направи забележка?
шегувам се. :)))



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 21:10



как едно и също нещо, може да е лошо и добро, като изтече време
е, аз това го знам отдавна. от опит го знам, горчив



добре, че нямаш проблеми с вените.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 21:15.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 21:14



начи, отправям апел

към участниците в темата да се придържат към основната мисъл, а тя е- хора, положението е много зле. шашкайте се, не е по-опасно от успиването, в което са ни поставили. даже не знам, ама ако хората изпитват страх- би могло да го предадат към тея в Дебелото събрание, дето ги отглеждаме, че да вземат мерки, някакви

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 21:26



Абе да те питам - на дружката ти Саксън какъв й е всъщност проблема?



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 21:37



Много бих искала в темата да се запази добрия тон. Някак успяваме досега, макар да имахме тук-там завои.
Нали, не, че някой ме пита, ама нали съм автор на темата, та- да си кажа. Пък вие правете каквото искате.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 21:42



Това някакъв опит за манипулация ли е?



Знаеш, че в дипломацията доста ме бива.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 21:50



Не ми намигай, а си пусни тема и там се изяснявайте.

Какво е това- влизаш и питаш за човек, който не пише в този клуб. Ами задай този въпрос на Румен в ГЗС или си направи нова тема и така. Така бих направила аз, да речем, дето не съм добра в дипломацията. Доказано при това. Но държа да се разгранича от задаващия се скандал. Бих искала малко мир, ако може. Ако не може- здраве да е.

Манипулации ако някой върти тук- чакам да се види дали е така и ако е така- пак здраве да е. Може да се чудя докога ще изтрае мира, но междувременно му се наслаждавам.

А, забравих. ГЗС е за забавление. Там хората се забавляват. Тук може сичко. Сетих се

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 21:54.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 21:53



В грешка си. Скандал не се очаква. Тема аз няма да пусна. Но очаквам Румен или някой от групичката да го направи, за да (ми) се извинят както му е редно - съвсем официално, а не така между другото.

А и името ми означава Мир.





Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 21:57



Редактирах се.

И го мисля това, което съм написала. Сериозна съм.
Добре, разбирайте се където намерите за добре. Само, че ми прави впечатление, че ГЗС трябва да бъде опазено от разбираниците ви. А Саксън е там- на една ръка разстояние, Румен също е там. Защо спорът да се измества тук?! Те това е въпросът

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 22:01



Не знам. Вие си пишете, трябва да сте наясно какъв ви е проблемът.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 22:23



Моят проблем е човещината. Нейният - глупостта.

Твоят - мерзостта. Но това и друг път съм ти го казвала. Между нас всичко е ясно.

Та, ти си й дружка - дай й няколко съвета, че трябва да промени подхода си за придобиване на "популярност". За нейно добро е.

ПП. Позволих си да заговоря за Саксън, защото ти пък подхвана приказка за Файла.

Ай лека ти вечер!

Подпис,
МИР - Богиня





Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 22:52



Според мен Саксън се радва като ти се подигравам, а един мъж не може да устои да не се мазни на красива жена като нея. Опитах всичко, но не успях, съжалявам, тя ме контролира напълно.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 22:58



е, че тя ако се радва като се подиграваш- каква карасавица ще да е?! некоя грозотия. ако лъжеш сега- и ти една огромна услуга и правиш- за чудо и приказ си.

аре бегайте от тук с тези И НА ДВАМАТА гнусни приказки- кой какъв е. аман

няма мир, няма

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:00



това ти постче леко ми напомня постовете на една друга сестра, червена на цвят. дето влиза в тема САМО за да каже кой какъв е.

от какъв зор е тоя зор?! нали си се знаем кой какъв е вече и сме си го казали по емнайсетпъти. защо се повтаряме?! защотоооо трябват скандали да стават, разправии, ръчкане


оправяйте се за една седмица. после влизам да ви оправя аз!

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:05



Не можеш да избягаш от качеството си. Щом гаврите и подигравките ви правят щастливи - напълно се заслужавате. Поздравления!





Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 23:07



Ако трябва да ти отговоря сериозно, мисля, че твоят неосъзнат проблем е, че ти става само от мъже, които ти изневеряват. Хубаво е, че такива са повече от половината. Ще се уредиш лесно.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:09



Абе и ти май си готова на всичко - дори и с тролове да си разговаряш, само и само да не си сама тук. Като една друга сестрица.



оправяйте се за една седмица. после влизам да ви оправя аз!

Споко. Този клуб остава твое владение. Разпореждай се както искаш в него.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:14



разговарям с човеци тук. може да са един-двама ама става разговор и то доста добър.
ти къв го дириш тук като не пишеш в тоя клуб отдавна, не ти е интересно, ама искаш да го осереш,м?!

разпореждане?! че ти казвам, че си трол в момента?!! айде, бе. сириозну?!

мерси, за навестяването. много мерси

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:14



Офф... истината е, че на мен мъж не ми е изневерявал.
Ще ти се да пишеш история, но тя не е моята, а твоята.





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:17



Знаеш ли - Румен се оказа прав за теб. Не е глупаво момчето - ама никак.
Преди време рече, че ще се обърнеш срещу мен заради твоите си интереси. Ама то какви интереси!

Всичко хубаво!



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:20



абе те всички са прави за мен. къв е проблема?!


аз проблем нямам.




А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:24.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:26



Е, "борбата" я сътвори ти. Наслаждавай се!



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:26



Сори, ама те прочетох преди да се коригираш.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано18.10.15 23:28



Замисляла ли си се защо най-силните ти постове са свързани с разправии? А мъдростите ти са кухи? Като се промени, ама наистина като се промени, и като започнат други работи да те вълнуват, ще си пишем.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:29



.

А хитростта е ума на глупака.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:34.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:49.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:30



.

А хитростта е ума на глупака.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:37.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:33



.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 18.10.15 23:36.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано18.10.15 23:36



изтривам се, не защото се срамувам от нещо написано от мен, а просто заради..ей така

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.10.15 23:37



Отлично знаеш, че най-слабите ми постове са тези свързани с разправии.


Теб те вълнуват гаврите, подигравките и разправиите.

