Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шантав клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 13:54



За пръв път, а може би и за последен следя военните действия. Мисля, след ударената болница, всеки би искал американските наркомани да стоят настрани и да гледат как се прави акция. Деееба и капутите. Ама кво се чудя, те бъркат в чия граница се намират, че по-малък обект ще улучат. Дано не ни пазят те въздушното просъранство. На кого го дадоха последно?
Че и хленчат милите, били ги "избутали" рускнаците по въздух.
"

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 16:46



Много се уядоха последните два-триесе години и почнаха да деградират. Без Западна Европа за партньор няма как да дърпат конците, обаче параноята ги тресе здраво, щом същите курвенски номера започнаха да прилагат и срещу врагове, и срещу приятели. Ще се оправят, все пак ги управляват хитри и умни хора.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 16:59



Обаче каква пропаст между управляващи и нация. Едните са хитри, алчни и зли, а масата американци били (по мои впечатления са) наивни, доверчиви и доброжелателни. Докога ще оцелеят тези две реалности?
И кво излезе накрая- руснаците с какво се похвалиха на парада, а накрая "изненадааа" (ела и си вземи...) Има нещо много смешно в цялата международна игра, ако забравим, че се плаща с човешки животи

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 17:03



Обаче аз друго си мисля. Преди Либия Германия стоеше някак встрани, сега пък Англия е така. Тая Меркел да не е на дистанционно управление нещо...като патица гледа, като бабка мисли...деколтета показваше на изборите им. Тази жена силно ме съмнява да е адекватна.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано04.10.15 19:16



Хитрите и злите не ходят да се бият с чужди държави,те са в залите, където се взимат решения. В армиите на великите сили са доброжелателните и наивни хора, както ги определяш, които са тръгнали да избиват цивилни в различни държави. Хора от бедни семейства, които са тъпи и не им се работи, но искат да направят впечатление на останалите, а армията е сигурна и дохода работа. За мен всички, които участват, са еднакво виновни, няма значение руснаци, американци...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 19:18



Къде е Афганистан къде Сирия.... Там е съвсем друго... не се бомбандират неподвижни цели а движещи се муджахидини. Ми били са в района на болницита и са ги бомбандирали, случват се грешки....
Ама в Афганистан Американците изгониха муджахидините, проведоха избори - честни и там си имат истинско легитимно избрано правителство и президент си демократични избори. Освен това Американците бомбандират и действат в Афганистан по разрешение на легитимното правителство на Афганистан.
Така както Руснаците са по покана на Асад в Сирия. Хамериканците нямат покана или разрешение за Сирия... и затова не хленчат, че не бомбардират...

Научи малко от международното право за да се ограмотиш, кога могат да бомбандират някъде, в три случая:
1. Имаш покана/разрешение от законното правителството на страната /пример: Виетнам, Корея .../
2. Обявил си война /Ирак/
3. Съграсие/Решение на "Общото събрание на ООН"

Тоест не може САЩ да реши да бомбандира щот си и иска. Извън тези случй бомбандировки са изключително рядко - При единични операции за убийство на някой конкретен терорист например Осама, и примера със Сърбия разбира се, която обаче я бомбандираха по Решение на НАТО / Цялото НАТО включително и всички европейски страни бяха съгласни/ зарази започналата от Милошевич операция "подкова" на сръбската армия за етническо прочистване на Косово...

А ти ревеш за 19 човека, убити по погрешка и в същото време защитаваш диктатор убил стотици хиляди цивилни и то не по погрешка.... Това медицински как се нарича?


Щото чичко ти Асад сам си избива народа, дори използва химическо оръжие срещу собствения си народ, и дори пусна химически бомби върху цели квартали на собствената си столица .....


Нищо не следиш..., следиш откак руснаците помагат на Асад само...



Тема Re: басинови [re: coffeemate]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано04.10.15 19:22



каква пропаст между управляващи и нация Големи, много големи глупости на търкалета ...


Американската политика си е една и съща и не се е променяла от 1944г., независимо кой и какъв е президент на САЩ .... Има само нюанси в осъществяването и решениеята, но като цели и посока няма промяна от 44-та ...

Редактирано от lvony333 на 04.10.15 19:25.



Тема Re: басинови [re: prekrasenden]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:26



аз говоря за тези, дето хал хабер си нямат от политика и не ги интересува. малко като упоени стоят, но то и ние сме си така донякъде.
за тези в армията не ми е жал, защото са тръгнали да убиват, а не да защитават своите граници.

иначе онази приказка, за спасителя и че няма безплатен обяд, си е вечно вярна.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:36



международно право, казваш, хахахаха

международното лицемерие не го познавам в такива детайли, но в пресата си има статии по въпроса за техните жалвания. да търся ли, да се запознаеш и ти или сам ще намериш? покани и непокани- оставям тези важни детайли за тебе.

иначе следя откакто застанаха на границата ни. изключително рядко се изказвам по такива политически и военни теми, защото нямам детайлен интерес и все има някой факт, дето съм го пропуснала.

обаче много обичам да сравнявам уж несъпоставими неща. сега ще ти предам думите на един приятел, дето преди 5 години се върна от Германия, а беше работил там над 15 години. казва така- влизат двама руснаци и искат да говорят с шефа. става въпрос за рекет. германецът разбира се отказва. идва края на седмицата. дискотеката /или там както го наричат/ е пълна. сбиват се двама руснаци и към тях се завихря едно меле- бият се вече две групи от руснаци. идва полиция и ги арестува. следващата седмица пак в края и се случва същото нещо. немците няма да посещават една дискотека, в която се бият ожесточено хора всяка седмица. на следващото посещение от двама руснаци- шефът кандисва и плаща, за да не му се развали бизнеса.

можеш да намериш прилики и разлики с положението в Сърбия. ако искаш, де. според мен схемата си е идентична, само дето има намесени и още страни.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: басинови [re: lvony333]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.10.15 19:42



аз не съм виновна, че ти не разбираш какво точно казвам.
относно политиката им- ясна е- станаха противни на цял свят. свръх противни бих казала. не помня и един президент техен да не е спретнал война.

А хитростта е ума на глупака.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.