Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 22.05.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: akonitin]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано21.07.08 13:21



ти чу ли за сладурската размяна на пленници наскоро между Израел и Хизбула?

арабите върнаха пет... трупа срещу цяла сюрия криминални престъпници (един от тях разбил с камък глава на 4-годишно дете). А уж ставаше дума за живи срещу живи.

не ги разбрах израелците.
Ако ми върнат трупове, ито обезобразени, щях да им върна същата стока в замяна.

Струва ми се, че колкото повече се протака с някакво решение изобщо с агресивните "дейци" от арабския свят, толкова по-тесен става изборът за възможни решения.
И накрая, боя се, ще остане само един изход - ядрена метла. И за нея ще са виновни всички тия, които не постигнаха компромис СЕГА.
(впрочем, докато арабите, че и руснаците, седят върху петролни залежи и петролът продължава да има такова важно значение, компромис няма да има. Което и приближава "Окончателното решение" като единствена, принудена алтернатива...
отврат!




Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: Шapkaн]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано21.07.08 14:42



При конфликти, в които има силна доза религиозна обосновака, рядко има дори и размяна на трупове, така, че пак си е някакъв напредък. израел също е една теокрация, каквъто е ...Иран например, само, че първия е завоалиран по добре под формата на демокрация, отколкото втория.
Пък и пропускаш това, че Ираел връща по голямо количество трупове, просто Хизбула няма същия капацитет на хора по затворите и убити (вкл. и с камъни, май всеки забравя кадрите от международните хроники в които израелски войник разбива ключиците на пленник с камъни).
В случая Израел са в безисходица, с последната кампания в Ливан се осраха до ушите, а имаха "доблеста" да си признаят засирането чак след 2 години. Изопбщо редовната войска се оказа безсилна срещу самодейци, разположени върху неконтролирана територия. вече сме говорили, израелската армия търсеше линии за снабдяване, инфраструктура и командни звена, каквито в Ливан нямаше - всяка единица на Хизбула имаше собствени планове за отбарана, повечето от оръжията се произвеждат на място из гаражи и полеви работилници и т.н. и т.н. Същевременно употребата на самоделните ракети срещу Хайфа постигна това, което и най силните флотове в близкото минало са постигалитрудно - военноморска блокада на пристанище, нанесла хиляди пъти по големи щети от самите неуправляеми неточни ракети.


Моя уеб стр. в профила.

Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: akonitin]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано21.07.08 15:39



Нали се сещаш, че никой няма да ти каже точно какви радари ще базират в Чехия и Полша?
Фактът е, че в Кремъл са се надрискали от това и правят мило и драго да ги спрат- явно оборудването е сериозно. От друга страна Медведев и Путин плащат 3 милиарда евро на Куба с бензин и лади и Кастро 2 им позволява да си турят бомбардирвачите, ракетите и каквото намерят за добре.
В белия дом се насират от своя страна и статуквото се възстановява.



Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано21.07.08 16:11



Никой не казва, но за тях може да се съди по това какво е разработвано, например продължението на "брилиънт пебълз" през 90-те, предвидено за ограничена защита на Щатите - т.нар. НМД.
Оборудването не е сериозно, но самата му наличност ще предполага поддържане на по голям ракетно ядрен потенциал, които трябваше да се съкрати. Е, явно няма да се съкращава...


Моя уеб стр. в профила.

Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: Kit]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано22.07.08 17:05



абе ние си имахме много сигурен щит..
това бяха дивизионите оперативно тактимески комплекси ОКа- или накратко СС-23


точно тон полезна доставка
от това по-сигурно здраве му кажи

А иначе за ПРО- щита- по скоро заради тоя щит полша и всякакви други подобни русобоски ублюдки ще ядат отново големия руски кур



Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано22.07.08 17:24



не знам кой повече се е надрискал


Но чехите няма да им стане приятно като са под термоядрения прицел на дивизионите ОТРК Искандер и МБР от различни модификации...
Пражката пролет 68 показа голяма и човеколюбива хуманност на Съветския съюз
Сълно се съмнявам съвременна капиталистическа Русия да прояви такова човеколюбие към бившите си славянски братя - това е отразено и в новата им военна доктрина... Безсъвестно използване на пръв термоядрен удар наложи ли се



Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.07.08 19:09



ЦУПО, стига с тая пещерна русофилия

ще си повредиш вентилатора на харддиска, ще почнеш да пушиш през ушите


а по въпроса за кура - не знам, щом казваш, от опит навярно...




Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: Шapkaн]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано22.07.08 20:16



не виждам никъде пещерна русофилия


а и харда държи все още

просто ми е кеф като гледам как некви пропиндосници, дет се надяват да получат визи се гърчат в напразни усилия да ми казват на бялото черно и обратното

Пък бате винаги когато ходя по Батак, Перущица и други такива свети места и особенно на 3-ти март- не мога да не съм -русофил
Остай разни моабети за човечната страна на агарянските изроди....
Дълбоко съжалявам, че тия генетични отпадъци са сварили България в такъв кофти момент- та не са дошли по времето на Крум или Калоян...
Проблема на България е че малко време е била Империя дори на регионално ниво и малко като години е клала порядъчно своите "добри" комшии- там разни гърчоляци, сърболяци и турчоляци



Тема Re: Мнения за американския противоракетен щит...нови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано22.07.08 20:37



батка, именно тук е заровено псето:
НЕ БЯХМЕ ДОСТАТЪЧНО ДОБРА империя навремето.

защото ДОБРИТЕ империи остават след себе си една сравнително малка бивша метрополия и някогашни нейни провинции, които продъжават да я уважават, а в самата бивша метрополия няма такива масови негативни нагласи към съседите...

знаеш ли при кое положения щях да споделям ИЗЦЯЛО русофилските ти нагласи?
(аз себе си също се смятам за русофил... но прогледнал)
малко алтернативка:
Александър ІІ има план да пробва в България модели за реформи, които после според резултатите да се прилагат в Русия. Да беше настоял за нас базов модел като Швейцария. Да си беше гонил интересите, а не да се чуди кого повече "обича": нас, гърци или сърби.
А не да се гласи да ни направи задунайска губерния - именно към това водеше Сан-Стефанският договор, според който Високата порта можеше да вкарва войски на наша територия когато си поще. То зарад това рипнаха всички в Европата, не против това да се съберем в етническите си (Екзархията) граници.
Можеше да си изиграе картите така, че Австро-Унгария да му стане съюзник в начинанието.

но...

друго ме бърка, батка. Ти не си живял там. Не знаеш какво е отношението на обикновените хора. Не си наблюдавал как те пречупват спуснатите свише идеологии. Властите в СССР и сега в Русия осакатяват народа си. Умствено и нравствено. Същото важи и тук, само дето традиционно е по-меко - по-МЪРЗЕЛИВО изпълнено.
Затова като имперски ценности нито СССР, нито Русия са ми образец.
Има други неща, с които една нация да се гордее, не с това "сколько раз мы можем всех буржуев/иностранцев захуячить".

И още: ти смяташ Сталин за велик, аз също - защото много добре си е опекъл работата и само едно лудо фюрерче му проваля плановете за завладее света. Съдил е за Хитлер по себе си. Иначе е щял да приведе СССР в пълно съответсвие с герба - земной шар = СССР.
Ти на това ми мнение възразяваш. Сиреч казваш: не, Сталин е тъп, за да иска и може да осъществи такова нещо. Можел е, батка, на косъм се е разминало.
Е так тогава ЙВС според теб е велик, след като са го преметнали и Чърчил, и Рузвелт, и Хитлер?!
Допуснал е само една грешка - не е предполагал толкова безотговорност у човек, дошъл на бял кон във властта!
Нестыковочка получается...




Тема Re:нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор __junior__ (непознат )
Публикувано22.07.08 21:00



Редактирано от Cтaниcлaв! на 23.07.08 07:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.