Няма да се променя в посока, която те устройва да си пишем. Ти също.

А и мен вече ме влекат разговорите ин реалта. Време е да наблегна на мъдруването тет а тет.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано19.10.15 11:24



Аз отлично знам, че Румен е казал много работи, но той ги каза и в клубовете. Няма да ти мине номера да скапеш добрите отношения. Приеми го.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано19.10.15 11:28



Така. Докъде бяхме стигнали, че изгубих нишката? И се извинявам също така.

Да напомня, че съм 1/4 византийка. Изгодата не я изпущам от поглед. Демек.



А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 19.10.15 11:37.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано19.10.15 18:29



към участниците в темата да се придържат към основната мисъл, а тя е- хора, положението е много зле. шашкайте се, не е по-опасно от успиването

Аз каквато сум пъзла...
Даали да не заспя.... дзимен дсън? :))))

последните ми две думи ми прозвучаха кат будизъм :)))



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано19.10.15 21:22



Имаше един момент миналата година, когато почти всички участници застанаха срещу мен, и аз нямаше повече какво да правя, освен да се шегувам. Вярно е, че много неща казах, и няма значение къде. Спомням си, че веднъж казах, че за да стане интересно Балдриян трябва да се скара със Саксън, или ти с Виталите. Просто на тия неща се обръща внимание, а на споделеното-не. Това ме подсеща за една песен, а за работа друг път ще говорим, днес се наработих доволно.





Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано19.10.15 23:32



Дойде ли време? Недей. Тая форма на комуникация се оказа интересна. Но, аз съм от публиката, та нямам право да се намесвам.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано19.10.15 23:43



Абе карай, аз съм свикнала с на споделенци драмите. Участвала съм също така- къде справедливо, къде не. Ама беше славно време, погледнато от дистанция.
И много важно кой какво казал. Всеки е казал. А нещата имат поне две тълкувания.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано19.10.15 23:49



Интересното ще е за сметка на имиджа. Който държи на него, да си опича акъла. Аз съм имунизирана. Нямам какво да губя или печеля.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано19.10.15 23:57



Може за всичко да си се излагала, но за едно беше права, като каза, че вече няма истински тролове. В тая държава всеки гледа келепира. Не съдя никой, но това е малко ограничено.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 00:04



Ами има и никове, които се изказват по принцип, по убеждение, така да се каже. Но правенето на повече никове би трябвало да е безкористно. Самопризнания ли ще правиш сега? Не виждам крайната цел нещо



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано20.10.15 00:33



Това е все едно някой да стане модератор и всичките му приятели да влизат през профила да банват, както е твоята идея. И после някой от приятелите да е бушон, когато ти потърсят отговорност. На пръв поглед е хитро:)



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 01:09



Е има си рискове. Ама пък така хората се учат на отговорност. Разбрах какво казваш. Не мога да повярвам, че така са се стекли обстоятелствата обаче. Времето ще покаже. Невероятно е твърде много. :))))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.10.15 08:55



Въобще нямам намерение да скапвам добрите ви отношения. Това го е писал в тема в клуб Приятели - мога да дам и линк. Само се възхищавам на прозорливостта му.
Но почвам да си мисля, че ти умишлено си се опитала да скапеш моите отношения с доста хора - заради собствената си изгода. Простете наивността и доверчивостта ми. Много има да уча докато стигна нивото ти/ви.... мдаа... Както и да е - всичко в някакъв момент винаги излиза наяве.

Редактирано от Vitalite на 20.10.15 08:57.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.10.15 09:20



Интересна тема.

Абе интересно е как всичко вече е казано и написано. Ако някой чете старите теми, много точно може да предвиди бъдещето развитие на нещата.

Чао - оставям ви на "добрите" отношение. Имате много съвпади - в това число подлостта, използвачеството и манипулативността за лична изгода - не ги пропускайте.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано20.10.15 09:26



Какво става приятелките?



No man to be trusted
Everything corrupted once man touched it

Тема Re: басинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.10.15 09:55



Мда... И ти беше прав - трябва да призная.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано20.10.15 10:32



За кое? Не е много яко да приказваш глупости само за да натриеш носа на някой. Не вървят при мен такива.



No man to be trusted
Everything corrupted once man touched it

Тема Re: басинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.10.15 10:39



Силно изкушена съм да изпитам

към себе си. Чувствам се като Исус предаден за трийсет сребърника - в случая - заради трийсет поста, образно казано.
Но ще се въздържа.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано20.10.15 10:58



Дано само не съм бил прав, че сте приятелки по неволя.

No man to be trusted
Everything corrupted once man touched it


Тема Re: басинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.10.15 11:06



Имам активна балансирана сърдечна чакра

От моя страна - всичко се основава на искрени чувства. За другите не нося отговорност.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 11:20



Мда, сичко е точно така. Може ли това ми самопризнание да ти запуши лайняната уста? Едва ли...
Няма дори един човек, който да съм скарала с теб. Но с тези си подскоци сама се закопаваш. Ти си знаеш.


Аз поемам цялата отговорност за твоя негативен имидж в миналото, сега и в бъдеще. Защо така...щото кафето. О.к. Поемам!

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 11:23



Ти пък защо дойде?! Сеирджия.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано20.10.15 11:27



Много се кефя на приятели като вас. А и ми липсвахте.



They wonder if I\'m hellbound... well Hell
can\'t be worse than this, cause I\'m in Hell now

Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 11:29



Честно казано след месеци неистови опити да ти кажа да се спреш- да заповядваш най-вече, осъзнах, че където и да отида да пиша, ти ще ме следваш. Сега ще си нося последствията. Тирания....

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 11:33



Да. От мене приятел не става. Неволя ли?! Еба ли го. Не съм се замисляла кой какво е търсил

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано20.10.15 13:37



Госпожа, тъй като виждам, че няма да се спрете, а на мен малко ми трябва...обещавам просто да не Ви отговарям. Така и ще разбера кой за какво е дошъл в този клуб. Да науча и аз нещо. Въобще не искам да влизам, пардон аз вече влязох, но не искам да продължа да се боря с Вас, защото, както емнайсетпъти те предупредих, че човек заприличва на това, с което се бори. Точка.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано21.10.15 14:53



Но, аз съм от публиката, та нямам право да се намесвам.

