Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано30.09.15 21:37



Това може да се случи, само ако е изгодно на доминиращата външна сила в момента, но не зависи от мнозинството народ какво иска или не иска. Нали, ако бг народ някой го питаше нещо насериозно, нито сме щели да влизаме в Османската империя навремето, нито в комунистическия блок по-късно, нито в НАТО сега, защото желаещите тези исторически събития, са били едно нищожно малцинство. Ние засега можем само да изразяваме свободно мнението си, стига от него да не произлизат проблеми.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.15 22:36



ама когато тази опозиция е бабувана - не разбирам много от бабуване, но аз като пък съм бабуван от Великото Спагетено Чудовище, тоест още по-лошо - от извънземно същество съм бабуван, защо никой тук не иска да ме убива, нито пък на запад убиват такива кат мен?


това се нарича вмешателство в суверенна държава - Кое по-точно така и не разбрах, но ако това е вмешателство, ние защо не си избиваме всички русофили, а, като те са "бавувани в от чужда държава... това е вмешателство викаш" - Виж как стигна до извода, че русофилите трябва да се пребиват.... аз откога казвам, че са продажни кучета на чужда държава.
Абе, въобще ми се струваш много объркана честно казано...
Еле пък с това : "да речем, че превенция е и запазване на европейците и християните" - Къде това бе? Ви Сирия ли? - За пръв път чувам за такова нещо там, че това била целта на запада и САЩ. Ми те ако това им е целта щяха да вземат на запад само хриситияни имигранти, и така да ги опазят...
Незнам къде ги чуваш или прочиташ тези неща, но не е здравословно да четеш такива там повече....
а можеше просто да инвестират там, да създават условия за работа на тези хора... - Че то всяка страна се състезава с другите да привлече повече ивнестиции. Незнам дали знаеш, но на запад инвестициите са частни и отиват там където няма войни, корупция и има ред, закони и образование.... - Едва ли сирийците ще привлекат инвестиции с война, по-скоро ще отблъснат и тези които са имали...
или това е утопия. по-добре да бъдат смазани - Ама катчели не си информирана. Там се бият Комунисто-Шиити срещу Мюсюлманска държава (сунити) Тоест два клона на исляма. Запада не е страна, а се опитва да ги очовечи и да намали кланетата, най-вече от страна на Мюсюлманска държава, че колят наред. Но не може да закача Башар Асад обаче, не го подсрепя, но няма правно основание от ООН да го пипне с пръстче.... Ако ООН даде разрешение, и САЩ могат на 5-тата минута след това Башар Асад няма да го има вече.... Но нямат никакво основание да воюват с него и те както виждаш въобще не го закачат военно него, а си бомбандират само Мюсюлманските братя....
Абе хич не си в час....
защо да се сърдим на реакцията на другата страна?! - Че кой е казал че трябва въобще да се сърдим на някоя страна за нещо си. - Ти се сърдиш на някой, но не знаеш на кой, аз на никой не се сърдя.



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано30.09.15 23:08



абе и аз като тебе чета хрониките и новините, май предимно от дир-а, ама съвсем други работи виждам

изводът, който си правя е, че ти виждаш 1 и 1, а не ги събираш, за да видиш, че правят 2
какво излиза. дотук от нашата дискусия излиза, че този свят никога няма да се оправи по стария, т.е. наличния метод за оправяне. и без войни силните немогат да съществуват като силни. пример- разрушават една държава и после айде да инвестираме на новия мир... комуникации, магистралки, туй-онуй частни били инвестициите... именно, те нашите от кого се учат да си имат държава като маша

спирам да споря с теб.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано01.10.15 11:35



Опоненте, Честит рожден ден! Много здраве и усмивки! :)))

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор Eritea ()
Публикувано01.10.15 22:10



Честит рожден ден, мен:))))) С година по- готин ставаш, ама до къде ще я докараме така? М?

Здраве, късмет, любов:)))

Весел празник:)



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.10.15 16:09



Мерси, Мерси!





Тема Re: басинови [re: Eritea]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.10.15 16:11



Мерсиии!


Ей, ама много добри пожелания получих. Ако успея да изпълня и 50% от тях ще е добре.



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.10.15 16:30



Докато не се цивилизоват, арабско-мюсюлманските страни са обречети или на войни или на диктатури, или на периодично редуване на едното с другото... - Това е! И не е нужно да обвиняваш запада, изтока, севера или юга за това. Насила никой не може да ги цивилизова и това западняците го разбраха вече. А ако оправдаваш избиването на едните от другите, щото другите видиш ли били опозиция научена от САЩ или нам си кой, ако мериш с еднакъв аршин трябва да оправдаеш и ако тук вземем да избиваме русофилите например, разбираш ли, същото е.
Само, че както виждаш тук никой никого не избива, пък там винаги си намират някакво оправдание защо трябва да се избиват..., я защото е шиит, я защото е сунит, я неверник, я щото е с шапка, я щото е без шапка

И не са им е виновен ни запада, нито изктока, нито севера, никой не е длъжен и не може да ги цивилизова насила.

Проблема е, че много се размножават и мигрират насам, без преди това да са се цивилизовали и да знаят, че тук не е като там... Щото както знаеш, тук който не яде свински пържоли кат умре не само отива да се пържи в Ада, и освен това му се падат 40 бабички...



Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.10.15 16:50



Лелей това с бабипките/дядковците е ужасно заклинание.



Имам леееко по-различно становище по въпроса кой искал да се цивилизова и кой не. Ама не смея да обеля дума. Но, ще загатна- тези дето не искат да ги цивилизоваме са отдавна по-цивилизовани от нас и не искат и да чуят да се смесват с наща цивилизацийка. Тези дето имат стремеж да ни подражават-ИДАТ. Ще ни сменят и кожата и ще сложат и те няколко маски на муцуните си и ще заприличат на хора. Само им трябва работа, образование и т.н.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.10.15 19:58



Закъсняла съм с честитките - но ще го играя ала Феята Кръстница на Спящата Красавица



И така, дете мое, нека всичко, което пожелаеш от сърце, да се осъществи/реализира/материализира по начин желан от теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.