и аз съм в публиката.
Как да си поръчам сняг на сцената? :)))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано21.10.15 15:11



Таня, можеш да си поръчаш абсолютно всичко и да чакаш отговор от "природата". Това е като приказката за златното момиче. Като пускаш поръчката внимавай с какво разполагаш. Да не излезеш неподготвена за тежките зимни дни. :)))))))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано21.10.15 15:14



да да... много, много внимавам какво си пожелавам.
И на другите какво пожелавам също ффнимавам... :))))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано21.10.15 15:59



Така да бъде.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано21.10.15 16:08



Аз не мога да разбера едно нещо. Защо хем съм остра, често груба, казвам каквото мисля, дори да знам, че мога и да греша, а реално веднага мога да завържа разговор с "врага", щото то тук хората са дошли, за да говорят. Нали така? Буквално през пост мога да си променям писането. Отношението не, но комуникация има. Какво пречи на другите да са като мен?! Тук няма " заграждане" на територии. Тва би било безумно и е безумно...

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано21.10.15 16:37



Аз не мога да разбера едно нещо....

Да прави си...човек се логва да прочете какво са писали хората. :)
....или поне някои от тях, целенасочено демек :))))

А и да напише нещо, ако за това има импулс.


Аз нямам усещане за наличие на врагове. Обичам да се шегувам. Не обичам да провокирам. Минавам за мека в общуването. Не търся конфликт. А ако го надуша - отдалечавам се, споко и то.
Споко душа съм по природа. :)))

Редактирано от T a n y a на 21.10.15 16:37.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано21.10.15 19:04



Вярвам ти, че си душа. Правена си по мой образ и подобие. Не може да си друга. :))))))


Ама какво от това?! Исках хххххх да си каже неговата версия за нещата, публично. Има право да бъде изслушан. Така де, утре ако умра, ще имам да дължа, а не искам.

Лека вечер! :)))

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 21.10.15 19:06.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано21.10.15 19:15



A не сакън, нема да мреме още. :)

А пък то смисълът на живота докато сме живнинки - е в отношениета
Да се развиват добрите отношения... аз съм за това.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано22.10.15 00:06



По тия и много други въпроси, компетентно мнение могат да дадат шефове на валутни фондове, големи банки, премиери на големи държави и т.н.. Те знаят какво и защо се случва, но не говорят, а ние няма откъде да знаем, но винаги сме на линия. Теб самата дата ли те интересува, кога ще почнат военните действия, или кой ще победи?

Редактирано от prekrasenden на 22.10.15 00:07.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.10.15 00:25



Дата не, но примерно дали се струпват някъде военни сили, и т.н. Може би нереалистично смятам, че вече нищо не може да се скрие. И покрай бракувана информация се намира и истина.

Това " винаги сме на линия" толкова обречено.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.10.15 00:29



Ми то иначе е тъпо без добри отношения. Сега, някои неща май първо трябва да се скапят, за да се види резулата дали ни устройва и тогава, ако има някакъв потенциал-да се почне строеж наново, също желание, де. :)))))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано22.10.15 10:27



Пожелавам ти по - ...по -... най-... хубавото. :)



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.10.15 15:13



Аз в момента съм в най-хубавото. :)))

Благодаря! И на теб ти желая хубавини :))))))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано22.10.15 17:43



Така, така само, само така иии
така и занапред да е... дано :-)

Иска ми се да ти подаря нещо
сетих за едно стихотворение, което много ми харесва:


ЖИВОТЪТ – МЕТЪР НА ДВА

Метър на два е прозорецът в моята стая.
(два квадрата звезди ми рисуват клепачи...)

В пясъчник - метър на два - си играехме.
(два квадрата невинни мечти, смях и вятър...)

Метър на два приютяват телата ни нощем.
(два квадрата умора, любов и сънуване...)

В метър на два наредени кутии за поща.
(два квадрата надежди, по пътя изгубени...)

Метър на два са и чергите - старите, бабини.
(два квадрата традиция, приказки, спомени...)

Краят е метър на два... На живота ни.
(ще остане светът - два квадрата огромен...)

Л. Филчева



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.10.15 20:17



Обичам подаръците :)))) хубаво стихотворение. Добре описва, как животът само на ужким е метър на два. :)))))

Понеже аз не чета поезия, освен в изключително странни състояния

нямам подарък за теб сега. Но събота и неделя ще потърся нещо, да те зарадвам. :)))

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.10.15 20:24



Като гледам колко поети се вихрят в клубовете и се сетих за един журналист (може би писател беше) Преди време в едно предаване за Сицилия беше казал, че с времето отговорът на хората срещу мафията там бил в правенето на много школи/клубове за пеене. Особено оперно пеене. Това е духа. Може човек да не може да се пребори с обстоятелствата, но иска да направи нещо за бъдещето.

Та така. За наша радост животът не е метър на два.:))))))))

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 22.10.15 20:25.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано22.10.15 22:26



Според мен, докато германски стоки могат да се продават на български цени, както е във веригите, в смисъл, че докато може да се произвежда евтино, няма да има голяма война. Спокойно ще се поберат още един два милиарда хора на Земята, особено ако са трудоспособни.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано22.10.15 23:01



Дано да излезеш прав

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано23.10.15 00:27



Така е, освен ако България не се включи да помага. Тогава всеки мисли, че е хванал Господ за шлифера. Хитлер колко държави е нападнал, докато сме му били съюзници? Защо да не му дадем шанс? Ама сме видели, че е задръстен, и я малко война и с Германия, я бе кви сте вие. Колко време са устискали? Няколко месеца. А тогава и със Съюза сме се били още от преди това, и с Щатите и с Англия, и с кой ли не.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.10.15 01:57



:D Добре, че го видях тоя пост преди сън. Голям смях

Сега кой знае какви чудеса ше сънувам

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано23.10.15 09:10



Aз обичам да чета стихчета. :-)

И шантавка, такава... съм. :))))

Ето едно веселко:

Хор на принцесите
23/07/2015

Трудно е да си принцеса!
Драконите днес къде са?
Ти! Да, ти! Не ми се смей!
Нийде няма читав змей –

само някакви беззъби –
люпят семки, търсят гъби,
със елеци посред лято
и дори без люспа злато.

Нямат подли намерения,
нямат страшни прегрешения,
нямат крива кула даже.
Принцът как да се докаже?

Без далечни разстояния
и без тежки изпитания
как да си го разпозная –
да се вземем най-накрая

Време ми е да се женя!
Дракона не го е еня.
Бързо времето тече.
Кой ли ще ме отвлече?

M.Донева.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.10.15 12:44



Мнооо добро.

"Ти!Да, ти! Не ми се смей!
Нийде няма читав змей,"



Се се каня да питам, Лъчезара къде забегна? Последно за някаква игра питаше. Виждала ли си я по битките? Как се справя нащо момиче?

Това е към Румен въпрос всъщност

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано23.10.15 21:57



Надявах се никой да не повдигне тоя въпрос!
Не знам дали си чувала за оная сграда с мигранти, която някой беше подпалил случайно. Там открили труп на сенегалец, целият овъглен, но със запазен пенис. Лъчи се възползва от тая история, смени си пола и скоро ще се жени.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.10.15 22:26



шегаджия



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано25.10.15 10:27



:-)
Не знам коя е Лъчезара, и кой е Румен.
Над стотина мнения ми са се насъбрали вече, ама май не сме си разменяли думички..
Но живот и здраве, ако се появат наоколо ше си хортуваме. :-)



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.15 11:22



Мисля, че Лъчезара я загубихме като клубар безвъзвратно. От опит знам, че най-доброто забавление, което може да се извлече от комп и нет са виртуалните игри. Така човек може да убие времето на цял един живот :D

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано25.10.15 11:33



е, дано тогава да се завърне тука, сред хората :-)

шото ...
... на убаво място, убави хора сме се събрале. :))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.15 11:46



Който не ни харесва -няма вкус. Факт




Ти няма ли да пуснеш нова тема? Не се скатавай

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано25.10.15 13:23



Ми аз скатавка малко си падам по пускането на теми.
Затовааа отидох да пиша в другата тема. :)
"Голяма тъпотия"
Да дам и моя скроомен дан там. :)))

Редактирано от T a n y a на 25.10.15 13:34.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.15 13:35



Те войните така стават. Особено клубните. Стой в публиката, докато укритим страстите с Ивони.

Ясно е, че аз като жена ще отстъпя. Много мразя да споря с мъже на тема политика. Мисля, че мъжете като управляващи света са си изперпали силите. И тези жени в политиката с мъжко мислене, на кого да го турят и как на всяка цена да са победители-също не са решение. Въобще, "мъжете "да си гледат работата.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано25.10.15 13:41



Е няма да се биете, а ше постигнете дипломатично съгласие. :)

Намерете се пак някакво шантаво решение :)))
От мене ако искате шантави идеи - ше дам.



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.15 17:28



Шантавото е обичайното- оставяш мъжете да се мислят за прави хахаха.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано25.10.15 19:04



по моему - истината е една...
няма как да се дели на мъжка или женска. :)

Нооо гледните точки към нея може да са различни. :)))



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано25.10.15 19:09



Да те питам- разбира ли се каква ми е гледната точка или е хаотично изложението :D

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано25.10.15 19:14



разбира се - да. :)

Аз и на подредено, и на хаотично изложение разбирам :)))



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.15 22:15



Ама аз съм си спокоен винаги. Не влагам страст в спор за политика, просто много си държа на мнението...
Още повече, че имам тренг. Нали опоненти са ми винаги чугунени тикви, дет "от комунизма по убаво нема" или "Едно време през комунизма, кога в магазина продаваха само леб, салам, домати, лук и магданоз беше най-хубаво време, щот можех да си позволя да си купя от всичко. А сега кат продават един милион неща и не мога... И ми е много тежко"
Бъзикам се.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.10.15 10:15



Не искам да те обидя, но виждам, че имаш тренинг в споренето с комуняги и всякаква паплач, обаче ще ти се наложи леко да промениш методиката си ори спор, защото си слаб в логическата мисъл. Не исках да го казвам, за да не те засегна, но мисля, че като И аз го премълча, ти губиш последен шанс някога да спреш да си завираш главата в пясъка. Твоитр хора започнаха да се извиняват на света за неуместните си действия в Либия, Ирак. Време ти е или да порастнеш или да замълчиш от срам.
Сега запази спокойствие. Добре ли се чувстваш? Радвам се

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.10.15 14:34



ха-ха евала!

А така,малко да повеселиш…
Иначе се чувствам отлично и незнам нещо да губя. В САЩ живеят 318 млн. човека + неофициално още поне 4-5 млн. мексиканци. В Европа пък още повече. Да мислиш, че всички са мой хора? И, че някой от тях като каже нещо, това веднага ще ми промени мнението. Това е несериозно е съвсем несериозно, при положени и, че мнението ми е изграждано дълго и задълбочено и, че там както навсякъде има всякакви със всякакви мнения…. Пък ти да не мислиш и, че в Русия има по-малко хора с различно от официалното мнение? – Неее, хич не са по-малко. Но повечето от тях по разбираеми причини не биха го казали публично, че такива нещо ги застрелват по площадите или ги поарестуват уволняват и тормозят там, пък и поначало въобще не се допускат до медии…



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.10.15 15:03



много дразниш



то бива, бива, ама това твоето е направо безобразие. както и да е- добре, че поне си вярваш, щото тея във властта не си вярват, но това не им пречи хич.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.10.15 15:07



тема няма ли да пуснеш най-накрая? само се подиграваш...



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.10.15 16:48



Що да се подигравам, къде пък видя тона? Не, опонирам ти на тезата...
Щото смятам, че ако тия дето имат власт мислеха толкова лековато и безпаметно, много ще го закъсаме...

Ако в косово жевееха повече от 1 000 000 българи, и изведнъж сърбите започват етническо прочиствана - масови крланета, избиване на това население, палене на къщите му и прогонване, дали нямаше да мрънкаш някой да го защити? А ако това бяха руснаци, дали руснаците дали пък нямаше първи да бомбандират, а?
Та сърбите сами си изпросиха бомбандировките и те това го разбраха и за това сега са кандидати за ЕС. Само чугунените глави в БГ още не го разбират.
Ти може да имаш проблем с паметта, но България лично със свой средства издържаше и построи един бежански лагер за косовари в Македония, само и само да си стоят там и да не тръгнат към нас 400 000 хиляди човека тръгнали да бягат от сърбите в посока Македония, а от там и към нас...
Ама рев и сополи за Сърбия...





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.10.15 17:44



Ти оправдаваш всяко насилие в чужда страна, което се извършва от и чрез друга страна, но не оправдаваш насилие, което си е в границите на суверенна държава и си е тяхна работа.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано26.10.15 22:49



Кога съм оправдал всяко насилие? Мислех, че съм написал за Сърбия, пък то за всяко съм писал...


И не разбар какво друго съм направил, ма карай...



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано26.10.15 23:44



То толкова отдавна, че кой да ти помни какво беше направил



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано30.10.15 21:57



Ставаше въпрос за всяко насилие, извършено от Щатите, то и темата беше за това, доколко помощта е помощ. Но като ти каза, че не виждаш насилие в американските действия, нищо, че в Ирак са избити стотици хиляди цивилни, а примерно в Ми Лай обгорели от напалм трупове и полуживи са били ощастливявани от западните освободители. Когато опре до такива разговори, промити мозъци като теб, започват да говорят за това кой колко му е вътрешния продукт и кой колко изкарва. Нищо, че темата беше за съвсем друго, не е лошо да се пооспами малко, пък ако никой не подаде, тогава следва най-малоумното- плюене по всички, че са русофили. те еба в спамаджията

Още веднага беше ясно, че кавгата на Виталити и Кафето е пунта мара, дай поне ние малко да се покараме викам, дано да не ми се разсърдиш и на мен!

Редактирано от prekrasenden на 30.10.15 22:30.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.10.15 22:13



Забранявам ти да ме споменаваш занапред. Навлизам в зелено-розов период и в него няма място за инсинуациите и интригите ти. Точка.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано30.10.15 22:29



Стана недоразумение. Говорех за една моя приятелка, с подобен на вашия ник





Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.10.15 22:42



От теб всичко може да се очаква!



Вероятно имаш и ник Vitality. И затова трябваше да се регистрирам като Vitalite.



Тема Re: басинови [re: Vitalite]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано30.10.15 22:47



Така е, обичам да се подсигурявам. Ти как си, ше излизаш ли някой път по центъра да се видим на Кафе?



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.10.15 23:43



Разбира се.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано31.10.15 18:59



Ставаше въпрос за всяко насилие, извършено от Щатите, то и темата беше за това, доколко помощта е помощ.

Въм Виетнам САЩ са поканени от законното тогава правителство, както сега например Руснаците са поканени от законното правителство на Сирия. - Абсолютно 1 към 1. Няма никакво нарушение на нито едно правило и международен договор, схваща ли ги главата.

САЩ се отзовават на поканата на Южно Виетнамския президент, защото Южен Виетнам е нападнат от Комунистически Северен Виетнам - насърчена, поддържана и въолръжена от СССР и Китай, да нападне Южен Виетнам.

По същоя начин в момента Ислямска държава напада владените от официалното сирийско правителство територии на Сирия, а официалното Сирийското правителство е извикало Руснаците на помощ, да бомбандират.... - По същия начин 1 към 1 е и Виетнам.

Колкото сега в Сирия Руснаците са нарушители на нещо, толкова и САЩ във Виетнам са нарушители...

И сега "Ислямска държава" прави в Сирия същото, каквото тогава е превила "Комунистическа държава - Северен виетнам", панимаеш как стоят нещата. Пак ти казвам, от гледна точка на всички международни договори и ООН, 1 към 1 са Руснаците в Сирия и САЩ във Виетнам.

Комунисти, талибани, ислямисти, терористи ... това са различните лица на едно и също нещо - агресивна тъпотия, войнстващ дивашки манталитет и средновековна изостаналост...





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано31.10.15 20:14



Ако наистина вярваш в тия неща, вероятно си между 15 и 18 годишен.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.11.15 20:10



Не е до вяра, това са факти. - Нямат нищо общо с вярвания и религии...





Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.15 11:16



Добре, бе. Споко. Няма защо да се чувстваш виновен за нещо. Аз не помня много-много емоциите след разочарованията си от хора, но това не значи, че забравям.

Ай не се депресирай излишно. Но понеже не помня /не нося емоциите дълго/- прощавам много скоро след това. Случва се пак да повтарям една и съща грешка заради този "рефлекс", ама - да влачат, да влачат...

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 04.11.15 11:18.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.15 11:24



хората колко много филми направиха за тази война във Виетнам, да си измият срама пред света. колко много протести имаше срещу войната и участието на САЩ във Виетнам...колко много известни личности са се изказали за грешката на САЩ да влиза във война във Виетнам... ама тогава все още американците бяха малко по-будни, протестираха. сега вече не виждам толкова да имат гражданска позиция относно външната политика на страната си. и всичко е заради материалното, сметките, кредитните карти, машината, която ги е приплескала.

ние поне сме добре в това отношение- никой не ни се сърди, че роптаем на глас.



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано04.11.15 23:05



Предишният ми профил си отиде заедно с компютъра.
Права си, че не се чувствам виновен, но напоследък изпитвам съмнения, четох стари работи и ми се струва, че ти си имала и други регистрации, с които си манипулирала хората. Например -


Докато не докажеш, че това не е твое дело, за мен си безполезна твар



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 01:31



Честит ти нов лаптоп! :) другото- трябва да зачета таз нирванка кво е писала, че да приема щафетата. Така де, то щом си се заровил в държавния архив, много работа ще ми се отвори :D



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано05.11.15 07:15



Благодаря:)
Няма смисъл, ще ти разкажа набързо какво е положението. На пръв поглед сте напълно различни хора. Отначало дори аз не направих паралел, но както четях и в един момент ме озари прозрение. Момичето от дълбоката провинция, от селото, което си мечтае да види цивилизацията, но все още не му се отваря парашута, прави виртуален образ на жена, която е заминала не къде да е, а в Щатите. лол!

Хората са го казали- гладна кокошка, просо сънува. Всичко се изясни. Попаднах на още 54 съмнитулни регистрации, които ми напомнят за теб, и трябва или да докажеш, че не си ти, или викам най-добре да признаеш, а, какво мислиш?



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 08:41



Отричам! Ако беше Австралия, Нова Зеландия- да се съглася, ама така не е достоверно.

И въобще- о т р и ч а м.

Кво село, бре! Свищов е люлка на цивилизацията! Я виж кой е авторът на химна на Р.България.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 08:49



А за вината имах друг повод предвид, не това, което говориш. Но без значение. Виждам, че си в настроение да се заяждаш, значи си добре.



Би ли казал защо си се кръстил рококо? Че и цифри накрая? Каква е идеята, че не се сещам?

Рококо много превзето звучи.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 12:38



Ха ха ха :)))
Божей ! имало протести и филми и затова била незаконна! По смешно нещо не съм чувал! Явно нямаш на представа кое определя какво е законно и какво не!
Все си мисля, че го определя "закона" (правната уредба) и "Съда" това, но щом казваш филмите.. и мнението на някой протестиращ... :)))
Явно си роб на общ. мнение, като Руменчо, но понеже то е най- променливото нещо на света, си е все разбансиран горкия. :)))



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 12:49



Има протести, щото това е последната война която САЩ води с наборна армия. След нея армията и вече става професионална. А знаеш ли какво е наборна армия? - Такава каквато беше нашата. Ставаш на 18 г. и влизаш в казармата. Ама може въобще да не искаш и да не ставаш за тая работа, но няма неискам, няма недей - влизаш, и те пращат да воюваш... Си пушечно месо общо взето докато се обучиш достатъчно, ако си схватлив ....
Как няма да има протести. Че кой ще иска насила да бъде пратен на война или коя майка ще иска детето и да го изпратят на война насила, а?



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 13:35



ами боже, небоже предпочитам да вярвам на филми, отколкото на международния съд и ред за уреждане на международни конфликти. щото по-лицемерно нещо от това май са религията като институции.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 13:43



коя майка ще иска детето и да го изпратят на война насила, а?



а-аха, те затова говорим цяла тема и кусур. "насила" казваш. отиваш войник, за да се подготвиш да защитаваш страната си при евентуална война и те решат да те пратят да умираш за нечии корпоративни интереси. прави са хората да не го искат това.

ама международното право ни давало това право. ама човешкият мозък не е патешки, нали, различава кое за какво се прави. на всеки му е ясно, дори и на американците, че САЩ са терористи и държавната машина обслужда корпоративни интереси. на цял свят им е ясно, на Ивони- НЕ.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано05.11.15 18:31



Общественото мнение почти не ме интересува, а кой съд визираш, няма значение, защото е нелегитимен. Понякога у нас се събираме и решаваме какво е правилно и какво не. Аз, една хлебарка Георги, три винарки и един молец. Няма натиск, взимането на подкупи е немислимо. Оттам нататък друго не ме интересува.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано05.11.15 20:02



Мина времето кога ги мислех никовете. Вече ми се пали главата като тръгна да попълвам формуляри за регистрации.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано05.11.15 20:39



В Ирак по погрешка, че Садам има химически оръжия, паднаха стотици хиляди иракчани, срещу няколко хиляди американци, които казваш са ги пратили майките им да изкарат някой долар. Няколко хиляди майки срещу стотици хиляди, които не са искали да си пратят децата в гробищата. Но виж какво нещо е животът, даже се намират чукундури като теб да обяснят всичко това по един логичен начин.



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 21:12



ами възможно е, да. то аз също така и си направих тоя- погледнах към най-близкия предмет и там пишеше кофимейт. да не го забравя, един вид. кой знае кое модно дефиле си гледал



аз нещо не съм в настроение и ще се уединя. спокойна вечер и нощ ви желая!

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 21:15





Тази организация има органи, един от които се казва които има доста широки пълномощия: "Неговите правомощия включват създаването на мироопазващи операции, създаването на международни санкции, както и разрешаването на военни действия "


Понякога у нас се събираме и решаваме какво е правилно и какво не. Аз, една хлебарка Георги, три винарки и един молец. - Е то ясно, че всяка нищожна хлебарка или гнида иска да управлява света. Колкото по-дребна повече иска...



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 21:27



В Ирак американците много закъсняха. Това трябваше да го направят още когато нападна съседа си Кувейт.
По същата логика Руснаците и съюзниците в европа бастисаха няколко милиона Германци в Германия през втората световна война... За да свалят Хитлер.
Тук американците свалиха друг диктатор - Садам.


Изобщо не си проумял това което казах в горните мнения. - Рано или късно и Асад го чака същото, ако не се откаже от власта - съдба, не можеш да рипа, но може да се откаже докато още е жив...
- Съдбата на диктаторите е такава, а и страните които управляват, след тях са в разруха...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 21:40



аха, те затова говорим цяла тема и кусур. "насила" казваш. отиваш войник, за да се подготвиш да защитаваш страната си при евентуална война и те решат да те пратят да умираш за нечии корпоративни интереси. прави са хората да не го искат това - Корпоративни интереси ...

Аз па мислим, че ако не искам да воювам по някаква причина, никой не трябва да ме кара на сила, независимо от интереса, корпоративен ли е или не корпоративен, партиен ли е, дали е зарад мумията на Ленин или заради мумията на Тутанкамон, няма никакво значение. И затова САЩ след тази война я правят армията си професионална, за да няма насила... - Иначе богатите американски синчета, по това време - основно напушени хипари, хич не бяха навити да ходям да се бият някъде си, пред алтеранативата: сексуалната революция, евтини наркотици и марихуана..

ама човешкият мозък не е патешки - Не не е. Масово човешкия мозък е по-скоро овчи...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 21:48



САЩ са терористи и държавната машина обслужда корпоративни интереси
Кафе, от гледна точка на всеки мързелив, завистлив и пропаднал циганин ти си същата, защот кат си вземеш заплатата не му я даваш /щото е тъп, беден и изтрадал/, а си я харчиш за теб си. - Типична терористка обслужваща само собствените си материални интереси.



Тоест, искам да кажа, че гледнаната точка: САЩ са терористи и държавната машина обслужда корпоративни интереси е гледна точка на тъп и пропаднал лузер. И руснаците ги разбирам, че са такива - загубиха студената война въпреки огромните си богатства, и са ги тресат яки комплекси и завист, ама за теб нямам обяснение от де това мислене.

Редактирано от lvony333 на 05.11.15 21:49.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано05.11.15 21:55



Е да, ама Хитлер е стигнал до Сталинград, а Садам не е стигнал до Ню Йорк, сравнението е несериозно. Защо ти се връзвам, и навремето е имало такива като тебе, само дето са вярвали безкритично в комунизма, а сега в нещо друго. Има ли нещо за силата на привличане и отблъскване в хороскопите, как колко по-риташ срещу нещо, толкова си приличаш с него?



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 21:59



ти си полудял. това вече е заразно... нямам думи за твоята логика просто



предлагам ти да изгледаш ето това клипче, че да се освестиш. надявам се да ти помогне.



знаеш много добре, че мен ме спрягат за комплексарка. за завист не бях чувала, ама може просто да са ми го спестили. какво още ще изкочи за мен покрай тая политика- тръпна в очакване

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 23:01



да, ама Хитлер е стигнал до Сталинград, а Садам не е стигнал до Ню Йорк - Абе кой ще го чака тоя да сига до някъде си... Ами затова точно хамериканците такива ги отсвирват още преди да са тръгнали...

А тапъци кат теб се чудят що са ги отсвирили и недоволстват... Хитлер едно време ако го бяха стъпкали преди да направи войната и за него щеше да ревеш...
Само, че за съжаление политиката на щатите става такава едва след 1945г. та до днес... до тогава в европата не са се месили по никъв начин... Но след две световни и най-унищожителни до тогава войни, тръгнали все от Европа, явно са преценили, че най-добре да вземат нещата в свой ръце...

като тебе, само дето са вярвали безкритично За 17-ти път ти обяснявам, че говориш за себе си защото ТИ ВЯРВАШ , а аз не вярвам, а знам. Има мноооого голяма разлика между вяра, вярване/религия и знание.

отблъскване в хороскопите, как колко по-риташ срещу нещо, толкова си приличаш с него? - Нищо не разбираш ни от хороскопи ни от политика. Иначе по същата логиката ти си върл американофил и русофоб...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано05.11.15 23:17



Ботев, Левски, Раковски, З.Стоянов, Стамболов - все русофоби.
А този филм е правен за умственно недоразвити - за някое помощно училище...
Такива ли филми пък ти намери да гледаш?


Сетих се вица за дедките.
Срешнали се на улицата двама дедковци и единия попитал:
- В кое училище приеха внука ти ?
- Във второ помощно, казал другия.
- Браво! - Щом като го врече, казал първия.

Нямам представа за каква те спрягат, аз ти казвам гледната точко която заемаш в случая.

Редактирано от lvony333 на 05.11.15 23:19.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.15 23:40



Недоразвити, умници...важното е, че папагалите ебават мамата на бъдещето, децата. После го знаем резултата- потъваш, но си или за едните или за другите. Междувременно се давиш.





Гледната ми точка е, че с честен труд се живее добре и дълго. Не се оплаквам, аз съм родена под щастлива звезда. :)))))

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 05.11.15 23:48.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано05.11.15 23:48



Предполагам, че Щатите трябва да бомбардират България превантивно. Тук във всеки квартал има поне по един човек с радикални възгледи. Е ако има прашка или въздушна пушка, като нищо може да запали трета световна!



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано06.11.15 00:04



Не се прави на още по-тъп, няма смисъл. Превантивно да ни бомбандира ли? - Садам превантивен диктатор ли беше, превантивно ли окупира Кувейт, превантивно ли запали петролните кладенци на Кувейт, превантивно ли водеше война с крилати ракети с Иран, и превантивно ли изби десетки хиляди Иракчани?
На Вас превантивно заспалите всичко ви е превантивно, най-вече реването по откачени и престъпници... катчели Ви е откърмил Садам Хюсеин ... Ма знам ли Ви от кой биберон сте бозали, да то ева...





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано06.11.15 00:10



Ми с какво е по-различен един Буш от Садамчо?! Ааааа единия е демократично избран...още по-лошо значи...серийно производство на послушници на демократичната диктатура на корпоративните интереси?



Ти явно не разбираш, че никой не реве ни за Садам, ни за Асад, ни за никой. Няма какво вече да кажеш ли, че ти е необходимо да извърташ думите на опозицията ти така, че чак да се чудят да ти обясняват ли, да отричат ли или да го ударят на майтап. Не мога да го разбера този похват на спорене.
А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 06.11.15 00:19.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано06.11.15 00:16



Първото е интерено мнение - нищо не му разбрах, но щом се кефиш радостно, значи или е добре, или си попаднала на правилния дилър.



Гледната ми точка е, че с честен труд се живее добре и дълго. Не се оплаквам, аз съм родена под щастлива звезда. :)))))

Екстра. Те това е най-важното, да си знае всеки, кое е най-доброто за него и да го прави, не да мрънчоти.

Редактирано от lvony333 на 06.11.15 00:23.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано06.11.15 00:22



с какво е по-различен един Буш от Садамчо...
Струва ми се, че нещата при теб се размиват, до степен, че всички са еднакви теб.


Само не казвай, че и между Путин и Обама не правиш никаква разлика, щото Сидеров ще си обръсне главата публично и ще се замонаши в манастир.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано06.11.15 00:25



Това, че не разбираш какво казвам ми е ясно от както почнахме да спорим с теб. При това положение спорът е безсмислен.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано06.11.15 00:32



И двамата не са българи. Ти американец ли си, че им адвокатстваш така самоотвержено?

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано06.11.15 07:24



Мисля, че улових градацията. Хитлер, посегнал на цяла Европа, е отстранен. После Садам, напада една държава-отстранен (макар и не веднага, а след години!!!). Сега не е ли дошло време диктаторите да се избиват на по-ранен етап, за да се предотврати и минимална заплаха? Примерно в 5-6 клас или в предучилищната.



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано06.11.15 13:39



епа не ги ли убиват още в училище?!

сега се сетих, че и с реалната си опозиция са на нож- фамилия Кенеди какво едно след друго и се случи... май ги отказаха от амбиции в политиката.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано06.11.15 18:37



Това е твоя логика не моя, ти трябва да я обясняваш.
Диктор в 5-6 клас няма

- фатазията ти е претоварена и преиграва.
Кат стане стане диктатор, тогава.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано06.11.15 18:43



Аз? - Да, по дух, по свободен дух съм като тях. Затова за мен е важно кои е правия, а не от кое село или от коя махала е.





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано06.11.15 22:01



Виж как покрай политиката се разприказвахме

! А някои викат, че била тъпа, ама май те са тъпи. Някой няма ли да черпи бира по тоя повод



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано07.11.15 12:58



аз нещо не съм в настроение и ще се уединя. спокойна вечер и нощ ви желая!
ами идвай в приказната тема на Vitalite...
какво по-хубаво от това, човек да живве във приказка? :)))

Здравей . :)



Тема Re: басинови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.11.15 15:07



Най-добре всеки в своята собствена. Иначе почва да се задушава човек, а аз таман глътнах кислород. Тенкю, сега го играя наблюдател на сеира на други. :D

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано08.11.15 02:49



Политиката няма как да е е тъпа, единствено и само хората са надарени с тази способност, да проявяват тъпота, или просто така да си се чувстват.





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано08.11.15 08:28



Ей не пуснахте нова тема начи...ще ви четем сега политиките и как било в казармата. Жалко, че няма повече жени тук, че да си припомняме родилните мъки, манджи и любовници



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано08.11.15 20:59



Ами тема... ама айде, но аз не знам каква.... - Проблема ми е, че ако имам някаква тема, въпрос или дилема, аз се впускам да я реша веднагически, на момента, и докато да стане тема, тя вече не съществува...





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано08.11.15 22:27



Лично аз дилеми и проблеми нямам способността да разрешавам. Съвет- оставяш ги на мира и те сами си се решават

ама ви знам ваща зодийка как не го умее изчакването.

Аз ще сменям професията в близките една-две години. И да ти кажа, нещата сами ще се подредят. Ето сега ти казвам и след две години ме питай докъде съм стигнала. Ако искаш подробности как точно- ще си водя дневник.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано09.11.15 20:07



Наскоро сподели, че ще разлюбваш човек, сега и нова професия. Как се подновяваш, кой е като тебе, само така





Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано09.11.15 20:16



Днес пак се замислих за тоя клип на Кондьо, лол, това е една гениална шега с цялото ни общество, на всичко отгоре и пари е изкарал


Днес ми е ден, не ми се говори за политика, друг път, а и виждам, че тая тема с политиката ти е тъмна Индия

Редактирано от rokoko544 на 09.11.15 20:19.



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.11.15 20:34





да си спомним всички отказали се с времето клубари да пишат. риборнката с тая песен ще я запомня.


още в Приятели споменах преди година, че ще зарежа всичко и ще хвана метлата. е, ако се изкарваха пари с това- да го направи човек. не, просто се връщам на първата си професия, която практикувах от 19 до 23 годишната си възраст.


не, не можах да го разлюбя, но го освободих от себе си. на моите години човек иска да си почине, да заживее ритмично, по-малко стрес, а аз не съм на такава вълна, не защото не искам, а защото не умея. за да няма бъдещи жертви- спирам с експериментите.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 09.11.15 20:44.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано09.11.15 20:46



Мен тя ми допадаше. Май почти всички хора, които са сами срещу останалите, или не могат да намерят себеподобни, ги чувствам близки.
Човек не може да избяга от себе си

Щом не могат да се изкарват много пари с нея, значи няма да се срамуваш да споделиш каква е била първата ти професия? Вече изключихме депутатка и елитна проститутка.



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.11.15 20:55



учителка бях тогава. съвсем се изтощих и ми писна това счетоводство. прегрях.


е, не може да избяга, да. ама поне може да се разбере, да се погали утешително и да каже- ти вина нямаш, звездите са за бой



А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 09.11.15 20:57.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано09.11.15 21:15



Спомних си, че си казвала, че си била учителка. Много хубава професия, но ако мислиш да оставаш в България, не се занимавай с глупости. Тук тоя труд никой няма да го оцени и след десетилетия.



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.11.15 21:32




ще видим тая работа.
не се заблуждавай, не е прибързано решение. направила съм изчисленията и т.н. /счетоводител и четвърт византиец стои насреща ти / все пак имам отговорност не само към мен. а и съм предприела мерки в тая посока и резултатите са чудесни. ако беше само на етап идея- нямаше да обеля дума по въпроса.

мисълта ми към Ивони беше, че първо- нещата си имат собствен ход и второ- ако иска човек нещо и това е в полза на всички- няма как да не стане.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано10.11.15 18:04



Кондьо на клипа не можах да го изтрая, още преде да почне да пее, та не знам нищо по въпроса.





Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано10.11.15 18:11



Браво на теб. По какво преподаваш?


А аз искам да правя същото, което съм правил от десетата до 16-тата си година в периода 15-ти юни -15 ти септември.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано10.11.15 18:15



тайна, тайна.
като те гледам как си се захилил, кат че ли си търсиш учителка, м?

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор rokoko544 (непознат)
Публикувано10.11.15 20:49



Когато нещо ти хареса безумно , най-коварната грешка е да му се отдадеш изцяло. Магията ще си отиде. В случая си постъпил правилно:)



Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.11.15 11:01



С риск да се намеся недодялано във вашия разговор, но си прав тук- магия има докато човек здраво стиска очи. Иска му се на човек да открие нещо ново и интересно, ама свръх очакванията са за свръх хора. А такива има само в представите.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: rokoko544]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано11.11.15 18:15



Нещо смешно ли искаш да кажеш, трябва да се смеем?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.